Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmak do dynaudio... znowu :)


lipa

Rekomendowane odpowiedzi

lipa, 22 Sty 2010, 18:13

 

">Pokoj mam niewielki tylko ok 15m2 wiec raczej pewnie niskie poziomy halasu w skali absolutnej.

>

>I-3 pierwsze 5 watow oddaje w klasie A, czy ma to cos do rzeczy?"

 

W Twoich warunkach to może mieć duże znaczenie. Przy średnich poziomach głośności, w pomieszczeniu 15m2, raczej rzadko wyjdziesz ponad te 5 watów i wtedy będziesz korzystał z mniejszych zniekształceń klasy A, a jak będziesz chciał "dać czadu" to i samo pomieszczenie zacznie dokładać więcej zakłóceń. Ten Moon to może być dobry wybór w takich warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie naim 5 spokojnie napędza audience 52, obojętnie czy muzyka grana jest głośno czy cicho bas jest punktowy i twardy - ale ważne są tutaj kable, również sieciowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Naima nie znam, nigdy nie mialem czegos takiego. Ale design mi sie podoba. Slyszalem, ze trzeba do niego dokupowac jakies dodatkowe zasilacze itp. Czy ta firma produkuje jakas integre, ktora nie potrzebuje dodatkowych zasilaczy, a ktora ma np. wyjscia glosnikowe akceptujace banany oraz na cd normalne XLR lub cinch? Bo z tymi DINami to musialbym chyba i cd zmienic a jestem zadowolony z tego co mam. Na wszelki wypadek przeczytam watek o Naim w zakladce "Kluby", moze to rozwieje moje watpliwosci. Chociaz obawiam sie, ze jeszcze je poglebi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie Naimy mają teraz wejścia na Din i RCA. Ja do wzmacniacza mam podpięty CD Rotela za pomocą kabla RCA-RCA i jestem bardzo zaowolony, chociaż podobno najlepiej byłoby podpiąć go do CD Naima DINami. Ale tak jak mówiłem zwracam uwagę na dobór kabli - trochę czasu mi zajęło aby dostać mniej więcej to co chciałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wb

 

Tu z wyjsciami glosnikowymi mi sie pomylilo. Oczywiscie na fotkach widac, ze Naim akceptuje banany, ale co z widelkami? Bo ja mam widelki. W sumie moge zamowic inna konfekcje, mieszkam od producenta kabli rzut beretem ale po co robic zamieszanie. Wiec czy te Naimy akceptuja widelki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freepio, 22 Sty 2010, 13:2

 

 

Dla spokoju ducha szukam jeszcze jakiegoś maks-źródła

 

Ciekawe podejście.Coż cd jest tylko dodatkiem ?.Moim zdaniem jest tak samo ważny jak wzmak.Ale to trzeba się samemu przekonać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmaka do Dynaudio to można by spróbować Dussuna (Korsuna) V6i lub jeszcze lepiej V8i, Cayina 265Ai ( niezłe elektrownie ) lub jakąś dobrą lampę na 6550/KT88 . Z tranzystorów jeszcze Krella Kav 400xi i inne modele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaculek63

Z tym wysterowaniem C-2 to nie takie proste.Każde dynaudio potrzebuje prądu,potem się odwdzięcza.

52SE mają skuteczność 86dB,C-2 87dB a więc różnica nie jest duża...jednak wysterować C-2 jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem.Dużą rolę odgrywa akustyka i okablowanie...czy to sie komuś podoba czy nie.Ważny jest wzmacniacz a konkretnie jego wydajność prądowa.Żeby to zestawić potrzebny jest odsłuch,ponieważ istotny jest jeszcze charakter brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freepio

AW 400 to mała elektrownia,żeby wysterować 52SE wystarczy AW-180 Electrocompanieta.

C-2 jest trudniej,zdecydowanie a wiele wzmaków poległo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzał ktoś z was połącznie Dynaudio 52se o których tutaj mowa z sony fa5es? Mam dali450, które z konieczności musiałem postawić na małym metrażu :( i mam za dużo basiska i szukam czegoś pod moje sony. Dodam że np paradigm studio 20, 40 nie podoba mi sie jak gra, kontrabas dziwne brzmi tak samo jak skrzypce (sory za wpierniczenie się do wątku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej paszkowski

Charakter basu można modulować kablami np.z głośnikowych HMS GF bas mam punktualny,szybki i wypełniony ani za twardy ani za miękki z VdH Rewelation trochę bardziej w stronę miękkości ale akceptowalnie,Nordost i Tara nadają szybkości ale ta ostatnia jakby ten zakres wyszczupla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, zrobilem jeszcze maly eksperyment, wypialem wzmaka z listwy filtrujacej i dalem bezposrednio do gniazdka w scianie. Efekt: nie duzo, ale chyba sie troche poprawilo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kali77, 23 Sty 2010, 06:33

 

">freepio, 22 Sty 2010, 13:2

>

>

>Dla spokoju ducha szukam jeszcze jakiegoś maks-źródła

>

>Ciekawe podejście.Coż cd jest tylko dodatkiem ?.Moim zdaniem jest tak samo ważny jak wzmak.Ale to

>trzeba się samemu przekonać."

 

kali77, ależ ja jestem przekonany o wartości źródła, tyle że już teraz jestem na tyle zadowolony z brzmienia, że nie szukam tego źródła "na gwałt". Tak jak napisałem - dla spokoju ducha, czyli spokojnie, bez pośpiechu, po to żeby wiedzieć, ze na tym etapie (w tym pomieszczeniu) postawiłem "moją własną kropkę nad i". Może w ogóle nie będzie to cd tylko np serwer plików? Na dziś dvd Pioneer jako napęd i DAC modyfikowany we własnym zakresie i pod WŁASNE POTRZEBY, daje mi komfort odlotu w MUZYKĘ. Czy nie o to chodzi w tej zabawie?

Oczywiście po ew. przeprowadzce i zmianie kolumn pewnie znowu się zacznie "odsłuchowa jazda bez trzymanki" :)

 

PS. A czy cd jest tak samo ważny jak wzmak? Wszystko jest ważne, ale jak zwykle zależy to od systemu. Im bardziej wymagające kolumny, tym większe zmiany wnosi właśnie wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47

Nie sądzisz że napędzanie kolumn za 4tyś.końcówkami za 13tyś.szt. to lekka przesada.Z tych dynek w 12m basu nawet wiadrem nie dodasz i tyle.Jak ktoś ma takie oczekiwania jak założyciel wątku to musi zmienić w pierwszej kolejności kolumny.pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o dodanie basu, tylko poprawienie jego kontroli. Może te końcówki by pomogły, ale faktycznie przy takim budżecie to już pewnie można kupić nowe lepsze kolumny i do tego jeszcze wzmak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie bez nerwow :) Dziekuje za wszystkie podpowiedzi! Chyba dam sobie troche na wstrzymanie, w koncu to nie pincet zlotych do wydania :) Moze jaki krell sie trafi za nieduze pieniadze :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio nie grzeszą skutecznością a co za tym idzie potrzebują "spawarki" do wysterowania ,Rotel ma troszke mało mocy bo 60W-kanał,ale spawarka za 26tyś to przesada.pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyciel wątku -klubu Rotel steruje dyn.42 końcówkami Rotela ale dwoma w mostku,a to juz 180W na kanał i inna bajka jeśli chodzi o kontrolę nad kolumnami.pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś miesiąc grałem na 52SE własnie z Krellem 400 i w dziedzinie twardosci i uderzenia basowego to w zasadzie kropka nad i. To niby nie są trudne kolumny ale np. z zawodnikiem wagi ciężkiej Musicalem F A308 była własnie w zakresie basu porażka: wolny, rozlazly, bez wykopu. Gryphon Tabu czy Callisto będzie bdb opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki zawsze były wymagające, może nie tyle co do mocy (choć im więcej tym lepiej), co do jakości elektroniki. Wszelkie zamulatory odpadają. Potrzebny zarówno przejrzysty wzmak, źródło, na kablach skończywszy, do tego jeszcze najlepiej gdyby te klocki nie były zanadto zbyt nienaturalnie rozjaśnione. Tak więc budżetowa elektronika raczej odpada, bo tam przejrzystość właśnie osiąga się przez sztuczne rozjaśnienie. Też niestety pomieszczenie jest bardzo ważne. Teraz słyszę że mimo to że większe, to Paradigmy Studio 40 grają znacznie lepiej u mnie w 15m niż mniejsze Dynki 52 SE. Najlepiej gdyby Dynki stały ustawione na krótszej ścianie, metr lub nawet dalej od tylnej, wtedy bas zbiera się ładnie do kupu i pojawia się fantastyczna głębia sceny.

 

Łączenie tych kolumn z hi-endowymi wzmakami nie jest mezaliansem. Dynki 52 SE to właściwie Contoury 1.3 MkII w obudowach Audience 52, czyli kolumny kosztujące swego czasu 8 tys zł. Sporo ludzi których znam słucha różnych wersji Audience SE jak i nawet podstawowych bez SE, na Gryphonach, czy wzmakach/końcówkach Krella.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam topowe Denony ze "złotej" serii- ja kiedys gralem z PRA-S10/POA-S10 i to bylo to. Dynaudio sa miekkie, Denon twardy i trochę techniczny. Ale razem - miod na uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaculek63

Do tych Dynek potrzeba prądowego wzmaka jak do każdych Dynek...tylko tyle chciałem powiedzieć.Dadzą bas,nie znam Dynaudio bez basu lub ułomnego zakresu niskotonowego,mówiąc inaczej.Kwestia wysterowania.penie można wymienić i kolumny...można wymienić i lokum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.