Skocz do zawartości
IGNORED

Accuphase E213 i E308 czy warto kupic droższy


tom7

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicz mam dylemat czy kupić taniej Accuphase E 213 czy dołożyć i kupić E 308 nie mam możliwości bezpośredniego porównania obu wzmacniaczy różnica w cenie używanych dosyć spora ~3000. Wzmacniacz zagra z kolumnami Monitor Audio GS 60. Rozpatruje jeszcze opcje SONY Tae-90ES Tan-90ES ( sprzęt ma bardzo dobre opinie tylko jest wiekowy ~15 lat i nie wiem czy czas nie odcisnął piętna na komponentach -Kondensatory. Może ktoś z Was miał okazję porównać oba lub trzy wzmacniacze i może coś doradzić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Miedzy podstawowym modelem Accuphase a modelem wyzszym z serii 3xx jest zawsze roznica. Nie zastanawialbym sie tylko kupil E 308. Natomiast Sony... To tylko Sony i - mimo mojej ogromnej sympatii dla marki i tej linii - przy zestawieniu z Accuphase ES nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i Sony to sporo nizsza klasa cenowa - zwlaszcza w porownaniu do 308

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie tematem . Co do samego Sony nie był taki tani ;-( swego czasu kosztował około 4500 $ obecnie jest na allegro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tańszy co prawda od obu Accuphase. Zakupu chce dokonać docelowo wiec mierze wysoko ( może nawet za wysoko ;-)) ale skoro Żona nie robi jak na razie wymówek wiec można poszaleć. Ostatnio nawet widziałem test E 350 i podana była cena 13500 ( nówka gwarancja ) niestety nigdzie nie znalazłem go za te pieniądze 17900 to minimum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie stąd też te moje wahania tym bardziej że pisałem z jednym z Użytkowników tego forum który taki sprzęt posiadał ale kupiony w dużo niższej cenie, rozumiem ze stan idealny z zewnątrz ale w środku elektroniki nie zobaczę i tu jest pies pogrzebany a dwu letni Accuphase to jak nówka. Sprawdziłem ceny nowych E 350 niestety te 13 500 to jakaś pomyłka redaktora testu a szkoda. Pozostaje na placu boju E 213 i E 308

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Byl tylko jeden model Sony dorownujacy dzwiekiem Accu w swoich czasach... Topowy model na Japonie -

>TA-F 777 ES.

 

bylo tego troche wiecej niz jeden: seria Esprit (nie mylic z ES), R1, R10, ale to strasznie trudne do zdobycia klocki no i - jakby nie bylo - dosc wiekowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Main: CD880, Alpha 9 ---> Arcus

Head: CD880, Alpha 9 ---> HD600, K340

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego doświadczenia, miałem po jednym wzmaku z Accuphase (303x) i Sony (TAF 870es) wiec to obecnie sporo tańsze modele natomiast ja również wahałem się pomiędzy tymi firmami. Werdykt był jednoznaczny i potrzebowałem na to 10 sekund ;-) Zostało Accuphase i choć jest to znacznie starszy model niż sam szukasz to uważam, że gra świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

tom7 ale co ma byc slabsze?:) 777 ES? Nie no bez jaj;) Zbudowany podobnie do Accu i brzmiacy na tym samym poziomie. Zreszta cala ta seria ES byla swietnie dopracowana (polowa lat 80-tych). No ale to wyjatek a Accu to Accu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Sony,ale wymienione na początku modele,nie będą gorsze od wspomnianego Accu.

Będą inne,reszta to tylko kwestia preferencji.

Accu ładniej się prezentuje,no i jedne słowo ---- prestiż !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam jeszcze opcje E 308 lub E 250 ponoć ten ostatni jest bardzo udany znacznie lepszy od E213 i zbliżony dźwiękowo do E 308

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena tego zestawu Sony faktycznie przewalona :(

może da radę potargować się? z tego co mi wiadomo to sprzedawca akurat godny zaufania w zakresie jakości sprzedawanych kolcków.

 

nie miałem okazji posłuchać tego zestawu w porównaniu bezpośrednim z integrami Accu, ale końcówka dawała radę w zestawieniu z końcówką P-350 Accu.

 

pozdr.

Ł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem E-250 połączonego z CD-2 Ayona ,brzmiało świetnie ,podłączenie zamiast Ayona ,Onkyo 7711 /modyfikowany/ nie było już tak synergiczne. Czyli żródło też jest bardzo ważne w kontekście oceny wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cene za jaka zgodziłby sie sprzedać tego Sonego to 5100, czyli dalej drogo zwłaszcza że sprzet ma około 15 lat i nie wiadomo jak z elektroniką w środku, moze już nie grać tak jak kiedyś hoć nie moge powiedziec by mmie dalej nie kusił ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zródłem u mnie jest odtwarzacz DVD/SACD/DVD Audio Marantz DV 12 S2 czyli całkiem przyzwoity uniwersalny klocek, pewnie jak kupie Accu i go spłacę to pomysle o jakims bardziej zaawansowanym Cd może od accuphase ale na razie to przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na sonego o którym mowa to szkoda pieniędzy.

Słuchałem tego zestawu. Jak dla mnie to dźwięk zbliżony do integry Onkyo A-9711 za kwotę około 700zł.

Accu-308 za 9000-10000zł to dobra cena.

Jeśli planujesz kupno nowego Accuphas-a z serii 2xx to raczej daj sobie spokój.

Nówki integry chodzą tak samo jak 10-15 letnie modele.

Właściwie to nawet gorzej.

Decyzja należy do ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej kupić coś z serii "300" niż "200", sam jakiś czas temu porównywałem E-213, E-350 i E-450. Między każdym z tych wzmacniaczy była różnica, każdy z nich jest inny, barwowo najbardziej podoba mi się E-350 jadnak nie zaszkodziło by mu minimalnie więcej dynamiki z E-450. Ciągle się upieram natomiast, że najlepiej samemu się przekonać który dźwięk nam najbardziej odpowiada. NIestety z tego co się orientuje nowa E-350 to już wydatek prawie 20.000 PLN, to już sporo, a o używane egzemplarze bardzo trudno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a i jeszcze jedno, tom7 mogę Cię pocieszyć, że E-350 zgrywa się z MA GS60 wręcz zjawiskowo, w tym przedziale cenowym rewelacja, myślę, że zarówno z E-213 jak i z E-308 też bardzo dobrze zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LP

 

Dzięki za informacje zwłaszcza o zgraniu Accu z GS60 ( bo nie byłem n a100% pewny czy da rade) obecnie rozmyślam jeszcze jedną opcje zakup 3 letniego E 450 tańszy od nowego 350 na którego niestety nie uzbieram 308 trudna do kupienia a 350 nawet nie spotkałem na rynku wtórnym tym bardziej ze ponoć ceny nowych accu mają podskoczyć na dniach

 

Pozdrawiam

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom7

 

Używany E-450, warto się poważnie tym zainteresować, świetny wzmacniacz, poza tym jeśli jest do kupienia poniżej 20k, a to czy on ma miesiąc, rok, czy trzy lata nie ma najmniejszego znaczenia.

Weź też pod uwagę to o czym kilka postów wyżej napisał tadeo. CD w tym zestawieniu z integrą Accu czegónie E-2XX i E-3XX jest BARDZO ważne, nie z każdym źródłem może być to czego oczekujesz, przede wszystkim jeśli chodzi o dynamikę w skali makro, jeśli chodzi o moją radę to AYON jest rozwiązaniem przynajmniej dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i właśnie o tym z allegro pisze jak dobrze pójdzie i dostane kredyt to w przyszłym tygodniu jadę po niego ;-) . Co do CD na razie będzie musiał wystarczyć wieloformatowy Marantz DV 12S2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.