Skocz do zawartości
IGNORED

denon dp 47F.


daro-driver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie czy ktoś z forumowiczów wie może czy warto nabyć wyżej wmieniony model za około 120 zł stan cacy jest z wkładką dl 160 ale wtedy cena inna,niewiem czy warto bo to ramie jakoś nie budzi zaufania ale jest naprawde kapitalny z wyglądu co onim sądzicie?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem ci czy warto kupić za 1200 zł bo to zależy od wielu czynników ale powiem ci co ja uważam.

Mam model niżej czyli denon dp 37f wkładka denona mc(wysokonapięciowa) dl-80 i muszę powiedzieć że wygląda naprawdę super a dl 47f jeszcze lepiej, wygląda na więcej niż 1200zł jeśli chodzi o odsłuch

to w moim zestawie nie ma żadnych kołysań obrotów i nigdy nie zauważyłem aby pod koniec płyty jakość odtwarzania się pogorszyła(na co często narzekają inni) może to zasługa funkcji jaką ma chyba tylko Denon Q-damping no i tu przechodzimy do funkcji i elektroniki jaką ma Denon a w tym modelu jest jej sporo i ja uważam to za wadę bo po pierwsze ma się co psuć a w dodatku przynajmniej ja tak to odczuwam że jest bardzo czuły na ustawienia. Wystarczy niezbyt dobre wypoziomowanie a ramię wali w płytę z siłą młota. Opuszczanie podnoszenie przesuwanie jest chyba na jakiś elektro magnesach . W moim modelu jest regulacja, wygląda na wysokość podnoszenia ramienia i jak jest źle ustawiona to albo ramię nie wraca po zakończeniu albo źle działa anti-skating. Potrafi na nie porysowanej płycie przeskakiwać. Do wad można jeszcze zaliczyć to że dość mocno się elektryzuje to znaczy po wymyciu płyty i odsłuchaniu jej 4/5 razy pojawia się na płycie już ładunek elektrostatyczny(pewnie to wina bezpośredniego napędu) to były wady tego gramofonu ale one się mogą ujawnić albo w przypadku złego ustawienia albo jakiejś usterki za wyjątkiem elektryzowania. Co do dźwięku to będą miały znaczenie wkładka - Przedwzmacniacz Gramofonowy i z tymi elementami chciałbym jeszcze trochę poeksperymentować. U mnie gra dość dobrze zastrzeżenia mam jedynie do wokali jakby lekko przytłumione , wydobywały się za jakiejś zasłony natomiast dynamika i bas w moim odczuci jest super. Ja jak będę zmieniał gramofon w przyszłości to będzie raczej z napędem paskowym i minimum dodatkowych opcji. Czyli ja bym był skłonny do tego gramofonu i może warto dać 1200 zeta ale moim zdaniem jeśli jest w nienagannym stanie elektronika ale raczej to nie będzie okazja. Wkładkę co ci proponuje to jest również MC wysokonapięciowa. Okazja to by była jak byś w tej cenie dostał wkładkę. Ja bym nie dał za zestaw z wkładką więcej niż 1500 to chyba max. No ciekawe czy ci to choć trochę ułatwi decyzje. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Mam do sprzedania DP-37F czarne drewno w stanie perfekcyjnym z praktycznie nową wkładką DL-103 (po ok 10 godzinach grania).

Jeśli jest ktoś chętny to prosze o info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się z tobom zgodzę troszkę jak na mój gust za dużo bajerów,wole prostsze konstrukcje,pozatym z wkładką dl-103 kosztuje 1900zł,bede szukał dalej niechcę się zrazić do startu z vinylem,chociaż muszę powiedzieć że wyciągłem z komóry swój stary bernard z wkładką MF-101 i już złapałem tego bakcyla dzwięk jak dlamnie bardziej naturalny niż z cd a zejścia basu mnie zadziwiły jak na tą klasę gramofonu już teraz wiem czego będę słuchał w przyszłości teraz tylko muszę coś skompletować,narazie słucham z berdzia tylko myślę żeby mu narazie zmienić wkładeczkę i teraz pytanie czy kupić jakąś lepszą żeby póżniej wykorzystać w innym gramiaku żeby 2 razy nie kupować czy nie szaleć i kupić coś podstawowego do niego?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>daro-driver,

Do "Benka" szukaj wkładki takiej do 200 zł. Moim zdaniem droższej nie ma sensu zakładać, bo ten napęd i ramię mogą sobie z czymś precyzyjnieszym nie poradzić. Proponuję Audio-Technicę AT-95E - wkładeczka niedroga, skromna, gra raczej prawidłowo, ale też dźwięku takiego, że od niego włosy na przedramionach stają dęba niestety nie daje.

Co do tego Denona 47, to 1200 zł za dobrze utrzymany egzemplarz ze sprawną wkładką może i warto byłoby dać. Ale nie o to chodzi czy warto dać 1000 zł czy 1200 zł. Warto płacić tylko i wyłącznie za kilkudziesięcioletnie gramofony jedynie w przypadku, gdy sami możemy je sprawdzić i ostrożnie przetransportować do domu. W innym przypadku, to jak dla mnie tylko droga loteria z małym prawdopodobieństwem wygranej i drogimi losami.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem DP47 w domu. To bardzo dobry gramofon godny wysokiej klasy wkładki. Tylko z wysokiej klasy wkładką pokaże swoje możliwości. Łączenie tego gramofonu z budżetówką w rodzaju AT95 to mezalians i marnowanie potencjału. IMHO minimum dla tego gramofonu to Denon DL160 albo chociaż DL110. Z tymi wkładkami współpracuje bardzo dobrze, a dźwięk jest dynamiczny, precyzyjny, przestrzenny, a jednocześnie gładki, czysty i dźwięczny.

 

Co do uwagi o zakupie z odbiorem osobistym, to się oczywiście zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc ten denon miałbym do odebrania osobiście bo znajduje się on w tym samym mieście,ale chyba sobie go odpuszczę możę trafie coś bardziej przyziemnego,co do wkładki to prawde mówiąc chciałem się skusić na sumiko-pearl żeby narazie była potem może bym przemontował a może zmienił?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Emsi,

AT-95E polecałem do polskiego "Beranarda" - przeczytaj uważniej początek mojego wpisu i post z godziny 13:11. AT-95E oczywiście nadaje się do tego Denona 47 mniej niż średnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.