Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny pod CA azur 640r w przystępnej cenie


plastekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

 

Jako że zaczynam kompletować sprzęt audio chciałbym zasięgnąć fachowej porady. Obecnie jechałem na głosnikach microlab solo 6c ( wg testów są to głosniki bez konkurencyjne w swojej cenie ) . Ostatnio udało mi się nabyć ładnego Cambridge Audio Azur 640r za 1100zł , więc wg mnie okazyjnie ( chyba? ) no i zaczeła sie magia zakupów..

 

Ampli podłączone jest do dobrej karty dźwiękowej ( asus xonar d2pm ) i teraz pytanie , jakie wybrać głośniki pod mój zestaw? Pokój mam bardzo mały , z 10mm2. Na allegro jest pełno fajnego sprzętu , tannoy , missiony etc i czas wybrać ciekawą okazje. Wg porady kolegi który jest obeznany w temacie Jamo s604 grają ciekawie. Dla mnie kolumny mogą , a nawet muszą być używane ze względu na lepszą cenę ( max mogę wydać 1000zł ). Na forum szukałem już tyle że każdy proponuje całkiem coś innego i mam mętlik w głowie.

 

Słucham electro house , zaczami jakieś HH , trance. Lubie przyjemny bassik czego brakuje mi troche w microlabach.

 

Pozdrawiam i czekam na ewentualne porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA 640 v2 gra bardzo jasno, dlatego proponuje wybrać kolumny ciemno grające/przyciemnione.

Może coś takiego:

1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - na głosnikach philips AD - kto słyszał te głosniki to wie...

2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - również na philipsach AD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podstawkowe Ci wystarczą to rozważ Kefy IQ 30.

NIe wiem po ile nówki teraz chodzą ale w uzywkach powinieneś się zmiescić..;-)

Mam dokładnie taki sam ampli z tymże w 5.1 z IQ90 i IQ30 i gra rewelacyjnie

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolejnych poszukiwaniach bardzo spodobały mi się KEF'y IQ10 lub starsze Q1 , ponoć dobrze grają z CA. Ewentualnie rozwarzam Tannoy M2 lub F2 , Acoustic Energy Aegis Evo One , Monitor Audio Bronze BR2

 

KEF'y z wyglądu prezentują się świetnie. Teraz kwestia jak to zagra u mnie. Jeśli znajdę używki w dobrej cenie to chyba je kupię. Jestem ciekaw czy taki zestaw bedzie lepszy od moich microlabó solo 6c

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO będzie na pewno udane małżenstwo ..;-)

Nie wiem jak brzmią microlaby ale od Tannoyów to już min. klasa wyżej

Tylko unikaj srebrzonych kabli - real kable dobrze brzmią aczkolwiek ja mam wszystko połaczowe TARA Labsem

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Kefów Q1 (poprzednik iQ3) - to bardzo kiepsko wykonane i brzmiące kolumny.

W zeszłym tygodniu był u mnie z nimi kolega, który kupił je za 900zł (niecałe dwa lata temu była wielka akcja wyprzedażowa serii Q).

Tonsilowskie Premium Sat(600zł para w sklepie) zagrały od tych Kefów znacznie lepiej.

Kolega trochę się załamał - teraz już kombinuje jak je sprzedać, ale niektórzy wcześniej za coś takiego zapłacili prawie 1800zł!!! - szczerze współczuję.

W cenie do 1000zł spokojnie kupisz znacznie lepsze (nawet nowe) monitorki.

Przykładowe propozycje:

Nowe Magnat Quantum 603,Tonsil Siesta Sat, Monitor Audio BR,

używane Usher S520, Nexton M100, Monitor Audio RS1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion,

 

Ty rzeczywiście masz jasno określony "brytyjski" gust brzmieniowy :-)

Nie dość że KEFy IQ same w sobie są wg mnie bardzo kiepskim sprzętem, to ich połączenie z CA uważam za wyjątkowo niekorzystne. CA jest sprzętem grającym jasno, co tylko podkreśla wady KEFów. Wychodzi z tego brzmienie bardzo agresywne, a jednocześnie zupełnie bezbarwne i pozbawione wybrzmień. Niższa średnica i bas w zaniku. U mnie po 10 min. krew w uszach i nerwy w strzępach. Zaznaczam że nie znam 640R, a swoje obserwacje opieram na doświadczeniach z 840Av2. Przychylam się do zdania NOWOROSYJSKa. Ciemniejsze, muzykalne monitorki z tekstylnymi kopułkami będą dobrym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DORAMAT

(Konto usunięte)

Koledzy dobrze Ci radzą Kefy seri IQ to wyjatkowe g...., nawet te wyższe modele- wiem bo miałem do czynienia zarowno z 70 jak 90. Do azura próbuj na bazie duńskich głośników dynaudio, dali itd jest tego sporo, używane kupisz w tym przedziale kasowym. Tak jak było mówione wcześniej azury zarówno wzmacniacze jak i cd grają bardzo jasno, więc żadne kolumny oparte na kevlarach jak i aluminium nie zagrają z nimi dobrze. Będziesz miał sieczke nie dzwięk. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za post pod postem ale jest pilna sprawa ;)

 

Udalo mi się znalesc uzywane Monitor Audio BR2 , czytając o nich pare dobrych godzin jestem gotów je kupić.

 

Za 900zł mam jedno miesięczne sztuki z kolcami monacora ( imo zbyteczna rzecz ) i 2x3m kablem jakimś dość dobrym. Chyba się na nie skusze. Cena jest chyba ok? Co o tym myślicie? Te KEF'y Q1 urzekły mnie wyglądem ale wiele osób nie jest z nich zadowolonych ( są mocno podzielone opinnie )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja specjalnie na potrzeby tego wątku zrobie u siebie test. Jako że moje IQ30 pracują akurat jako satelity do systemu 5.1. to z czystej ciekawosci zrobię z nich fronty. Obawiam się ze na 40m2 moga nie pociągnąć ..;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czwartku jestem posiadaczem kolumienek Monitor Audio BR2. Kurier dotarł , paczka wydała się trochę lekka w porównaniu do 25kg moich microlabów za 300zł

 

Podlączyłem sprzęt pod ampli kablami sound stream niby z domieszką srebra a ampli z xonarem na smiesznm no-name kablu za 2zł ( 1xjack na 2x chinch )

 

i wtedy...

 

Lekko się zawiodłem. Sprzęt za prawie 3k pln nie zaskoczył mnie w ogóle?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Taki zestawik kupiłem rok temu i po przesiadce z 5.1 geniusów HT 5000 czułem frajde z słuchania muzyki bo róźnica była bardzo duża. Dużo testerów porównuje solo 6c do sprzętu za 1k i podono wygrywają bez problemu. BR2 mają bardzo ciekawą górę , ale bassu nie ma więcej niz w microlabach. Grają ciut lepiej , natomiast wyglądają cudownie .

 

Najgorsze jest to ze znów bass mam na końcu pokoju mimo portu br z przodu.

 

Teraz pocieszeniem może być chyba tylko zmiana kabla między pc xonar a cambride i dobre ustawienie głośników.

 

Dodam że głośniki mają ok miesiąc , może jeszcze się nie wygrzały , może pokarzą na co je stać za jakiś czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odnośnie Monitor Audio to grają już ok , widać różnicę pomiędzy starym sprzętem. Wygrzały się i jest dobrze.

 

Oczywiście jak to w audio jest , ciągle nowe zakupy. Okazjonalnie od znajomego mogę kupić głosniki

 

JBL Studio L 810 parę w cenie 480zł w stanie idealny. Cena w porównaniu do nowych ( 1000-1200 ) wydaję się ok więc uznaję to za okazje. Oczywiście puściłbym je na tył , myślę że powinno to jakoś grać? Mam mały pokój ale z czasem rozbudowalbym zestaw o sub'a i miałbym 5.1

 

co o tym myślicie? brać te jbl'e na poczatek zabawy z 5.1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero teraz trafiłem na Twój wątek.Już masz MA ale myślę,że szkoda,że nikt nie podpowiedział Tobie posłuchać z CA 640 coś z rodziny Avance np 670.Grają ciepło mięsiście dynamicznie czuć harmoniczne tak więc mogło by się dobrze zgrać.JBL do CA to raczej nie najlepszy pomysł.Do CA jeszcze MISSION 701.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku ma maleńki pokoik ok. 10 m2 (mam nadzieję, że to 10mm2 to pomyłka i nie rozmawiamy z mieszkańcem Szuflandii).

 

Może warto byłoby, aby wypowiedziały się osoby, które próbowały słuchać właśnie w takich, ekstremalnie trudnych warunkach. Ja nigdy na coś takiego się nie porywałem, ale próby wtłoczenia w to pomieszczenie coraz większych kolumn z nadzieją, że wreszcie odezwie się bas uważam za nieporozumienie z punktu widzenia fizyki oraz finansów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam te ESY:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem,że pokój mały 10m2.To faktycznie Avance Dana 670 za duże ale może Avance Omega 503? Ale w 10m2 to najlepiej monitory-te Mission 701-są ciepłe muzykalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.