Jump to content
IGNORED

Audio Physic Tempo - prośba o opinie


Robinson

Recommended Posts

Witam!

Rozmyślam nad nowymi kolumnami do niedużego pomieszczenia. Ok. 14 - 15 m2, pod skosami (poddasze) dodatkowo ok. 4m2 , całość 19m2.

Elektronika Musical Fidelity A308 + CD 308CR. Myślę m.in. o podstawkowych Audio Physic Step, ale nie mogę znaleźć praktycznie żadnych testów czy opinii o tych kolumnach. Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie, jeżeli tak to z góry wielkie dzięki. To tak coby mieć większą wiedzę przed odsłuchami.

Muzyka głownie jazz , damskie i męskie wokale, generalnie spokojnie i nastrojowo, choć czasem trochę rocka niewątpliwie też będzie grane.

 

Myślę także nad rozwojem systemu w KD wtedy będą przenosiny do salonu a podstawkowce mają pójść na tył. 308 będzie robiła za końcówkę w KD zasilającą fronty. Na tą chwilę mają to być AP Tempo VI , ale to przyszłość. Oczywiście 308-ki będą stanowić system Stereo w dalszym ciągu.

 

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Robinson

Link to comment
Share on other sites

Sporo tych opisów w wyszukiwarce. Ja mam zestaw z A308CR i gra to bardzo muzykalnie, mało słucham na kolumnach, więcej na słuchawkach dlatego ciężko oceniać.Pare lat temu szukałem kolumn (nie kupiłem nic) i wtedy nie zagrało z B&W. Z Beta Argos było świetnie. Moje JPW 910 dają rade choć to kompletny mezalians.Ten zestaw w 100% spełnił moje oczekiwania, jest przestrzeń , piękna średnica, super bas. Głównie słucham jazz i muzyki wokalnej , do tych celów jak dla mnie rewelacja. Przy ciezkim brzmieniu (metallica, itp itd ) niestety moje kolumny juz nie wyrabiają wiec jest sporo bałaganu. Acha scena jest rewelacyjna, dawniej na marantzu musiałem tydzień kolumny ustawiać i dopiero było w miarę. Na Musicalu ustawiłem +/- i od razu Pani śpiewała specjalnie dla mnie :-). Generalnie polecam bardzo ten zestaw, zwłaszcza że cenowo jest już chyba lepiej, choć same używki.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Interesuje mnie najnowsza wersja Stepów. Dzisiaj dorwałem HiFiiM 1.10 i mam myślenicę. Trzeba będzie posłuchać także innych kolumn. Choć Stepy miały być wstępem do Stereo i KD na bazie AP Tempo VI / Step III. Jednak podobnie miałem z kupnem elektroniki, zakochany byłem w Makach a kupiłem MF bo dźwięk był dla mnie lepszy. Wszystko i tak pokażą odsłuchy.

 

Pozdrowki

Link to comment
Share on other sites

Osobiście uważam, że AP są przereklamowane. To oczywiście niezłe kolumny, ale za taką samą cenę, jak AP można kupić inne, lepsze. Ktoś wymienił tutaj VA. Ja dorzuciłbym jeszcze Xaviany. Zdecydowanie warto eksperymentować. Nawet jeśli w końcu utwierdzisz się tylko w przekonaniu, że AP to jest to!

Link to comment
Share on other sites

lotjanek, 25 Sty 2010, 13:06

 

>Osobiście uważam, że AP są przereklamowane. To oczywiście niezłe kolumny, ale za taką samą cenę,

>jak AP można kupić inne, lepsze. Ktoś wymienił tutaj VA. Ja dorzuciłbym jeszcze Xaviany.

>Zdecydowanie warto eksperymentować. Nawet jeśli w końcu utwierdzisz się tylko w przekonaniu, że AP

>to jest to!

 

a ja uwazam ze ogolnie Audio Physic jest przereklamowany, plastikowy dzwiek wyceniony na duuuuuzo za duuuuuuzo

Link to comment
Share on other sites

marcin, 25 Sty 2010, 13:12

"a ja uwazam ze ogolnie Audio Physic jest przereklamowany, plastikowy dzwiek wyceniony na duuuuuzo za duuuuuuzo"

 

ciekaw jestem ile modeli z oferty Audio Physic słyszałeś, bo po poście mniemam, że kompletnie wszystkie...ale jeśli nie to mógłbyś sprecyzować o jakim konkretnym modelu - w jakich warunkach i w jakim towarzystwie odsłuchiwanym - mówisz?!...

 

ja też słuchając kiedyś Tempo twierdziłem, że nigdy AP nie kupię...teraz jednak jestem szczęśliwym posiadaczem Virgo 2, które uważam za znakomite głośniki...

i głupio mi także wobec siebie, bo kategorycznie twierdziłem do niedawna, że Audio Physic są be...a tu model modelowi nie równy...

tak więc proponuję trochę pokory i u Ciebie...nie zaszkodzi też trochę mniej kategorycznych opinii typu "wszystko", "ogólnie", "nigdy", etc.

Link to comment
Share on other sites

Ja z tempo VI jestem zadowolony. Byc może Xaviany XN250 lub 270 zagrają lepiej niż tempo .... no nic trzeba wypróbowac.

Cenowo Xn270 stoi na takim samym pułapie co tempo szóstki.

Ale nawiązując to tematu krytyki Audio physic-a .

Połączenie E-406 z tempo 6 dało bardzo dobre efekty.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.