Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Physic Tempo - prośba o opinie


Robinson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Rozmyślam nad nowymi kolumnami do niedużego pomieszczenia. Ok. 14 - 15 m2, pod skosami (poddasze) dodatkowo ok. 4m2 , całość 19m2.

Elektronika Musical Fidelity A308 + CD 308CR. Myślę m.in. o podstawkowych Audio Physic Step, ale nie mogę znaleźć praktycznie żadnych testów czy opinii o tych kolumnach. Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenie, jeżeli tak to z góry wielkie dzięki. To tak coby mieć większą wiedzę przed odsłuchami.

Muzyka głownie jazz , damskie i męskie wokale, generalnie spokojnie i nastrojowo, choć czasem trochę rocka niewątpliwie też będzie grane.

 

Myślę także nad rozwojem systemu w KD wtedy będą przenosiny do salonu a podstawkowce mają pójść na tył. 308 będzie robiła za końcówkę w KD zasilającą fronty. Na tą chwilę mają to być AP Tempo VI , ale to przyszłość. Oczywiście 308-ki będą stanowić system Stereo w dalszym ciągu.

 

Pozdrawiam i czekam na opinie.

Robinson

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej pierwsze Sparki do tego metrazu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Sparki byłyby lepsze, ale często będą stały na półce, tylko do ambitniejszych odsłuchów będą trafiać na podstawki. Poza tym historia z Kinem Domowym kładzie cień na wyborze i zawęża go do monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć koniecznie oryginalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z MF-ami powinno być całkiem nieźle nawet ze Stepami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to dedykowane były do pierwszej wersji STEP-ow, bo odchylały je od pionu. Nowe maja pochylona przednią ściankę i ze zdjęć wynika że stoją na zwykłych podstawkach. Wiec chyba tutaj bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez.

Nowsze powinny być (na pewno) równiez bardziej uniwersalne brzmieniowo i w ustawieniu od pierwszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Zalezy, które - nie wszystkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po lekturze, wydaje sie po opisie ze warto jechać i słuchać. MF ma sporo basu i ciepła wiec mogą stworzyć miłe zestawienie.

Jeszcze raz dzięki i może ktoś juz je ma na forum?

 

Pozdrowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tych opisów w wyszukiwarce. Ja mam zestaw z A308CR i gra to bardzo muzykalnie, mało słucham na kolumnach, więcej na słuchawkach dlatego ciężko oceniać.Pare lat temu szukałem kolumn (nie kupiłem nic) i wtedy nie zagrało z B&W. Z Beta Argos było świetnie. Moje JPW 910 dają rade choć to kompletny mezalians.Ten zestaw w 100% spełnił moje oczekiwania, jest przestrzeń , piękna średnica, super bas. Głównie słucham jazz i muzyki wokalnej , do tych celów jak dla mnie rewelacja. Przy ciezkim brzmieniu (metallica, itp itd ) niestety moje kolumny juz nie wyrabiają wiec jest sporo bałaganu. Acha scena jest rewelacyjna, dawniej na marantzu musiałem tydzień kolumny ustawiać i dopiero było w miarę. Na Musicalu ustawiłem +/- i od razu Pani śpiewała specjalnie dla mnie :-). Generalnie polecam bardzo ten zestaw, zwłaszcza że cenowo jest już chyba lepiej, choć same używki.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzajac treść recenzji - najsłabiej Stepy wypadły z basem z całej stawki ale reszta juz niekoniecznie. Z parka MF jednak powinno dać ciekawy końcowy efekt. Wybornie wypadły Xaviany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Interesuje mnie najnowsza wersja Stepów. Dzisiaj dorwałem HiFiiM 1.10 i mam myślenicę. Trzeba będzie posłuchać także innych kolumn. Choć Stepy miały być wstępem do Stereo i KD na bazie AP Tempo VI / Step III. Jednak podobnie miałem z kupnem elektroniki, zakochany byłem w Makach a kupiłem MF bo dźwięk był dla mnie lepszy. Wszystko i tak pokażą odsłuchy.

 

Pozdrowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że AP są przereklamowane. To oczywiście niezłe kolumny, ale za taką samą cenę, jak AP można kupić inne, lepsze. Ktoś wymienił tutaj VA. Ja dorzuciłbym jeszcze Xaviany. Zdecydowanie warto eksperymentować. Nawet jeśli w końcu utwierdzisz się tylko w przekonaniu, że AP to jest to!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotjanek, 25 Sty 2010, 13:06

 

>Osobiście uważam, że AP są przereklamowane. To oczywiście niezłe kolumny, ale za taką samą cenę,

>jak AP można kupić inne, lepsze. Ktoś wymienił tutaj VA. Ja dorzuciłbym jeszcze Xaviany.

>Zdecydowanie warto eksperymentować. Nawet jeśli w końcu utwierdzisz się tylko w przekonaniu, że AP

>to jest to!

 

a ja uwazam ze ogolnie Audio Physic jest przereklamowany, plastikowy dzwiek wyceniony na duuuuuzo za duuuuuuzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lotjanek, 25 Sty 2010, 13:06

 

marcin, 25 Sty 2010, 13:12

 

A ja uważam że to kwestia gustu i upodobań a nie obiektywnego stwierdzenia.

Tak samo mogę napisać o Viennach czy Xavianach - że przereklamowane i za drogie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sie zgadza , to moja subiektywna opinia, jak sie komu podoba to jasne ze niech kupuje

ja uwazam ze to glosniki bardzo dobre do odtwarzania dzwiekow nie muzyki:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin, 25 Sty 2010, 13:12

"a ja uwazam ze ogolnie Audio Physic jest przereklamowany, plastikowy dzwiek wyceniony na duuuuuzo za duuuuuuzo"

 

ciekaw jestem ile modeli z oferty Audio Physic słyszałeś, bo po poście mniemam, że kompletnie wszystkie...ale jeśli nie to mógłbyś sprecyzować o jakim konkretnym modelu - w jakich warunkach i w jakim towarzystwie odsłuchiwanym - mówisz?!...

 

ja też słuchając kiedyś Tempo twierdziłem, że nigdy AP nie kupię...teraz jednak jestem szczęśliwym posiadaczem Virgo 2, które uważam za znakomite głośniki...

i głupio mi także wobec siebie, bo kategorycznie twierdziłem do niedawna, że Audio Physic są be...a tu model modelowi nie równy...

tak więc proponuję trochę pokory i u Ciebie...nie zaszkodzi też trochę mniej kategorycznych opinii typu "wszystko", "ogólnie", "nigdy", etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sluchalem Virgo bodaj III, tempo, spark z ayonem , vincentem , creekiem i mi sie nie podoba to granie i tyle

jeszcze raz podkreslam ze to jest moje zdanie , jesli sie Tobie podobaja to ok

o gustach sie nie dyskutuje

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tempo VI jestem zadowolony. Byc może Xaviany XN250 lub 270 zagrają lepiej niż tempo .... no nic trzeba wypróbowac.

Cenowo Xn270 stoi na takim samym pułapie co tempo szóstki.

Ale nawiązując to tematu krytyki Audio physic-a .

Połączenie E-406 z tempo 6 dało bardzo dobre efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.