Jump to content
IGNORED

Marantz CD6000 OSE (F/U1B) uszkodzone trafo

yery

Recommended Posts

Dostałem cedeka Marantz CD6000 OSE (F/U1B), niestety bez trafa (zostało uszkodzone). Mam problem ponieważ po sciągnięciu Service Manuala opis i napięcia transformatora nijak się mają do tego co jest w schemacie i nie wiem jakie trafo kupić.

W załączniku przedstawiam obraz trafa i schemat zasilacza oraz połączenia

trafo -> schemat

9164 -> 11 (8,3V)

9165 -> 10 masa

9166 -> 9 (8,3V)

9162 -> 13 (14,7V)

9163 -> 14 (14,7V)

9167 -> 8 żarzenie wyśw VFD (3,4V)

9168 -> 7 żarzenie wyśw VFD

9161 -> 14 (12,7)

Nie rozumiem jak z obwodu żarzenia VFD gdzie z trafa wychodzi 3,4V na schemacie robi się -21V, jak z wyjścia 14 gdzie jest 12,7V (trafo) na schemacie za stabilizatorem robi się -26 V (więc przed musi być przynajmniej -29-30V). Czy ktoś ma takiego cedeka i może wskazać mi jak powinien wyglądać ten transformator (napięcia i sposób połączeń)?

Gra jest warta świeczki ponieważ podłączyłem symetryczne 5 i 12V i wszystko działa, cedek odtwarza, pozostaje kwestia wyświetlacza VFD.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26336-100004409 1264334844_thumb.jpg

Hidden Content

Hidden Content

Na nogach 7 i 8 masz napięcie zmienne 3,4V ,jak podłączyłeś już inny transformator i wszystko działa to wystarczy np. dobrac jeszcze jeden o napięciu uzwojenia wtórnego ok.3,4V i po kłopocie poniewaz uzwojenie żarzenia jest niezależne co wynika z załączonego przez Ciebie schematu.pzdr

Te philipsowate schematy to porazka ,ale do celu,jeśli ci cd pracuje to zapewne masz trafo gdzie jest co najmniej 12v zmiennego.Musiałbyć miec trafo które ma jeszcze jedno uzwojenie ok 14V i podłącz je w miejsce 2129(o ile dobrze wyczytałem ze schematu) tj.kondensatora 100 mikro.To -26 z uzwijenia żarzenia to porównanie do układu zasadniczego i brak takowego nie powinien miec wpływu na tak 3,4V jak i -26V.Jak wspomniałem wyżej musisz miec jeszcze jedno trafo do żarzenia-bo kompletnego odpowiednika raczej nie dostaniesz.pzdr-mołej zabawy.

Najlepsze jest to że zamówiłem sobie trafo takie jak w załączniku, czyli 2x12 2x8,5 kazałem też zrobić uzwojenie 25V które dałem na kondensator 2129, pojawiło sie napiecie -26V tyle tylko że wyświetlacz działał bardzo kulawo (świeciła może jedna cyfra i to bardzo słabo) a po kilku chwilach wywalił kondensator 2129, zastanawiające jest jak można dawać polaryzowanego elektrolita przed prostownikiem. Schemat jest faktycznie pokręcony.

Hidden Content

Hidden Content

Zamawiając trafo nie miałem jeszcze manuala, a jedynie kiepskiej jakości wycinek schematu, powielacza nie zauważyłem stąd pomyłka. Dziękuje za podpowiedź, mam nadzieję że procek nie spalił się - postaram się to uruchomić.

Pozdrawiam

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.