Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz CD6000 OSE (F/U1B) uszkodzone trafo


yery

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem cedeka Marantz CD6000 OSE (F/U1B), niestety bez trafa (zostało uszkodzone). Mam problem ponieważ po sciągnięciu Service Manuala opis i napięcia transformatora nijak się mają do tego co jest w schemacie i nie wiem jakie trafo kupić.

 

W załączniku przedstawiam obraz trafa i schemat zasilacza oraz połączenia

 

trafo -> schemat

9164 -> 11 (8,3V)

9165 -> 10 masa

9166 -> 9 (8,3V)

9162 -> 13 (14,7V)

9163 -> 14 (14,7V)

9167 -> 8 żarzenie wyśw VFD (3,4V)

9168 -> 7 żarzenie wyśw VFD

9161 -> 14 (12,7)

 

Nie rozumiem jak z obwodu żarzenia VFD gdzie z trafa wychodzi 3,4V na schemacie robi się -21V, jak z wyjścia 14 gdzie jest 12,7V (trafo) na schemacie za stabilizatorem robi się -26 V (więc przed musi być przynajmniej -29-30V). Czy ktoś ma takiego cedeka i może wskazać mi jak powinien wyglądać ten transformator (napięcia i sposób połączeń)?

Gra jest warta świeczki ponieważ podłączyłem symetryczne 5 i 12V i wszystko działa, cedek odtwarza, pozostaje kwestia wyświetlacza VFD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26336-100004409 1264334844_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nogach 7 i 8 masz napięcie zmienne 3,4V ,jak podłączyłeś już inny transformator i wszystko działa to wystarczy np. dobrac jeszcze jeden o napięciu uzwojenia wtórnego ok.3,4V i po kłopocie poniewaz uzwojenie żarzenia jest niezależne co wynika z załączonego przez Ciebie schematu.pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zong uzwojenie dodatkowego trafa musi mieć napiecie jak w opisie bo jeszcze z tego napięcia robiony jest minus ok30V do polaryzacji wyświetlacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te philipsowate schematy to porazka ,ale do celu,jeśli ci cd pracuje to zapewne masz trafo gdzie jest co najmniej 12v zmiennego.Musiałbyć miec trafo które ma jeszcze jedno uzwojenie ok 14V i podłącz je w miejsce 2129(o ile dobrze wyczytałem ze schematu) tj.kondensatora 100 mikro.To -26 z uzwijenia żarzenia to porównanie do układu zasadniczego i brak takowego nie powinien miec wpływu na tak 3,4V jak i -26V.Jak wspomniałem wyżej musisz miec jeszcze jedno trafo do żarzenia-bo kompletnego odpowiednika raczej nie dostaniesz.pzdr-mołej zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że zamówiłem sobie trafo takie jak w załączniku, czyli 2x12 2x8,5 kazałem też zrobić uzwojenie 25V które dałem na kondensator 2129, pojawiło sie napiecie -26V tyle tylko że wyświetlacz działał bardzo kulawo (świeciła może jedna cyfra i to bardzo słabo) a po kilku chwilach wywalił kondensator 2129, zastanawiające jest jak można dawać polaryzowanego elektrolita przed prostownikiem. Schemat jest faktycznie pokręcony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystrzeliło ci bo dałes za duże napięcie na tym kondencatorze i dalej diodzie jest wykonany podwajacz napięcia zmiennego a potem stabilizacja,mogłes uszkodzić układ wyświetlacza bo na procek sterujący też to napięcie jest podawane.W oryginale jest przecież 14V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zamiast tego uzwojenia 25V powinno być 14V lub 12v (schemat wyjątkowo nieczytelny)i powinno zagrać bo po podwojeniu napięcia bedziesz miał 28V zmiennego i po wyprostowaniu jednopołówkowym ponad 34V(w pamięci policzone).pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając trafo nie miałem jeszcze manuala, a jedynie kiepskiej jakości wycinek schematu, powielacza nie zauważyłem stąd pomyłka. Dziękuje za podpowiedź, mam nadzieję że procek nie spalił się - postaram się to uruchomić.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.