Skocz do zawartości
IGNORED

Kable przyciemnające pod CA 840


MadOnion

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie dzieki za podpowiedzi .. ale chyba najprostsze rozwiązanie to jeddnak zmiana kolumn.

Uważam że kablami można cos poprawić ale nie zmienić diametralnie charakteru sprzętu, mimo, że początkowo tak myślałem. Wydaje mi się że własnie kolumny są tym elementem toru, który "waży" najwięcej.

Zaczynam odsłuchy. Do testów zaprzegnąłem na razie teoretycznie:

MA Rx8

Triangle Altea

Focale 816 lub 826

Patradigmy studio 60

Heco min. Celan 501

W ostateczności zmiana wmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić te rezystory i przetestować - koszt zerowy a efekt może być bardzo dobry. A jeśli już do wymiany wmaka który będzie pasował do KEFa to proponuję Vincenta 226 mkII. Kolumn do CA nie doradzam bo nie lubię barwy dźwięku CA - poprostu gra mi na nerwach.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_kotek, 6 Lut 2010, 23:30

 

>Proponuję kupić te rezystory i przetestować - koszt zerowy a efekt może być bardzo dobry. A jeśli

>już do wymiany wmaka który będzie pasował do KEFa to proponuję Vincenta 226 mkII. Kolumn do CA nie

>doradzam bo nie lubię barwy dźwięku CA - poprostu gra mi na nerwach.

>

>Pozdrawiam

 

 

A jak się mam ten Vincent o którym piszesz do Vincenta 236 mkII bo taki poległ w konfrontajci z Creekiem Destiny. Gdzies się przewija cały cxzas ten wąrtek na forum. a potrafię w to uwierzyć bo Creeka słuchałem i jestem pod bardzo dużym wrażeniem tego klocka.

A mnie brzmienie CA nie przeszkadza. za duzo mi trochę góry pasma i za mało przestrzeni, sceny. Nie umiem uzyskać efektu "oderwania" się sceny od głośników ... Brakuje mi tejj głebi i leko jakby za mało muzykalności. A co do reszty to perfect.

Wszelkich operacji na otwartym ciele (czyt. kolimnie) przeprowadzać nie bedę bo się znam na tym jak świnia na księzycu...Ale dzieki za poradę

pozxdraiwam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z KEFami mówię bo dużo na nich już przeróbek najdziwniejszych robiłem i jak to wiele osób stwierdziło albo się lubi głośnik UNI-Q albo nienawidzi. Ja akurat go sobie bardzo cenię bo można na nim zrobić i ładną scenę i mase przestrzeni którą tak bardzo uwielbiam no i ta średnica, jednakże wszystkie KEFy bez ingerencji w zwrotnice z którymi miałem styczność wymagały korekcji - powód grały za ostro, pomijając już fakt że najczęstszym problemem było jednak jak nie brak bassu to jego kontroli, no ale nie ma kolumn idealnych i nigdy nie będzie. Natomiast z Vincentem przynajmniej tym 226 mkII słuchałem Q5, IQ7 oraz Reference 203 i muszę przyznać że grało to bardzo fajnie, pomijając już fakt że już był taki temacik w którym to jeden z forumowiczów szukał coś pasującego do swojego KEFa IQ7 i skończył poszukiwania na owym 226 mkII. Natomiast nie wiem jak się ma wersja 226 mkII do 236 mkII jak i do Creeka Destiny trzeba by poprostu wybrać się na odsłuchy. Ponadto KEFy ponadto mają to do siebie że bardzo czule reagują na kolce i maskownica dość mocno tłumi.

Proponuję więc wybrać się do sklepu elektronicznego kupić 2 rezystory np 1R lub nawet 2R wpiąć wcześniej tak jak pisałem, zamienić kolce na twarde podstawki szeroko rozstawione i może rozłożyć kolumny pod ciut szerszym kontem to też zredykuje wysokie (ogólnie koszt zabawy z 2-3złote) i jeśli to nie pomoże to dopiero warto zacząć się rozglądać za czymś nowym co bardziej będzie pasowało.

Przy okazji temat kabli jest jak rzeka też przerabiałem ten temat na który ostro kasy poszło a skończyłem w ostateczności na taśmach za śmieszne pieniądze które okazały się bezkonkurencyjne do reszty.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion, 25 Sty 2010, 13:29

 

z Van den Hula wystarczy The Name. Nie trzeba szaleć. Oczywiście polecam do zbyt ostrych systemów, jednakże należy pamiętać, że będą to tylko niuanse a nie diametralna zmiana brzmienia. Kable tego nie robią. Już lepiej kupić inne kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 8 Lut 2010, 21:12

 

>MadOnion, 25 Sty 2010, 13:29

>

jednakże należy pamiętać, że będą to tylko niuanse a nie diametralna zmiana brzmienia. Kable tego

>nie robią.

 

ŚWIĘTE SŁOWA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem częsciowo się rozwiązał. Podpiąlem w miejsce KEfIQ90 Monitor Audio Rx8. I co ... ??

I mam tyle basu, ze nie wiem co z nim zrobić. A ktoś gdzies pisał że Azury są absolutnie bezbasowe. To zależy pod jaką kolumną pracują chyba.

Ja go mam za dużo. Monitory na pewno nie wyostrzają skrajów pasma - szczególnie "góry" tak jak kefy. I to może decydowało o tym że dzwięk miałem suchy, kliniczny, jasny, wręcz natarczywy na górze pasma. Na MA ta natarczywosć znikneła ale niestety wraz ze szczegółowoscią i detalicznością jaką z kolei prezentowały KEfy. I teraz niektóre płyty grają bosko, ciepło, myzykalnie, bez tych szeleszcząscych i cykających wyżyn ale za to niektóre płyty to jedna wielka gęsta klucha z rozlazłym basiskiem ... Takie tłuste miecho w cięzko strawnym sosie.

No chyba że CA840 ma problemy z kontrolą basu (choć na Kefach wydawał sie bardzo zdyscyplinowany, krótki, bez wydzwieków, rezonansów)

Co myłśicie o tym.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion

Porównywałeś może w tych samych warunkach RX8 i RX6?

Teraz jest "wysyp" tych kolumn w dobrych cenach - nowe "6" można kupić poniżej 3000zł - import z UK, 3200zł - z krajowej dystrybucji, a "8" 3700zł - import UK, 4100zł - krajowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>MadOnion

Jeżeli wzmaka masz wpiętego przez jakąś listwę, to na próbę podepnij go bezpośrednio do ściany - w mojej konfiguracji to pomagało.

Polecam też przejcie na 840C do kompletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny sposób na przyciemnienie to zrobienie zwisu kabla zgodnego z ruchem elektronów.jesli maja w zwisie pod górke jest ciemniej, jak w zwisie z górki jest jasniej.Generalnie zachodzi pytanie gdzie jest autor.reszcie wystarczy jak sie łomotnie w łeb.... bez zwisu. t ym zwisie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Piotrek_kotek, 7 Lut 2010, 22:27

 

Popieram kolegę w całej rozciągłości. Jeśli w Kef'ach jest mozliwość bi-wire to na sekcję wysokotonową zakładasz L-pad, albo jeszcze prościej dajesz szeregowo 1 rezystorek.

 

Po problemie. Po co od razu wymieniać kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wpisy. Aczkolwiek konfiguracja się zminieła. Staneły jednak MA Rx8. Przez dwa tygodnie odsłuchiwałem porównując oba komplety. Problem w naturalny sposób zniknął.

W MA góra jest trochę spokojniejsza. Dzwięk jest ciemniejszy - to słychać na pierwszy "rzut ucha" ;-) I trochę miałem problem z przestawieniem się na tę muzykalność monitorów - trochę mało detalicznośći (w porónaniu do KEf) i selektywnmosci na scenie ale i tak lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.