Jump to content
IGNORED

odtwarzacz sieciowy FLAC/MP3/WAV

rastuch

Recommended Posts

Witam,

Tak sobie siedze i mysle... ze mam potężną kolekcję CD i jak mam szukać na półkach płyty którą chce zagrac to mnie szlag trafia. Wymysliłem zakup odtwarzacza sieciowego z HDD. Konstrukcje linn i Black Note osiągają dochód narodowy Etiopii brutto tak wiec odpadają.

Ma może ktoś z was jakiegos faworyta grającego b.dobrze.?

rastuch

Gdyby niektórym zmienić oprogramowanie to mogłyby być chyba całkiem niezłe. Niestety większość (a w zasadzie wszystkie) jest ukierunkowana na wideo a w drugiej kolejności audio. Np. brak zgodności z gapless wg mnie dyskwalifikuje takie urządzenie jako odtwarzacz audio.

wist, 24 Sty 2010, 17:21

>mnie się przydarzyła taka sama przygoda. Ponieważ mam zewnętrznego dac1 benchamrka dokupiłem

>playera qnapa nmp 1000 + dysk 1 tera. Do tego świetny kabelek cyfrowy stereovoxa: w każdej wolnej

>chwili zgrywam :)

Witam a czy w tym qnapie na wyswietlaczu pokazuje na wyswietlaczu jaki utwór jest odtwarzany i jakaś lista biblioteki czy trzeba wszystko uruchamiać przy włączonym TV?

Raczej trzeba, nie lepiej uzbroić siew cierpliwosć jeszcze i kupic za 250 zł drozej squeezeboxa Touch z wyświetalaczem i wej. USB.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Co myslicie o tym?

IAMM NTR83 Novatron

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Tutaj jest strona z całą masą takich urządzeń, tylko czy jest wśród nich chociaż jedno spełniające kryteria porządnego odtwarzacza audio?

Hidden Content

Tutaj jest strona z całą masą takich urządzeń, tylko czy jest wśród nich chociaż jedno spełniające kryteria porządnego odtwarzacza audio?

Hidden Content

ale jeśli się do tego podłączy zewnętrzyny dobry DAC to chyba będzie porządne audio?

z wyglądu fajny. Na + przemawia ekran lcd . Jesli diwajs ma służyć do odtwarzania muzyki to bardzo ok sprawa.

Cały szkopuł polega na jakości analogowego toru audio. To że odtwarza Flac tez super.

Jeszcze popcorn c200 jest podobno bardzo ok, nawet analog out podobno przyzwoity ( nie wiem nie słyszałem)

rasta

krzysiekol, 24 Sty 2010, 21:33

>

>ale jeśli się do tego podłączy zewnętrzyny dobry DAC to chyba będzie porządne audio?

Nie, bo nie chodzi tylko o tor wyjściowy (który zresztą nie jest znany w większości przypadków, a może w niektórych być bardzo dobry, co dopiero mogą wykazać odsłuchy), ale o sposób działania. Wspomniałem wcześniej nie bez przyczyny o gapless. Brak tego standardu nie zmieni zewnętrzny DAC.

majkeljot, 24 Sty 2010, 22:03

>krzysiekol, 24 Sty 2010, 21:33

>>

>>ale jeśli się do tego podłączy zewnętrzyny dobry DAC to chyba będzie porządne audio?

>

>Nie, bo nie chodzi tylko o tor wyjściowy (który zresztą nie jest znany w większości przypadków, a

>może w niektórych być bardzo dobry, co dopiero mogą wykazać odsłuchy), ale o sposób działania.

>Wspomniałem wcześniej nie bez przyczyny o gapless. Brak tego standardu nie zmieni zewnętrzny DAC.

dzięki za odpowiedz, czyli żaden taki odtwarzacz multimedialny nie ma tego standardu gapless? i zostaje nam np squeezebox żeby było ok?

Ostatnio przyjrzałem się ofercie w Humanmedia i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ofertą Hyundai

Jeśli ta firma chce to potrafi i ciekawy jestem działania tych urządzeń. Osobiście postawiłbym na mbox R600.

Hidden Content

Hidden Content

potwierdzam, że naprawdę wygodnie obsługuje się takie playery z małym wyświetlaczem po włączeniu tv (u mnie to nie problem); to jest da się oczywiście i bez (tak jak małe mp.3), ale nie jest to wygodne, trzeba mieć rozeznanie w tym co się ma w bibliotece;

ja wybrałem tego qnapa z tego powodu, że mam nadzieję, że to będzie również mój serwer z biblioteką (NAS), nie wykluczam że kupię squeezvox dla wygody, póki co rodzina się cieszy z oglądania you tube na dużyk ekranie i zgrywania najfajniejszych kawałków na dysk twardy

Czy ktos testował ten klocek?

Hidden Content

Kosztowny, ale czy wart tych pieniążków ?

W końcu to i DAC i odtwarzacz sieciowy.

Jeśli inne elementy toru audio sa na odpowiednio wysokim tp może warto ?

Gdzies mozna temu się bliżej przyjrzec ?

Pzdr

GK

Warto pomyśleć o urządzeniach Sonosa. Można kupić cały zestaw Sonos Bundle 250, lub tylko powiedzmy poszczególne elementy.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.