Skocz do zawartości
IGNORED

Czy ktoś wie o co chodzi tak naprawde w ślepych testach?


modrzew47

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

whitesnake, odpowiadam na pytanie w temacie wątku i to wprost.

" Czy ktoś wie o co chodzi tak naprawde w ślepych testach? "

Test ABX, to test słuchającego !!!

Chodzi o to żeby przetestować audiofila i udowodnić mu że nie rozpoznaje różnic pomiędzy urządzeniami. Są widać takie osoby, którym na tym zależy.

Prosta odpowiedź na pytanie modrzewia.

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZUKZUKZUK

Pieknosc kobiet mierzymy wzrokiem

Wyglad sprzetu tez wzrokiem,natomiast wartosci soniczne uszami.

I tu zaczyna sie pole do popisu-bo dla tego Kasia,a dla tego Marysia-rzecz gustu.

Natomiast mozna powiedziec,co gluchemu po uszach-jak wszystko gra jednakowo.

Takze nie zawsze urzadzenie drozsze odtworzy nam muzyke z lepsza jakoscia.

Slepe testy moga sluzyc temu aby wybrac lepsze urzadzenie badz kabel,ktory sprawdzi sie tylko w

naszym systemie i tylko nam przypadnie do gustu,czyli nasz akceptowany wybor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaculek63, 25 Sty 2010, 00:20

 

>Wszelka wymiana doświadczeń jest przecież wskazana.pzdr

 

Nie wątpię, to chyba podstawa funkcjonowania takiego forum.

Dlatego starajmy sie wymieniać je w sposób zachęcający do dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton

Przecież to bełkot i brednie.Komu i kto,chce cokolwiek udowadniać i po co?Wszystko i tak jest subiektywne i zmierza do spełnienia osobistego.Jeżeli słuchasz muzyki i sprawia to ci przyjemność to po cholere ci testy.Jeżel już to prosze bardzo na moich warunkach i w moim pomieszczeniu odsłuchowym i na wzmacniaczach,które ewentualnie wspolnie uzgodnimy.Jeszcze jedno,już tu pisałem

na przykładzie przejściówek...degradowanie dźwięku przez urządzenie przyłączeniowe jest pewne.Żeby zrobić taki wiarygodny test wzmacniaczy to wszystko musi być na najwyższym poziomie i jednakowe do każdego z nich.Nie jest to możliwe i potrzebne zarazem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake

Ja tak mam pierwsze spojrzenie-pierwsze wrazenie-tzn.potrafie ocenic,czy piekna-czy nie.

A kobiete spotkana na ulicy czym ocenisz-tylko wzrokiem-takze nie lap mnie za slowka,bo jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47

testowałem kilka cd(opisałem w wątku bodaj paltona)i to w zasadzie po wypłynięciu kilku wątków o testach,lecz bardziej mnie interesuje wpływ lub nie róznych komponentów(oczywiście róznych producentów)na siebie i jakośc przekazu z tym związana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 25 Sty 2010, 00:33

 

...ale po co chcesz coś testować? Komu taki test ma w czymś pomóc?

Przecież nie robimy tego po to, żeby komus coś udowadniać?

 

Włączasz słuchasz i wyciagasz wnioski. Cała pozostała zabawa, w przełaczniki, gaszenie swiatła , swiadków, procdedury - to bzdury, z natury rzeczy nastawione na walkę z jakims ciemnogrodem. Tylko po co ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary audiofil, 25 Sty 2010, 00:36

 

Bez urazy :), ja tam mam nadal zdecydowanie szersze spektrum badawcze w takich przypadkach... głos, ruch, zajmownie okreslonego miejsca w przestrzeni, interakcja... doswiadczenia wskazują, że wzrok czasem musi iść na kompromis :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 25 Sty 2010, 00:42

 

>whitesnake

>No właśnie...nie zastanawia cie fakt po co?Dlaczego tyle hałasu o to?Mnie tak.Jaki ma ktoś interes w tym?

 

Jak to jaki? Jesli nie jest to zwykła ludzka ciekawość to najczesciej: chęć wzbudzania kontrowersji, bycia w centrum uwagi, w skrajnych przypadkach zawiśc czy niespelnienie... motywy sa rózne. W wiekszości niestety powodują tylko bezuzyteczne bicie piany, które nalezy omijać szerokim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

modrzew zadałeś pytanie, więc Ci odpowiedziałem krótko i zwięźle. Skoro to bełkot i brednie trudno, taka jest PRAWDA. Komu się chce robić ABX-a i czemu,to inny temat (zresztą SAM JE ROBIŁEŚ, to może mnie oświeć- po co ?). Kto komu chce coś udowadniać w ABX, to jeszcze inna sprawa, znam kogoś, kto jednego delikwenta jakieś trzy miesiące namawiał do testu. Może domyślasz się o kim mowa ?

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton

Napisałem,że to bełkot ale ogólnie,bełkoczą ci co namawiają do takich testów,bo mają w tym interes.

Co ty taki nerwowy sie zrobiłes?Po tych testach?Poczytaj tu wpisy...są sensowne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake, 25 Sty 2010, 00:41

 

>stary audiofil, 25 Sty 2010, 00:36

 

 

Ta...

Wzrok - to tylko PIERWSZE wrażenie. Są tacy, którzy twierdzą, że jest ono najważniejsze (i mają sporo racji).

Nie mniej. Dogłębne POZNANIE czegoś, a więc określenie rzeczywistej WARTOŚCI (dla "mła"), wymaga nieraz sporo czasu i użycia wielu innych receptorów.

Pierwsze wrażenie jest nieraz jakże mylące... Też racja - nieprawada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście - "nieprawda".

Jak dokonać powyższego podczas "ślepych testów"? Np. 60 dni w ciemnościach? HORROR jakiś!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopaki :) - było miło.

 

-->palton

 

w pytaniu nie było słowa o ABX'ie. To procedura wyjatkowo ułomna, m.in przez to o czym napisałes. Nikt rozsądny nie bierze jej pod uwagę, nawet mówiąc o slepych testach.

 

Mozna sobie porozmawiac o zjawisku testów, ale jak widać wiekszośc tutaj jest jednomyślna.

Lepiej słuchac muzyki w miłym otoczeniu znajomych i wymieniać się doswiadczeniami, nie narazając na oponentów, niz katować udowadniając komuś coś czego nie chce usłyszeć. Zreszta samo załozenie, udowadniania komus czegokolwiek na siłę, jest absurdalne. Nie chce, to nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Oki panowie, ale jak zrozumieć inaczej ten wpis (modrzewiu, sam przeczytaj :-) ? No dobra....

 

Robert

Ps. A już myślałem Brutusie ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

whitesnake, ABX (obiecuje, ostatni raz tego wyrażenia używam) i ślepe testy to prawie to samo. Prawie, jak widać robi różnicę :-)

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton, 25 Sty 2010, 01:12

 

Jeszcze dwa miesiące temu, takim stwierdzeniam wywołałbys lawinę :)

Dla mnie to przedewszystkim kwestia, czasu odsłuchu i przedewszystkim intecji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palton

Pisałem o przejściówkach(Jako przykładzie),pogarszających dźwięk...widać nieuważnie lub lekceważąco to przeczytałeś.

Wyobraź sobie jakiś rozgałęźnik,przez który przechodzą prawie wszystkie elementy okablowania systemu

i ten rozgałęźnik jest kiepskiej jakości,bardzo kiepskiej...co stanie się z sytemem i porównaniami?

Dźwięk zostanie zdegradowany do tego stopnia,że go nie rozróżnisz.Obojętnie jakiego wzmacniacza.

To najprostsze wytłumaczenie,zgoda ale jak najbardziej z logicznego punktu widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 24 Sty 2010, 20:41

 

>Znikają całe wątki,pojedyńcze wpisy,jednym wolno więcej innym nic nie wolno...o co chodzi?Czemu

>ślepe testy czyli ABX wywołują tyle kontrowersji?Dlaczego dzieje się coraz gorzej na forum i dzięki

>komu?

 

Nie wiem jak ze znikaniem wątków, ale zastanów się o co w tych tematach tak na prawdę chodzi. Jak ktoś słyszy różnicę np. między dwoma IC to ma potem zrobić sobie w domu laboratioium po to żeby upewnić się że na pewno ją słyszy?

 

Być może macie na to czas ja nie. "To miejsce" od dawna mnie nie swędzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrok

Jak ktoś słyszy wspomnianą przez ciebie różnice i wie jak z tego korzystać to po cholere mu laboratoium?Wpina ten odpowiedni i słucha muzy a nie lata po laboratoriach i sprawdza co powiedzą jeszcze Kowalscy.Na cholere mu to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Co do testów ABX: nie ma w nich nic złego, poza ograniczonym zastosowaniem w audio (bo służą tylko do wykrycia istnienia różnicy). Natomiast złe zaczyna się, gdy posługują się nimi jak pałką jacyś Kononowicze audio - faceci którym na niczym tak nie zależy, jak na tym, że by NIC nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redaktor

Zapowiadam teorie spiskową u tych Kononowiczów audio(dobre porównanie)zbyt mocne parcie na temat ma ukryty cel zawsze.Tylko jaki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.