Jump to content
IGNORED

Sony STR-DH500 czy STR-DH700? Warto dopłacać? Co to jest dźwięk HD?


swidrak

Recommended Posts

Który z ampli wybrać?

Oto porównanie na stronie producenta:

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i tylko model DH700 ma dźwięk HD

 

Czy to wynika z tego, że jeden jest 7.1, a drugi 5.1 czy jest to "dodatkowa opcja"? Niezależnie od tego, który kupię podłączę do niego maksymalnie zestaw 5.1 i nie wiem czy jest sens dopłacać za możliwość odtwarzania dźwięku HD jeśli nie będę miał zestawu 7.1, bo może z definicji jest to dźwięk nadawany na 8 kanałów.

 

dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Dekoder HD bedzie ci potrzebny wtedy gdy masz blu-rey i bedziesz chciał sie cieszyc z dzwieku dts masters hd jest to nowszy dekoder od tych starszych dilby digital i dts.do tego amplitunera idealnym połączeniem byłby blu-rey Sony s360 który ma wszystkie dekodery w sobie bo nie wiem czy tak naprawde te niskie amplitunery Sony mają faktycznie te decodery w sobie czy tylko częsc i przełącznik hdmi.5,1 czy 7,1 nie ma tu nic do rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Audiofilscy puryści twierdzą, że owszem, wystarczy w jednym, ale to powinien być raczej odtwarzacz. Warunki są dwa:

 

(1) Muszą to być dekodery wyższej klasy od tych, jakie zwyczajowo montuje się w amplitunerach.

 

(2) Odtwarzacz musi mieć wielokanałowe wyjście analogowe audio, a amplituner - takież wejście.

 

Wtedy puszczasz zdekodowany już sygnał po analogu i problem jittera na łączu HDMI przestaje istnieć.

Link to comment
Share on other sites

Wydje mi sie że założyciel wątku nie ma ochoty wywalac dosc dużej kwoty na Blu-rey o którym wcale nie wspominał.Pewnie chce kupic amplituner do 1200 pln i to chyba wszystko.Blu-rey z dobrym dekoderem i wyjsciem analogowym 5.1 lub 7,1 będzie kosztował pewnie ze 2 razy więcej niz sam amplituner.Dlatego optymalnym wyborem jest Sony STR-DH 700 na Allegro 1200 -1300 pln i do tego koniecznie Blu-rey Sony s360 który ma na pokładzie dekodery i może wysłac sygnał do amplitunera po HDMI,bedzie to mała namiastka Kina Domowego.

Link to comment
Share on other sites

Dariuszu, troche zle mowisz. Jezeli dekodujesz w bluray'u to nie dekodujesz w ampli i na odwrot, przez hdmi do ampli wysylany jest oryginalny sygnal cyfrowy. Jedynie po czesci sie z Toba moge zgodzic w przypadku np bluray lg, ktore dekoduja dts hd czy dolby hd i wysylaja do ampli w formacie DTS, ktory z kolei dekoduje amplituner.

Podsumowijac:

mozesz miec stary ampli nawet tylko z prologic ale z wejscie analogowym 5.1 i do tego bluray z dekoderami na pokladzie i analogowym wyjsciem 5.1 czy 7.1.

mozesz rowniez miec bluraya bez dekoderow ale za to ampli, ktory je posiada i to on bedzie dekodowal dzwiek przestrzenny.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.