Skocz do zawartości
IGNORED

czy rodzaj kolcow ma znaczenie?


speedy

Rekomendowane odpowiedzi

mam na mysli oczywiscie jak najlepsze wyeliminowanie drgan. wydaje mi sie ze najlepsze byly by dluzsze i jak najciensze? czy rzeczywiscie ma to jednak znaczenie? material tez ma cos do powiedzenia?

 

czy ma to wogole jakies znaczenie takze przy samym brzmieniu z kolumny, z wyjatkiem tego ze przestaje draznic podloga oraz przydzwieki drgajacych mebli/przedmiotow?

i ekstra pytanie, jaki dokladnie wplyw na brzmienie ma dociazenie kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzstałt może nie ale kolor jak najbardziej. Czym bardziej się świecą i są droższe (jak napisał poprzednik) tym lepiej. A jak kolegom będzie się podobać. Zobaczysz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, pytam powaznie ;)

czyli niezaleznie od tego jakie kolce zastosuje, ciensze/grubsze, dluzsze/krotsze, plastikowe/metalowe... itp, to beda z jednakowo eliminowac drgania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie na szybcika zrobilem podstawke z plastikowymi dla testu (jakims trafem znalazlem takie cosik w moich pinklach).

ich wysokosc to 2 cm, sa dosc grube. wyeliminowaly drgania mniej wiecej w polowie. teraz zastanawiam sie czy jakies metalowe, typowo szpiczaste zrobily by to zauwazalnie lepiej?

 

za 8 takich kolcow (ok 60 pln) mozna miec jedna nowa badz dwie uzywate plyty audio ;P

jesli roznica drgan bedzie nie zauwazalna, to wole wydac to na plyty ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, to lepsze będą te, które głębiej wbiją się w podłogę - chodzi o lepsze "mocowanie"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesują Cię drgania i walka z nimi to skorzystaj z wyszukiwarki. Jest to tu dokładnie opisane. natomiast jeżeli chodzi o wygląd to tak jak pisałem. Błyszczące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolce służą do stworzenia z kolumny i podłogi jednego sztywnego elementu (zwłaszcza dzięki przebiciu się przez dywan), ma to zmniejszyć drgania kolumny. Ma to sens oczywiście wtedy, gdy sama podłoga nadmiernie nie drga, a tak wcale być nie musi.

 

Jeśli podłoga ma tendencje do wpadania w wibracje, to lepiej odizolować kolumnę od podłogi za pomocą elementów pochłaniających drgania, nawet zwykłej gumy.

 

W każdym przypadku pomoże zwiększenie masy kolumny np. poprzez stabilne postawienie na kamiennej podstawie. I znowu jeśli kolumna stoi na kamiennej podstawie, to dalej można również albo tę podstawę izolować od drgającej podłogi, albo ją z podłogą połączyć używając kolców.

 

Mamy tutaj więc trzy całkowićie różne metody eliminacji drgań:

- poprzez sztywne połączenie z nieruchomym elementem (kolce na podłodze)

- poprzez odizolowanie od drgającego elementu (jeśli to właśnie podłoga drga najbardziej) używając elementu tłumiącego

- poprzez zwiększenie masy: płyta kamienna

 

Jeśli podłoga nie jest stabilna i ma tendencje do drgań, to jeśli użyjemy kolców, będzie świetnym wzmacniaczem dla drgań kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 25 Sty 2010, 12:15

 

no i taka wypowiedz podsumowujaca ja rozumiem =)

 

z wyszukiwarki korzystac umiem, ale w wielu watkach wysylaja w kolko do wyszukiwarki i tak czlowiek lata z watku do watku. albo znowuz wertuje mase wypowiedzi, zeby w koncu dotrzec do konkretow ;)

 

u mnie wyglada to tak, ze mam panele, a na nich "dywanopodobna" wykladzine. na niej bezposrednio staly kolumny. jako ze lubie sobie posluchac glosno, a dali 505 nie sa male, to drgania podlogi ciezkiej muzyce (rock/metal/gotyk) sa po prostu masakryczne. mnie to osobiscie przeszkadza, jak i obawiam sie sasiada pod soba ;)

zrobilem podstawke z jakimis grubymi plastikowymi kolcami (przypadkowo znalezione). drgania zmalaly gdzies o polowe.

myslalem tez o gumie, ale naczytalem sie ze powoduje rozlazly i malo kontrolowany bass, czego wrecz nie lubie.

pytanie czy dluzsze, metalowe, cienkie, spiczaste kolce dadza lepszy efekt anty wibracyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna zastosowac plyty pod kolumny - marmur, granit ltp, plus kolce i ew. dociazyc kolumny, dlugosc kolcow bez znaczenia. i po problemie. moga tez wystepowac rezonanse od scian. poprzesuwaj i poobracaj pudla lub zaekranuj na probe czyms tlumiacym sciany wokol kolumien, by te ewentualnosc wykluczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kolce sa pomalowane farba pochlaniajaca fale dzwiekowe to ma znaczenie! pamietaj czerwone bardziej wchlaniaja! elb pomalowal sobie taka farba pokoj i nic nie slyszal!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speedy - a tak na marginesie sam jakich zmian sie spodziewasz po zastosowaniu roznego typu kolców. Moze zacznij od tego. Okazac sie moze ze problem z ktorym tu sie zwracasz leży gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>u mnie wyglada to tak, ze mam panele, a na nich "dywanopodobna" wykladzine. na niej bezposrednio

>staly kolumny. jako ze lubie sobie posluchac glosno, a dali 505 nie sa male, to drgania podlogi

>ciezkiej muzyce (rock/metal/gotyk) sa po prostu masakryczne. mnie to osobiscie przeszkadza, jak i

>obawiam sie sasiada pod soba ;)

 

Z opisu wynika, że to właśnie podłoga wibruje. Na to się nic nie poradzi, bo pewnie większość wibracji spowodowanych jest falą dźwiękową, a nie drganiem kolumn. Podłogę można oczywiście też wytłumić, w przypadku paneli jest to kwestia odpowiedniej maty pod panelami.

 

Należy natomiast odizolować kolumny od tych drgań podłogi stosując jakis elemnt pochłaniający drgania, nie kolce. I aby zmniejszyć drgania własne kolumn, dobrze byłoby postawić je na płycie kamiennej. Czyli tak:

 

- pod panele mata

- na panele dywan

- pod kolumny kolce

- pod kolce płyta

- pod płytę absorbery drgań, żadne kolce

 

Trzeba uważać, żeby kolumna nie ślizgała się na kolcach po tej płycie, w razie czego zrobić delikatne zagłębienia w płycie, albo pomóc jakimś klejem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przyłączyć się do tematu. Mam kolumny ustawione na kolcach (były w komplecie z kolumnami - dokupiłem podkładki co by nie narobic dziur w podłodze) i tu do autora wątku - moim zdaniem kolce sporo pomagają w usztywnieniu kolumny co u mnie miało korzystny wpływ - kolce fabryczne nie były długie takie po 2cm metalowe, ale uważam, że warto się w to pobawić. Teraz moje pytanie czy jest sens kupić cokoły z marmuru czy granitu w jaki sposób wpłyną one na brzmienie zwłaszcza basu. Teraz kolumny stoją na drewnianej podłodze i wokół nich nie ma wygłuszenia jest raczej w miejscu odsłuchowym. Wydaje mi się, że warto również o tym pomyśleć ze względu na wysokość głośników sopranowych względem słuchacza, u mnie było by prawidłowo dopiero na cokołach, ale lokalny kamieniarz krzyknął mi 200zł za 2 ładnie wykończone klocki, więc też mam dylemat, bo to też koszt paru fajnych płyt do posłuchania ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 25 Sty 2010, 13:46

 

>Z opisu wynika, że to właśnie podłoga wibruje. Na to się nic nie poradzi, bo pewnie większość

>wibracji spowodowanych jest falą dźwiękową, a nie drganiem kolumn.

 

Skłonny byłbym przypuszczać, że jest odwrotnie.

 

Podłogę można oczywiście też

>wytłumić, w przypadku paneli jest to kwestia odpowiedniej maty pod panelami.

 

To może pomóc nieco sąsiadowi - zmniejszyć hałas do niego dochodzący, dźwiekowi to nie pomoże, może raczej zaszkodzić.

 

I aby zmniejszyć drgania własne kolumn, dobrze byłoby postawić je na płycie

>kamiennej.

 

To może zadziałać, niekoniecznie musi.

 

Czyli tak:

>

>- pod panele mata

>- na panele dywan

>- pod kolumny kolce

>- pod kolce płyta

>- pod płytę absorbery drgań, żadne kolce

 

Misz-masz przedsięwzięć absorbujących i sprzęgających. Trudno powiedzieć, co z tego wyjdzie - kwestia eksperymentów.

 

Środki absorbujące/sprzęgające są dobre dla spokoju sąsiada z dołu. Mniej energii drgań z kolumny przejdzie do stropu, strop w mniejszym stopniu zostanie pobudzony do drgań przez kolumny, sąsiad mniej usłyszy. Ale kolumna będzie swobodnie podskakiwać na absorberach i da bardziej rozmazany dźwięk.

 

Środki sprzęgające łączą kolumnę i podłoże w jeden układ drgający (nawet jeśli czynią to niedoskonale, to idą w tym kierunku). Układ taki ma dużo większą masę więc trudniej pobudzić go do drgań - ich amplituda (~ głośność) jest wtedy mniejsza. Jest to korzystne dla dźwięku przez nas odbieranego (w dużej większości przypadków), ale sąsiad usłyszy też więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj kamieniarza, czy nie odstąpiłby ci tanio jakiś kawałków odpadkowych z płyt nagrobkowych.

Popróbować możesz na odpadach, jak ci się spodoba, możesz zamówić eleganckie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki "absorbujące/sprzęgające" to błąd

Miało być 'absorbujące/resorujące"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cokołów, to służą one do zwiększenia masy i przez to do zmniejszenia drgań. Im lżejsza kolumna, a cięższy cokół, tym większa poprawa. Jeżeli pod kolumnę o wadze 50 kg podłożymy cokół o wadze 5 kg, to pewnie żadnej poprawy nie będzie, ale jeśli kolumna wazy 15 kg, to jest to znacząca zmiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponieważ kolec w cokół raczej się nie wbije, to ja byłbym raczej zwolennikiem przyklejenia kolumny do cokołu. No ale potem z transportem kłopot. Blue-tack???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbeat83, 25 Sty 2010, 13:56

>Wydaje mi się, że warto również o tym pomyśleć ze względu na wysokość

>głośników sopranowych względem słuchacza, u mnie było by prawidłowo dopiero na cokołach

 

no i tutaj bym uwazal. pozory czesto myla, a teorie nie zawsze sie sprawdzaja.

tez korzystalem do tej pory z zasady wysokotonowiec na wysokosci ucha. niestety, jak sie okazalo, w przypadku moich dali 505, nie byl to najlepszy pomysl. przy glosnym sluchaniu szczegolnie gitar elektrycznych, dzwiek byl jeczacy. i to nie byla kwestia akustyki, tylko dzwieku plynacego bezposrednio z wysokotonowca.

sprowadzilem kolumny spowrotem na podloge. ku mojemu zdziwieniu, wysokie byly bardzo naturalne i nadal slyszalne. co wiecej, znaczaco poprawila sie scena i selektywnosc instrumentow. naturalniejszy wokal i talerze.

dlatego tez, proponuje podniesc na czyms kolumny tymczasowo i sprawdzic brzmienie wysokich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Spytaj kamieniarza, czy nie odstąpiłby ci tanio jakiś kawałków odpadkowych z płyt nagrobkowych.

Popróbować możesz na odpadach, jak ci się spodoba, możesz zamówić eleganckie."

 

Pamietaj ze zawsze mozesz porzyczyc plyte kamienna z cmentarza :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabbeat83, 25 Sty 2010, 13:56

 

Dziwnym jesteś człowiekiem, bardzo ulegającym autosugestii/sloganom reklamowym.

 

 

>Pozwolę sobie przyłączyć się do tematu. Mam kolumny ustawione na kolcach (były w komplecie z

>kolumnami - dokupiłem podkładki co by nie narobic dziur w podłodze) i tu do autora wątku - moim

 

... kolce mają usztywnić całość (wbić się wręcz w podłogę) a Ty pod nie dajesz izolator ? = bezsens.

 

Można oczywiście zamiast usztywniać to maksymalnie izolować (Ja tak wolę - brak kolców, miękkie nóżki izolujące kolumnę od podłoża).

 

Ty zrobiłeś układ usztywniający (kolce) z izolacją (miękkie podkładki pod kolcami) = jedno ogranicza działanie drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada jest taka, że chcemy zarówno ograniczyc drgania kolumny jak i podłogi.

 

Cokół pod kolumnę jest zawsze korzystny, bo zwiększa masę kolumny, dzięki czemu trudniej wpada w drgania.

 

Drgania kolumny możemy tez zmniejszyć łącząc ją z jakimś sztywnym elementem np. podłogą (poprzez sztywne ustawienie na kolcach). Tyle, że to zadziała tylko wtedy, jeśli podłoga jest faktycznie sztywna. W przeciwnym razie lepiej kolumnę od podłogi odizolować absorberem drgań.

 

Co do maty pod panelami, to pochłania ona energię i dzięki temu mniej niskich częstotliwości odbija się od paneli i panele maja mniejszą skłonnośc do wpadania w drgania. Tylko to powinna być mata do tego celu przeznaczona.

 

Jeżeli sytuacja wyjściowa jest taka, że podłoga drga za bardzo, to użycie kolców może tylko sprawę pogorszyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dd6, 25 Sty 2010, 17:28

 

>Ogólna zasada jest taka, że chcemy zarówno ograniczyc drgania kolumny jak i podłogi.

 

Oczywiście najlepiej, żeby nie drgała. Ale jeśli drga, to walka z tym nie ma dużego sensu - chyba że wymienimy podłogę.

 

>Cokół pod kolumnę jest zawsze korzystny, bo zwiększa masę kolumny, dzięki czemu trudniej wpada w

>drgania.

 

Masę kolumny zwiększa również podłoga, nawet drgająca.

 

>Drgania kolumny możemy tez zmniejszyć łącząc ją z jakimś sztywnym elementem np. podłogą (poprzez

>sztywne ustawienie na kolcach). Tyle, że to zadziała tylko wtedy, jeśli podłoga jest faktycznie

>sztywna. W przeciwnym razie lepiej kolumnę od podłogi odizolować absorberem drgań.

 

Może są i takie przypadki. (?)

Ale na każdym absorberze kolumna będzie mogla swobodnie podskakiwać. Jedyne co zrobi absorber, to w jakiejś mierze odizoluje podłoże od drgań kolumny - nie będzie stukać w podłogę (sytuacja bez kolców i absorberów). Nie zmieni to faktu, że jakaś część energii zamiast na decybele będzie zamieniana na ruchy kolumny, które są na ogół większym złem niż drgania podłoża.

Ja mam kolumny na kolcach na niesztywnej podłodze i czasami czuje bas stopami. I nie przeszkadza mi to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulumulu1988, 25 Sty 2010, 15:09

 

>"Spytaj kamieniarza, czy nie odstąpiłby ci tanio jakiś kawałków odpadkowych z płyt nagrobkowych.

>Popróbować możesz na odpadach, jak ci się spodoba, możesz zamówić eleganckie."

>

>Pamietaj ze zawsze mozesz porzyczyc plyte kamienna z cmentarza :D

***

...a widzisz to jest myśl hehe, a tak serio to właśnie nie mogłem się dogadać z tym kamieniarzem muszę chyba innego poszukać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 25 Sty 2010, 15:36

 

>Rabbeat83, 25 Sty 2010, 13:56

>

>Dziwnym jesteś człowiekiem, bardzo ulegającym autosugestii/sloganom reklamowym.

***

Może i dziwnym, ale kto z nas tu piszących nie jest swego rodzaju dziwakiem poszukującym sposobów na zmianę (w domyśle poprawę) brzmienia, a i w sloganach reklamowych jest czasem ziarnko prawdy, więc moim zdaniem wszystko warto wypróbować i ocenić czy nam pasuje.

>>

>>Pozwolę sobie przyłączyć się do tematu. Mam kolumny ustawione na kolcach (były w komplecie z

>>kolumnami - dokupiłem podkładki co by nie narobic dziur w podłodze) i tu do autora wątku - moim

>

>... kolce mają usztywnić całość (wbić się wręcz w podłogę) a Ty pod nie dajesz izolator ? =

>bezsens.

>

>Można oczywiście zamiast usztywniać to maksymalnie izolować (Ja tak wolę - brak kolców, miękkie

>nóżki izolujące kolumnę od podłoża).

>

>Ty zrobiłeś układ usztywniający (kolce) z izolacją (miękkie podkładki pod kolcami) = jedno ogranicza

>działanie drugiego.

***

Moment ;-) może nie precyzyjnie napisałem, ale nie zastosowałem miękkich podkładek, tylko takie metalowe z dziurką (coś jakby monetę podłożyć), żeby nie porobić dziurek w podłodze. Kolumna stoi raczej sztywno i nie mam większych zastrzeżeń względem drgań, raczej dylemat z cokołami to kwestia wysokości sopranów względem uszu, ale jak już tu ktoś napisał muszę, chyba wypróbować to rozwiązanie i najpierw sprawdzić co to da. Wiem jedno, że ustawienie kolumn na kolcach dużo dało względem ustawienia na samej podłodze - nie próbowałem też miekkiego ustawienia właśnie na jakichś gumowanych podkładkach, wykładzinie itp, ale wydaje mi się, że zrobiło by się za powłóczyście w basie a ja mam ochotę go jeszcze bardziej przekonturować. rochę mi sie dziwnie napisało, ale każdy chyba wie o co mi chodzi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.