Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer VSX-D714 problem z dynamika w Dolby Digital


BASS-TEC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam dziwny problem tym ampli a mianowicie przy sciezkach w dd 5.1 slychac kompresje dynamiki tak jak by byla DRC wlaczone. Problem jest o tyle dziwny, ze bardzo zalezy od filmu, czasami wydaje sie OK ale wczoraj np. zarzucilem sobie scene bombardowania z pearl harbor, pewnie wiekszosc wie o co chodzi ;) Moment, w ktorym bomba wpada do statku, przestaje sie krecic turbinka i jest wybuch powinien zarzucic flakami a tu nic, troche basu ale ogolnie slabiutko. Np. w dalszych scenach, jak kobita wybiega ze szpitala i widzi jak samoloty nawalaja port i slychac w wybuchy to bas jest dobry, jest uderzenie i zejscie z tym, ze to jak by bas w tle. Roznica glosnosci miedzy np. cicha scena z rozmowami a najwieksza zadyma jest nie taka jak byc powinna. Dodam, ze w stereo jest ok, w DTS tez nie ma problemow z dynamika.

To samo koncert np. oldfielda z berlina, jest taki moment, ze kobitka spiewa sama bez instrumentow i po niej wchodzi chor, z tego co pamietam to ten chor robil takie wrazenie, ze ludzie pyski otwierali a tu nic. W tle oczywiscie bebny i ogromny kociol, w ktory nawala babka, bas w tym momencie czuc bylo na klacie a tu nic, jak by wyciszony i prawie wyciety.

Probowalem ustawien, kalibracji (nie mam mikrofonu ale robilem podstawowa) odleglosci i wielkosci glosnikow. Na dts i stereo jest super ale dd rozczarowuje bardzo.

Moze ktos mial juz podobny problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze drc jest wylaczone. Wlaczajac DRC slychac dzialanie, dynamika ograniczona jest jeszcze bardziej. Szukalem wszedzie w ustawieniach i nic nie znalazlem. Mozliwe, zeby fabrycznie w dd byla ograniczona w jakis sposob dynamika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chłyt materkindowy" ;-) Często się spotykałem z tym, że niektóre produkcje znacząco promują DTS kosztem DD. Może mają jakieś profity za to? I dlatego panuje wśród zwykłych "zjadaczy" płyt DVD opinia, że DTS jest oczywiście lepszy niż DD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci pegal, ze tez o tym pomyslalem ale wydalo mi sie to glupie i raczej szybko opuscilem ta mysl. To jest zbyt wyczuwalne, nie wydaje mi sie zeby pioneer w swoim nie najnizszym modelu ampli zrobil taki bubel. Ogolnie jestem z niego w miare zadowolony ale ten dd wczoraj np. popsul mi frajde z ogladania. Zastanawiam sie czy go nie wymienic na kode av505x nowke albo dolozyc z 200zl i kupic jakiegos uzywanego denona 1905/06 a i czasami 2105/06 mozna ucelowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisałem o wydawnictwach na płytach, że są tak tendencyjnie nagrywane :-) Broń Boże nie odnosiłem sie do producentów sprzętu audio, że stosują takie zabiegi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tez mi przeszlo przez mysl ale: gralo by dobrze na oldfieldzie, bo sluchalem mojej plyty duzo razy u ojca (jak tam jeszcze mieszkalem) na koda av600 i glosnikami kody, efekt byl, sw15A przenosil czestotliwosci generowane przez kociol na cialo i nie brakowalo basu, bylo go nawet duzo jak na 35m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Problem rozwiązany jakiś czas temu, zapomniałem napisać. Znalazłem w internecie jak zresetować ustawienia, prawdopodobnie poprzednik użył mikrofonu do kalibracji i tu jest problem, po resecie i ustawieniu wszystkiego manualnie dynamika jest OK.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.