Skocz do zawartości
IGNORED

Ramię do Thorensa TD 160


ociss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem nabycia ramienia do Thorensa TD 160. Wiem że bardzo dobrym ramieniem jest SME 3009 S2, które zresztą swojego czasu było nawet sugerowanym ramieniem do TD 160 S, czy jakoś tak. Jednak czas mija a technologia idzie do przodu. Są nowe rozwiązania, materiały (carbon) itp. Zastanawiam się więc, czy może w cenie do 1000 PLN dałoby się wymyślić jakieś inne rozwiązanie. Czy może jednak stawiać na sprawdzone i nieśmiertelne legendy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Jak zwykle w temacie gramofon, wszystko wpływa na wszystko.

Żeby wybrać ramię trzeba wiedzieć jakie wkładki będzie obsługiwać a jakich na pewno nie będzie.

Żeby wybrać wkładkę trzeba wiedzieć jakie mamy pre i jaki typ prezentacji lubimy.

itd, itp...

 

Prywatnie, gdybym miał wybierać pomiędzy SME3009 a np ramieniem Pro Jecta to wybrałbym SME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że jelco 250 jest dobrą opcją za niedużą kasę. ok. 1200 nówka na ebayu. używki można trafić taniej. niedługo będę przeszczepiał 250-tkę do thorensa td 145, zobaczymy jak zagra.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jest super ramię jelco, bardzo tanie, nowe, z tłumieniem olejowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pre, to nie mam zamiaru wydziwiać, zadowalam się tym wbudowanym w amplituner (sony str-7055)... może w przyszłości przyjdzie czas na wymianę tego elementu toru. Jeśli chodzi o wkładkę, zastanawiam się nad Denonem 103, bądź AT 440 czyli MM ze średniej półki. Na ten moment mam At 12 XE, która gra całkiem przyzwoicie.

 

 

Do jac660

 

Co czyni z tych jelco takie ciekawe ramiona i czemu akurat "siedzą" z tym napędem. czy instalacja jest kłopotliwa, czy też należy tylko wykonać odpowiednią płytkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak! Jeszcze muzyka... wszystko, choć ostatnio głównie elektronika (DM, Feist, Moloko) i classic rock, ale nie gardzę też muzyką symfoniczną (np. Stravinsky, Rimsky-Korsakov, a nawet Beethoven) i jazzem. Szukam brzmienia naturalnego, ale zarazem dynamicznego i przede wszystkim niezamulonego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ociss, - do TD160 SME3009 było ramieniem dedykowanym i żadnego ciężkiego Jelco bym nie ryzykował do tak miękkiego zawieszenia;

mnie akurat SME nie przypada i mam 2 Thorensy z 2x Mision 774 - to ramię bardzo podobne w parametrach i w cenie (ca. 200 GBP)

jak MM to nie 103-ka (AT nie są złe, mam 13-kę - idzie słuchać;

a od 440 wolę V15 (np. mk2) - mniej audiofilsko ale taniej i z jajem -:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>ociss,

Czy ten amplituner aby napewno obsługuje wkładki MC jak np. Denon dl-103? Jak szukasz czegoś niezamulonego, to moim zdaniem nie ten Denon w szczególności.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wstyd z tym denonem, :D

 

Chodzi mi o tylko i wyłącznie o wkładki MM. Lubię żywe namacalne dźwięki i zachwycam się stereofonią. Wydaje mi się, że ta Audio Technica, którą mam, zapewnia takie właśnie odczucia, choć wiem, że może być lepiej. Słyszałem i czytałem nt. oryginalnych ramion Thorensa raczej niezbyt pochlebne opinie, dlatego zrodził się pomysł wymiany ramienia. Na ten moment pracuję nad piękna politurowaną, ciężką obudową i kilkoma tweakami (ale bez przesady). Następny krok to wymiana ramionka. Powiem szczerze, że ważna jest dla mnie także sama estetyka ramienia, a tu (przynajmniej jak na moje standardy) SME wygrywa. Choć Mission także niczego sobie. Ale pogadajmy o dźwięku. Czemu nie spodobało Ci się SME? (mamel)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem nigdzie takiej opinii ale dla mnie 3009 ma dźwięk jakby taki trochę "blaszany";

mision wygląda jak samodział, kosza wymiennego brak, ale innych zastrzeżeń nie mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co bać ciężkich ramion, nie sądzę, żeby 5g w tę czy w tę, robiło zawieszeniu różnicę, a jak co to przecież zawieszenie się ustawia. dlatego jelco, że to świetna firma, robi ramiona samodzielne i dla innych firm. u mnie gra jelco (nie wiem jaki model) od lenco l-78s i gra rewelacyjnie. 250-tki jeszcze nie próbowałem. ale za to na allegro dzisiaj jest taki kąsek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ramię jelco a jak ortofon... nie wiem tylko czy ma regulację vta. chociaż z drugiej strony może lepiej zapolować na całego telefunkena s 500/600...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie chodzi mi o SME, tylko o standardowe Thorens tp 16.

 

No gra - plasticzek z rurką alu - jak na taką konstrukcje to gra;

nie szalej na wstępie, posłuchaj

nie należy ulegać sugestiom ale ramie na v-blokach zdecydowanie mnie nie przekonuje; jeszcze na dodatek czasem komuś kabelki stawiają opór (?) -:((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ramię TP 16, to nasłuchałem się go już wystarczająco (miałem wcześniej Thorensa TD 145), Następnym krokiem byłaby wymiana ramienia. Z tym, że z tego wątku na razie nic wielkiego się nie dowiedziałem, oprócz tego, że Mission gra dobrze, Jelco jest ok a SME ma blaszany dźwięk. Może powinienem zatem zostać przy oryginalnym ramionku? czy wymiana jest warta 1000zł? Czy będzie dostrzegalna różnica 1000zł przy moim amplitunerze i kolumnach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mądrej głowie dość po słowie" - ja posłuchał bym spokojnie wersji fabrycznej;

jak zaczniesz ulepszać obudowę zrobi się inaczej - z czasem jeśli poczujesz jakiś dyskomfort będziesz kombinował;

na wstępie skoncentrował bym się na doborze odpowiadającej Ci wkładki - to też rozległy temat a ramiona TP16, 3009 czy 774 to lekko/średnie, więc po zmianie ramienia wkładka zachowa się nadal właściwie;

różnicy wartej tysiaka nie usłyszysz jak system będzie niedopracowany a to konfiguruje się latami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzio to, że mojego poprzedniego thorensa usprawniłem właśnie poprzeż tweaki. następnie go sprzedałem i teraz żałuję. Dlatego kupiłem 160-kę. Usprawnię ją poprzez wymianę plinty, kolce, wytłumienie i kable, ale to będzie dopiero ten sam poziom, jaki uzyskałem z poprzednim thorensem. Dlatego zacząłem dalekowzrocznie myśleć o ramieniu. W TD 145 właśnie tego mi brakowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 160 której wymieniłem oryginalne ramię na SME 3009 S2. Jest lepiej. Ponieważ było to już trochę temu a w dodatku poza wymianą ramienia wytłumiałem jeszcze chassis więc trudno mi dokładnie powiedzieć co wniosło ramię,ale "blaszaności" brzmienia nie odczułem. Używam Ortofona om40 czyli mocno podatnej MM i gra. W szufladzie czeka jednak ZYX RS 30 + preamp "forumowy" i zobaczymy jak będzie.

Jaką plintę robisz ? Też mam zamiar się do tego zabrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam ją wykonaną przez stolarza. Wymiarami podobna do standardowej, ale jest z litego drewna - chyba dębu, ale nie jestem pewien. Na nią kładę kolejne warstwy politury, ale brak doświadczenia powoduje, że muszę się uczyć na własnych błędach i już kilka razy zaczynałem pracę od nowa. Proces jest długotrwały sam w sobie, a do tego nie mam na to wszystko zbyt wiele czasu. jak się uporam z wszystkim pochwalę się na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się koniecznie i napisz jakie zmiany zauważyłeś w brzmieniu.

Ja myślałem o konstrukcji ze sklejki z tunelem w środku do dociążenia śrutem a na zewnątrz fornir.

Nigdy czegoś takiego nie robiłem więc pewnie będzie jak po grudzie ale czemu nie spróbować, w końcu po to mamy hobby żeby ręce czymś zająć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana plinty na ciężką owocuje zazwyczaj poprawą najniższych rejestrów.

 

Co do ramienia: z czystym sumieniem polecam Stax ua-7. Niewiele droższe od SME 3009 a zauważalnie lepsze i zdecydowanie bardziej uniwersalne jeśli chodzi o obsługę wkładek o różnej podatności. Ale uwaga: combo stary thorens + SME oferuje szczególnego rodzaju czar przez co ma wielu fanów, do których i ja się zaliczam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 160 z ramieniem sme seria 3. Gra znakomicie, właściwie grał...bo teraz czeka na odpowiednią wkładkę. Ten napęd z tym ramieniem, to dobre połączenie.

Co do staxa, Synromka ma rację, warty grzechu..) Choć ja mam ua 90 i bardzo sobie chwalę.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.