Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki gramofon i wkładka do 2000zł dla początkującego


Robinson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co polecilibyście dla początkującego słuchacza czarnych płyt. Mam ok. 2kzł z możliwością lekkiej nadwyżki. Zależy mi na muzykalności. Dobrze by było jakby sprzęt miał możliwość upgrade z czasem czyli np. wymiany wkładki, ramienia na wyższe modele. Z góry dzięki za jakieś info.

 

Mam Musical Fidelity A308 z wejściem MM. Czy będę potrzebował dodatkowego phonostage, wzmacniacza korygującego? Jeżeli tak to jaki polecacie?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ? Wolałbym nowy , ale używka tez wchodzi w grę. Nie wiem tylko czy jako laik bedę w stanie ocenić stan techniczny wystarczająco dobrze, ale jestem otwarty na propozycje.

Pozdrowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zainteresował mnie ten 1 ProJect Expression III. Cena 1950 jest do zaakceptowania. Jaką wkładkę do niego polecacie , kwotowo do 500zł chyba że tak tanie nie warte zainteresowania i trza dać więcej.

 

I jeszcze ważne pytanie , czy jak mam we wzmacniaczu wejście Phono MM to muszę kupować przedwzmacniacz korekcyjny czy na tym etapie można odpuścić?

 

Z góry dzięki za info.

Pozdrowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się 'bawić' to na całego

Ale najpierw zakup gramofon, wkładkę, oceń dźwięk wtedy zadecydujesz czy kupować pre

warto rozejrzeć się za jakimś DIY, np forumowy , lub CS blue od p.Bogdana jeśli są nadal są w sprzedaży

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie tego ProJecta.

Przekop trochę forum to znajdziesz coś na ten temat.

Jeżeli coś nowego to Technics SL 1210.

Będziesz miał porządny napęd do którego montują nawet SME V5.

Jeżeli masz wejście MM to na początek wystarczy do zabawy.

Dla przykładu wypowiedź Rollinsa, który przesiadł się z droższego Projecta na Technicsa:

 

10 Wrz 2009, 09:56

O mnie » Ignoruj » PW »

 

stat: 1562 / 334 / 0 I&I

 

Pro-Jecta sprzedałem bo po prostu nie grał.... kupiłem Technicsa jako dobryu napęd z myślą, że w przyszłości może wymienię ramię... I ok, dzwięk o klasę jeśli nie o kilka lepiej niż z Pro-Jecta.

Tylko, że jak kupowałem Technicsa to nie maiałem możliwości zobaczenia go na żywo... postanowiłem w ciemno kupić najwyższą dostępną wersję czyli 1210M5G... no właśnie... tylko, że w tym modelu przesadzili z ilością podświetleń - niebieskie podświetlenie igły, niebieskie podświetlenie skali PITCH, lakier czarny błyszczący.... jak dla mnie straszna dyskoteka... Jak zobaczyłem jak wygląd zwykły 1210MKII - matowy, mneij tych wszystkich DJ'skich bajerów (mniejszy zakres pitch, brak podświetlenia skali Pitch, podświetlenie igły zwykłym białym światłem, no i obudowa czarny mat)no i cena dużo dużo mniejsza... postanowaiłem dokonać zamiany....sonicznie to samo... jednak ...po sprzedaży M5G i tak mi jeszcze trochę zostanie... a moich oczu już tak nie kłuje:) Ot cała opowieść:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miniabyr

(Konto usunięte)

Hej .Co do wyboru wkładki ,to ja Tobie nie podpowiem, dlatego że to sprawa gustu. Na tym forum znajdziesz mnóstwo informacji na temat róznych firm np.ortofon ,goldring ,benz micro itd..Poszukaj przez wyszukiwarkę .Ale najważniejsze -kiedy będziesz kupowac gramofon ,to zwróć uwagę na masę efektywną ramienia ,bo od tego parametru zależy dobór wkładki. (o masie efektywnej,i "kalibracji "wkładki poczytaj na tym forum) Co do phono mm , to jeżeli bedziesz używać wkładek typu MM ,to nic więcej Tobie nie trzeba.poz miniabyr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak Technics to bardzo dobrze się z nim komponuje wkładka AT-120e, bardzo ją sobie chwalę, inni na forach zagranicznych z resztą także

Lub też 440MLa z lepszym szlifem od 120, lecz ciut jaśniejsza/szczegółowa od 120

 

Można też wejść we wkładki MC np. Denona, ale wtedy przyda się porządny pre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, weź pod uwagę ,że project ma lekkie ramię (to wcale nie jest źle :) ) więc tak jak kolega pisze

zwróć uwagę na podatność (compliance) wkładki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e dostane odpowiedź w stylu Gramofon taki , wkładka taka preamp taki i tylko do sklepu pójść :-). Oj, jak to było czytać , czytać i jeszcze raz czytać :-)

Pozdrowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem , że dostane odpowiedź w stylu Gramofon taki , wkładka taka preamp taki i tylko do sklepu pójść :-).

Oj, jak to było czytać , czytać i jeszcze raz czytać :-), forum oczywiście :-)

Musze widzę jeszcze dużo sie dowiedzieć

Pozdrowki

 

Sorki za podwójny wpis , ale z tamtego coś ucięło a nie ma opcji Edytuj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. możemy i tak zrobić ... ale potem będziesz winnych szukał jak Ci dźwięk nie 'podejdzie' bo np. słuchasz klasyki a wkładka typowo do rocka

Nie tak dawno sam szukałem sobie gramofonu, pytałem, czytałem i co najważniejsze słuchałem

Odsłuchu nic nie zastąpi, choćbyś nie wiem ile recenzji przeczytał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się przyłącze - ostatnio mam dylemat bo chodzi mi po głowie SL-1210MK2. Choć wizualnie nie jest do końca z mojej bajki wiem, ze to porządny i pancerny sprzęt a w dodatku potrafi dobrze zagrać. No i w tym miejscu zaczynam się zastanawiać czy jest dla technicsa w tej cenie jakaś konkurencja? Może warto zapolować np. na Thorensa serii 5xx lub 3xx albo innego cudaka?

Będę wdzięczny za wasze sugestie.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics nie ma konkurencji w swojej cenie lub dwa razy wyższej jeśli chodzi o nowe gramofony.

 

Thorens 3xx - bardzo dobry sprzęt do 'miękkich' MMek. Przemyślana konstrukcja, pozwala na łatwy upgrade (ramiona). Kosztowność to jakieś 500-1000zł. Reszta zostaje na wkładkę. Dobra wkładka z tym gramofonem prosi się jednak o solidne pre ... bo inaczej jest to karoseria MB s500 z motorkiem fiacika ... :-).

 

Thorens 5xx - to już bardzo wysoka półka. Jest tego mało, jeśli coś się trafia to z reguły w świetnym stanie ... nie kupowali ich przypadkowi ludzie. Również umożliwia łatwy upgrade również z ramionami 12". Na pewno jednak nie do dostania za 2000zł.

 

Warto poczytać o gramofonach na forum ... zanim się wtopi w 'ładny akryl' ...

 

K

 

Ps. Przy wyborze nie należy się kierować gwiazdkami, nagrodami itp cudami na kiju ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaja, 27 Sty 2010, 12:13

...

 

Domyślam się, że pisząc o dobrym pre miałeś swoje na myśli ;) Słyszałem, ze to świetna konstrukcja DIY jednak pomimo tego że jestem raczej zdolny manualnie to jednak boję się samemu tworzyć na szybko takiego cudaka - ale nie mówię nie bo moze kiedyś pokuszę się w wolnym czasie. Czy dostepne PJ Phonoboxy lub 640P itp. są na tyle słabe, że nie opłaca się w nie inwestować bo opini prawie tyle ilu użytkowników forum?

 

Wracając do mojego poprzedniego pytania - domyślam się, że bezpieczniejszy w takim razie będzie zakup pancernego Technicsa (awaryjność, odsprzedaż itp.) a Thorensy serii 3 są równie dobry ale bardziej wymagający sprzętowo (dobór całego toru) jak również pod wzgledem regulacji. Jeżeli coś źle zrozumiałem to sprostuj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alcol

 

Nie - pisząc o preampie miałem na myśli dobry preamp. Pisząc coś wiem co chcę napisać ;-).

Im lepszy napęd tym mniej będzie wnosił do dźwięku >> co z kolei pozwoli preampowi podać go do wzmacniacza i na kolumny. Nawet Manley czy jakiś inny topowy preamp z gówna bata nie ukręci ... jeśli już w napędzie nastąpi pogorszenie.

 

Tak, Technics to bezpieczny wybór.

 

Thorens 3xx/5xx ... za ile kupisz ... za tyle minimum (!) sprzedasz - to jeśli chodzi o koszty.

 

Te gramofony o których napisałem to solidne konstrukcje. Thorens nie jest bardziej wymagający. Niezależnie od tego jaki to będzie gramofon i tak trzeba poczytać o tej technice - to kwestia ustawień, setupu wkładki - jest to o tyle ważne, ze to słychać.

Z sedesami jest sprawa prosta - wsadzasz płytę i 'play' ... tutaj tak nie jest.

 

Zawsze (!) gramofon należy traktować jako swego rodzaju tor - napęd/ramię/wkładka.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos mojego pierwszego zdania w ostatnim poście:

 

nie należy tego rozumieć tak, że ten preamp jest zły ... po prostu nie chcę niczego reklamować co mi już wytykano ...

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja apropos tego gramofonu Technicsa, który jak wiadomo najlepszy jest:)

Historia jest podobno autentyczna, opowiadał mi ją jeden Wojtek, co to sklep z vinylami w Łodzi miał. Onegdaj do Pewexu wchodzą trzy siostry zakonne, w "strojach organizacyjnych", z pełnymi szykanami - normalnie. I odbywa się taki mniej-więcej dialog:

Siostry: Poprosimy gramofon Technicsa.

Sprzedawca: Proszę.

Siostry:...i...

Sprzedawca: Tak?

Siostry: Płyty BLACK SABBATH.

Sprzedawca: Które?

Siostry, zniecierpliwione, konfidencjonalnym szeptem: WSZYSTKIE!

???

 

Bez podtekstów, nie żebym przeciwko gramofonom Technicsa coś miał.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mickiewicz, 27 Sty 2010, 16:07

 

>@ahaja: przeciez nie zarabiales na tym, wiec taki zarzut jest malo powazny.

 

Człowieku jaki zarzut - za dużo czytasz między wierszami! Nie miałem nic złego na myśli - przecież napisałem, że wiem z wątków na forum, ze to bdb konstrukcja ale nie czuję się na siłach samemu jej poskładać - tylko tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alcol - rilax, nie myslalem absolutnie o Tobie. Zreszta nie zrozumiales w ogole aluzji. Przy okazji dzieki za analize Grado, chyba przetestuje. Zeby bylo ciekawiej - na Technicsie 1210mk5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mickiewicz, 27 Sty 2010, 17:48

 

>@alcol - rilax...

 

Okej ;)

Jak przetestujesz Grado to skrobnij coś bo sam myślę intensywnie o Technicsie i ciekawi mnie jak by się to zgrało razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby brumic nie bedzie, ale pamietajmy, ze to model MK5.

 

A wg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) roznica (?) jest. Poszperalem nieco i znalazlem uzytkownika mk5 i Grado Black. Zadnych uwag.

 

Nie wiem, czy MK5 ma oddzielne prowadzenie masy, a to kwestia decydujaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, jest

także w sumie nie wiadomo

 

cyt z audiokarma

 

automaton79x

 

I have a Technics SL-1210MK5, and a Grado Red Prestige, and I get hum. Stronger in the right channel than the left.

 

Installing an input shorted/grounded headshell removes the hum, so it's definitely the cartridge assembly.

 

Anyone else have this setup and get hum?

 

Grado is willing to service the cartridge, no questions.

 

I have a Shure M44-7 that I could mount to the same headshell and check, but I have not.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myłem, czyściłem, odtwarzałem w obecności ramienia ze szczoteczką antystatyczną.. jak strzelał i trzeszczał tak strzela i trzeszczy.. inne płyty grają czysto, a ta jedna, cholera nie chce.. co może być problemem??? mowa o – tangerine dream ”poland”.. czy ktoś posiada tę płytę?? czy macie ten sam problem?? żeby to był - pieprzony "fog".. uszłoby, ale prekursorzy elektroniki... masakra jakaś!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj SL-1210mkII :)

Teraz pozostała kwestia wyboru preampa no i wkładki.

Grado Black wydaje się niepewne dopóki ktoś z forum nie przetestuje dobrze tej wkładki - co polecacie w rozsądnej cenie: AT-120E (podobno dobrze się zgrywa)? Czy lepiej raz a dobrze AT-440 lub Denon DL103?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.