Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki gramofon i wkładka do 2000zł dla początkującego


Robinson

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd ten pęd ku Grado ... :-)

 

Pewniejszymi koniami są tu zapewne AT , Ortofon.

 

Dl103 - tak - pod warunkiem zwiększenia masy efektywnej 2 krotnie.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaja, 28 Sty 2010, 11:12

 

>Nie wiem skąd ten pęd ku Grado ... :-)

>

>Pewniejszymi koniami są tu zapewne AT , Ortofon.

>

>Dl103 - tak - pod warunkiem zwiększenia masy efektywnej 2 krotnie.

 

Pewnie ze względu na cenę - za 200zł wydaje się niezły wybór.

 

Jeżeli ortofon to jaki polecasz? Czy nowa seria 2M do ramienia Technicsa będzie odpowiednia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Teraz pozostała kwestia wyboru preampa no i wkładki.

 

Do standardowego ramienia Technicsa, od Denona Dl-103,

lepiej będą pasowały Dl-160 lub Dl-110 (jazz, klasyczna).

AT440MLa także gra bardzo dobrze.

Dobry może być Ortofon, seria 2m (rock).

Pozdr,

yen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alcol: Grado na MK2 nie brumi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podobnie jak Ty - myslalem o Ortofonie 2M Red ;) Mam juz dosc wysokich tonow na AT95e.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tym Technicsem 1210 MkII to chyba sie spieszyć trzeba bo w większości sklepów jest nieosiągalny. Czyżby wycofali go z produkcji? Wie ktoś coś o tym? Jaki sklep polecacie do zakupu tego gramofonu?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak jest coś na rzeczy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mickiewicz, 28 Sty 2010, 11:34

 

>Podobnie jak Ty - myslalem o Ortofonie 2M Red ;) Mam juz dosc wysokich tonow na AT95e.

 

Zdecydowałem się jednak na zakup Denona DL-110. Znalazłem na ebay'u w naprawdę dobrej cenie w stosunku do naszego rynku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam nadzieję, że pod koniec tygodnia wszytko do mnie dotrze i będę mógł w kolejny weekend nacieszyć już ucho ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinsson >>> I bardzo dobrze zrobiles bo raz ze to bezproblemowy gramofon to jeszcze prawdopodobnie zaprzestano produkcji tego legandarnego modelu co spowoduje wzrost cen uzywek!

 

Co do wkladki to masz dosc szerokie pole do popisu w zakresie podatnosci jego ramienia i wygodna, prosta jak cep regulacje wysokosci ramienia (VTA).

 

Opowiesz jaki rodzaj muzyki bedziesz sluchal z patefonu i jaki dzwiek Ci sie podoba to koledzy doradza.

 

Jedno jest pewne zeby gralo na poziomie to wydatek na wkladke powinien wynoscic okolo 1000zl :(

Owszem mozna nieco taniej ale szalu nie bedzie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Słuchać bedę głownie rocka (Dire Straits, Pink Floyd) oraz jazzowych wokalistek (np. Diana Krall itp itd). Pewnie czasami trochę klasyki, powiem tak , będzie różnie, różnej muzyki słucham w zależności od nastroju. Póki co mam takie płyty + jakies starocie polskie z czasów młodości, ale ich jakości nie biore poważnie pod uwagę , bo juz na mojej Fonice 461 było słychać , że nie jest dobrze w porównaniu do zachodnich edycji.

Wkładkę będę musiał mieć jak najbardziej uniwersalną, a z kosztami do 1000zł sie liczyłem , czyli +/- całość wyjdzie mi ok. 3000zł. W moim Musicalu jest wejście Phono zarówno dla wkładek MM i MC, więc póki co zrezygnuje z phonostage. Z czasem pewnie kupie i to , ale zastanawiam sie czy warto, bo w moim A308 pewnie jakiejś największej tandety nie dali , choć kto to wie.

 

Pozdrowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson , ja mam 1210mkII i Denona DL-103 , bo tak wszyscy radzili . Gra z preampem forumowym od ahaja i nie jest źle . Ostatnio kupiłem starego SABA PSP 248 ( jest to prawie to samo co JVC QL-F6 ) z olejowym tłumieniem drgan ramienia , świetnym napędem direct drive i pełna automatyką - za 150 PLN. Załozyłem wkładkę Denona i pełna zaskoczka - barwa , dynamika itp takie jak z Technicsa ale przestrzeń wyraźnie lepsza z SABA.

Wniosek z tego taki ,że warto szukać ale ... spotkałem już kilka osób , które sprzedały swoje Transrotory , Pro-jecty , Regi i Technicsy . I wszyscy twierdzą ,że to z powodu lepszego dźwięku z CD ( powód główny ) , łatwiejszej obsługi CD , szerszej ofery płyt na CD i w końcu niższej ceny CD . Postanowiłem trochę poeksperymentowac i kupiłem starego Philipsa za 100 PLN ,wymieniłem stare kondensatory na nowe ,, audiofilskie " i wstawiłem nowa sekcje analogowa na lampie . W sumie koszt około 200 PLN - czyli 1/20 ceny Technicsa z wkładką Denowa i preampu .

Gramofon nawet wstyd uruchomić po odsłuchach z CD a mam kilka takich samych płyt na CD i LP - więc porównanie jest uczciwe .

Zaraz posypią się gromy ,że jestem głuchy , nie potrafie skalibrowac wkładki itd ale to nie jest tylko moje zdanie . Sądzę ,że będziesz rozczarowany . LP jest fajne ale głownie jako romantyczny relikt epoki dzieci kwiatów . Jest fun ale twierdzenie ,że LP brzmi lepiej od CD to chyba bajka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem leży gdzie indziej - Denon DL-103 nie jest dobrą wkładką do TEchnicsa 1210. Technics ma zbyt lekkie ramię a ta wkładka zgrywa się z cięzkimi ramionami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ,że na CD dźwięk jest lepszy, fakt, ale zauważ ,że jest mniej naturalny, mniej żywy, a bardziej sztuczny i elektroniczny

Dlatego winyl moim zdaniem ma przewagę

Poza tym , nie ma co się oszukiwać Denon 103 jest tylko budżetową wkładką ,zawsze można lepiej

Trzeba też pamiętać, że skompletowanie dobrego toru analogowego jest droższe w za przeproszeniem stosunku do toru cyfrowego (CD)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp gromy to sie po tym moga posypac dopiero :) - jesli masz problem z jakoscia samej barwy czyli jej wyrazistoscia i dzwiecznoscia,w stosunku do tuningowanych cd z lampa,

to jestes akurat w 80% wiekszosci posiadajacej tor analogowy w taki sposob zgrany, ze sobie tam poprostu gra ale nawet optimum nie daje nie wspominajac o maxie (i czy to saba czy transrotor znaczenia nie ma) tylko gdzie wtedy romantycznoc ze sluchania? ;) Inna kwestia jest sprawa nagran - w przypadku dobrze zgranego sprzetu licza sie same realizacje nagran obojetnie od nosnikow, twierdzenie ze kazdy sprzet jest od realizacji istotniejszy i ze to on gra, prowadzi do sytuacji ktora uwielbiam czyli: a sprzedajcie swoje transrotory, projecty i plastikowe grundigi i przesiadajcie sie na tuningowane domowymi sposobami cd - bedzie wiecej plyt dla mnie :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Trzeba też pamiętać, że skompletowanie dobrego toru analogowego jest droższe w za przeproszeniem stosunku do toru cyfrowego (CD)" - jesli zdobywanie wiedzy kosztuje duzo wysilku to sie z tym twierdzeniem zgadzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkładki poniżej 1000 + wysyłka, Niemiec ma niezły wybór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedza Panie Piotrze to podstawa, jej zdobycie to może być czysta przyjemność

natomiast wiedza powinna być poparta praktyką

tak czy inaczej, można wywalić dużo pieniędzy na drogi sprzęt którego elementu najzwyczajniej nie będą ze sobą współgrać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch, 1 Lut 2010, 11:46

 

piszesz ,że na CD dźwięk jest lepszy, fakt, ale zauważ ,że jest mniej naturalny, mniej żywy, a bardziej sztuczny i elektroniczny

Dlatego winyl moim zdaniem ma przewagę

Poza tym , nie ma co się oszukiwać Denon 103 jest tylko budżetową wkładką ,zawsze można lepiej

Trzeba też pamiętać, że skompletowanie dobrego toru analogowego jest droższe w za przeproszeniem stosunku do toru cyfrowego (CD)

 

arturp po prostu nie dopasował wkladki do ramienia i do gramofonu, trzeba je mocno dociążyć.

A wkładka jest znacznie lepsza niż jej cena wskazuje...

 

Pozdr,

yen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 1 Lut 2010, 12:09

 

>wkładki poniżej 1000 + wysyłka, Niemiec ma niezły wybór

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właśnie u niego 2 dni temu zamówiłem Denona Dl-110 za 103 euro razem z przesyłką, co jest śmiesznie niską ceną w porównaniu do naszych realiów (u nas ten Denon w chwili obecnej kosztuje niemal 700zł!). Inne wkładki z linka też są sporo tańsze ale przebitka najlepsza jest na Denonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem o tym, a w trakcie jak pisałem mego posta kolega rollins uświadomił mnie i innych ,że faktycznie wkładka została źle dobrana ze względu na jej niską podatność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granie dl103 zaczyna się od 30-35g masy efektywnej ramienia ... jeśli nie posiadacie takowego ramienia to należy zwiększyć masę e.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Piotr, mam dobre CD które gra jak dla mnie wyśmienicie (powiem tylko że nie planuje zmiany do momentu aż sie zepsuje). W analogu szukam czaru czarnej płyty podpartej najlepsza możliwą do uzyskania jakością za jeszcze dla mnie rozsądne pieniądze. Ma sprawiać mi to przyjemność nie tylko odsłuchowa ale i wzrokową. Taki może i mały snobizm ale czasami trzeba sobie troche frajdy sprawić.

 

Panowie wracając do meritum to jaką konkretnie wkładkę do 1000zł polecacie? Jestem kompletny laik gramofonowy wiec otwieram sie na propozycje. Co do upodobań muzycznych to pisałem chwilę wcześniej.

 

Pozdrowki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson , zgadzam się z Tobą . Mimo iz uwazam ,że CD brzmi lepiej to mam dwa gramofony i dwie wkładki za około 900 PLN każda . Czyli cos w tym jest ale sam nie wiem co ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to COŚ co nikt nie wie co to jest w analogu chodzi. Moim zdaniem podobnie sprawa sie ma z magnetofonami kasetowymi czy szpulowymi i kolekcjonowaniem nowych nieotwieranych kaset , czy samych szpul (bez taśmy) :-). Po prostu ludzie to lubią, i sprawia im to przyjemność w związku z czym dlaczego z tego rezygnować :-). Acha o kablach za 50.000zł nie wspomnę , albo podstawkach pod nie co by na podłodze nie leżały za kilka tysięcy. No ale jak tu 50 kawałków na podłodze trzymać :-). Panie to jest MAGIA :-) i Harry Poter sie chowa.

 

Pozdrowki

 

PS Wracając do wkładek to czy ten Ortofon 540MKII z strony ebaya cytowanej powyżej (mieści sie w moim budżecie) będzie OK do technicsa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem (niższego w szeregu) 510 na Telefunkenie S500, krótko wprawdzie i niezobowiązująco - był b. OK, po 540 spodziewałbym się tym bardziej wiele dobrego. Wada - o ile wiem wyszedł z produkcji i może być różnie z igłami. Można rozważyć AT440MLa (tu rollins może się wypowiedzieć, ja miałem na Pro-Ject'cie 1Xpression II, mam na zabytkowym Philipsie i lubię), można rozważyć jakiegoś wyższego Goldringa, choć te naprawdę OK przekraczają 1000 zł. OM40 też sroce spod ogona na pewno nie wypadł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.