Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki gramofon i wkładka do 2000zł dla początkującego


Robinson

Rekomendowane odpowiedzi

Yul >>>> To ze jestes zwyklym chamem wiedzialem od dawna ale poziom jaki zaprezentowales w tej dyskusji dyskfalifikuje Cie do dalszej rozmowy!

 

Nie obrazaj mnie wiecej bo zza klawiatury to jest bezkarne ale w realu nie do konca wiec ogarnij sie czlowieku iwiecej szacunku do ludzi bo nie wiesz tak naprawde z kim rozmawiasz na forum a ferujesz wyroki bardziej jednoznaczne od Najwyzszego Sadu...

 

Ja zakonczylem dyskusje z Toba i prosze zebys to uszanowal nie odpowiadajac kwieciscie ciagnac ten OT.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd myślałem, że Yul ma więcej do powiedzenia w kwestii gramofonów, niż - luźny przekład - "sp..aj debilu ja wiem lepiej" :-D i piachem w oczy jak dzieciak w piaskownicy, któremu skończyły się argumenty :-) Poza tym, skąd wziąłem info, zę Technics ma automatykę ramienia? To jest pro use turntable, nie ma żadnej automatyki, trzeba ruszyć 4 litery :-)

Trochę suchych danych technicznych:

 

Technics 1200 Pro-Ject 5.1

Waga 12,5 kg 6,5 kg

Wow&Flutter 0,01 0,08

Starting torque 1,5 kg*cm bd

Start 0-33/13 obr. 0,7 s bd

Braking system electronic()start/stop bd (chyba on/off)

Typ Quartz DD Manual Pasek Manual

Zmiana prędkości electronic (2 przyciski) Przekładanie paska

Regulacja wys. ramienia 0 - 6 mm tak (bd o zakresie)

Anty-skating pokrętło 0,0-3,0 (co 0,1) ciężarek i 3 "nacięcia"

Dust cover tak opcja płatna

Krążek do singli tak tak

Stroboskop markery na brzegu talerza i lampka nie

Waga wkładki 3,5-14g (zawiera dodatkowe dociążenia) 6-10g (dodatkowe obciążniki płatne)

Headshell Wymienny (wyjmowany) Zintegrowany

Kształt ramienia S Proste

Oświetlenie igły Tak Nie (trzeba kupić lampkę ;-))

Nóżki Regulowane przeciwwstrząsowe Regulowane

Żywotność Długo-potwierdzone testami bd

 

Jakbym coś pominął to pls dorzucajcie. Ja mojemu 1200 black daję dożywocie u mnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z abajzel wyszedł, miało być tak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycja i nowocześność ,cena też do "przyjęcia".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ten wasz Technics 1200 ma się ścigać z jakimkolwiek PJtem to niziutko postawiliście sobie poprzeczkę;

oczywiście w tej cenie i oczywiście mam na myśli granie a nie toczenie i świetliki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>oczywiście w tej cenie i oczywiście mam na myśli granie a nie toczenie i świetliki

 

mówiąc o świetlikach, żadne świecidełko z T. nie wkurza mnie tak, jak ta p...na niebieska diodka a la Ałdi ze Speed Boxa :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki mysle ze spokojnie da rade PJ

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Yul i Robix , plzzz wyluzujcie. Jak tak wygląda fan analogu to sie zastanowię czy w ogóle kupie :-).

Co do kwestii gramiaka to juz sam nie wiem. Może kupie Technicsa , może się jeszcze zastanowię. PJ jest jak na to co oferuje za drogi i podejrzewam, że w nim jest dużo więcej magii niż w innych, dlatego ludzie kupują. Zresztą wystarczy posłuchać Pana w sklepie jak zachwala , taki job. Ja potrzebuję gramofon nie jako główne źródło systemu ale jako cos co pozwoli mi sie pobawić jak za dawnych lat. Z drugiej strony "dizajn" PJ z serii RPM 5.1 lub wyższe do 9.2 jest całkiem fajny. Boli tylko kwestia odkurzania.

Może 1 Xpression III Comfort ? Na pewno usłyszę , że Technics lepszy :-), ale czy napewno ???

 

Pozdrawiam fanów Technicsa i PJ-t i innych których nie biorę pod uwagę ze względu na cenę lub inne czynniki np, stan techniczny używek.

Robinson

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Jest jeszcze taki mysle ze spokojnie da rade PJ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

robix..."

 

A ja jestem zdania przeciwnego. Skromniutka wkładeczka jaką mu założyli dobrze określa jego miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Robinson,

Bo ty musisz słuchać nie "pana w sklepie", tylko tych gramofonów! "Pan w sklepie" to najlepiej jakby zajął się tylko kalibracją obu gramniaków, ale taką, wiesz, fachową - z prawdziewgo zdarzenia. Wtedy nie mam wątpliwości, że wybierzesz pięć-jedynkę, a nie świecidełka i zapitalający do tyłu talerz. I bez porównawczego skuwania wylewek i trykania paluszkiem się obejdzie.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson, 1 Cze 2010, 21:44

>potrzebuję gramofon nie jako główne źródło systemu ale jako cos co pozwoli mi sie pobawić jak za dawnych lat.<

 

To czemu nie prawdziwy gramiak stary - tu wybór prosty: Linn, Garard i Thorens; jest kultowo, jest zabawa i muza przede wszystkim jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jałowa dyskusja.

Yul więcej spokoju. Naprawdę lubię czytać jak piszesz o PJ bo widać że temat masz obcykany ale gdy zaczynasz pisać o innych gramiakach ( wyłącznie negatywnie) to mam wrażenie że jednak nie wiesz o czym piszesz. Daj spokój. Nie przekonasz w ten sposób nikogo. Powiedzmy że są różne szkoły i różne oczekiwania. Jedno co mogę dodać od siebie to że nie wierzę że istnieje gramofon który przynosisz pod pachą do domu podłączasz kabelki i gra... Każdy wymaga kalibracji, każdy wymaga stabilnej podstawy żadnemu nie zaszkodzi wytłumienie (niektórym co najwyżej nie pomoże) Każdy wymaga przedwzmacniacza

każdy wymaga wkładki

Nie jest to jednak jakaś męka. Nagroda zaś jest słodka....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>Yul

 

Nie, Technics byl konstruowany jako gramofon do sluchania muzyki, potem co prawda stal sie standardem w zastosowaniach Dj. Natomiast reszta tych gramofonw a zwlaszcza Vestax to gramofon czysto djski (ma taki uciag talerza ze prawie reke urywa)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul: Techniolo nie zapitala do tylu. Takie rzeczy to chyba w Relupie.

 

Panowie, i tak najpiekniejsze sa Marantze... Jakby to byl DD, to w ogole by tego watku nie bylo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpiękniejsze to są GYRO Michell Engineering

 

a technicsa zachwalać nie będę ,bo i po co ...

mi się nie podoba wizualnie, ale spełnia swoją funkcję

 

a za jakiś czas w/w Gyro SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! ktoś sprawdził, że technics to świetny napęd :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22387-100002244 1275424577_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Jedno co mogę dodać od siebie to że nie wierzę że istnieje gramofon który przynosisz pod pachą do domu podłączasz kabelki i..., zaczynasz skuwać wylewki...i gra!

 

>>>bat73,

Dyskusja jest jałowa przez to, że jest nierzeczowa. Ale rzeczowych dyskusji z wyznawcvami jedynego słusznego na świecie gramofonu Technics nie ma. Utworzyli taką sektę "Technisc 1210 coś tam" i są szczęśliwi. Odszczepieńców, jeśli pojawią się na horyzoncie, od razu, bez wnikania w merytorykę, przypalają żywym ogniem. Taki mają sposób na życie.

 

Ja próbowałem zwrócić uwagę na szereg dodatków które ma ten gramofon, sądzę, że zwykłemu użytkownikowi gramofonu w gruncie rzeczy do niczego niepotrzebnych, a generujących pewnie połowę jego ceny. Myślę, że takiej rzeczy niepodobna nie dostrzegać, bo to całe, w moim pojęciu niepotrzebne wyposażenie, przecież jednak kosztuje. Zamiast tego, może "klasę" tego Technicsa możnaby podciągnąć fundując mu jakieś rzeczywiście sztywne i ciężkie ramię z prawdziwego zdarzenia?

 

Albo sprawa wagi samego gramofonu, podnoszona dziś przez poczciwca . Porównał wagę Technicsa i Pro-Jecta, zapominając, że Pro-Ject ma niewielkie rozmiary, jest niewiele większy od longplaya, no tak poprostu go zaprojektowano, żeby prawie nie miał plinty. Ciekawe, czy jakby Technicsa teoretycznie "przyciąć" do takich samych rozmiarów jakie ma Pro-Ject, to czy przypadkiem nie okazałby się w takiej sytuacji lżejszy? W innych, wcześniej zakładanych wątkach, pytałem na czym polega rzeczywista, technologiczna przewaga Technicsa nad innymi gramofonami. Nie usłyszałem NIGDY niczego konkretnego, oprócz tego, że można po nim skakać oraz usiąść na talerzu i się kręcić. No jeżeli to ma być coś na kształt argumentu, to ja gratuluję, wolne żarty.

 

Jednym słowem - o Technicsa lepiej nie pytać, bo jak się pyta, to wyznawcy nazywają cię w odpowiedzi chamem. Wychodzi z tego, że w Technicsa należy wierzyć. Należy pójść do sklepu, wyłożyć na ladę "dwa siedemset" i od tego momentu zacząć jeszcze mocniej wierzyć. Podważających tę wiarę obrzucać inwektywami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam Yul, przyznaj że dilujesz Pro-jectami i wszyscy damy Ci spokój, bo w końcu stanie się jasne czemu je zachwalasz :-) Jeśli ktoś chce kupić dobry gramofon w okolicach 2000 i chce nowy to nie znam lepszego niż Techniol 1200. Jeśli używane i z dizajnem to można poszukać jak wyżej wspomniał Waluch Michell Gyro, piękne sprzęty i napędzane paskiem więc totalnie audiofilskie. Mi się akurat bardzo podobają i pewnie kiedyś w nie uderzę ale to dopiero jak zarżnę Technicsa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem sobie ze nie bede reagowal na zaczepki pewnego pyszalka bez skazy wiec luuuzik:)

 

Nie chcesz Technola to kup sobie Robinson Thorensa 321 albo lepiej 521 i po sprawie.

 

Jest tyle gramofonow ze naprawde nie trzeba sie ograniczac do ,,obsmianego,, Technicsa i kupic cos co powali dzwiekiem i wygladem odwiedzajacych nas znajomych...

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja nikogo nie namawiam tylko żeby potem nam się nie mnożyły kolejne wątki typu

"Czy chrypienie w jednym z kanalow moze byc wynikiem zlego ustawienia wkladki ? Mam Pro-Ject Xpression III C" albo

"Pro-Ject 6.1 problem" i

"Kupiłem Pro-Ject 6.9 i ... kłopot mam !" tudzież

"Pro-ject Debut Phono SB - pogłos głośników" bądź

"Pro-ject Expression III-modernizacja" lub

"Na drodze mechanicznej będzie Ci trudno wyeliminować efekt subsoniczny. Może pomóc regulacja wysokości ramienia, tańsze Pro-Jecty się w ten sposób wzbudzają, gdy ramię jest za wysoko. Najprościej wyeliminować efekt subsoniczny na drodze elektrycznej. Trzeba by zaopatrzyć się w pre gramofonowe z filtrem niskotonowym (najlepiej odłączalnym) i po kłopocie." i

"Docisk Pro-Ject'a także. Proste płyty wykrzywia a krzywym pomaga znikomo. Od pewnego czasu go nie używam."

Chociaż bo ja wiem pewnie się czepiam :-]

Poza tym w temacie "Reloop 6000" Yul proponuje zakup Pro-Jecta, w wątku Thorens 190 Yul proponuje zakup Pro-Jecta, w wątku "Denon DL-110 czy AT 440" Yul prponuje zkaup Pro-Jecta i wyzywa od bałwanów i inywiduów :-) ale też się czepiam i jestem głupi wieśniak od Technicsa :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie panowie myślę...Słuchanie gramofonu ma być przyjemnością. Czy to będzie technics czy pj...nie ma wielkiej różnicy. Oba modele grają całkiem ładnie, jeśli są dobrze ustawione i jeśli reszta toru jest ok. Po co te nerwy..?

Pozdro. Wojtek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nerwów nie ma. Właśnie próbujemy kolejnemu wchodzącemu w gramofony tych nerwów zaoszczędzić i tak jak piszesz słuchanie ma być przyjemnością...bez przeszkód i brumów, szumów, przydźwięków, przeskoków igły od przytupnięcia nogą w rytm świetnej muzy akurat lecącej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.