Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki gramofon i wkładka do 2000zł dla początkującego


Robinson

Rekomendowane odpowiedzi

>sam gadżet chyba ok. 4 stów, Speed Box drugie tyle - ot i byznes :-D ale przynajmniej działa ;-)

 

Wiesz, zawsze można pożyczyć ;) Nie żebym pochwalał strategię marketingową PJ, zgodnie z którą często trzeba płacić za to, co powinno być w standardzie (np. wspomnieny przez Ciebie speed box), ale akurat ten gadżet do wkładki wiele ułatwia i dobrze, że jest taka opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, jeszcze koło stówki na przeciwwagę do cięższych wkładek... ech... sam gramofon wg Nokauta ok. 2 tysia... moim zdaniem 2k za wszystko byłoby do przeżycia, ale tak to jednak nie interes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie żebym pochwalał strategię marketingową PJ

 

No dokładnie o tym mówię, co tak drogiego jest w Speed Boksie? Czy ten Align-it jest zrobiony z audiofilskiego plastiku, że tyle kosztuje? W ten sposób można popatrzeć na cenę całego gramofonu i zastanowić się, czy czasem realna cena nie powinna być trzycyfrowa... Nie mówię, że to jest zły gramofon, wcale nie uważam, że za znośną jakość dźwięku trzeba płacić min. 10k i to w euro, po prostu cena/wartość nie do końca z perspektywy czasu satysfakcjonuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przemyśleń ciąg dalszy :-). Teraz dwie skrajności , korci mnie kupić tanio i podobno nieźle Pro-Ject 1.3 Genie z Ortofonem 2M-Red, to tak bardzo budżetowo czy wogóle analog mnie wciągnie. recenzje jak na swoje pieniądze gramofonik ma niezłe i jest malutki co tez mi pasuje. Druga strona medalu to 3,5 kzł za Pro-Ject 6.1 z wkładką Ortofon Samba. Ewentualnie jakaś inna wkładka. To juz wersja na parę lat.

 

Co Wy na to ? Technics oczywiście cały czas bierze udział w konkursie ale , właśnie mam do niego cały czas ale

 

Pozdrawiam

R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Technics oczywiście cały czas bierze udział w konkursie ale , właśnie mam do niego cały czas ale..."

 

Robinson, no jeżeli Ty masz "ale" w stosunku do jednego wszechmogącego gramofonu-DOGMATU, to Ty kariery na forum nie zrobisz;)

 

A tak na poważnie, to RPM 1.3 raczej odradzam. Nie słyszałem wprawdzie tej wersji (1.3), kiedyś posłuchałem trochę starszego RPM 1 - nic specjalnego, granie "lekkie", "szybkie" ale niestety mało dobitne i troszkę niekonkretne. Zrobiono wprawdzie nieco poprawek (dodano antyskating ciężarkowy w miejsce stałego - magnetycznego, a teraz powiększono grubość szczątkowego chassis i pogrubiono talerz o ponad połowę), ale obawiam się, że taki lekko odchudzony dźwięk nadal pozostał. Może do tego jakaś "ciemniejsza" wkładka? Shure, może Grado, seria Prestige. Sporo też będzie zależało od reszty toru - przedwzmacniacza, wzmacniacza, kolumn, kabli. Jak reszta Twoich "klamotów" gra tak trochę cieplej, to można pokusić się o odsłuch RPM 1.3, jak ma tendencję do większej analityczności, to już bym się głębiej namyślał.

Z drugiej strony, był niedawno test kilku gramofonów po parę tysięcy sztuka. Mam wrażenie, że najbardziej podobał się...najlżejszy (Funk Firm - waga piórkowa - 4,1 kg). Jak z tego widać, szczególnie duża waga obowiązuje w...sumo, niekoniecznie w analogu.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5kzł warto wydać na taki gramofon:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... kończy poszukiwania napędu. Można wtedy dobierać ramiona, wkładki i kupować płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soryy ludu gawedzacy audiostereo ale znowu pojawia sie watek "ojojoj jaki gramofon mam kupic do 2000zl" i moze to brutalnie zabrzmi, ale niczego nie sprzedaje i mam w dupie czy sie to co pisze komus podoba, czy nie, wiec nie boje sie powiedziec ze istotnych informacji co niezgle gra, co z czym laczyc, ludzi otwartych na odsluchy i opinie ze swiata, ludzi nie bedacych zakompleksionymi mlotami i pasjonatow oraz elektornikow jest na tym forom naprawde duzo i jesli ktos chce znajdzie bez trudu to co mu sie spodoba nawet wsrod przeszkadzajacych namolnych sprzedawcow projectow, technicsow, reg philipsow z allegro czy jakiejkolwiek by tu marki nie podstawic (to nie ma akurat wiekszego znaczenia) i calej masy ludzi chwalacych tylko to co sami maja i z powdu ze posiadanie, a nawet pomyslenie o czymkolwiek innym niz wszystko co prymitywnie na tacy podane zwyczajnie ich przerasta. Faktem jest ze ciekawych informacji w podobnych do tego watkach (80% audiostereo analog) sie nie szuka... i szkoda ze nawet czasem ktos rozsadny traci tu takze swoj czas. Gdybym natomiast cos sprzedawal takich watkow bylo by po 30 dziennie :) by napedzic kazdego z ulicy i tworzyc sztuczny ruch, a te kolejne kilka-kikanasie procent "klientow" - no trudno jakos bym ich przebolal - wszak i tak sie prawie nie udzielaja (chyba ze z przyzwyczajenia), a przy tym dobrze wiedza czego chca i potrafia to sprawdzic wiec trudno zostaje 80% ktorym mozna codziennie serwowac podobne watki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aaaale o co chodzi???

 

Piotr o co by nie chodziło, zgodzisz się pewnie, że ten jest spoko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i cena chyba też ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONKURS na najdłuższe zdanie na audiostereo.pl rozstrzygnięty!!!

Wygrało to:

 

Piotr__:

"...soryy ludu gawedzacy audiostereo ale znowu pojawia sie watek "ojojoj jaki gramofon mam kupic do 2000zl" i moze to brutalnie zabrzmi, ale niczego nie sprzedaje i mam w dupie czy sie to co pisze komus podoba, czy nie, wiec nie boje sie powiedziec ze istotnych informacji co niezgle gra, co z czym laczyc, ludzi otwartych na odsluchy i opinie ze swiata, ludzi nie bedacych zakompleksionymi mlotami i pasjonatow oraz elektornikow jest na tym forom naprawde duzo i jesli ktos chce znajdzie bez trudu to co mu sie spodoba nawet wsrod przeszkadzajacych namolnych sprzedawcow projectow, technicsow, reg philipsow z allegro czy jakiejkolwiek by tu marki nie podstawic (to nie ma akurat wiekszego znaczenia) i calej masy ludzi chwalacych tylko to co sami maja i z powdu ze posiadanie, a nawet pomyslenie o czymkolwiek innym niz wszystko co prymitywnie na tacy podane zwyczajnie ich przerasta..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel

Jest lepszy we wszystkim. Konstrukcja ze wszech miar dopracowana.

Tak jak porównanie opla corsy do MBenz 126 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli ktos chce zwyczajowo innych i samego siebie koniecznie uwazac za idiote "podyskutuje" sobie napewno jak zawsze w podobnie jak ten zakladanych watkach i o podobnym schemacie dyskusji zamiast szukac/poznawac/weryfikowac isotne informacje i przedewszystkim poznawac nowych ciekawych, otwartych i przychylnych ludzi z korymi mozna o tym wszyskim porozmawiac, zdobyc wlasne doswiadczenie i rozbudowac swoja pasje by nie dolaczyc do malej wirtualnej grupki "cofajacych sie w wirtualnym swiecie" jaka wystepuje niestety na kazdym forum. Naprawde nie widzicie ze sami robicie z siebie idiotow albo dajecie robic z siebi idiotow zadajac podobne pytania o np. taki gramofon do 2000 mimo ze mozna samemu do tego dojsc w znacznie pozyteczniejszy i rozwijajacy sposob?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...A jesli ktos chce zwyczajowo innych i samego siebie koniecznie uwazac za idiote "podyskutuje" sobie napewno jak zawsze w podobnie jak ten zakladanych watkach i o podobnym schemacie dyskusji zamiast szukac/poznawac/weryfikowac isotne informacje i przedewszystkim poznawac nowych ciekawych, otwartych i przychylnych ludzi z korymi mozna o tym wszyskim porozmawiac, zdobyc wlasne doswiadczenie i rozbudowac swoja pasje by nie dolaczyc do malej wirtualnej grupki "cofajacych sie w wirtualnym swiecie" jaka wystepuje niestety na kazdym forum..."

 

Powyższe zdanie jest nieco krótsze od zwycięskiego, nie może zatem wystartować w konkursie na najdłuższe zdanie audiostereo.pl, bo ten konkurs został już rozstrzygnięty. Ale może spokojnie pretendować do miana zdania najbardziej bzdurnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaja <>Jest lepszy we wszystkim.>

 

podaj parę szczegółów in + Th520 jako napędu, poważnie pytam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, Piotr_ >>> Czy zawsze musi sie tak konczyc dyskusja z Wami ?!

 

Co kogo obchodzi jaka droga kolega chce zdobyc wiedze na temat analogu ,niech kazdy robi jak uwaza?

 

Ja powiem tylko jedno ,ze mialem w domu kilka gramofonow calkiem fajnych ale co z tego jak marne przedwzmacniacze bez ktorego nie ma dzwieku z gramofonu chocby sie robilo cuda !

 

Mam to co w ,,o mnie,, i nie ma powodu do wstydu bo razem gra to juz naprawde fajnie.

 

Bardziej mozna sie zniechecic do analogu czytajac kilku nadetych bufonow niz sama jego konfiguracja.

 

Ps. Szkoda czasu ide zmienic strone plyty a nie dumac co by tu jeszcze zmienic i ustawic:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix ja w tym watku z nikim nie dyskutuje,

nie mam zamiaru popierac ze komus znow dupy sie nie chce ruszyc by odrobine samemu pomyslec badz specjalnie takie watki tworzy by pod koniec "produkowania" sie wszelkiej masci frustratow odkrywczo swtwierdzic kupie projecta/kupie technicsa. Branie udzial w takich "dyskusjach" zamiast ludzi laczyc zwyczajnie ich dzieli, zamiast cos wartosciowego wnoscic poprostu oglupia i tworzy idalne pole dla tych ktorzy pogubili sie w wirtualnym swiecie masowej informacji i poprostu cofneli w umyslowym i emocjonalnym rozwoju. Kazdy hobbysta/meloman/teoretyk/inzynier powinien sie wspiarwac nawzajem, poznawac osobiscie, wymieniac konkretne informacje i brac pod uwage wszelkie czesto odmienne od siebie poglady bo jest to przy odrobinie wysilku ze swojej strony naprawde mozliwe! tymczasem czy mu sie to podoba czy nie mimowolnie bierze codziennie udzial w tworzonym przez wszystkich czy im sie to podoba czy nie "idiot show". Dla przykladu jak sie ma w kieszeni 2000zl to sie idzie do pierwszego lepszego sklepu i tam pyta jesli sie nie chce o niczym myslec, albo powoli i cierpliwie uczy sie jak to sensownie spozytkowac (np. juz za ta sume mozna miec calkowicie wlasnorecznie zrobiony bardzo dobry gramofon), poznajac przy tym wielu naprawde zyczliwych i sensownych ludzi i co najwazniejsze nie egzystujacych jak niektorzy tylko w swiecie wirtualnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy takie zdanie:

 

"...Dla przykladu jak sie ma w kieszeni 2000zl to sie idzie do pierwszego lepszego sklepu..."

 

Dotąd rozumiem, bo jak się ma dwa uczciwie zarobione tysiące, to się idzie do sklepu, kupuje gramofon, a następnie z paką pod pachą i z uśmiechem wychodzi z tego sklepu. Jak się to w domu dobrze podłączy, ustawi, wyreguluje, założy dobrą płytę, to "banan" na twarzy może się jeszcze powiększyć i to znacznie. Jak się ma 20 tysięcy, to się robi tak samo, z tym, że paka pod pachą do ziemi zazwyczaj mocniej przygina. Jak się ma 200 tysięcy, to też tak można zrobić, z tym, że samemu ze sklepu z paką pod pachą tu już się raczej nie wyjdzie, no chyba, że ma się posturę gubernatora Kaliforni:)

Sklepy po to są aby w nich kupować. Jest tak już od kilku tysięcy lat, trudno na to zamykać oczy. Zupełnie nie rozumiem, co jednego nerwowo chorego obchodzi, że ktoś poszedł do sklepu z dwoma tysiącami po gramofon. Ki diabeł? A może tu podłoże tego pieprzenia jest prostsze, takie zwykłe - jednym słowem - prozaiczne? Pospolita ludzka zawiść?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr napisal :

>A jesli ktos chce zwyczajowo innych i samego siebie koniecznie uwazac za idiote "podyskutuje" sobie

>napewno jak zawsze w podobnie jak ten zakladanych watkach i o podobnym schemacie dyskusji zamiast

>szukac/poznawac/weryfikowac isotne informacje i przedewszystkim poznawac nowych ciekawych, otwartych

>i przychylnych ludzi z korymi mozna o tym wszyskim porozmawiac, zdobyc wlasne doswiadczenie i

>rozbudowac swoja pasje by nie dolaczyc do malej wirtualnej grupki "cofajacych sie w wirtualnym

>swiecie" jaka wystepuje niestety na kazdym forum. Naprawde nie widzicie ze sami robicie z siebie

>idiotow albo dajecie robic z siebi idiotow zadajac podobne pytania o np. taki gramofon do 2000 mimo

>ze mozna samemu do tego dojsc w znacznie pozyteczniejszy i rozwijajacy sposob?

 

Piotr, proponuje ci "rozwijać" się w innym wątku. Nie wiem po co napisałeś to co napisałeś, wg mnie jeżeli ktoś podchodzi do sprawy nowych wątków tak jak Ty, to forum nie jest potrzebne tylko archiwum wpisów z poprzednich lat. Mnie większą przyjemność sprawia dyskutowanie o moich problemach z ludźmi którzy mają w tej sprawie coś konkretnego do powiedzenia. Przynajmniej w większości.

 

Powodzenia i jak nie chcesz dyskutować i czytać wpisów w np. takim wątku jak ten to proszę nie zabieraj w nim głosu bo nie wypowiadasz sie na temat a to chyba wbrew regulaminowi forum

 

Pozdrawiam i dużo dobrego samopoczucia Ci życzę

R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiele razy podchodzilem do tematu analogu i za kazdym razem byla skucha trwalo to do momentu kiedy poznalem kolege ,,vasa,, dino ,vis i desino ktorym wiele zawdzieczam jesli chodzi o analog a poznalem ich wlasnie dzieki temu forum .

 

Szczegolnie wiele zawdzieczam Mariuszowi (vasa) ktory ze stoickim spokojem jak krowie na rowie tlumaczyl co z czym sie je a temacie analogu i przyznam ze cierpliwosc w tym czlowieku jest ogromna za co jestem mu wdzieczny (zreszta nie tylko za to).

 

Wiec dzieki temu forum poznalem wielu ciekawych i wartosciowych ludzi z ktorymi w realu rozmawia sie zupelnie inaczej niz w sieci dlatego staram sie jezdzic po kraju w celu poznawczym i dobrej zabawy.

 

Jest wielu ludzi ktorzy wiedza bardzo duzo sa na wysokim poziomie osobistym i potrafia sie ta wiedza dzielic z innymi a to naprawde wielka cecha ludzi z klasa (do nich nalezy niewatpliwie vasa:)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam wszystkich.

 

Postanowiłem odświerzyć ten temat gdyż mam podobny problem jak autor.

 

Od razu mówię, że Technics odpada gdyż, jeżeli jeszcze dostanie się nówkę sztukę to cena, przynajmniej na obecna chwile dla mnie, wyrywa z butów. Obecnie posiadam sony ps-515 z 77 roku zakupiony na allegro za cale 300zl. (tak wiem, niskobudzetowo) i wkladke at95e oraz pre cambridge azure 540. Niestety mialem z nim trochę problemów, a mianowicie z automatyką ramienia i oddałem do szpeca. Okazało się, że ktoś tam grzebał i trochę namieszał i tu pojawił się pomysł by może zainwestować w jakiś nowy sprzęt. Nie ukrywam, że PJ jeżeli chodzi o design wygrywają. RPM 5 troche wykracza też poza mój budżet (3k + wkładka to za dużo) więc z PJ pozostaje mi Xpression III z wkładką 2M-RED. Co byście polecili własnie w granicy do 2500 z wkładką biorąc pod uwagę, że póki co nie zamierzam zmieniać preampa. A może po prostu doprowadzić tego soniaka do porządku i przy tym zostać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc nowy sprzet to za kwote 2500 zl ciezko bedzie cokolwiek sensownego kupic i chyba bym poczekal , dozbieral drugie tyle lub poszedl zdecydowanie w uzywke.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc nowy sprzet to za kwote 2500 zl ciezko bedzie cokolwiek sensownego kupic i chyba bym poczekal , dozbieral drugie tyle lub poszedl zdecydowanie w uzywke.

 

robix

 

Ja mam od dwóch lat PJ Xpression Comfort i nie narzekam zbytnio:) Regulacja obrotów, podnoszenie ramienia na końcu płyty. Na początku grał z Red i było ok. Teraz gram na Goldring 1042. Pewno, że gdybyś uzbierał dwa razy tyle... Albo lepiej trzy lub cztery... Ale chyba nie o to chodzi w Twoim pytaniu prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecili własnie w granicy do 2500 z wkładką biorąc pod uwagę, że póki co nie zamierzam zmieniać preampa. A może po prostu doprowadzić tego soniaka do porządku i przy tym zostać ?

 

Rega RP3 za 2600 zł. Wkładkę pakujesz AT95e, którą już masz - chodzi bardzo przyzwoicie w tym ramieniu. Preamp masz, z RP3 zagra bez szału, ale też OK. Natomiast gdy uzbierasz sobie kilkaset złotych kupisz lepszą wkładkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że obawiasz się już kupna starego, używanego gramofonu. Ja szukałbym używanego Pj z gwarancją, bywały rpm5.1 na allegro, schodziły za góra 1300zł, teraz pewnie troche drożej ze względu na droższe ceny nowych gramofonów (jeszcze pół roku temu rpm5 kosztował 2100). Przecież kupno regi za 2600zł z wkładką za 90 zł i najtańszym preampem to nieporozumienie, to po prostu nie może dobrze zagrać, a to już spory budżet. Xpression to taki lepszy debut, nie polecałbym za tą cene.

 

Jeżeli kupisz gramofon za 1500, np RPM, zostanie Ci 500 na porządny pre (np.cs blue) i niezłą wkładke, 2m blue albo jakąś AT jeśli Ci odpowiada. Wiem, że założyłeś że nie będziesz zmieniał pre, ale w analogu grają wszystkie elementy, więc CA będzie bardzo ograniczało mozliwości wkładki z wyższego pułapu. Jak zauważyłeś, wszyscy z przymruzeniem oka mówią żeby dozbierać więcej, po prostu ceny nowych gramofonów są zatrważające i smutna prawda jest taka że w tej cenie nie ma gramofonu z wkładką który zagrałby tak jak powinien zagrać sprzęt za 2500zł.

 

W ogłoszeniach jest rpm5, ale dosć drogo jak na mój gust(potarguj się!), zwłaszcza że bez wkładki, ale możesz się spytać, na forum masz raczej zaufanych właścicieli, więc przypuszczam że gramofon jest w niezłym stanie.

 

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tomasz: Dokładnie - zraziłem się do używek i skłonię się ku nowemu. Niestety budżet mnie bardzo ogranicza. Wiem, że ten preamp jest raczej niższej klasy i jak np kupię rpm 5 z salsą to preamp mi ograniczy. Ale podkreślę też, że nie jestem jakimś mega zapalonym audiofilem. Gramo mam podłączony pod kino domowe na kolumnach jamo 606 i ampli pioneer vsx-521 więc high end to nie jest. Nie zamierzam tego sprzętu raczej zmieniać, podobnie z gramofonem. Dlatego optymalnym wyjsciem wydaje mi sie byc PJ xpression III z wkladka 2m-red (gdzieś wyczytałem, ze dobra wkładka do muzyki rockowej, której w większości słucham). Taki zestaw za 2650zł znalazłem. No może bym się za jakiś bliżej nieokreślony czas zdecydował na wymianę preampa. Ale tak jak powiedziałem na początku - większe kwoty nie wchodzą w grę..

 

Za rady typu "uzbieraj 2, 3, 5, 10 razy tyle" dziękuję uprzejmie, ale niestety one nie rozwiązują mojego problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kupno regi za 2600zł z wkładką za 90 zł i najtańszym preampem to nieporozumienie, to po prostu nie może dobrze zagrać, a to już spory budżet.

 

Tomasz, a słuchałeś takiej konfiguracji?

 

p.s. Twój argument jest bardzo dobry, tylko kolega pytał o nowe. Ja się zgadzam z Twoimi wywodami i mam używanego Planara. No ale każdemu wedle upodobań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.