Skocz do zawartości
IGNORED

dali ikon + denon- wolny 1000-1500 zł na poprawe sprzetu, co kupic ?


kuba86poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie po dłuższej przerwie :)

 

Mam troche wolnej kasy wiec postanowiłem coś sobie poprawić w moim zestwie, nie bardzo wiem co, dlatego ten temat :)

 

Obecnie gra:

 

wzmak denon 1055r + dali ikon 2. gra to w 18m2. kolumny stoją na starych podłogówkach. Z CD jestem bardzo zadowolony i na ten moment nie zamierzam go zmieniać. Mam nastepujące pomysły na poprawe zestawu, co myslicie ?

 

1. kupić dobre podstawki za ok 800-1000 zł pod te ikony

 

2. sprzedać te monitorki i dołożyć kase do dali ikon 5/6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera za wczesnie wysłałem ;)

 

pozostałe opcje:

 

3. sprzedać wzmaka i dołożyć do pma 1500ae

 

4. sprzedać wzmaka i dołożyć do używanego nada 35x 37x

 

Lub któras z opcji pomocniczych.

 

Co myslicie panowie ? (z kabli jestem zadowolony) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie będzie złośliwość:

Dozbieraj 5-6 tys.pln i kup budżetowy zestaw stereo, wydanych pieniędzy nie pożałujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jakby była opcja sprzedania ikonów i dopłacenia 1500 do dali mentor to na pewno by była kusząca opcja :)

 

Sęk w tym, ze dostanie używek jest prawie niemozliwe. Raz widziałem chyba używane na Allegro za ok 3500 ale strasznie szybko poszły. na nowe niestety na dzień dzisiejszy budżet nie pozwala :(

 

(żałuję ze nie miałem wolnych 5k jak ktoś wysatwiał helicon_300_mk2 za jakieś 5 tys z haczykiem na Allegro. Ale to niestety nie mój budżet na ten moment :()

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, naprawde nikt jescze nie pomoże :( ? moze moje pytania są trochę naiwne ale to dla mnie naprawde ważne. A dołozyć 5-6k do tego zestawu nie jestem w stanie na ten moment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci tak naprawdę przeszkadza w tej konfiguracji? Bo tego nie napisałeś. Piszesz że chcesz coś zmienić, ale nie piszesz czego oczekujesz po tej zmianie? Jedyne co mogę teraz napisać, to że nie łączyłbym ikonów z denonem 1500ae, dla mnie grało to ostrym dość płaskim i męczącym dźwiękiem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam wrazenie, ze basu mogłoby byc wiecej i mógłby "niżej" schodzić. Do tego chciałbym wyraźniej zaryspowaną scenę. No i dźwięk nie powala przy cichym słuchaniu ...

 

Po prostu chiałem coś sobie poprawić w tym budżecie ;)

 

Myslalem poczatkowo aby tak za ok 1500 kupic jakis gramofon, ale po przeczytaniu wszystkiego na temat analogu zupelnie mi sie odechciało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze pytanie, na jakie nie moge znaleźć odpowiedzi, to czy w 18 m2 lepiej kupić dobre podstawki pod monitory, czy też zainwestowac w mniejsze podłogówki ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Ikon2 to nie są małe kolumny i wg. mnie spokojnie powinny grać sporym dźwiękiem w tym metrażu. Na pewno potrzebują do tego w miarę możliwości dobrego ustawienia i akustyki. Czyli standy jak najbardziej mile widziane. Jeśli brakuję Ci basu lub sceny, to prawdopodobnie jest coś nie tak z wzmakiem lub cd. Słuchałem Dali Ikon 1 w 15m2 z Yamahą 700 i było bardzo w porządku, zarówno na basie(nie był mocarzem, ale pokazywał że jest) jak i na scenie(dość szeroka, z lekką głębią), a wysokie tony bardzo urokliwe, średnicy też nic nie mogłem zarzucić. Więc coś się nie zgrywa w Twoim systemie, lub złe rozmieszczenie psuję efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Dawid, juz myslalem ze nikt nie pomoże, na Ciebie zawsze można liczyć. Masz racje chyba coś nie gra z ustawieniem. Kupie te podstawki na początek, i zobaczymy. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kdos jest w stanie napisac roznice miedzy Ikon2 i Mentor2, przypadkiem i Helikon2 ??? Mam na mysli dzwiek, nie konstrukcje ! Dziekuje..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba86poznan, 29 Sty 2010, 00:03

 

>Kupie te podstawki na początek, i zobaczymy. Pzdr.

Zakup podstawek to dobry wybór jak już jesteś zdecydowany na monitorki, a kilka postów wcześniej pisałeś że zastanawiasz się nad podłogówkami. Z ustawieniem możesz pokombinować nawet na starych podłogówkach, odsuwając od ścian, doginając je pod różnym kątem, podstawki wniosą jakąś poprawę, ale nie będzie ona raczej spektakularna. Jak testy z ustawieniem nic nie dadzą spróbuj wypożyczyć do odsłuchu w domu np. ikony 6, u mnie grały w 19m i było ok, jak to też nic nie da to będziesz musiał się rozstać albo ze wzmakiem, albo z ikonami i po co Ci wtedy podstawki jak może się okazać że znajdziesz podłogówki które lepiej wpasują się w Twój system? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valdes - o roznicy miedzy roznymi rodzajami dali było troche w Klubie Dali, polecam lekturę:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

gelar - obecnie mam juz monitory dali ikon 2, stoją na starych podłogówkach. wydaje mi sie, ze problem z basem moze byc przez to, ze glosniki mam za wysoko (wysokotonowy jakies 30 cm powyzej uszu). Z ustawieniem kombinowałem i faktycznie, wieksze rozstawienie głosników i robi sie o wiele lepiej. niestaty, glosnik wtedy przeszkadza przemieszczac sie po pokoju :(

 

mysle tez nad wzmacniaczem ale tu chyba zastosuję się po trochu do rady kolegi piotrekguc. Odłoże jeszcze troche kasy i kupie jakiegos primarei21 to mysle powinno juz zagrac z ikonami :) Spodziewajcie sie za jakis czas wątku "jaki uzywany wzmak do 3k do ikonów" :)

 

Niestety nie mam od kogo pozyczyc tych ikonów ;/

 

Dzieki wszystkim za rady.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, wymiana czegokolwiek na cos lepszego moze poprawic system. Wedlug mnie kolumny maja jeszcze spory zapas. Elektronika nie jest najlepsza. Z pozoru odtwarzacz nie wnosi wiele a tymczasem jest kluczowy dla systemu. Chyba od tego bym zaczal. Wymiana odtwarzacza moze calkowicie zmienic charakter dzwieku i znacznie 'poprawic' wzmacniacz i kolumny.

 

pzdr

 

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd jest po tuningu przez piotrka608, wydaje mi sie ze gra całkiem spoko teraz, nowy kosztował 1800 zł. Z 2 strony jak patrzę z czym ludzie łączą te ikony, to faktycznie moje mają chyba jeszcze spory zapas. Dlatego wydaje mi sie, nie warto teraz inwestowac w lepsze głosniki, tylko skupic sie na wzmacniaczu. Ciekawa sugestia z tym CD. Moze faktycznie jest cos na rzeczy. Pomysle. Czyli musze znaleźć 6 tysiecy, pewnie taki zestaw primate i21 by pokazał klase tych kolumn dopiero :(. Eh, a pomyslec ze moja przygoda z audio zaczeła sie od tego, ze mi sie pianocraft spodobał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kuba86poznan, 30 Sty 2010, 13:13

Jak już zdecydujesz się na poszukiwanie nowego wzmacniacza możesz wziąć pod uwagę również MFa. Ja spróbowałbym połączyć te ikony z czymś takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub tańsza opcja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

brzmienie może nie będzie tak przestrzenne jak w przypadku primare, ale za to bardziej muzykalne i wypełnione dźwiękiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, sorki za spamowanie :)

 

dostałem oferte nada 355 za 2300, miesięczny z gwarancją, warto zamieniać to co mam na tego nada czy nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, Nad to zupełnie inne "granie" niż Denon. Nie będę opisywał czy lepsze czy gorsze. Nie wiadomo czy Ci się spodoba? Myślę, że zakup potężniejszych kolumn rozwiąże Twój dylemat. Jeśli chcesz zmienić wzmaka, to postaraj się o odsłuch czegoś w Twoim systemie, a poczujesz różnicę i zdecydujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.