Skocz do zawartości
IGNORED

wybor amlitunera


miras

Rekomendowane odpowiedzi

jestem obecnie na kupnie amlitunera.w gre wchodzi sprzet do ceny ok 2300-2500zl.dlatego zastanawiam sie pomiedzy pioneerem avx-712, yamaha 540.co byscie polecali?jesli mozecie napiszcie wasz wlasny model jakibyscie wybrali za taka cene.dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pioneer nigdy,ta firma nie zna się na amplitunerach a to że ma bas jakiś mostrualny i powalający z nóg to raczej niezbyt dobra rekomendacja,w basu u yamahy wcale nie jest mało tylko jest super jakości i dobrze kontrolowany i przez to niektórzy mówią że jest go mało,to co by powiedzieli jakby posłuchali onkyo??? co ma jeszcze mniej basu od yamahy ,pewnie że szajs i dziadostwo bo mało basu ma heheh,jeszcze raz powtarzam że od tego są subwoofery jak jest niedosyt basu,ale miras jęsli miałbym proponować Ci jakiś konkretny model to wypowiedz sie czy ma służyć bardziej do muzyli czy do kina?? bo jesli do kina to yamaha ale jesli do muzyki to denon,a jak denon nie odpowiada to super wyborem może być onkyo,więc operuj raczej tymi markami.POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki elfan za rady.co do twego pytania to amplituner sluzylby zdecydowanie czesciej jak sprzet pod kino domowe rzadziej do sluchania muzyki.w strone pioneera skierowaly mnie ostatnio opinie jakie slyszalem o jej amplitunerze model 712.opinie te byly pozytywne i polecaly zakup tego modelu.co do yamahy to wiadomo-firma o znanej renomie itd.ale chcialem poznac opinie osob ktore siedza w tym temacie by byc pewnym swego wyboru.za przyszle rady z gory dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Elfan ...tak z babskiej ciekawości, dlaczego wg. Ciebie pioneer nie zna się na ampli???

na jakiej podst. tak twierdzisz?..to może jakieś matoły są czy co...buractwo jakieś? do szkoły

nie chodzili?...pytam poważnie bo nie znalazłem żadnej merytoryki w tym twierdzeniu.

pozdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>whisky

obawiam się, że to pytanie oraz wiele innych mu zadanych pozostanie bez odpowiedzi. Rzadko można zobaczyć sensowne argumenty, a jedynie puste stwierdzenia bez żadnych rozsądnych argumentów. Niestety ilość komentarzy wcale nie idzie w parze z jakością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->miras

Napisz jakie masz kolumny i wielkosc pomieszczenia.

Amplituner kup na allegro ceny sa nawet 100% nizsze.

Nagroda EISA wcale nie swiadczy o tym ze to najlepszy ampli.

To ze Yamaha jest dobra do kina nie znaczy ze denon czy pioneer sa juz do d....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz cos wiecej napisac na ten temat ``pioneer nigdy,ta firma nie zna się na amplitunerach ...``.

 

ponieważ kolega miał ampli Pioneera i słyszałem jak to gra:) więc wiem o co biega:)i oczywiście kumpel wymienił na yamahe i pionka się pozbył,więc car-audio mogą robić ale ampli to raczej nie.

 

"Nagroda EISA wcale nie swiadczy o tym ze to najlepszy ampli"

 

popieram:)

 

 

"To ze Yamaha jest dobra do kina nie znaczy ze denon czy pioneer sa juz do d....'

 

a kto tu mówi że denon jest zły??? a co do Pioneera to się zgodze.

 

a pozatym co taki atak na Yamahe!!! czyżby to jakaś zmowa i wyelminowanie z forum tego co jest dobre i proponowanie Pioneera,sony,kenwooda,panasa??? ja nikogo nie namawiam do kupna Yamahy tylko oferuje moje propozycje,a to ze yamaha w moich oczach jest zdecydowanie lepsza od w/w firm to czemu mam twierdzić że jest słaba jak tak nie jest?!?!?! a co do proponowania sprzętu który posiadam to tak nie jest jak większśc tu na forum mysli bo miałem sprzęt sony i proponowałem yamahe,denona czy onkyo, a pozatym to każdy ma prawo do swojego zdania?!?!? a pozatym to miałem kontakt ze sprzetem większości z tych firm więc jakieś podstawy mam by wyrarzac na ich temat opinie.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert jeszcze nieochłonoł po dyskusji na temat subwoofera Rel i jeszcze zapamietał moje wypowiedzi heheh:)))

a propo suba to jak tam z tym Relem,rozkręcałeś juz go,bo chciałbym byc bardzo ciekawy tej konstrucji twego rela:))POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan: "a poza tym to miałem kontakt ze sprzętem większości z tych firm, więc jakieś podstawy mam aby wyrażać na ich temat opinie."

>> często wyrażasz opinię nt. sprzętu, którego nie miałeś okazji posłuchać. Chociażby wspomniany przez Ciebie Rel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten model Rela o którym muwiłem to szczególny przypadek:))))),ale oczywiście nie tyczy sie to całej oferty tego producenta.POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za okolo 300pln bedziesz mial Yamahe 1400

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan > ... Ty kawalarzu;)))

musisz chyba sobie zdawać sprawę, że stwierdzenie: ".. pioneer nigdy,ta firma nie zna się na amplitunerach.." lub równie merytoryczne: "...kolega miał ampli Pioneera i słyszałem jak to gra:) więc wiem o co biega:)" to tylko subiektywna opinia jakiegoś gostka (bez urazy) co do którego nawet nie wiadomo czy w ogóle widział sprzęt o którym pisze, pozbawiona jakiegokolwiek uzasadnienia. Czytając tego typu opis można zaryzykować twierdzenie, że jest to zlepek gdzieś tam przeczytanych opinii...i tyle. To samo może napisać moja 13 letnia córa po lekturze paru przypadkowych wątków z tego forum.

Nie ma w tym żadnego argumentu. Żadnego. Więc taka teza nie przedstawia żadnej wartości. Przypomina raczej: „Goździkowej też pomogło...”

I jeżeli pisze się takie opinie o jednym z czołowych producentów sprzętu na świecie to wygląda to po prostu wręcz śmiesznie i tyle.

Bez urazy Elfan...może i sympatyczny z Ciebie gość, ale czasami przydało by się, gdybyś przeczytał to co napiszesz ... i to zanim naciśniesz "dodaj" ;)

 

pozdr,

 

i tak dla porządku: nie mam niczego z pioneera :) ale to nie znaczy, że nie kupię kiedyś ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whisky- kurcze naprawde teraz mnie zatkała Twoja wypowiedz,jesli według Ciebie odsłuch sprzętu jest nie wystarczający to naprawde nie wiem co powiedzieć,to co jest wazne,wygląd?? no bo jak odsłuch nie wystarcza,renoma firmy której pioneer w produkcji ampli nie ma szans z yamahą,no to może wystarczy Ci to jak powiem że widziałem jak skonstruwany jest pionner,widziałem jego flaki,i jakośc wykonania była kiepska w porównaniu do np yamahy,i jeszcze jeden argument czyli doświadczenie yamahy w produkcji sprzetu audio w porównaniu do pioneera,dla którego jest nawazniejsze car-audio,a wszystko wymieniam dlatego że nie wystarczył Ci ten wczesniejszy argument;) a to że czołowy producent to nie znaczy się że robi super amplitunery;)POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Elfan...nie chcesz zrozumieć, czy badasz kiedy pęknę:) ...spróbuję jeszcze raz: piszesz, że firma x jest do dupy

bo słuchałeś jej produktu.I tyle. Ale ja chcę wiedzieć co w tym słuchaniu było nie tak. Rozumiesz różnicę?

To że firma x jest dziadowska to opinia(subiektywna nomen-omen bo mi może przecież odpowiadać i jeszcze trzeba pamiętać o identycznych warunkach odsłuchu, głośnikach itd.itd. ) ale brak jest argumentów dlaczego.Odsłuch to metoda oceny, ale nie wynik!Ja na przykład nie jestem fanem żadnej firmy i czytam to forum, żeby się czegoś dowiedzieć więcej...ale potrzebuję argumentów.

Nie zgodzę się z tym, że pioneer nie zna się na produkcji ampli bo ...Elfan tak twierdzi...i nie dlatego, że nie lubię Elfana;))) Ale jeżeli jutro w tej zakładce zaloguje się jakiś Big-one i napisze: yamaha to syf bo słuchałem i nie znają się na ampli...to co? Kicha panie bo tyle samo w tym treści co u Ciebie.A ja dopiszę po złości, że sony rządzi bo panas to wiocha...wiem bo słuchałem:))))

To są argumenty??? Nie to bełkot rodem z długiej przerwy w podstawówce. No zrozumiałbym jakbyś napisał: x to dziady bo - przesterowuje basy,separacji brak, środka nie stwierdzono, moc 5x5W din czyli nagłośni jedynie budę dla psa 0,5m2, za mało wyjść audio, zimne luty to standard, zasilacz 11,5W, pilot waży 35kg i nie działa, brak wyświetlacza, obudowa z kartonu pomazana na różowo...ect. no to wówczas wiem, że istotnie taki ampli jedynie dla teściowej pod choinkę a firma x niech spada na szczaw.

I całe szczęście, że wielu tu piszących w ten sposób argumentuje...aż przyjemnie poczytać.I Tobie też się to czasem zdarza..np w temacie Kody jesko:)

To tyle w kwestii mojego dociekania argumentów:)))

pozdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whisky- powtórze to specjanie dla Ciebie co już kiedyś w innym temacie pisałem;)) stwierdzam że pioneer jest do kitu(jeśli chodzi o ampli) ponieważ jego brzmienie jest:bardzo męczące,meatliczne,z niewyrazną średnicą,duzy przerysowany bas,wyeksponowanie wysokie tony,czyli skraje pasma wyeksponowane,dobre do muzyki typu techno,disco,więc moze przesadziłem,że się do niczego nie nadaje,jak któs słucha muzyki którą wymieniłem to może być zadowolony.POZDRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu nad'a t742 - i łażę po tych wszystkich forum dotyczących amplitunerów AV i powoli zaczynam mieć wątpliwości z tego co czytam wynika że najlepsze notowania przynajmniej jeśli chodzi o stereo i moje preferencje muzyczne ma DENON(1803 lub 1804) i HK w wypadku tego drugiego podobno owe dobre stereo zaczyna się od wysokich modeli -możecie mi pomóc i powiedzieć ,który HK gra już dobrze w stereo(nie mam bardzo wysokich wymagań ale jednak jakieś tam mam).

Proszę o podpowiedź a jeśli ktoś zna jeszcze jakiś sprzęcik ,który można porównać z denonem 1804,nad'em t742 i HK ? to proszę napisać-nie lubię nerwowego brzmienia a lubię ładny bas.......POZDRAWIAM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.