Skocz do zawartości
IGNORED

Czy czytanie opinii o sprzęcie na forum ma sens?


mikel

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zdajecie sobie sprawę, że opinie o każdym elemencie systemu stereo są tak sprzeczne że na podstawie sumy wypowiedzi nie jesteśmy w stanie nic stwierdzić? Czy ma sens rozmowa o tak subiektywnych odczuciach jak "mocny bas" czy "ostra góra"? No i ostatnie pytanie nasuwa się samo: Czy czytanie tego forum ma sens skoro w niczym nam to nie pomoże?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ma sens. Miło poczytac, że wszystko gra wspaniale i lepiej od konkurencji. Jest to szczególnie istotne, kiedy sie własnie taki klocek nabyło :). Wtedy sie czyta co napisał kolega i pisze jeszcze lepszą recenzje...

 

:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moje pierwsze klocki kupilem z marszu w sklepie, wlasciwie to po paru opiniach sprzedawcow, celowalem(tak mi sie wtedy wydawalo) w "srednia polke" czyli nie za tanio etc- calosc lacznie z kolumnami kosztowala 800dol z tego kolumny 500(wszystko nowiutenkie), po roku czy dwoch czytania forum(nie tylko tego ale glownie) dokupilem cd rotelka(uzywka ponad 10lat)- i co -olsnienie, potem bylo podobnie z reszta sprzetu, za ktory zaplacilem jedna trzecia wiecej niz ten ktory mialem.Wszystko to dzieki wlasnie forum, a tak wlasciwie to ludziom z tego forum.

Nalezy jedynie umiec czytac, ale i umiec sluchac, bo kazdy rzetelny uzytkownik po swojej opini namawia do wlasnego odsluchu.

pozdrawiam

rs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem dotyczy tylk zakładki OPINIE, gdzie ze swieca szukac recenzji ponizej trzech gwiazdek...

 

Forum jest na szczeście pełne ludzi, którzy maja doswiadczenie i chcą sie nim dzielić. Czesto korzystam i wielokrotnie z pełnym powodzeniem - glównie w kwestiach technicznych, jako że sam podobnych talentów ani wiedzy nie posiadam.

 

a to, ze wystepuje tez banda oszołomów? ...a gdzie nie wystepuje? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ogolna sprawa poniewaz kazdy slucha to w innych pomieszczeniach a akustyka ma najwiekszy wplyw na to jak odbieramy dzwiek, jest jeszcze jeden parametr jakim jest ludzki sluch i gust trzeba o tym pamietac czytajac opinie oraz oddzielic ziarno od plewu czyli czytac opinie ludzi osluchanych ktorzy mieli z danym klockiem kontakt organoleptyczny a nie tylko przeczytali test w kolorowej prasie audio:)

 

Napewno ogolny zarys danego urzadzenia jestesmy w stanie wychwycic reszta juz zalezy od nas czyli sluchac samemu u siebie w domu -nic tego nie zastapi takie sa fakty.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie są ważne ale potraktował bym je jako kierunkowe,naprowadzające na właściwy element systemu.

Decydującą decyzje każdy powinien podejmować po odsłuchu w swoich(koniecznie)warunkach akustycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikel, 26 Sty 2010, 13:56

 

>Czy zdajecie sobie sprawę, że opinie o każdym elemencie systemu stereo są tak sprzeczne że na

>podstawie sumy wypowiedzi nie jesteśmy w stanie nic stwierdzić? Czy ma sens rozmowa o tak

>subiektywnych odczuciach jak "mocny bas" czy "ostra góra"? No i ostatnie pytanie nasuwa się samo:

>Czy czytanie tego forum ma sens skoro w niczym nam to nie pomoże?

 

większość audiofili raczej po przeczytaniu opini na tym forum ma chyba większy problem z wyborem sprzętu niż jak by go nie czytało w ogóle,

a na dodatek więcej wyda kasy niż zamierzał na początku np. będzie zmuszony wymienić źle pasujący klocek do dokonanegu już nowego zakup a drugie tyle wyda na kable, chłe, chłe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to zaczyna mi się wydawać, że ten cały zamęt ma na celu większy przemiał sprzętu w salonach audio. Jestem ciekaw ilu tu takich sprzedawców pisze incognito.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikel, 26 Sty 2010, 15:28

 

>Tak w ogóle to zaczyna mi się wydawać, że ten cały zamęt ma na celu większy przemiał sprzętu w

>salonach audio. Jestem ciekaw ilu tu takich sprzedawców pisze incognito.

***

Niech piszą i sprzedawcy, o ile są również pasjonatami dobrego brzmienia, bo na pewno mają wiele do powiedzenia mając codzienną styczność z różnym sprzętem. Wydaje mi się, że największym problemem przeciętnego poszukiwacza porady jest brak dostępu do sprzętu, bo mało jest miejsc gdzie można by jednocześnie odsłuchać kilka różnych konfiguracji. Porady forumowiczów jednak naprowadzają na jakiś trop, a potem to już wiadomo trzeba koniecznie samemu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tyle, często czytam opinie, z czystej ciekawości ale biorę pod uwagę tylko te napisane przez użytkowników którzy mają pojęcie o sprzęcie audio, są długo na forum albo widzę co piszą, a nie osób piszących: "głośno gra, fajny basior"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tekst "fajny basior" ma sens:-) Pod warunkiem, z ktos okresli co to wg niego jest "fajny basior".

 

Ja o swoim stereo czesto mowie ze ma "swietny basior". Nie dominuje nad srednica, jest krotki i kontrolowany;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie opinie o sprzęcie to jak opinie np o kolorze, jeden lubi czerwony a inny zielony, tak samo jest ze sprzętem audio, każdy słyszy inaczej, ma inną sale odsłuchową słucha innej muzyki itd itd. Dla jednego to będzie dobre dla drugiego tamto. Jeden lubi ser a drugi nie i tak jest ze wszystim. Ja np nienawidze Jamo S 606 a wszyscy chwalą tak samo jak Cambridge audio. Np bardzo mi się podoba jak gra Taga TAV-606 a większość powie że chińskie G. Ponadto każdy chwali swoje tzn to co już nabył. Słuchałem np Arcama i z kolumnami Paradigm mi się nie podobało natomiast z Monitor Audio idealnie i tu nasuwa się pytanie czy to jest zła elektronika ? Na pewno nie była to wina Paradigmów bo z Xindakiem czy Yamachą grały już bardzo dobrze. TAKŻE PODSUMOWUJĄC POCZYTAĆ ZAWSZE MOŻNA ALE SIĘ NIMI NIE SUGEROWAĆ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _harry

(Konto usunięte)

Od kilku lat zagladam na forum. Kiedys mialem wiecej wiary w to co czytam - dzis juz czytam na zasadzie przyzwyczajenia.

Biore pod uwage zdania na temat wygody uzytkowania sprzetu, wlasciwosci "organoleptycznych". To ma olbrzymia wartosc praktyczna.

Malo natomiast sugeruje sie zdaniem ludzi opisujacych ze po zmianie czegos tam dzwiek robi sie "slodszy", glebszy na granicy percepcji, lepiej "wybrzmiewajacy" w "nizszej srenicy" i inne glupoty. Kiedys tez tak mialem. Ale juz nie i wiecej nie.

 

Co to znaczy "dzwiek lepszy na granicy percepcji" ? Komu moze pomoc taki opis ?

Jak widze na zdjeciach pokoje o powierzchni 11m2 w ktorych ma byc lozko, biurko i "kino domowe" upchane pod lozkiem... dajcie spokoj. Kino w ktorym zmiane dzwieku ma dac zmiana kabli glosnikowych ? Rece mi opadaja. Bzdura. Tam trzeba sprzatnac gacie z krzesel i poukladac graty w szafkach a nie myslec o zmianie kabli.

 

Sprzet ma grac dobrze dla nas i zdanie innych liczy sie tyle co nic. Taka jest prawda. Taki jest wniosek z kilku lat lektury i testow. To my siedzimy wieczorami frontem do glosnikow i to nam ma sie podobac dzwiek.

 

Ostatnia sugestia. Sluchajac waszego sprzetu odegnijcie palcami uszu do przodu przyslaniajac je dlonmi. Zmiana dzwieku i glebi sceny bedzie 10 razy bardziej wyrazna niz zmiana kabli glosnikowych , interkonektow, sieciowek i innych glupot wciskanych wam przez cwaniakow.

Czy nie wynika z tego ze kazdy z kolegow z bardziej odstajacymi i wiekszymi uszami uslyszy wasz sprzet inaczej ? I moze sie im to podobac lub nie.

Recenzje w pismach audio/video? Jak posmaruje sie redaktorkom dobrze kieszen to napisza to co im sie w "boxie prasowym" wypelnionym giftami przygotuje ;-)

Zycze udanych wlasnych poszukiwan i wlasnych wnioskow.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz w przyrodzie nie wystepuje cos takiego jak obiektywizm wszelakiego rodzaju opinie na jakikolwiek temat mozemy sobie wsadzic gleboko w pupe( jak ktos lubi)

 

Jesli zas chodzi o tematyke audio to w moich odczuciach nigdy opiniowany klocek nie zagral tak jak opisal go opiniujacy....zbyt zlozony temat poprostu,pozostale elementy toru,pomieszczenie,etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinie na tym forum to jest smiech na sali.Kolesie sprzedajacy sprzet na allegro pisza piekne recenzje aby jakis janek złapał sie na nie.Oczywiscie nie wszyscy tak robia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Poniewaz w przyrodzie nie wystepuje cos takiego jak obiektywizm

 

No tak...i tu można by się jeszcze pogodzić ale jeśli chcemy poszukać informacji odnośnie np. wydolności prądowej pewnego wzmacniacza to po 3 wątku już wiesz że nic nie wiesz. Same sprzeczne informacje. I to mnie tu wkur... najbardziej :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze z tym ostatnim poniosłeś klęskę i w ogóle nie spełnił Twoich oczekiwań? :)

Tak serio masz pewnie rację...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opinie wystawi nam nasze ucho i oko !!! Ja po jakimś czasie stwierdziłem że nie ma sprzętu lepszego czy gorszego jest poprostu inny tak jak inny jest każdy z nas !!! I tego będe się trzymał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha dokładnie :) Przypomniała mi się scenka gdzie siedzę na sofie, obok mój kolega a przed nami dwie pary różnych kolumn. Przepinamy je co jakiś czas i równocześnie stwierdzamy zupełnie co innego apropos wielkości basu poszczególnych kolumn :) Uśmiałem się jak nigdy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś na zakończeniu szyi ?

Używaj tego !!!!!!!!!

 

 

To nie złośliwość, po prostu w naród jest oduczany samodzielnego myślenia.

Opinie - 1 na 30/40 będzie uczciwa. Pozostałe mają coś dać osobie je piszącej. Materialnie, lub emocjonalnie. Na niektórych forach tematycznych to wręcz element pracy piszącego....

 

Owszem można przeczytać, wręcz warto. Ale to Ty kupujesz, za swoje pieniądze, Ty masz być zadowolony, nie żaden gumiś z tego czy innego forum.

Ty musisz najpierw zdobyć wiedzę - która będzie sitem, którym oddzielisz ziarna od plew.

Reklamę, chęć spylenia własnego towaru od rzetelnej informacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Czasami staram się komuś napisać jak brzmi sprzęt który słyszałem, są to wskazówki w zakresie znanych mi urządzeń. Zdarza się że ja pytam o coś, nie wszystko sam jestem posłuchać, nie jest to nawet mały % tego co jest na rynku. Oczywiście tak jak napisał romanek najlepiej jest przed zakupem samemu posłuchać urządzeń, ale po wstępnej selekcji. Zazwyczaj poleca się te urządzenia, ... które się posiada :-) i nie ma w tym nic złego wręcz przeciwnie skoro samemu się dokonało takiego wyboru.

Z opiniami że większość porad ma COŚ(?) dać polecającemu walczę, bo POJEDYNCZE przypadki (które trzeba piętnować) nie mogą wypaczać idei tego forum - czyli wymiany wiedzy o audio. Mój wątek na ten i podobne tematy :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

mikel, 26 Sty 2010, 15:28

 

>Tak w ogóle to zaczyna mi się wydawać, że ten cały zamęt ma na celu większy przemiał sprzętu w

>salonach audio. Jestem ciekaw ilu tu takich sprzedawców pisze incognito.

 

Jednego takiego nawet namierzyłem, ma nick .... HarpiaAcustic, tylko pod kogo on się może podszywać ???

 

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_harry, 26 Sty 2010, 20:52

>Ostatnia sugestia. Sluchajac waszego sprzetu odegnijcie palcami uszu do przodu przyslaniajac je

>dlonmi. Zmiana dzwieku i glebi sceny bedzie 10 razy bardziej wyrazna niz zmiana kabli glosnikowych ,

>interkonektow, sieciowek i innych glupot wciskanych wam przez cwaniakow.

 

Coś takiego dobre będzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filut, 27 Sty 2010, 00:08

 

>_harry, 26 Sty 2010, 20:52

>>Ostatnia sugestia. Sluchajac waszego sprzetu odegnijcie palcami uszu do przodu przyslaniajac je

>>dlonmi. Zmiana dzwieku i glebi sceny bedzie 10 razy bardziej wyrazna niz zmiana kabli glosnikowych

>,

>>interkonektow, sieciowek i innych glupot wciskanych wam przez cwaniakow.

>

>Coś takiego dobre będzie?

 

 

To fakt robilem juz tak 10 lat temu ;) zazdroszcze tym ktorzy maja tak odgiete uszy naturalnie bo nie musza ich tak trzymac podczas sluchania muzy :P;) hehe

 

A co do tematu to mysle ze warto czytac to forum ale wiadomo ze kazdy musi i tak dobrac wszystko do swoich upodoban wiec... czytac pozyczac sluchac testowac i na koncu kupowac :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 19

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.