Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze wrażenia z odsłuchu Accu E-350


tom7

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie sprzęt dotarł i mogę napisać parę słów z pierwszego odsłuchu , oczywiście biorę poprawkę na to że sprzęt jest jeszcze nie wygrzany i dopiero się "dociera". Po pierwsze co mnie dziwiło gra bardzo jasno ma dożo powietrza i przestrzeni bas mało natarczywy dosyć szybki, dużo może nawet zbyt dużo góry względem dołu i średnicy. Na razie słucham płyt nagranych przeciętnie wrażenie takie jak bym słuchał nie CD a SACD ;-). Jedyne co mnie zaniepokoiło to lekkie buczenie słyszalne z głośników jakby sprzężenie nie słyszałem tego w ampli może Accu jest tak wrażliwy na zakłócenia w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

tom7, 27 Sty 2010, 18:32

 

Jedyne co mnie zaniepokoiło to lekkie buczenie słyszalne z głośników

>jakby sprzężenie nie słyszałem tego w ampli może Accu jest tak wrażliwy na zakłócenia w sieci.

 

nie ma prawa tego być. sprawdź wszystkie kable (głośnikowe i IC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968

 

Już mam winowajce dekoder N jutro idę go reklamować po wypięciu z sieci buczenie ustało ;-) A swoją drogą mam wrażenie jakby miał więcej niż to 100 W /8ohm gałka na 1 położeniu i cicho nie jest ;-) no i ładny jest skubaniec a Żonie się nie podoba ach te kobiece gusta wskaźniki jej nie odpowiadają ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatny szum w głośniku wysokotonowym jest spotykany , ale buczenie w nowym wzmacniaczu.......

Faktycznie sprawdź kable.

Buczenie słyszysz w P i L kolumnie jednocześnie.

Dla testu zmień polaryzacje wtyczki sieciowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muls

 

Możliwe że moja ocena jest skażona słuchaniem z poprzedniej konfiguracji Ampli co prawda bardzo dobry ale ampli. Generalnie an razie gra dosyć wysoko i przejrzyście zobaczymy co będzie za parę dni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-406 też gra podobnie. Czasami używam compensatora ( jeśli ewidentnie brakuje basu przy cichym słuchaniu).

C-270-P-500 gra bardzo klinicznie. Bas schodzi niżej ale słuchanie staje się męczące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poprzednika E-308 góra był ok, ale bas mógłby być ciut wyraźniejszy...i tez był wrażliwy jak cholera na podpięcie zasilacza do noteboka...natychmiast wpadał w metaliczność jak pracowałem na zasilaczu odsłuch stawał sie przykry....luxman nie cierpi na te przypadłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to na 100% wina dekodera N nawet jak wyłączyłem acara do której był podpięty to buczenie malało ale nie ustępowało dopiero odłączenie fizyczne kabla z zasilacza N likwiduje buczenie, co ciekawe już wcześniej zauważyłem ze TV zaczynał buczeć prze N. Tak jak na razie wzmacniacz ok i jako wzmacniacz i jako końcówka mocy gdyby jeszcze był tańszy to cud miód ale od czego są kredyty ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Gratuluję zakupu. Ja przed ok. 2 tygodniami dokonałem takiego samego. Mam porównanie do E-213 i jest znacznie lepiej (chociaż tamten wzmacniacz bardzo lubiłem). Proponuję jeszcze nie wyciągać wniosków co do brzmienia. Wzmacniacz jest nie wygrzany. Już po kilku dniach zauważysz różnicę. Wysokie tony trochę złagodnieją, bas będzie lepiej wypełniony i kontrolowany. Poprawi się przestrzenność. Co do przydźwięku. Jak także zauważyłem przydźwięk przy znacznym odkręceniu potencjometru. U mnie był związany z przebiegającym w bezpośredniej bliskości kabli głośnikowych koncentrycznego przewodu anteny telewizyjnej. Po oddaleniu tych dwóch kabli wszystko ustąpiło ( piszą o takiej zależności w instrukcji). Moje okablowanie to Tara Labs AIR 3 ( głośnikowy) i Fadel Art Reference One ( interkonekt). Do niedawna jako sieciówkę używałem Neela 14E Gold i całkiem nieźle się sprawował, ładnie grały też sieciówki Oyaide, ale kupiłem Ansae Muluc i ten bije na głowę w/w kable (niestety jest też sporo droższy). W każdym razie jeszcze raz gratuluję zakupu i mam nadzieję, że będziesz zadowolony tak jak ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, właściwie to już jestem zadowolony ;-). Co do wygrzania to zdaje sobie z tego sprawę na dodatek zawsze zostaje pewne skażenie ( przyzwyczajenie) po słuchaniu poprzedniego zestawu. Generalnie po tym co słuchałem wydaje mi się ze dokonałem słusznego wyboru pomiędzy 350 a 450. Dzisiaj natomiast idę reklamować N mam nadziej ze uwzględnią reklamacje od ręki.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć tom7

>Już mam winowajce dekoder N jutro idę go reklamować po wypięciu z sieci buczenie ustało ;-)

 

Na wstępie gratuluję fajnego zakupu.

Jeśli chodzi o dekoder to nie wiem czy Ci go naprawią. Ja miałem takie same problemy z dekoderem Polsatu po prostu wpięty do tej samej listwy sprzęgał z Nadem 370 bez względu na to czy był włączony czy nie. Wszelkie próby reklamacji kończyły się na dziwnych wywodach techników o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy i zazwyczaj kończyły się konkluzją: Panie w uszach Panu sprzęga. Przełączyłem dekoder i telewizor do całkiem innego gniazda jak ręką odjął i od tej pory dekoder, telewizor i DVD mają inne gniazdo i swoją listwę a ja mam więcej komfortu i mniej kłopotu.

Pozdrawiam i życzę zadowolenia z nowego sprzętu.

paweljazz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje

Mam nadziej że tu będzie inaczej bo de-facto dekoder jest cały czas własnością N a podłączony jest do osobnej listwy i osobnego gniazdka i nawet wyłączony generuje buczenie cichsze jak przy włączonym ale niestety jednak słyszalne.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie z całego serca życzę powodzenia, może eNka ma lepszych techników niż Polsat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa nie wiem jak jest w N ale w Polsacie dają dekoder zastępczy, weź więc na czas reklamacji dekoder zastępczy i wtedy będziesz wiedział czy to twój dekoder czy one wszystkie z danego modelu takie są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzwoniłem do punktu gzie zakupiłem dekoder powiedzieli że powinni wymienić na miejscu ( najprawdopodobniej wina zasilacza) w serwisie zobaczymy jak będzie zresztą jak mi się uda to postaram się dopłacić i wsiąść nowszy model dekodera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz potem jaki ta podmiana odniosła skutek no jakie dalsze wrażenia po wygrzaniu Twojego nowego ACCU.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam dekoder N-ki i w 450-tce nie stwierdzilem zadnego buczenia jak i niedostatkow basu czy ostrosci w gorze,tranzystor ma grac od razu to nie lampa ,nie ma co sie wygrzewac zazwyczaj accu nie potrzebuje wygrzania tak mowia japonce,i tak bylo w moim przypadku przynioslem odpalilem i siadlem na dupie z wrazenia,moze u ciebie to nie wina 350-tki ale reszty toru,co podlaczysz to tak zagra ,accu nie poprawi informacji z kiepskiego zrodla tylko poda je tak jak je dostal,warto pomyslec o lepszym zrodle i bedzie ok ,pojawi sie lepszy bas i cieplejsza gora

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzac sie musi i nie wazne czy to tranzystor czy lampa, elementy w torze musza sie ulozyc. Fakt, ze w przypadku Accu zmiany nie sa duze, ale sa. Za to dobra (moim zdaniem) cecha jest to ,ze AB - klasowe wzmaki Accu nie potrzebuja specjalnej rozgrzewki po wlaczeniu (co innego wzmacniacze A - klasowe).

 

Co do zrodla - widze, ze uzywasz DVD, moze warto pomyslec o jakims lepszym cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic sie nie musialo wygrzewac,nie stwierdzilem zbawiennego wplywu wygrzewania sie 450-tki na brzmienie ,dobre kolumny dobre zrodlo i to ma grac od pierwszego odpalenia ,a nie znowu jakies tam czary i placebo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście z czasem DVD zastąpi dobre Cd z możliwością odtwarzania SACD prawdopodobnie też Accuphase a moze luxman albo sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amores999 jasne spoko tylko muszę złotą rybkę złowić ;-). Generalnie dźwięk jest bardzo dobry i pewnie pewne odczucia wynikają z przyzwyczajenia po odsłuchu poprzedniej konfiguracji. Ten DVD to nie jest badziew z supermarketu w końcu jeden z najwyższych a może nawet i najwyższy model w historii DVD Marantza. Oczywiście że kupię coś do wzmacniacza w miarę możliwości najszybciej czas pokaże jak szybko ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.