Skocz do zawartości
IGNORED

wymiana kabla w niskiej półce sprzętowej?


dida83

Rekomendowane odpowiedzi

pomocy!po dwu miesięcznym szperaniu po forach i różnych salonach wkoncu wybrałem kolumny do mojego hi-fi..jbl es30 mam też wzmak jvc ax-r432 dynamic super-a.

wiem ze to niejest szczyt technologi!pytanie brzmi tak czy wymieniając mój kabel miedz.1.75 na inny coś zmieni(poprawi)?czy bedzie wiecej szczegółów i wogóle czy bedzie lepiej?i nie chodzi mi o kabel inny miedziany?raczej interesuje mnie kabel z dodatkiem srebra lub innych stopów..czy przy takiej klasie sprzetu to coś zmieni?cena?hmm potrzebne są mi dwa kawałki po 125cm czyli jakieś 2,5m do 50zł za metr..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kable który posiadasz są z oryginalnej miedzi beztlenowej OFC to wymiana kabla w twoim systemie nic nie zmieni/wniesie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zmieni się albo nic albo niewiele ale dla spokoju ducha kup sobie kwota nie duża a nóż coś to da. a jak czytam to forum to chyba na tym polega audiofilstwo wydawaniu kasy na sprzęt i porównywaniu co jak gra a kabelki być może poprawią go jeszcze bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla spokoju duszy kup procab 2,5 mm2 lub cordiala w jakims sklepie muzycznym za 5 zł/m, pod żadnym pozorem nie kupuj drogiego chłamu z salonów audio bo tam za kabel o tych walorach będziesz musiał zapłacić 50 zł/m.

I po tym postaraj się zapomnieć o temacie kabli a za resztę kasy kup ile się da płyt cd z dobrą muzą.

Jak Cię muzyka wciągnie to przestaniesz słuchać kabli a zaczniesz muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz jakie masz teraz brzmienie a jakiego oczekujesz, co ten kabel ma Ci dać, co chcesz zmienić w brzmieniu.Jak duże będą to zmiany, to trudno przewidzieć.Wiele zależy od czułości(jakości) sprzętu i Twojego słuchu (w tym osłuchania, czyli doświadczenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj sobie na razie spokój z kablami bo zmiana jest na granicy sygestii, jeśli uwierzysz że się poprawiło to to usłyszysz tzn. będzie ci się wydawało i będziesz pewny ale przez jakiś czas :) Dużo większą zmianę da wymiana niemal dowolnego elementu na ścieżce sygnału na lepszy - części np kondensatory wpływają setki razy bardziej na sygnał w przeciwieństwie do kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie słuchaj bablania marnych sprzedawców. To forum to jedna wielka komercja. Taka góra czarownic. Jak będziesz miał porządne hi-fi, to znaczy drogie...heheh, i przeznaczysz na kabel około 500-1000 pln to się zacznij rozglądać. Kable z portali aukcyjnych, te wszystkie klotze, lappy i reszta szmelcu i tak zaraz ląduje z powrotem na rynek. Jak już dojrzejesz to szukaj kabli których nie ma na rynku wtórnym. Na logikę, kto pozbywa się doskonałych kabli...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrekguc, 28 Sty 2010, 10:07

 

>...nie słuchaj bablania marnych sprzedawców. To forum to jedna wielka komercja. Taka góra

>czarownic. Jak będziesz miał porządne hi-fi, to znaczy drogie...heheh, i przeznaczysz na kabel około

>500-1000 pln to się zacznij rozglądać. Kable z portali aukcyjnych, te wszystkie klotze, lappy i

>reszta szmelcu i tak zaraz ląduje z powrotem na rynek. Jak już dojrzejesz to szukaj kabli których

>nie ma na rynku wtórnym. Na logikę, kto pozbywa się doskonałych kabli...?

 

takie wpisy pozwalają mi wierzyć, że forum ma jeszcze sens,

prosiłby założyciela wątku o wpis o podjętej decyzji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm..jakie mam brzmienie teraz??mysle że dobre..ale czegoś mi braki czy wzmak jvc wraz z jbl es30 to niska klasa?to jest dopiero pytanie?od zmiany kabli oczekiwałbym jakiej kolwiek zmiany!na lepsze ..wiem ze kabel może bardzo dużo zdziałać miałem już nie raz okazje sie o tym przekonać..ale na wysokiej klasie..przedewszystkim chce sie pozbyć standardowego wyglądu kabla który wszystkim sie kojaży z zakupem w castoramie!dość bezbarwnej osłonki na kablu beztlenowym!myslałem tez o podłączeniu bi-wiring..chciałbym poprawić szczegóły przedewszystkim i zwiększyć wysokie tony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>...nie słuchaj bablania marnych sprzedawców. To forum to jedna wielka komercja. Taka góra

>czarownic. Jak będziesz miał porządne hi-fi, to znaczy drogie...heheh, i przeznaczysz na kabel około

>500-1000 pln to się zacznij rozglądać. Kable z portali aukcyjnych, te wszystkie klotze, lappy i

>reszta szmelcu i tak zaraz ląduje z powrotem na rynek. Jak już dojrzejesz to szukaj kabli których

>nie ma na rynku wtórnym. Na logikę, kto pozbywa się doskonałych kabli...?

 

ja to już wszystko wiem!!dlatego szukam czegoś unikatowego..jesli nie poprawi dzwięku to chociaż sprawi że wizualizacja mojego zestawu audio bedzie wyglądała bardziej profesjonalnie...a tego też każdy z nas w jakimś stopniu oczekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"..nie słuchaj bablania marnych sprzedawców. To forum to jedna wielka komercja. Taka góra czarownic. Jak będziesz miał porządne hi-fi, to znaczy drogie...heheh, i przeznaczysz na kabel około 500-1000 pln to się zacznij rozglądać. Kable z portali aukcyjnych, te wszystkie klotze, lappy i reszta szmelcu i tak zaraz ląduje z powrotem na rynek. Jak już dojrzejesz to szukaj kabli których nie ma na rynku wtórnym. Na logikę, kto pozbywa się doskonałych kabli...?"

 

 

w 100% sie z Toba zgadzam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies na forum ktos napisal ze z kablem zasilajacym to jest tak : slychac go ale nasze audio musi byc bardzo dobre no i kabelek tez oczywiscie jakis super a jesli mamy audio tanie to raczej kabla nie uslyszymy wiec ja kupilem sobie Lapp Kabel za 79pln z przesylka i tyle w tym temacie .

Oczywiscie testuje sobie inne lepsze kable sieciowe bo ciekawi mnie ten temat a jesli mozna pozyczyc kabelek to dlaczego nie ;)

Ps. a Lapp kupilem bo twierdze ze lepszy Lapp niz oryginalny chinski badziew a 79 pln to smieszna cena wiec mysle ze warto przy tanim audio wymienic oryginalny kabel na tani Lapp nawet jesli to nic nie poprawi w dzwieku :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolix

"mysle ze warto przy tanim audio wymienic oryginalny kabel na tani Lapp nawet jesli to nic nie poprawi w dzwieku :]"

 

...myślę, to w tym kontekście spore nadużycie.

 

Nie jestem pewien czy niektórzy nie pomylili forum, słuchaj no dziatwa, to forum dla ludzi cokolwiek zainteresowanych dźwiękiem! Jeśli coś jest nie na temat to po cóż wspominać o tym.

Za moich czasów dostawało się dwóję (ocena negatywna) za pisanie nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wysokie tony mnie dobijają!!Jest ich stanowczo za dużo. Dlatego mogę ci polecić pewien kabel (wiem, że dał ich więcej) więc coś dla Ciebie,z najniższej półki cenowej.

Cabletech 2,5mm2 CCA. Ok.2,00-2,50zł/mb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrekguc, 28 Sty 2010, 10:07

 

>...nie słuchaj bablania marnych sprzedawców. To forum to jedna wielka komercja. Taka góra

>czarownic. Jak będziesz miał porządne hi-fi, to znaczy drogie...heheh, i przeznaczysz na kabel około

>500-1000 pln to się zacznij rozglądać. Kable z portali aukcyjnych, te wszystkie klotze, lappy i

>reszta szmelcu i tak zaraz ląduje z powrotem na rynek. Jak już dojrzejesz to szukaj kabli których

>nie ma na rynku wtórnym. Na logikę, kto pozbywa się doskonałych kabli...?

 

ojj faktycznie pomylka z mojej strony hehe ale przeczytalem jak wysmiewasz Lappy i to mnie zmylilo no ale tak bywa a ze na tym forum nie ma mozliwosci edycji lub kasowania wpisu to trudno tak juz musi zostac :]

A Ty masz jakies ale do mnie ??? cos Ci nie pasuje ? to idz lepiej posluchaj sobie muzyki moze Ci przejdzie :] hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrekguc "...Na logikę, kto pozbywa się doskonałych kabli...?"

 

Nie do końca się z Tobą zgodzę.Wiele osób sprzedaje świetne kable, nie dlatego, że to szmelc, ale dlatego, że chcą po prostu kupić jeszcze lepsze kable.A klotze, lappy hmmmm, to jak w dyskusji o samochodach spierać się, czy lepszy Seicento, czy Matiz :-))

 

A Ty Dida83 poszukaj może kabli QED, albo Audioquest z serii CV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turek

Trafne porównanie.

Co do twojej niezgodności to racz pamiętać o prostej zależności. Statystycznie biorąc, niewielki margines to pomijana skrajność. Więc jak nawet coś świetnego pojawia się na rynku wtórnym, tak szybko znika, iż można przyjąć, że nie pojawia się wcale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"79 pln to smieszna cena wiec mysle ze warto przy tanim audio wymienic oryginalny kabel na tani Lapp nawet jesli to nic nie poprawi w dzwieku :]"

 

buhahahahhahaha%-)

 

ale zryty łeb %-)

 

zdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobało mi się porównanie do samochodów więc pójdę tą droga.

Każda marka samochodów ma tzw. pułki cenowe. Mercedes, że jest dobry nie trzeba nikogo przekonywać. Ale nie koniecznie każdy wie, że klasa A tego producenta to kompletny "szajs".

Przekładając to na język kablowy, praktycznie wszystkie kable z najniższej półki to przykładowy Mercedes klasy A. Niby Mercedes, ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobił takie porównanie:

Ludzie interesujący się motoryzacją kupują samochody takie na jakie ich stać i starają się je ulepszać w miarę możliwości. No i jedni kupują BMW e36 318i, jedni nowego Mercedesa S600, mniejsza.

No i spotykają się właściciele tego samego modelu.

Jeden uważa, że niczym, wraz z osiągami się nie różnią. Drugi otwiera pokrywę wlewu paliwa: "patrz jaką mam zakrętkę! Mój będzie się milion razy lepiej trzymał na zakrętach w lewo na szutrze!". Drugi próbuje mu wytłumaczyć, że to nie ma wpływu na jazdę; sam mimo głupoty samego założenia, niezależnych testów wskazujących brak wpływu zakrętki na przyczepność samochodu, wypożyczył zakrętkę i nic nie odczuł. Drugi nie da się przekonać; koledzy o podobnym wyznaniu sugerują wymianę zakrętki na jeszcze lepszą.

Poprzestawiaj kolumny i meble w pokoju, zmianę odczujesz. Nie, to nie jest ironia, nie jest to kosmetyczna zmiana, naprawdę, ciężko jest ustawić i warto nad tym przysiąść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miętowy, 28 Sty 2010, 23:23

 

>"79 pln to smieszna cena wiec mysle ze warto przy tanim audio wymienic oryginalny kabel na tani

>Lapp nawet jesli to nic nie poprawi w dzwieku :]"

>

>buhahahahhahaha%-)

>

>ale zryty łeb %-)

>

>zdr

 

 

Zryty leb to ty masz !

A jak masz jakis problem to moge ci ten zryty leb mocniej poryc :] frajerze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

mindtools -"koledzy o podobnym wyznaniu sugerują wymianę zakrętki

>na jeszcze lepszą."

 

>"palton

28 Sty 2010, 00:34

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 201 / 1624 / 0

Wypożycz coś niedrogiego za kaucją i sam zdecyduj. To NIC nie kosztuje !!!

Robert"

 

Czy to jest złe co napisałem ?

 

Robert

Ps. A w tym samochodzie to nie był korek, tylko opony. Jak w maluchu zmienisz zwykłe na lepsze, to możesz nie poczuć różnicy. Jak Kubica wyjedzie na złych oponach, to jest ostatni a nie pierwszy. Dlatego tyle jest wokół kabli dyskusji. Jak kolega SAM usłyszy ich wpływ, to również SAM zdecyduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie oczywiscie!ale kable!?chyba sa tak samo ważne w sprzecie niskiej klasy i wysokiej..tak jak w matiz na złych kablach zapłonowych pojedzie kiepsko tak i mercedes klasy e.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dida83

29 Sty 2010, 22:52 "ustawienie oczywiscie!ale kable!?chyba sa tak samo ważne w sprzecie niskiej klasy i wysokiej..tak jak w matiz na złych kablach zapłonowych pojedzie kiepsko tak i mercedes klasy e."

 

Tylko teoretycznie masz rację. Praktyka wygląda tak, że "sprzęt niskiej klasy" kosztuje tyle ile kable które coś potrafią ZMIENIĆ. Wracając do twojego niezbyt błyskotliwego przykładu to tylko nadmienię, że kable zapłonowe też potrafią być bardzo dobre i przez co bardzo drogie. Ale właściciele Matizów na pewno o tym nie wiedza i pewnie nigdy się nie dowiedzą.

Dlatego uważam, że właściciele leciwych i tanich zestawów audio powinni sobie odpuścić aspekt kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.