Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub fanów firmy TECHNICS


Piasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie odtwarzacz SL-PS700. Więcej info u mnie w wątku:

 

http://www.audiostereo.pl/elberoths-audio-nirvana_32698.html/page__st__10770#entry4158644

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

witam

nie wiem, gdzie to przykleić jesli jest w złym miejscu to sorki. Szuka, i szukam i nie mogę znaleźć jaki pilot (jeśli w ogóle) obsługiwał by zestaw midi który składa się ze wzmacniacza SU-X502 cd SL-PJ28A oraz korektora SH-E66 i tunera ST-X302L

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Czy te takie charakterystyczne srebrne, plastikowe wieże Technicsa typu SH EH 750, 760, 570 to był paździerz straszny? Mam profesjonalny sprzęt grający, jestem zadowolony z brzmienia, właściwie niczego mi nie brakuje. A jednak te Technicsy mnie kuszą okropnie, żeby sobie kupić do sypialni czy coś. Nie wiem, dlaczego - zdaję sobie sprawę, że to jest irracjonalne. Chyba górę nad zdrowym rozsądkiem bierze sentyment (mój ojciec miał kiedyś taką wieżę, ja o niej zawsze marzyłem, ale nigdy się nie "dorobiłem" - teraz kosztuje kilkaset złotych w nienagannym stanie). Te kolorowe wyświetlacze (equalizer), możliwość dokupienia DVD i podpięcia satelitów do KD, kolumny z "subwooferami". Nie wiem, nie potrafię tego racjonalnie uzasadnić. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku, to byl to taki ‚paździerz’ , jak sam to ująłeś. Z daleka może

i robi wrażenie, ale z bliska słabo. Modele wcześniejsze byly trwalsze, mniej problemowe. Choćby taki ch 510, czy np. mały Panasonic ch32. W rodzinie byly te modele, czasem czyscilem decki, laser i najwieksze cyrki byly w tych modelach które wymieniłeś. Były najdroższe i najszybciej padły. Konkretnie, to jakieś kilkukrotnie szybciej. CH510 czy CH32 chodzą nadal od nowości, czyli od polowy lat 90tych jakoś, czasem już grymaszą, no ale swoje przeżyły...

Edytowane przez AmAdeuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Su-v90d, ale to chyba nie ma znaczenia. 98% podzespołów tego typu jest podobno w technicsach identyczna. Czy jest ewent. jakaś skuteczniejsza metoda od "Kontaktu" co parę dni lub jak to przeprowadzić krok po kroku, aby na dłużej wyeliminować owe zjawisko?

Edytowane przez Contras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ale nie wiem, czy środek dostatecznie wnika do środka? Kupiłem teraz kontakt S i potem do przemycia kontakt U. Być może na sam koniec znów należałoby użyć kontaktu PR. Planuję obecnie zalać dookoła gdzie się da kontaktem S i po odczekaniu kilku godzin zaaplikować kontakt U, a na sam koniec PR. Dookoła osłonię wszystko miękkim papierem toaletowym. Tym razem zostawię wzmacniacz otwarty, bo do tej pory zapsikałem, zamykałem i od razu uruchamiałem. Początkowo pomogło na może 2 miesiące, a potem jak pisałem trzeba ruszyć przełącznikiem i jest dobrze lecz może po jakimś czasie znów dźwięk zaniknąć, wtedy trzeba znowu parę razy delikatnie nim ruszyć. Nigdy tego przełącznika w sumie nie wykorzystywałem. Dla mnie jest on zbędny. No cóż może ktoś da jakąś wskazówkę lub namiar co robić?

Edytowane przez Contras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to w ten sposób, że podnoszę przód wzmacniacza tak żeby był jak najbardziej odchylony do tyłu. Psikam delikatnie kilka razy na sprężynkę, która jest na ośce włącznika, tak żeby po niej spłynął preparat do środka. Kilka razy przełączam i gotowe. Czasami jak jest bardzo brudny trzeba powtórzyć 2-3 razy. Robiłem to w wielu wzmacniaczach i zawsze działa. Jeśli jest inaczej, to znaczy że przełącznik jest uszkodzony. Zdarza się to bardzo rzadko, ale się zdarza.

Używam tylko Kontaktu PR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zna ktoś może serwis, który posiada jeszcze przełączniki do wzmacniaczy technics? Chodzi o mute, który powoduje zaniki prawego kanału.

Posiadam wszelkie przełączniki stosowane we wzmacniaczach jednak wymiana na 90% nie jest konieczna, przełącznik wymaga rozebrania i regeneracji styków, tylko taki sposob naprawy wyeliminuje problem na lata, wszelkie psikanie płynami przez dziurke można uznac za porady szkodliwe gdyz płyny te reaguja w metalami i tworzywami stopniowo niszczac je

 

zreszta o takim psikaniu i jego skutkach mozna poszluchac w jednym z moich filmow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącznik wymaga rozebrania i regeneracji styków

 

Jak najbardziej, to najlepszy sposób, tyle, że nie każdy to potrafi.

 

wszelkie psikanie płynami przez dziurke można uznac za porady szkodliwe gdyz płyny te reaguja w metalami i tworzywami stopniowo niszczac je

 

W takim razie urządzenia z którymi mam do czynienia o tym nie wiedzą, bo po "psikaniu" działają bezawaryjnie przez lata. Muszę je uświadomić, że mają zniszczone przełączniki i potencjometry. I muszą przestać działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Chciałem kupić przełącznik, ale nasz kolega forumowy się nie odzywa, więc zrobiłem tak:

Porządnie obłożyłem dookoła przełącznik pozwijanym papierem toaletowym. Wzmacniacz i płytka nachylone tak, żeby płyny ściekały prostopadle do wewn. przełącznika. najpierw kontakt S. Porządnie, wielokrotnie z przerwami ze wszystkich stron z wciskaniem przełącznika. Następnie tak samo z płuczącym kontaktem U. Na koniec dałem kontakt PR, który solo już mi nie działał. Wszystko powycierałem z nadmiaru płynów i działa perfekt już parę dni. Przełącznik pracuje z pewnym, metalicznym tarciem, jak poprzednio lecz absolutnie bez problemów. Chciałbym go jednak na zapas kupić.

Edytowane przez Contras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niestety dziś przełącznik znów dał znać o sobie, więc nie jest to metoda we wszystkich przypadkach skuteczna. Prawy kanał charczał i zanikał. Dopiero po poruszeniu przełącznikiem muting pojawił się nie zakłócony dźwięk.

 

Oto zdjęcia przełącznika. Jeśli ktoś miałby odpowiedni i mógłby sprzedać proszę o info.

post-41034-0-70435700-1536042633.jpg

post-41034-0-31234500-1536042643.jpg

Edytowane przez Contras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Sprawa rozwiązana. Przełącznik kupiony i zamontowany. Żadnego serwisu nie namówicie na rozebranie i zregenerowanie przełączników oraz potencjometrów. Nie chce im się i tyle. Muszą zarobić co najmniej ze 300zł. Inaczej nie ma rozmowy. Najprościej kupić przełącznik (potencjometr) nowy lub już prawidłowo zregenerowany i wtedy można liczyć, że ktoś nam to za niewielkie pieniądze zamontuje lub zrobić to samemu, czego laikom nie polecam. To nie jest zwykłe lutowanie! Trzeba mieć sprzęt i trochę doświadczenia, bo można narobić sobie dodatkowych problemów. Ja znalazłem kogoś, kto regeneruje części oraz w razie potrzeby sprowadza części. Śmiem twierdzić, że 99% sprzętu na allegro jest psikane kontaktami przed sprzedażą. I to przez firmy szczycące się w nazwie serwisami audio itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czy odtwarzacz Technics SL-PS740A to dobry model? Jest to ta sama półka co np. Sone CDP-X202ES? Pytam bo podoba mi się Peak Level w tym modelu. Taki tam bajer ale fajny, przypomina stare czasy jak Peak Level w magnetofonach. Wiem, ze ma to jeszcze SL-P999 ale to droga zabawka. Które modele jeszcze to mają i przy okazji są przyzwoite brzmieniowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

mam w perfekcyjnym stanie na sprzedaż PS SL 670A z papierkami i oryginalnym pudłem też ma tę funkcję i przede wszystkim sprawny laser.

Edytowane przez mario_64

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.10.2018 o 22:35, Contras napisał:

Sprawa rozwiązana. Przełącznik kupiony i zamontowany. Żadnego serwisu nie namówicie na rozebranie i zregenerowanie przełączników oraz potencjometrów. Nie chce im się i tyle. Muszą zarobić co najmniej ze 300zł. Inaczej nie ma rozmowy. Najprościej kupić przełącznik (potencjometr) nowy lub już prawidłowo zregenerowany i wtedy można liczyć, że ktoś nam to za niewielkie pieniądze zamontuje lub zrobić to samemu, czego laikom nie polecam. To nie jest zwykłe lutowanie! Trzeba mieć sprzęt i trochę doświadczenia, bo można narobić sobie dodatkowych problemów. Ja znalazłem kogoś, kto regeneruje części oraz w razie potrzeby sprowadza części. Śmiem twierdzić, że 99% sprzętu na allegro jest psikane kontaktami przed sprzedażą. I to przez firmy szczycące się w nazwie serwisami audio itp.

Tutaj niestety muszę się zgodzić. Serwisom się nie chce i większość zarówno serwisów jak i sprzedawców psika :(

 

Ja mam pytanie czy ktoś z szanownych posiada kolumny SB-RX50 lub SB-RX70? Ciekawy jestem waszej opinii na ich temat.

Edytowane przez AlphaHeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry!

Właśnie stałem się posiadaczem Su-V8 w wersji srebrnej ;). Na badziewnych głośnikach jestem zaskoczony jak idealnie gra, już zamówiłem PYLONY saphire 25 - zobaczymy...

Widziałem na forum, że są wymieniane kondensatory i transformatory na toroidalne - i tu pytanie. Czy zmieniać, jakie są efekty zmian i czy ktoś (i za ile) by się tego podjął?

 

Pozdrawiam

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubialem zbierac Technicsy ale ostatnio wszystko co widze jest tak zdewastowane ze sie serce kraje. 

Ostatnio trafilem SU-VX800 za 400zl, jak zwykle masa zimnych lutow i upieczone PCB dookola sekcji Extended Direct Drive (blad konstrukcyjny).
Glupio to upakowali, kondy i rezystory sa tak blisko tranzystorów rozgrzewajacych sie do 80-100*C ze nawet nie idzie tam zamontowac radiatora. co najwyzej przykrecic jakis kawalek miedzi albo alu na blachowkret. Elektrolity dookola powymienialem na Nippony 105*c i zamontowalem pod katem jak najdalej od tranzystorów.

Dokupilem do kompletu SL-PS900 ale tam pokrywa jest do malowania, ktos wie jaki kolor najbardziej pasuje do Technicsowego? Szukac w odcieniach szarosci czy brazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.