Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub fanów firmy TECHNICS


Piasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.02.2019 o 22:52, Marek.S napisał:

Zawsze lubialem zbierac Technicsy ale ostatnio wszystko co widze jest tak zdewastowane ze sie serce kraje. 

Ostatnio trafilem SU-VX800 za 400zl, jak zwykle masa zimnych lutow i upieczone PCB dookola sekcji Extended Direct Drive (blad konstrukcyjny).
Glupio to upakowali, kondy i rezystory sa tak blisko tranzystorów rozgrzewajacych sie do 80-100*C ze nawet nie idzie tam zamontowac radiatora. co najwyzej przykrecic jakis kawalek miedzi albo alu na blachowkret. Elektrolity dookola powymienialem na Nippony 105*c i zamontowalem pod katem jak najdalej od tranzystorów.

Dokupilem do kompletu SL-PS900 ale tam pokrywa jest do malowania, ktos wie jaki kolor najbardziej pasuje do Technicsowego? Szukac w odcieniach szarosci czy brazu?

Nie szukać tylko pójść do malarni i w ciągu kilku minut dobiorą ci odpowieni kolor. Technics ten kolor nazywał Antracyt ale weź i kup puszkę takiej farby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to chyba najlepsza opcja bo nie ma go w żadnej palecie, ani RAL ani Pantone.

Przyszedł do mnie dzisiaj Technics Imagine E-10, amplituner stereo. Sprawny ale wizualnie bardzo zdewastowany. Dawno nie widziałem tak obleśnego sprzętu gdzie spod gałki na wysypał się brud. Sprzedawca wrzucil go do pudelka razem z pilotem i odbiornikiem IR bez zadnego zabezpieczenia i odbiornik zostal roztrzaskany w kawalki, nawet nie ma co sklejac. Dziala ale zostalo praktycznie samo PCB. Co ci ludzie maja w glowach...az cud ze sam amplituner przezyl i dziala. 

Ciekawa konstrukcja, ma 3 trafa (ew jedno to dlawik), wszystko sterowane mikroprocesorami i duzy pilot z wyswietlaczem ktory dziala w dwoch kierunkach, na ekranie pilota pokazuje m.in wybrana czestotliwosc stacji FM.

Rozebralem juz wszystko, przetarlem papierem 1500 i chyba po prostu pomaluje go srebrnym sprayem metalik do felg aluminiowych.

Jestem w trakcie negocjacji o referencyjny zestaw Technicsa (nie te wypierdki na SVI/RSN) ale jakiś handlarz zamydlił sprzedawcy oczy że ma w domu sprzęt o niewiadomo jakiej wartości i ciężko go przekonać.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Marek.S napisał:

Myśle że to chyba najlepsza opcja bo nie ma go w żadnej palecie, ani RAL ani Pantone.

Przyszedł do mnie dzisiaj Technics Imagine E-10, amplituner stereo. Sprawny ale wizualnie bardzo zdewastowany. Dawno nie widziałem tak obleśnego sprzętu gdzie spod gałki na wysypał się brud. Sprzedawca wrzucil go do pudelka razem z pilotem i odbiornikiem IR bez zadnego zabezpieczenia i odbiornik zostal roztrzaskany w kawalki, nawet nie ma co sklejac. Dziala ale zostalo praktycznie samo PCB. Co ci ludzie maja w glowach...az cud ze sam amplituner przezyl i dziala. 

Ciekawa konstrukcja, ma 3 trafa (ew jedno to dlawik), wszystko sterowane mikroprocesorami i duzy pilot z wyswietlaczem ktory dziala w dwoch kierunkach, na ekranie pilota pokazuje m.in wybrana czestotliwosc stacji FM.

Rozebralem juz wszystko, przetarlem papierem 1500 i chyba po prostu pomaluje go srebrnym sprayem metalik do felg aluminiowych.

Jestem w trakcie negocjacji o referencyjny zestaw Technicsa (nie te wypierdki na SVI/RSN) ale jakiś handlarz zamydlił sprzedawcy oczy że ma w domu sprzęt o niewiadomo jakiej wartości i ciężko go przekonać.

Referencyjny to o jakie w tym przypadku chodzi modele?

Poszukuje katalogu jak na załączonym foto a właściwie tylko strony nr. 33. Zrobiłem skan, katalogu już nie mam, a tak to był złożył do PDF i wrzucił na hifiengine. W zeszłym roku zeskanowałem i wrzuciłem prawie 30 katalogów naszej ulubionej marki. Jeżeli macie jakieś katalogi wrzućcie proszę miniaturki, być może macie taki, którego na hifiengine jeszcze nie ma i fajnie byłoby go zeskanować i tam wrzucić.

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie chce sie zbytnio chwalic zeby ktos mi go mie sprzatnal, chociaz szczerze watpie zeby ktos dal mu lepsza oferte.

Gdyby ktos byl zainteresowany, SB E100. Wygladaja na mocno zmeczone.

* Technics = SB-E100 = legendarische speakers !  * 
€ 1.200,00
http://link.marktplaats.nl/m1377206695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak patrzac to w Polsce Technicsy są czasami tańsze niż na zachodzie. 

Kupiłbym sobie SE-A5 z preampem lub nawet SE-A100 lub A3 ale widzę na Allegro samych handlarzy a z A3 z rojechanymi tranzystorami DLPT to szczególne ryzyko.

 

 

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Marek.S napisał:

W sumie tak patrzac to w Polsce Technicsy są czasami tańsze niż na zachodzie. 

Kupiłbym sobie SE-A5 z preampem lub nawet SE-A100 lub A3 ale widzę na Allegro samych handlarzy a z A3 z rojechanymi tranzystorami DLPT to szczególne ryzyko.

 

 

Niestety to prawda (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie gdyby człowiek wiedział...były czasy że SE-A100 chodziły za 600-700eur. Teraz to czyste szaleństwo, €2500 za zardzewiały i podrapany egzemplarz: https://www.ebay.nl/itm/123586036917

Patrząc na wnętrze SE-A100 wygląda na to że użyli tego layoutu jeszcze raz w SE-A5000 oraz 7000.

 

42225122254551.jpg

 

visual02.jpg

Dzisiaj wziąłem się za lakierowanie obudowy SA-E10. Front wyszedł OK, z pokrywą już trochę ciężej, malowałem go lakierem samochodowym do felg a potem bezbarwnym. Plastikowe boczki zrobiłem dla kontrastu na czarno :-)
Z samą elektroniką była masa roboty: przekaźnik, popękane luty na wejściach i wyjściach (terminale już się bujały) i ogólne wyczyszczenie całości.

Jutro przyjdzie do mnie RS-B605, razem z SL-PG3 a w tej chwili kupiłem SL-PS7. 
PS7 wydaje się być ciekawy, ostatnie lata Technicsa i w środku CDM12 Philipsa i nietypowe PCB. Op-ampy wyglądają na Analog Devices:

http://www.bluehifi.de/techinside02.jpg

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2019 o 16:59, Marek.S napisał:

W sumie gdyby człowiek wiedział...były czasy że SE-A100 chodziły za 600-700eur. Teraz to czyste szaleństwo, €2500 za zardzewiały i podrapany egzemplarz: https://www.ebay.nl/itm/123586036917

Patrząc na wnętrze SE-A100 wygląda na to że użyli tego layoutu jeszcze raz w SE-A5000 oraz 7000.

 

42225122254551.jpg

 

visual02.jpg

Dzisiaj wziąłem się za lakierowanie obudowy SA-E10. Front wyszedł OK, z pokrywą już trochę ciężej, malowałem go lakierem samochodowym do felg a potem bezbarwnym. Plastikowe boczki zrobiłem dla kontrastu na czarno :-)
Z samą elektroniką była masa roboty: przekaźnik, popękane luty na wejściach i wyjściach (terminale już się bujały) i ogólne wyczyszczenie całości.

Jutro przyjdzie do mnie RS-B605, razem z SL-PG3 a w tej chwili kupiłem SL-PS7. 
PS7 wydaje się być ciekawy, ostatnie lata Technicsa i w środku CDM12 Philipsa i nietypowe PCB. Op-ampy wyglądają na Analog Devices:

http://www.bluehifi.de/techinside02.jpg

Spieszę wyjaśnić, że SE-A5000 to jest 1:1 SE-A100 tylko obudowa jest w linii stylistycznej z okresu a SE-A7000 to SE-A100 + więcej miedzi w środku, mambusowe kondy, XLR'y i MOS-FE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem, layout wyglada na identyczny. 

Walcze od wczoraj z SL-PG320A na CDM4/19 i nie wiem co mu dolega. Zimny nie chce nawet wczytac TOC i widac ze przy szukaniu utworu ekran minimalnie przygasa. Probojac od razu po wlozeniu plyty wybrac ostatni utwór slychac jakby laser caly czas odbijal sie od obudowy napedu, czasami proboje krecic plyta w lewo.Wymienilem juz duzo elektrolitów ale to raczej nie to, ew. te duże w zasilaniu padły, tych jeszcze nie wymienialem. Moze byc tez ze kompletnie rozjechał sie tracking offset.

Udalo mi sie przywrocic stereo i wyszukiwanie stacji w GT550, strasznie sie te tunery rozjezdzaja z wiekiem ale niestety cewka poszla sie ... jak zawsze, nawet mimo idealnie pasującej końcówki. Na szczescie byla juz w dobrej pozycji, zalalem ja epoxy i wiecej nie ruszam, gra jak nowy.

Jade jutro po wieże, SU-V470, SL-P222 i najciekawsze dla mnie - SH-GE90 oraz ST-G70.

 

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich posiadam od 15lat składankę Technicsa wzmacniacz SU-V620 wraz z CD tunerem i deckiem i do tego kolumny z dawnych lat Polarisy 200, sprzęt kiedyś więcej używany, później trochę przestoju miał, jednak teraz wrócił do łask i znów jest podłączony. Pytanie o SU-V620 bo różne chodzą o nim opinie, czy przy zmianie na bardziej nowoczesne kolumny da się z niego wyciągnąć ciekawe brzmienie? Jeśli tak to jakie kolumienki? Czy po prostu wzmacniacz jest kiepski i nie warto iść w te stronę?

Edytowane przez dunaj-83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marek.S napisał:

Brać kolumny o jak najwyższej skuteczności bo wzmak nie ma zapasu mocy.

Czyli w tym wypadku ponad 90 bo polarisy maja 89. Czy nie ma zapasu? czy ja wiem....zależy co kto uważa za zapas mocy... przy tych moich polarisach 200 w salonie 32m2 nigdy nie doszedłem na potencjometrze głośności do godziny 11.30 bo już jest bardzo głośno....powyżej tego położenia wzmacniacz obcina chamsko wysokie i basy i wystarczy wtedy głośniej klasnąć w dłonie i wzmacniacz się wyłącza, zawsze mnie zastanawiało czy to jakiś rodzaj zabezpieczenia czy jak? Może ktoś zdradzi co to takiego, bo w instrukcji zero słowa o tym?

Edytowane przez dunaj-83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej tego położenia wzmacniacz obcina chamsko wysokie i basy i wystarczy wtedy głośniej klasnąć w dłonie i wzmacniacz się wyłącza, zawsze mnie zastanawiało czy to jakiś rodzaj zabezpieczenia czy jak? Może ktoś zdradzi co to takiego, bo w instrukcji zero słowa o tym?

Właśnie o tym pisze, po prostu kończy mu się moc i pewnie dali mu jakiś soft-clipping, te Technicsy mają bardzo, bardzo lipne zasilanie.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem wczoraj taki oto zestaw, SU8044 i ST8044:

$_58.JPG

Niby tanie wydmuszki ze spodami z paździerza ale wizualnie w stanie 9.5/10 nigdy nie otwierane, w komplecie były instrukcje, schematy i nawet oryginalne karty gwarancyjne z 79-80 roku oraz kable RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marek.S napisał:

Właśnie o tym pisze, po prostu kończy mu się moc i pewnie dali mu jakiś soft-clipping, te Technicsy mają bardzo, bardzo lipne zasilanie.

A widzisz...nie wiedziałem....i o to chodzi żeby się dowiedzieć czegoś od ludzi mądrzejszych od siebie.. poczytam o tym....dzięki

Sprzęcik fajny jak nówka wygląda...też przerabiałem kilka sprzętów tej marki a po jednym starszym CD to sie tylko pilot został...muszę sprawdzić co to za pilot i może komuś się przyda jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jak  dołączam do klubu , co prawda dla syna ale jest:

Odtwarzacz CD TECHNICS SL-PG3 

 Amplituner  SA-AX730 docelowo wymiana na AX-6   zakupie jak ktoś chce się pozbyć

klocki graja w parze z Rubicon RP-36s +kable chord Odysey2

PS: niezapomniane dźwięki jakie kiedyś słyszałem to AX-6 i Paradain Monitor 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj na te amplitunery, masa zimnych lutów i jednak zaczynam dostrzegać pewien trend w klockach Technicsa z lat 80-00. Zawsze w którymś miejscu jest przypieczone PCB bo nie dali radiatorów na tranzystor/y lub użyli za słabych rezystorów. 

Ostatnio tak walczyłem z SA-DA15, po lewej stronie głównego PCB niektóre elementy prawie chwiały się na PCB. Na płytce z wejściami analogowymi to samo, PCB czarne od temperatury i wszystkie luty popękane. 3 wieczory zabawy z lutownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.04.2019 o 08:24, teland napisał:

witam mam pytanko 

śledząc forum nie wiem czy dobrze zrozumiałem nie warto kupować wzmacniacza se-a3 mk2 lepiej se-a3. 

Nie wydaje mi się, żeby była to właściwa konkluzja. Zobacz na rynek SE-A3 można kupić "na każdym rogu" - owszem ma produkcyjny feller powodujący padanie tranzystorów, ale to nie jest zła koncówka, a mimo to ludzie się jej z jakiegoś powodu pozbywają. mk2 to zupełnie inna bajka, bardzo rzadko pojawia się w sprzedaży a jak już to kosztuję fortunę. Obie konstrukcje to zupełnie inne rozwiązanie. Myślę, że jeżeli budżet nie byłby problemem to wybrałbym mk2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic, w środku bardzo mizernie. Seria SA-DA jest moim zdaniem lepsza. 

W środku jak to u Technicsa, hula wiatr:

?pic_id=222763.jpg

Wszystkie SA-DA/SA-TX mają błędy konstrukcyjne i przegrzewają PCB w kilku miejscach. Trzeba mocno się przy nich napracować bo jest naprawdę masa zimnych lutów. Nie da się do nich dostać od spodu, trzeba wszystko rozbierać i wyjmować.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2019 o 16:17, Marek.S napisał:

W sumie tak patrzac to w Polsce Technicsy są czasami tańsze niż na zachodzie. 

Kupiłbym sobie SE-A5 z preampem lub nawet SE-A100 lub A3 ale widzę na Allegro samych handlarzy a z A3 z rojechanymi tranzystorami DLPT to szczególne ryzyko.

 

 

https://www.gumtree.com/p/amplifiers/technics-se-a5/1304366888

U nas tanio nie kupisz. Wszedzie drożyzna. Na takim Gumtree a5 z preampem był za ok 3000 zł, w Japonii a5 można trafić za ok 2400 zł. A na allegro jakiś dowcipny pcha A5 za ponad 5 tysięcy :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chciałbym się pozbyć amplitunera SA-EX120 bo mam z drugiej ręki tuner ST-GT350, więc po co mi dwa radia. Jaki wzmacniacz w miejsce amplitunera? Wiem, że np. SU-V500 brzmi bardzo kiepsko - ale pytanie czy gorzej niż SA-EX120? Bo jeżeli nie gorzej, to ja w to wchodzę. Mnie tam słabe ponoć brzmienie Technicsa z lat 90. nie przeszkadza (choć pewne minusy chyba słyszę). Potrzebuję po prostu wzmacniacz, który nie będzie gorszy niż sekcja m.cz. w SA-EX120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2019 o 13:55, Bartosz_70659 napisał:

https://www.gumtree.com/p/amplifiers/technics-se-a5/1304366888

U nas tanio nie kupisz. Wszedzie drożyzna. Na takim Gumtree a5 z preampem był za ok 3000 zł, w Japonii a5 można trafić za ok 2400 zł. A na allegro jakiś dowcipny pcha A5 za ponad 5 tysięcy :))

W Japonii zawsze jest taniej ale należey pamiętać,że sprzęt jest na 100V i należy zakupić Transformator z 230/240V na 100V. Cena dobrego trafa to wydatek min 600PLN. Druga sprawa to transport z Japonii, który trzeba liczyć wyjdzie pomiędzy 500 a 600USD.  Trzeba się też liczyć, że zostanie naliczone cło i VAT 23%. Podsumowując te koszty, to już Japonia nie jest tak atrakcyjna cenowo. Jest też duże ryzyko uszkodzenia paczki, które z tego co słyszę od kolegów sprowadzających sprzęt z Japonii zdarza się już coraz częściej. Jeżeli chodzi o ciężkie wzmacniacze to najlepiej sprowadzać na palecie ale to jest jeszcze większy koszt niż standardowa przesyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, AlphaHeX napisał:

W Japonii zawsze jest taniej ale należey pamiętać,że sprzęt jest na 100V i należy zakupić Transformator z 230/240V na 100V. Cena dobrego trafa to wydatek min 600PLN. Druga sprawa to transport z Japonii, który trzeba liczyć wyjdzie pomiędzy 500 a 600USD.  Trzeba się też liczyć, że zostanie naliczone cło i VAT 23%. Podsumowując te koszty, to już Japonia nie jest tak atrakcyjna cenowo. Jest też duże ryzyko uszkodzenia paczki, które z tego co słyszę od kolegów sprowadzających sprzęt z Japonii zdarza się już coraz częściej. Jeżeli chodzi o ciężkie wzmacniacze to najlepiej sprowadzać na palecie ale to jest jeszcze większy koszt niż standardowa przesyłka.

Doskonale wiem jakie koszty należy doliczyć. Wiele sprzętów nie było jedynie wydanych na rynek japońskich więc są dostępne i w Europie. Chciałem tylko pokazać że w Japonii jest taniej a u nas te same sprzęty nawet w wersji 220-230 volt są sprzedawane o wiele drożej bez żadnego uzasadnienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.