Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub fanów firmy TECHNICS


Piasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

discomaniac71-cześć,na niektórych szkoda słów:(

nie rozumiem tylko czemu na te piekne technicsy tak sie psy wiesza,porownywałem se a3 z wieloma innymi końcówkami,yamaha m80,m70,m60, z końcówka maranza ktorego modelu nie pamiętam bo nie było wart,ale któras z wyszych i jeszcze z kilkoma nowszymi konstrukcjami i se a3 była za każdym razem lepsza.SE A3 ma piekna barwe,srednica jest nie powtarzalna,pieknie wypełiona-nie to co w yamahah,ma poteżną kontrole nad basem i jest relatywnie tania,około 2,5tyś a gra lepiej jak wszytko w zasięgu 10-15tyś

Nie trzeba się też bać se a3 na nie orygilnaych tranzystorach końcowych,jezeli sa dobrze dobrane graja ciutke gorzej jak oryginał,ale i tak lepiej jak wszystko co słyszalem w życiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nerwowa atmosfera wynika chyba, ze ścierania się tutaj dwóch grup.

Dla jednych technics to pierwsze klocki made in zachód jakie mieli, stąd sentyment. Nieważne jaka była ich jakość, liczy się sentyment. Do tych i ja się zaliczam. Mój pierwszy wzmacniacz NIE made in Poland był właśnie technics. I tu liczy się sentyment, nie ważne iż to w dzisiejszych standardach budżetówka jest. Acz technics "popełnił" parę klocków z najwyższej półki. Ale 90% produktów tej firmy to z perspektywy lat "budżetowe świecidełka". Ale wtedy po diorze, kasprzaku, radmorze to był "polski hi-end" - dla bardzo wielu. Ta grupka z przyjemnością ogląda foty i wspomina. Wszak przy tym sprzęcie się imprezowało, poznawało dziewczyny, itd. Tego się nie przelicza na pieniądze i jakość Hi-Fi.

 

Druga grupa chyba próbuje przygotować rynek dla allegro, takie odnoszę wrażenie i chyba nie tylko ja, stąd agresywne odpowiedzi niektórych kolegów i równie agresywne kontry.

 

Trzymam kciuki za "sentymentalistów", chciałoby się zaśpiewać za Gąsowskim o tych prywatkach. :) (acz może lepiej nie, bo sąsiedzi grom wezmą biorąc taki popis za atak alkaidy)

Pozdrawiam wszystkich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie mozżna mnie zaliczyć do pierwszej,ani do drugiej grupy wymienionych przez ciebie.

Zeby mieć syntymentalne podejście do sprawy jestem za młody(mam 26 lat)wiec nie pamiętamach tamtych czsów,a zeby przygotowywać rynek to musiałbym sprzedawać,a ja nie sprzedaje tylko zbieram.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

hubertus popelniles 14 wpisow i zaden z nich nie zawiera zadnej merytorycznej kwestii. Mozesz miec nawet 70 lat ale zachowujesz sie jak przemadrzaly nastoletni gowniarz ktoremu wydaje sie ze wie wszystko. Jak widac wiek nie zawsze idzie w parze z rozumem.

 

PS Elizabeth i Aria debiutowaly juz po moim urodzeniu. Natomiast jesli masz na mysli stare radio lampowe z gramofonem to faktycznie (bodaj 63-66). Jednak jesli tak jest to tym gorzej to o Tobie swiadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy do czynienia z analfabetami muzycznymi.Proponuje, zamiast się podniecać ilością systemów w kaseciakach, wydajnością prądową ,tranzystorami i innym badziewiem,z którego robicie nie wiadomo co, to radze się udac do filharmonii, posłuchać jakiegoś koncertu fortepianowego, przejrzeć repertuar w operze- a potem skonfrontować z tym, co macie w domu, pod kątem wierności przekazu.Zaręczam, że wielu z was szczęka opadnie i z większą pokorą spojrzycie na świat hi fi , hi-end.Oczywiście trzeba jeszcze mieć słuch muzyczny, co jak mniemam niewielu na tym forum posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Widzisz hubertus nigdy nie wiesz z kim rozmawiasz. Poza wycieczkami osobistymi nie napisales jeszcze nic konkretnego. Jesli analfabeta muzycznym nazywasz kogos kto zajmuje sie muzyka zawodowo jako dziennikarz to ja Ci bardzo serdecznie wspolczuje. Gdybys choc raz posluchal Technicsa SE-A1 lub zestawu dzielonego DAC plus naped z serii 1000 nie pisalbys o fascynacji Pewexem. To sa urzadzenia z wysokiej polki w skali bezwzglednej i Pewex nigdy ich nie sprzedawal. Zreszta cena takze byla z wysokiej polki. Celowo nie pisalem dotad o odtwarzaczu SLP 2000 bo sluchalem go za krotko zeby wyrobic sobie zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to redaktorze gazetki szkolnej z Pcimia napisz ,ile egzemplarzy SE-A1 jest w Polsce, skoro cena wynosiła prawie 16 tys marek? ile egzemplarzy sl-z1000 + sh-x1000 przy cenie prawie 20000dm jest w PL? o czym tu się zresztą pisze? o kilku modelach, które powstały przez pomyłkę, choć miały stanowić o prestiżu firmy? kto na Audio Show kiedykolwiek wystawił technicsa z jakąś inną elektroniką? sam zresztą pisałeś na tym forum, iż technics to parę modeli i wszystko, i to z końca lat 80-tych.A teraz odkręcasz kota ogonem, pisząc ,jaka to zacna firma.Już ci paru forumowiczów wykazało, iż technics, to 3, góra 5 modeli i to wszystko, może rs-1700, może sl-1000mkII, rzecz gustu i odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS 7 kosztował ok 1000 zł, a więc był budżetowy. Słuchawki RP F30 to moim zdaniem najlepsze słuchawki dynamiczne na świecie, choć mam też Sennheisery HD 800 co najmniej 4 razy droższe....ta firma miała kilkanaście udanych klocków - także m.in tunery G90, G70.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

hubertus nie gazetka szkolna w Pcimiu a jedna z wiekszych stacji radiowych w Krakowie, 12 lat, wyrozniony przez SMG/KRC a takze Media FM (mozesz to sprawdzic w sieci), potem Polskie Radio w Warszawie.

 

Jednak z pewnymi rzeczami musze sie zgodzic. Nikt nie musial mi nic wykazywac. Technics to glownie lata 70-te i 80-te. I niestety tylko kilka ale za to bardzo zacnych konstrukcji ktorych symbole wymienilem powyzej. Audio Show akurat nie jest i nie bedzie zadnym wyznacznikiem jakosci. To najzwyklejsza w swiecie wystawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile jest udanych klockow technicsa????napewno nie piec

se a1,se a3(se a3 jest bardzo awaryjny),se a3mk2,se a5.se a5mk2,se a100,se a3000,se a5000,se a7000-tu juz masz 9 koncowek,a sie gajacnieco wstecz jest jeszcze znakomita koncowka se 9600 i 9060,najmocniejszy amplituner na swiecie o mocy wyjsciowej dwa razy 400w na 4ohm sa1000,znakomity tuner st9600,st 9030,naprawde duzo by wymieniac,tych klockow jest duzo,ale u nas nigdy ich nie bylo,byly tylko gowna typu su v303 i dlatego macie takie mniemanie o tej firmir.

Jest np integra su v8x-naprawde audiofilska konstrukcja,mialem te wszytkie modele wymienione powyżej albo w swoim posiadaniu,albo na serwisie,wiec wiem co mowie.

W poszukiwaniu czegos co dorowna se a3 kupiłem takie cos:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200432714424&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam ponownie

jakis czas temu zakupiłem yamahe m2,na pierwszy zut ucha jest lepsza od technicsa se a3(mojego numer jeden jak dotej pory),ale po dluzszym uzytkowaniu wyszlo pare minusow w m2,technics ma duzo lepsz srednice,bardziej wypelniona,dzwiek jest brdziej spujny,w m2 panuje jagby maly balagan,m2 gra bardziej szeroko i ma lepsza gore,wieksza dynmike

Jesli chodzi o kontrole sa to koncowki z podobnej pulki,ogolem sa bardzo dobre i se a3 i m2,jednak ja wole se a3,yamah pewnie nie dlugo trfi na allegro i bedzie to pierwsza m2 w histori allegro

Za kilka tygodni wstawie zdjecia technicsa se a1 i su a2,poslucham sobie i sie wypowiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie!

Dołączam się do klubu, bo jestem miłośnikiem tej marki. Czytając to forum śmiać mi się chce, co z niektórych, bo zachowują się jak dzieci mówiąc „Technics to złom, badziewie, pudła na ziemniaki itp.” Chwaląc się że posiadają klocki wyższej klasy i droższe – kiedyś jak mieli Technicsa śmiali się zapewne z tych co mieli polski sprzęt.

Panowie – mieć hobby, czy zamiłowanie do danej marki, rzeczy wiąże się ze wspomnieniami, przeżyciami czy też marzeniami z młodości. To tak, jak mieć dobry samochód do jazdy na co dzień, a trzymać w garażu zabytkowe wypucowane autko na niedzielne przejażdżki :).

Ja najbardziej lubię słuchać muzykę z mojej młodości na sprzęcie z tych lat i najbardziej mi się podoba w takiej jakości, najbardziej przypomina mi to czasy które już nie powrócą :( jedynie w wspomnieniach!

 

P.S.

„lepiej nie mówić (pisać) nic, niż powiedzieć (napisać) coś głupiego!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laa83

 

Widze w twojej kolekcji otwarzacz slp10 Technicsa .Czy masz go na chodzie ? Chętnie posłuchałbym bo jakos nie kupiłem jak była mozliwość .

W swojej kolekcji mam Slp1 ,1slp2 , slp3 , slp7, slp8 Tylko tego slp 10 nie słuchałem i jestem ciekaw jego dzwięku . Jakby odległosc byłaby do strawienia chętnie wpadłym i wziołbym coś z swojej kolekcji Mam wiele innych cdków typu Toshiba xrz-90 , 70 , sony cdp701, 101 kenwood dp1100B ,1100II . uher x2 hitachi 800 i wilele innych z tego okresu cd pierwszej i drugiej generacji . Lista jest w klubie Grundiga.Generalnie przesłuchałem wiekszośc cdków z okresu do 88 roku Technics miał kilka wspaniałych rodzynków tylko ludzie w Polsce niestety nie mieli możliwości w tych czasach posłuchać tych najlepszych produkcji . W dobie Pewexu niestety szczyt świetnosci już Technics miał za sobą i stąd te niesprawiedliwe opinie . Nie wspominając młodego pokolenia które załapało się tylko na koncówke istnienia firmy i na jej podstawie wyrobiło sobie zdanie . pozdrawiam greg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.