Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub fanów firmy TECHNICS


Piasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

olog

Witam

Jeśli chodzi o porównanie-YAMAHA jest sporo szybsza,naprawde bardzo dynamiczna końcówka,jeśli chodzi o zejście i ilość,oraz jakość na dole to są niemal identyczne(se a3 nieznacznie lepsza).Natomiast mówiąc o gorze,to technics jest spokojniejszy,ciutke ciemniejszy,nie jest techniczny jak yamaha,oba są bardzo detaliczne z pięknym stereo.Jednak moim nr jeden został se a3 ponieważ ma dużó łądniejszą srednice,pięknie wypełnioną,poprostu miodzio:),a yamaha ma za krutkie i kanciate wybrzmienia,mnie to drażni....

http://www.allegro.pl/item982367655.html-oto moja yamaha,jutro też wystawie bardzo zadbaną se a3 technicsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Ja mam w domu juz 3 Technicsy, same gramofony, SL-D3, SL-1400 i SL-5 smile.gif.Nie wiem co dolega 1400tce bo gra na jeden kanal, w sumie to moze byc tylko przerwany kabel ?

 

Z czasem zapoluje na 7700/K V6, V8 i podobne.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

witam czytam sobie o sprzecie firmy technics i moge sie z wami podzielic moimi spostrzezeniami ...Czy sprzet budowany w latach 90-tych byl leprzy niz dzis napewno tak poniewarz wynikalo to z innej koncepcji sprzedarzy towaru ...Swiatowe firmy koncentrowaly sie na danym kliencie ,a to oznaczalo chec dozenia do produkowania zeczy niezniszczalnych ladnych .ale drogich tu reklama jakby byla posrednia ....Kowalski kupil technola ,polecil go kumplowi ten tez kupil ,itd.... jak ktos kupywal magnetowid oczywiscie mowimy o tych ktorzy maja technicsa w domu to jaki kupil....panasonic oczywiscie tak wlasnie dzialala reklama ...Teraz jest globalizm i mamy w sklepach kiche ,oczywiscie traci na tym klient bo nie ma pewnego wyboru w sklepie pomiedzy zecza tania o niskiej jakosci a droga ale na 15-20lat taka jak klocki Technics.... nie wiem czym sie mozna szczycic jezeli ktos zachwala yamahe wzmacniacze jak w srodku to philips pilot jest inny i plyta czolowa ..ktos kupuje tv lcd i w domu z kablowki nie moze odroznic twarzy prowadzacego dziennik tv bo obraz jest do kitu ale przecierz ma 3xlacze hdmi do tego darmowy pilot i innych bzdur z ktorych dowiadujemy sie z reklam Teraz wszyscy nastawiaja sie na to azeby wyprodukowac i sprzedac w miare szybko Mam taka nadzieje ze firma technics znowu zacznie produkowac segmenty audio bo uwarzam ze byla to najlepsza firma w tej klasie cenowej ..miala swuj styl wzornictwo jakosc NO I TO SIE NIE PSUJE..Tak na marginesie to od 9 lat mam moj piecyk SA-DA20 i jest kochany tak jak 9lat temu nic sie nie zmienil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czytam sobie o sprzecie firmy technics i moge sie z wami podzielic moimi spostrzezeniami ...Czy sprzet budowany w latach 90-tych byl leprzy niz dzis napewno tak poniewarz wynikalo to z innej koncepcji sprzedarzy towaru ...Swiatowe firmy koncentrowaly sie na danym kliencie ,a to oznaczalo chec dozenia do produkowania zeczy niezniszczalnych ladnych .ale drogich tu reklama jakby byla posrednia ....Kowalski kupil technola ,polecil go kumplowi ten tez kupil ,itd.... jak ktos kupywal magnetowid oczywiscie mowimy o tych ktorzy maja technicsa w domu to jaki kupil....panasonic oczywiscie tak wlasnie dzialala reklama ...Teraz jest globalizm i mamy w sklepach kiche ,oczywiscie traci na tym klient bo nie ma pewnego wyboru w sklepie pomiedzy zecza tania o niskiej jakosci a droga ale na 15-20lat taka jak klocki Technics.... nie wiem czym sie mozna szczycic jezeli ktos zachwala yamahe wzmacniacze jak w srodku to philips pilot jest inny i plyta czolowa ..ktos kupuje tv lcd i w domu z kablowki nie moze odroznic twarzy prowadzacego dziennik tv bo obraz jest do kitu ale przecierz ma 3xlacze hdmi do tego darmowy pilot i innych bzdur z ktorych dowiadujemy sie z reklam Teraz wszyscy nastawiaja sie na to azeby wyprodukowac i sprzedac w miare szybko Mam taka nadzieje ze firma technics znowu zacznie produkowac segmenty audio bo uwarzam ze byla to najlepsza firma w tej klasie cenowej ..miala swuj styl wzornictwo jakosc NO I TO SIE NIE PSUJE..Tak na marginesie to od 9 lat mam moj piecyk SA-DA20 i jest kochany tak jak 9lat temu nic sie nie zmienil

 

 

A co myślisz o obecnych drogich "klockach" ???Też się zastanawiam czy współczesny Krell ,Luxman ,Accuphase jest tak dobry w sensie jakości ,trwałości jak wzmacniacz sprzed 20 lat-nie poruszam celowo kwestii brzmienia gdyż jest to sprawa gustu

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czytam sobie o sprzecie firmy technics i moge sie z wami podzielic moimi spostrzezeniami ...Czy sprzet budowany w latach 90-tych byl leprzy niz dzis napewno tak poniewarz wynikalo to z innej koncepcji sprzedarzy towaru ...Swiatowe firmy koncentrowaly sie na danym kliencie ,a to oznaczalo chec dozenia do produkowania zeczy niezniszczalnych ladnych .ale drogich tu reklama jakby byla posrednia ....Kowalski kupil technola ,polecil go kumplowi ten tez kupil ,itd.... jak ktos kupywal magnetowid oczywiscie mowimy o tych ktorzy maja technicsa w domu to jaki kupil....panasonic oczywiscie tak wlasnie dzialala reklama ...Teraz jest globalizm i mamy w sklepach kiche ,oczywiscie traci na tym klient bo nie ma pewnego wyboru w sklepie pomiedzy zecza tania o niskiej jakosci a droga ale na 15-20lat taka jak klocki Technics.... nie wiem czym sie mozna szczycic jezeli ktos zachwala yamahe wzmacniacze jak w srodku to philips pilot jest inny i plyta czolowa ..ktos kupuje tv lcd i w domu z kablowki nie moze odroznic twarzy prowadzacego dziennik tv bo obraz jest do kitu ale przecierz ma 3xlacze hdmi do tego darmowy pilot i innych bzdur z ktorych dowiadujemy sie z reklam Teraz wszyscy nastawiaja sie na to azeby wyprodukowac i sprzedac w miare szybko Mam taka nadzieje ze firma technics znowu zacznie produkowac segmenty audio bo uwarzam ze byla to najlepsza firma w tej klasie cenowej ..miala swuj styl wzornictwo jakosc NO I TO SIE NIE PSUJE..Tak na marginesie to od 9 lat mam moj piecyk SA-DA20 i jest kochany tak jak 9lat temu nic sie nie zmienil

 

Swego czesu chyba nic innego nie było :) A z tego co czytałem to Technics właśnie był drogi na tle innych marek. Niestety to co wyszło po 90 roku to już nie prawdziwych Technics, a kiepski wyrób dla mas.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może takie pytanie. Mam SA-EX120 i akceptuję jego brzmienie z całym dobrodziejstwem inwentarza. Czy w takiej sytuacji zaakceptuję również brzmienie SU-V500, oczywiście wiedząc jak złą ma opinię? Chciałbym po prostu rozdzielić sobie tuner od wzmacniacza. Mam już ST-GT350, odpowiada mi ten minimalizm za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej mialem zestaw tuner ale 650tke i wzmacniacz SU-700MK2 jak weszla era kina domowego stac mnie bylo tylko na amplituner z nizszej polki i mialem mozliwosc porownania dzwieku o ile pamietam to byl model SA EX100 klasa H+ ale go oddalem do sklepu bo to byla przepasc w dzwieku potem kupilem SA-DA20 i tu dopiero uzyskalem poruwnywalny dzwiek w stereo z wzmacniaczem SU-700 MK2 a ta twoja 500tka to jego braciszek zrobiony przez Japonczykow ...ja bym to oddzielil bedzie lepiej gralo... powiem ci tylko tyle ze moja przygode zaczelem za czasow slepow pewex gdzie brat kupil sobie wzmacniacz SU V200 on gra do tej pory......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nic nie mysle dlatego ze nigdy nie mialem porownania pod wzgledem dzwieku a wizualnym to mi sie nie podoba taka typowa produkcja wzieta rodem z domowego warsztatu nie wydalbym takich pieniedzy za sprzet podobny do diory w PRLu ...ale chcialbym posluchac i porownac jak taki KRELL gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywajac parametry tych gornych klockow to byl drogi ale inne firmy sprzedawaly jeszcze drorzej dla porownania odtwarzacz DVD-audio Technics A10 cena W 2001 to 5999zl poszukaj w necie teraz odtwarzacz o takich parametrach nowy ktory bedzie tanszy ....Nie znajdziesz bedzie kosztowal o 2-3000 drorzej to samo sie tyczy DVD Panasonic A7 Inne firmy montuja te podzespoly przetworniki ale kasuja wiecej Takrze nie wiem czy Technics byl drogi Roznica morze byla taka ze jak nie miales kasy a chciales miec Technicsa to mogles wybierac po miedzy ,,np.. magnetofonem za 500zl a 1500zl jak AZ7 ,,,Legenda,,A teraz.....KRELL ???? no dobra tylko ze to co Panasonic zrobil 9lat temu kupisz teraz za 3 razy wieksza kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha Bardzo wazna sprawa Brzmienie i jakoss dzwieku zalerzy od wzmacniacza ale takze od kolumn ...Technics nie lubi polskich kolumn to tez sprawdzilem na swoich uszach, jezeli masz jakies kombinowane kolumny to do tej nielubianej 500tki dokup sobie na alegro kolumny SB-CD320 absurdem jest podlaczanie n.p altusow ... Kolumny Technics maja dopasowane zwrotnice do koncowek mocy jakie sa w zmacniaczach tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko Boska Kochana ! Tu nie o parametry chodzi ani Krelle :D....po prostu te wymienione Technicsy to ledwo popiskują...na dodatek na Allegro wciąż trzymają cenę, bo legenda Pewexu się za nimi ciągnie....posłuchajcie czegoś innego....wcale nie drogiego.....

Technics produkował też serię kolumn EX - 4 ohmowe, niska skuteczność - 82 db chyba, wzmaki tej firmy nie potrafiły ich wysterować....smutne ale prawdziwe..., a SB CD320 to już nawet nie budżetówka niestety...jakoś gra...z korektorem na jaskółkę.....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego ty w ogule masz cos w domu technicsa czy tylko tak gadasz te kolumny na zdjeciu to chyba nie technol po drugie zyziu ja mu podalem porownanie do tego co ma w kieszeni ten gosc nie chce wydac 10000 tys zl tylko 1000 lub mniej ...a te kolumny calkiem fajnie graja, podejrzewam ze lepiej od tych twoich na zdjeciu tu chodzi o jakosc dzwieku a nie o moc...czyli rozwalanie uszow sasiadom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem nówkę magnetofon RS BX646.

Po rozmagnesowaniu głowic w trakcie nagrywania kaset z CD i odłuchu tego co właśnie zostało nagrane i z CD każdy z moich znajomych twierdził że CD to to co leciało już z taśmy ;)

Miałem też SU-A900 MKII .

Kupiłem go w komisie ze sprzętem audiofilskim w Zielonej Górze wieeeeele lat temu kilku miesięczny za 1000zł.

Wtedy chciałem kupić Audio Agile Step.

A A nie było akurat a jak wdwóch innych sklepach dowiedziałem się że nowy kosztuje jakieś 2500zł od razu go kupiłem.

Tłukłem go przez kilka lat i sprzedałem za ... 1000zł :)

Dzisiaj nadal chodzi w tej cenie.

I powiem Wam że grał naprawdę poprawnie.

Miałem wtedy lampę na PCL86 ( kolumny na SS D2010 8513 i Seasach WT171 XP ) i ten Technics grał porównywalnie.

Oczywiście nie mocowo.

 

Też mam sentyment do tej marki.

Pamiętam czasy jak widziało się taki sprzęt po sklepach i oczy się świeciły.

Wtedy szał to była " szuflada "

Kiedyś powiedziałem sobie że kupię RSB 965 czy jakoś tak.

I tak zrobię. Zawsze chciałem go mieć.

Sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję sie pod wzmakiem SU-A900MkII, to fajny wzmak(prosze nie mylic z 900 dwudzielną). Sugerujac sie wyglądem zamieniłem 900 zintegrowaną na dwudzielną, porażka, pełne rozczarowanie. Miałem kilka wzmaków Technicsa, ale ten byl zdecydowanie najlepszy. Co do marzeń o magnetofonie, to zawsze

chciałem mieć 405 lub 605, dla mnie to były najładniejsze decki Technicsa. Pozdrawiam wszystkich sympatyków Technicsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego ty w ogule masz cos w domu technicsa czy tylko tak gadasz te kolumny na zdjeciu to chyba nie technol po drugie zyziu ja mu podalem porownanie do tego co ma w kieszeni ten gosc nie chce wydac 10000 tys zl tylko 1000 lub mniej ...a te kolumny calkiem fajnie graja, podejrzewam ze lepiej od tych twoich na zdjeciu tu chodzi o jakosc dzwieku a nie o moc...czyli rozwalanie uszow sasiadom...

Miałem mnóstwo klocków Technicsa - AZ7, B565, PS50,PS7 SU VX 600, SU A800, SU A1000/C1000, EX2 i jeszcze, jeszcze wiele więcej, już symboli nie pamiętam....ostały mi się tylko słuchawy F30 ze względu na dźwięk, bo nie wszystko co robił Technics było dnem...ale 90 % niestety tak, szczególnie w latach 90-tych :( Tu nie chodzi o moc......wcale a wcale....

http://archiwumallegro.pl/search/694011-technics-sb-ex3.html seria ex jak najbardziej pochodzi od Technicsa.....a kolumny na moim avatarze to Paradigm Signature S8 - "troszkę" lepszejsze od serii Ex technola....

Podpisuję sie pod wzmakiem SU-A900MkII, to fajny wzmak(prosze nie mylic z 900 dwudzielną).

Dwudzielne SU A 800/900/1000 to był syfek niesamowity wręcz.....wygląd i tylko wygląd.....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja panowie mam kompakcik SL PS 670 podlaczony swiatlowodem do amplitunera SA DA20 z przodu kolumny SB T 100 tyl SB CD 320 central bez subwoofera i moge wam powiedziec ze taki zestaw podczas ogladania na dvd Panasonic A 7 Wladca pierscieni zrzucil mi w kuchni szklanki z szawki tak to chodzi a jezeli mowimy o audio to sprobojcie sobie wlaczyc na kompakcie w DTS na piec glosnikow np. J.M. Jare plyte AERO. ona jest w DTS zapomnicie o stereo to chodzi cudnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolgista wie o co chodzi ... i nie wydaje mi sie zeby wydawac kupe kasy kilka dziesiat tysiacy na jakis sprzet i rzeby byla to jakas kolosalna roznica w odsluchu ,,niektorymi ludzmi kieruje snobizm a te firmy wykorzystuja to i produkuja drogie klocki bo jest pobyt ,,,ale sluch ludzki ma pewne ograniczenia ... tak reasumujac to podlaczylem kiedys kable do kolumn za400 zl metr ....kolumny graly tak samo jak te kable za 8zl za metr roznica morze by byla jak bym puszczal sygnal na odleglosc 100m ,ale to debilizm przyznacie... Technics odszedl z klasa w momencie kiedy szczyt technologii byl na samej gorze a ci ktorzy krytykuja ta firme prawdopodobnie mieli te klocki z dolnej pulki lub widzieli tylko na zdjeciach.... i duzo ludzi bedzie mialo zdanie takie jak ja CHYLE CZOLO JAPONCZYKOM....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologicznie to było coś wielkiego.

Tak jak wiele innych firm w tym okresie - Sony , Pioneer itd.

Zasilacze takie jakie powinny być , części i materiały najlepsze z dostępnych.

Tyle że to nie grało.

Też słyszałem wiele sprzętu Technicsa włącznie z kolumnami.

I właśnie 900MkII zrobił jako wzmacniacz na mnie największe wrażenie pomimo już małego transformatorka.

 

 

Co do kabli. W nieznacznym stopniu ale jednak wpływają na dźwięk.

Ale sprzęt musi być dobry i to co na nim odtwarzamy w dobrej realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kabli mowicie ze jest roznica ale musi byc dobry sprzet...te kable byly mojego kumpla ktory wygral kino domowe za ponad 32tys i od niego wziolem ale zeby porownac dzwiek to u niego polaczylismy kolumne prawa tym super fajowiastym kabelkiem a lewa zwyklym i niccc tak samo graly gosc z firmy co montowala sprzet powiedzial ze roznicy nie ma bo jest nieodpowiedni pokuj a wiec doczepic sie mozna zawsze a nie sadze denon AVR 4810i kolumny jakies Yara Evolucjon sa syficzne a amplituner naprawde ladny ladniejszy niz technol

 

Zyziu nie jestem sekciarzen ale ateista a to oznacza ze sprawdzilem twoje kolumny ...sa drogie i widze ze wszystko masz miales wiec chcialbym przeprowadzic maly tescik ....Postaw kubek na kolumnie zrub zdjecie i wyslij link do tego zdjecia jak zobacze kolumne z kubkiem kubek masz w domu i beda te kolumny to SZACUN ale jak nie zrobisz zdjecia ...wykretu nie ma.... to nie pisz nic na temat Technicsa dobra.... CZAS START...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no klub nawiedzonych! panowie i panie ,przyjmijcie wreszcie do wiadomości, iż byle arcam za 500zł, rotel za 400zł musical za 700zł gra o wiele lepiej, niż wasze szacowne klocki,które na allegro chodza za 1500 i więcej! taka jest smutna prawda o wyrobach waszej ukochanej firmy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.... czekamy na Zyzia????

 

A ja nam pytanko patrzalem jest na alegro jest arcam cd17 ..np. za 2390zl tylko nie ma tam danych technicznych no i ma jeszcze jedna paskudna wade..... jest brzydki mam mante z supermarketu i jest ladniejsza,ale nie postawilbym go na pulke nawet jak by lepiej gral i kosztowal 700zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha jezeli mowicie ze technics to kicha to prosze bardzo...compakt SL Z 1000.... dziekuje i dowidzenia.... i powiem wam ze jak bym zobaczyl go w sklepie to odrazu bym sie zakochal jest sliczny rotele i te inne srele wysiadaja

Edytowane przez funio721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha jezeli mowicie ze technics to kicha to prosze bardzo...compakt SL Z 1000.... dziekuje i dowidzenia.... i powiem wam ze jak bym zobaczyl go w sklepie to odrazu bym sie zakochal jest sliczny rotele i te inne srele wysiadaja

Przecież pisałem, ze kilka klocków było udanych :) Ten Technics kosztował 20.000 marek, czyli 40.000 zł dziecko :))))

 

Zyziu nie jestem sekciarzen ale ateista a to oznacza ze sprawdzilem twoje kolumny ...sa drogie i widze ze wszystko masz miales wiec chcialbym przeprowadzic maly tescik ....Postaw kubek na kolumnie zrub zdjecie i wyslij link do tego zdjecia jak zobacze kolumne z kubkiem kubek masz w domu i beda te kolumny to SZACUN ale jak nie zrobisz zdjecia ...wykretu nie ma.... to nie pisz nic na temat Technicsa dobra.... CZAS START...

Kurde, to jakieś przedszkole, ale proszę ;)))) Teraz należy mi się SZACUN ;))))

post-54-081317700 1290340342_thumb.jpg

post-54-047474200 1290340357_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.