Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub fanów firmy TECHNICS


Piasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

funio - miałem wzmaka su vx 700 męczyłem go kupe lat, wykonanie widok rzeczywiście fajne ale nie słychać było na nim wielu detali i w końcu zmienił właściciela

co do kabli to bardzo mu pomagały, uważam że na zwykłych grubych diy grał fatalnie, na głośnikowy dobry był dla niego ast 75, lub 200

 

z technicsa został mi tuner 650, ale nie wiem jaki kod wbić żeby z pilota uniw obsługiwał wszystkie funkcje

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, potem już niestety plastik. Chociaż miałem VX720 i za cholerę nie grało.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja akurat nie mialem tyle kasy zeby probowac inne klocki ciesze sie z tego co mam jak sie popsuje to bede zmienial ale jak nie bede mial porownania kilku wzmachow to moze nie dostrzegne roznicy a w Grudziadzu to jest taka nora ze tu sa same supermarkety ,,tam nie ma sprzetu nawet jak jest to i tak go nie ma syf i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

zyzio

to się nie liczy bo miał być kubek a jest kufel:-))

 

po co trujecie dupę jak jest coś takiego jak

http://www.vintagetechnics.info/menu.htm

 

gdzie widać co,kiedy i za ile robił technics

czarno na białym widać ,że w każdym dziale w latach 70 i 80 firma robiła coś naprawdę imponującego i tyle

 

ktoś tu fantazjował ,że ma końcówkę A1....no to niech postawi kubek na tym prototypie i wklei fotkę

VSOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Japońskiej wikipedii jest jakaś informacja odnośnie całkowitego wygaśnięcia marki Technics w październiku tego roku, ale jak ktoś zna Japoński to proszę o potwierdzenie prawidłowości tłumaczenia poprzez translatora google. Poniżej wklejam oryginalny link:

 

http://ja.wikipedia.org/wiki/Technics

 

Znalazłem jeszcze taką informację :

 

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ja&u=http://d.hatena.ne.jp/minesweeper96/20101002/1286004249&ei=LPwLTe3rApCp8QPxquTfDQ&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CBkQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dtechnics10%25E6%259C%25882010%26hl%3Dpl%26safe%3Doff%26prmd%3Divns

Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy na tym forum , tym niemniej chciałem się przywitać oraz dodać iż znalazłem dużo wartościowych informacji na temat Hi-Fi za co z góry dziękuje kolegom.

 

Moj problem jest taki iż mam w pokoju starego SA-GX180, był to zakup bardzo nieszczęsny , kupowałem go gdy miałem 17 lat i miał zastąpić Radmora, niestety okazało się ze poza większa mocą jakość dźwięku jest mizerna. Dzis mam mam zamiar go postawić w garażu gdzie urządzam sobie mala siłownie i w połączeniu z ipodem i głośnikami Tonsil perfect 150 będzie mi uprzyjemniał (lub uprzykrzał ) ćwiczenia. Dodam ze przy podbiciu wysokich tonów i basów przez ipod a jakoś tam gra, bynajmniej zbyt wysoka jakość dźwięku mogłaby mnie rozpraszać wiec jest to pożądane.

 

Pozostaje problem mojego pokoju , poniewaz mam juz troche klockow Technicsa chcialbym zostac przy tej marce chodziaz wiem ze zmacniacze tej firmy nie sa zbyt dobre( dzięki temu forum ) . Poniewaz mam zabudowana szafe z dzwiami suwanymi nie mam tez zbyt wiele miejsca na glosniki wiec wybralem sobie taki zestaw http://allegro.pl/technics-sb-fw200-unikatowe-okazja-i1372872278.html. Szczerze nie wiem czego sie po nim spodziewac ale wkrotce kurier go przywieze i zobacze jak sie bedzie sprawowal na tle Tonsil Perfect 150. Zatem szukam nowego wzmacniacza, dużo jest klocków na allegro w atrakcyjnej cenie z Su-V500,600 itd ale czytałem ze są do niczego? Zatem prosze o opinie kolegow z forum. Nie zalezy mi na ogromnej mocy, chce podlaczyc pod niego kompa , czasem ipod i cd, zalezy mi przedewszystkim na czystosci dzwieku. Slucham r&b, rock'a, dancehall, reggae.

 

Chciałbym aby ten wzmacniacz mial pilota, na radiu mi nie zalezy , slucham sporadycznie i rozumiem iz wiekszosc amplitunerow TEchnics a to shit. Pochlebne opinie na tym forum zebrał technics SU-VX 820 i mam takiego na oku http://allegro.pl/technics-su-vx820-potezny-zadbany-i1372149114.html ale rozumiem ze o sterowaniu pilotem można zapomnieć ? Jeśli ktoś ma doświadczenie i może go porównać do SU-A800D na tej aukcji http://allegro.pl/technics-su-a800d-dzielony-piekny-i1372148932.html i napisać przy okazji czy jest on coś wart.

Mam nadzieje ze szanowni państwo mi coś jeszcze doradza :-)

 

I jeszcze szukam obojętnie jakiego wzmacniacza do salonu, może być Yamaha , Onkyo cokolwiek to N telewizji oraz Maca mini, może ktoś ma coś na sprzedaż nie musi być z pilotem może być vintage :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, ale jeśli chodzi Tobie o czystość dźwięĸu to moim zdaniem nie te głośniki wybrałeś (?) i wzmak chyba nie technics. Polcałbym z własnego doświadczenia jakiegoś harmana. Dźwięk jest analityczny i czysty (moim zdaniem). Poza tym na czystość dźwięku duży wpływ ma źródło (np. cd), więc tu też trzeba by było coś zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, ale jeśli chodzi Tobie o czystość dźwięĸu to moim zdaniem nie te głośniki wybrałeś (?) i wzmak chyba nie technics. Polcałbym z własnego doświadczenia jakiegoś harmana. Dźwięk jest analityczny i czysty (moim zdaniem). Poza tym na czystość dźwięku duży wpływ ma źródło (np. cd), więc tu też trzeba by było coś zakupić.

Właśnie mam już CD, MD i Deck'a Technicsa ( używam często bo uczę się francuskiego ) , co do głośników to zobaczymy jak będę niewypałem wstawię je zonie do sypialni :-) a jakie głośniki byś polecił ,murza miedz max 20 cm bo tyle mam miejsca, tak do 1000 PLN cos sie znajdzie lepszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle rozumiesz ze wszystkie amplitunery Technicsa to shit.

ale jeśli chcesz wzmacniacz Technicsa to szukaj w kierunku:

1) Technics SE-A2000 + SU-C2000

2) Technics SU-C1010 + SE-A1010

3) Technics SU-A909 albo starsze "900"

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle rozumiesz ze wszystkie amplitunery Technicsa to shit.

ale jeśli chcesz wzmacniacz Technicsa to szukaj w kierunku:

1) Technics SE-A2000 + SU-C2000

2) Technics SU-C1010 + SE-A1010

3) Technics SU-A909 albo starsze "900"

 

Witam , dzięki ale szukałem tych modeli nawet na Ebayu i ciężko je znaleźć ale będę polował, tymczasem z powodu wcześniej wspomnianych głośników zamówiłem sobie taki zestaw na gwiazdkę do mojego pokoju http://allegro.pl/technics-exclusive-pilot-jedyny-na-allegro-i1378744685.html, jak dojdzie z głośnikami to podzielę się wrażeniami , natomiast mocniejszy sprzęt będę realizował w sypialni gdzie mam sporo miejsca na porządne głośniki. Napisz jeszcze proszę co sadzisz o Technics SU-VX820 bo jest taki do kupienia to jest MOS AA i jeszcze jest SU-VX90D ale wygląd nie przekonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

zapodaje forteczki ( niestety z tel ) i wciąż szukam sprzętu do moich klocków, jest jedna końcówka mocy A1010 na Allegro ale bez przedwzmacniacza :-(

 

Podzielę się wrażeniami, głośniczki graja bardzo czysto w porównaniu do Tonsili, na starym wzmacniaczu jednak zupełnie nie było basu, Potem podłączyłem Tonsile pod Technicsa A10 i faktycznie bas musiałem skręcić na minimum a i tak brzmiał jakby ktoś walił kapciem i podłogę. Podsumowując Tonsile to nie są jednak dobre głośniki, a co to TEchnicsa A10 gra bardzo fajnie i ruszył bass w tubie Technicsa , choć można wyłączyć opcje super bass i wtedy brzmi bardzo naturalnie. Ogólnie jestem zadowolony, bardzo fajnie brzmi CD , jest duża różnica wobec muzy z ipoda czego nie było słychać wcześniej, nawet radio gra super, po prostu inna bajka. Na pewno nie mam doświadczenia i wiem ze są dużo lepsze sprzęty ale dla mnie jest ok to małego pokoju.

 

DSC00121.JPG

DSC00125.JPG

DSC00139.JPG

DSC00140.JPG

DSC00141.JPG

Edytowane przez summitsvift
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te końcówki Technicsa SU A 1010, 1000, 909, 900 są nic nie warte....jedynie A3000/C3000 jeśli już....z Technicsa nie przechodzi się na Technicsa, bo 90 % jego klocków to dno niestety....i jak już się posłucha czegoś lepszego innych firm - nawet niespecjalnie droższego, a często i tańszego, to zastawiamy się dlaczego tak długo trwaliśmy przy Technicsie.....

 

Proponuję Ipoda połączyć z głośnikami aktywnymi w stylu Bose Companion 3 - będzie czysto, przyjemnie, całkiem głośno, jedynie pilota brak, no i tak dobrze to zagra, ze rozproszy jednak podczas ćwiczeń :) Perfecty można sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te końcówki Technicsa SU A 1010, 1000, 909, 900 są nic nie warte....jedynie A3000/C3000 jeśli już....z Technicsa nie przechodzi się na Technicsa, bo 90 % jego klocków to dno niestety....i jak już się posłucha czegoś lepszego innych firm - nawet niespecjalnie droższego, a często i tańszego, to zastawiamy się dlaczego tak długo trwaliśmy przy Technicsie.....

 

Proponuję Ipoda połączyć z głośnikami aktywnymi w stylu Bose Companion 3 - będzie czysto, przyjemnie, całkiem głośno, jedynie pilota brak, no i tak dobrze to zagra, ze rozproszy jednak podczas ćwiczeń :) Perfecty można sprzedać.

Jest Technics A2000 na Ebayu ale cena zabija http://cgi.ebay.co.uk/Technics-SE-A2000-SU-C2000-Preamplifier-Power-Amplifier-/350319122762?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5190a5994a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz technicsa to trzymaj się Technicsa !!! Masz w tej chwili na allegro absolutnie rewelacyjnego Technicsa SU-MA10 za 2300 zł. Rewelacyjny wzmacniacz, wstydzić się go nikt nigdy nie będzie. Ale A-900MkII czy któreś z dzielonych SU 800 (masz na allegro 3 do wyboru) też mogą być. Do reszty Twojego sprzętu i kolumn będą naprawdę pasowały - lub go przewyższały.

Na tym forum lubienie Technicsa jest passe - ale olej to.

Zapoluj też w przyszłości na najlepsze kolumny Technicsa - monitory SB-M 01. Z Twoim subem fajnie zagrają - no, i są wyjątkowo ładne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technis Su-Ma10 nie jest zły, jego odpowiednikiem jest SU-V900. SB-M01 nie znam, pojawiają się bardzo rzadko, cena to około 300-400 euro za parę.

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz technicsa to trzymaj się Technicsa !!! Masz w tej chwili na allegro absolutnie rewelacyjnego Technicsa SU-MA10 za 2300 zł. Rewelacyjny wzmacniacz, wstydzić się go nikt nigdy nie będzie. Ale A-900MkII czy któreś z dzielonych SU 800 (masz na allegro 3 do wyboru) też mogą być. Do reszty Twojego sprzętu i kolumn będą naprawdę pasowały - lub go przewyższały.

Na tym forum lubienie Technicsa jest passe - ale olej to.

Zapoluj też w przyszłości na najlepsze kolumny Technicsa - monitory SB-M 01. Z Twoim subem fajnie zagrają - no, i są wyjątkowo ładne !

 

Właśnie widziałem go na allegro !!! tylko ze to jest bez pilota ale to nie ma w sumie znaczenia, czytałem o nim ze to dobry sprzęt. Co do E 10 to gra bardzo fajnie jak na takie maleństwo, serio jestem zadowolony z niego, niebo i ziemia w porównaniu do GX180 to po prostu rewelka. Jest jeszcze tańszy ( nie to ze tani) http://cgi.ebay.co.uk/Technics-SE-A2000-MOS-class-AA-SU-C2000-Vor-u-Ends-/370468503967?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item5641a4c19f

 

Głośniczki piękne !! właśnie ten stary sprzęt będzie w drugim pokoju tylko na razie jest remont , tam juz bedzie duzo miejsca na glosniczki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem w kolorze szampańskim : SA-DA10 - amplituner, DVD A-10 - tylko do słuchania płyt DVD audio, SV-DA10 - DAT. Z przodu SB-M1000, centralny SB-C500, tył SB-S500.

Do kompletu plazma, blueray, nagrywarka Panasonic

SC-5, BB-5, 2 x SM-5, SA-1, SA-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam E 10 źle nie grało.

http://www.audio-extasa.eu/technics-sbrx50-coaxial-flat-speaker-system-p-969.html - te głośniczki nawet nieźle wymiatały i to z jakimś niskim amplitunerem Technicsa, bez korektora, co było wtedy szokiem dla mnie, pamiętam że marzyłem o nich, ale cena była wtedy dla mnie zaporowa, zresztą byłem małym szczeniakiem i nie zarabiałem. Był to koniec lat 80-tych, grały w sklepie firmowym Technicsa w Bytomiu, który parę lat później padł....SB M 01 są znacznie późniejsze, nie wzbudziły jakiegoś entuzjazmu u mnie.....ale być może paradoksalnie wzmaki Technicsa i to te nowsze po prostu nie dawały im rady....

http://archiwumallegro.pl/technics_sbex7_najwyzszy_model_idealy-601103332.html - zresztą tych kolumn też nie potrafił uciągnąć żaden nowszy Technics :D Bardzo niska skuteczność i impedancja 4 ohmowa powodowały kapitulację elektroniki Technicsa.....

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lubisz technics'a to trzymaj się technics'a i od razu kup korektor graficzny :)

Nie raczej nie zamierzam , gra naprawdę fajnie, podłączyłem sobie Western Digital HD player pod niego i daje rade przy filmach nawet, plus mam trochę koncertów w HD. Dodam tylko ze odchuchiwałem ostatnio Yamahe , takie co stoją w Media Markt i saturnach i nie popadłem w zachwyt, ale jak to kosztuje 1800 zl z głośnikami to nie może grac , choć Yamaha widać tez się popsuła ze taki szajs puszcza. Natomiast co sadzicie o Wzmacniaczu Yamaha DSP-2070, chce ja zalicytować ale nie wiem ile warto za nią dać.

post-31914-024718300 1294503641_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest forum dla ciebie

 

głośniki technics'a to żart

 

ta yamaha nie wiem czy ma więcej procesora dźwiękowego i wideo czy wzmacniacza w sobie

 

te klocki technics'a są ładne i nic więcej

 

 

ewentualnie sprzedaj cały sprzęt audio i weź sobie np

 

http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-mcr-330-prawdziwa-gw-3-lata-i1386403458.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest forum dla ciebie

 

głośniki technics'a to żart

 

ta yamaha nie wiem czy ma więcej procesora dźwiękowego i wideo czy wzmacniacza w sobie

 

te klocki technics'a są ładne i nic więcej

 

 

ewentualnie sprzedaj cały sprzęt audio i weź sobie np

 

http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-mcr-330-prawdziwa-gw-3-lata-i1386403458.html

 

Nie chce się kłócić ale temat był o Technics' ie wiec nie będę zmieniał na Yamaha, głośniki to może i żart ale to jedyne rozwiązanie które mi się mieści w tym pokoju wiec nie będę ich zmieniał bo ogólnie jestem zadowolony, koniec i kropka. Ciesze się ze poczytałem to forum dowiedziałem się które modele TEchnics są kompletnym szajsem a które sa w miarę przyzwoite i uważam ze teki zakupiłem. Co do YAmahy to mam V450 w salonie i jest ok ale tylko ok, w stereo gra poprawnie, dvd się popsuło na amen a wzmacniacz tez był już w naprawie wiec jeśli bym zmieniał to tylko na MADE IN JAPAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić przesiew z 2 pierwszych stron zostawić tylko wpisy dotyczące opisów technicsa.

Kwadratowe wzmacniacze z lat 80 jeszcze w miarę grały (jak na budżetowe) np SU-V810, tunerów kilka by się znalazło np. 650, 70, cd mają niedostępne lasery i nie błyszczą, np. sl-ps990,

Procesor sh-ge90 "poprawia" słabe wzmaki a dobrym szkodzi. Magnetofony nigdy nie były moją mocną stroną i zrobię to co powinni inni- nic nie napiszę. Po 1992 padaczka.

tłusty czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.