Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub fanów firmy TECHNICS


Piasek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ja też lubie te ostatnie serie Technicsowe najbardziej, gra to porządnie, żywo, dynamicznie, ale ja się jakoś nie wsłuchuje specjalnie, słucham muzyki rozrywkowej więc "objętości skrzypiec" nie śledzę za bardzo 🙂. Na próbę podłączyłem te CD do DAC-a Atolla po optyku i przełączałem, jakoś wielkiej różnicy w dźwieku nie wychwyciłem, no ale charakter urządzenia może być podobny i po wyjściu cyfrowym chyba nie wiem... Tak czy inaczej u mnie to bardziej też z sentymentu, poza tym mam kilka takich zestawów CD+deck vintage (Pioneer, Aiwa, Nakamichi, Onkyo, itp.) i tak to sobie zmieniam jak się opatrzy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w domku letniskowym mam secik Technics jak już pisałem. Ostatnio do tv kupiłem canal + box. Fajne pudełko ale ma tylko wyjście optyczne dźwięku a we wzmaku tylko wejścia analogowe.
Pytanie który model CDeka Technics ma wejście optyczne sygnału ? Bo użyłbym sobie CD jako DAC i konwerter sygnału do słuchania muzyki. Poradzicie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tez mozesz jakis tani DAC podłączyć, wpisz Taishan na Allegro. To niezle rozwiązanie.

Tak kupiłem coś takiego

https://allegro.pl/oferta/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-11399319426

Działa ale słyszę zasilacz impulsowy. Musiałbym jakiś lepszy dokupić i pomyślałem że przez CD będzie 100 raz lepiej choć teraz tak sobie myślę że staruszek Technics nie będzie dekodowal wyższych częstotliwości niż 44.1 więc i tak kicha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Taishan dwa razy droższy ale żadnych szumów nie ma, dźwiek dobrej jakości, kiedyś go miałem właśnie aby tv podłączyć do wzmaka, może używki poszukaj. Nie wiem czy Technics miał jakiegoś CD z funkcją DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2022 o 15:17, Marcin Wielgus napisał:

Nie wiem jak wam ale mi od urodzenia Technics się podoba pomimo tego że są tacy co po nim "jadą" . Pewnie nie stać ich było na zakup w Pewexie i teraz taka zemsta emoji1.png

No mi też! Cały czas mam sentyment do tej firmy i chociaż już od wielu, wielu lat nie slucham tych klocków, to mam jeszcze na stanie SL-P777 i RS-B965. I przyznam, że mi się najbardziej podobały z tamtych serii. To były lata 89-91 mniej więcej.

40 minut temu, yesther napisał:

SL-PS770 wersja A i D 🙂

11.jpg

444.jpg

tqqq.jpg

Tak, w wersji D były lepsze kondensatory i to było słychać. Już gdzieś kiedyś pisałem, że właśnie wersja 770D była bardziej ceniona za jakość dźwięku. Ogólnie fajne, przyjemne granie, szczególnie w muzyce rozrywkowej.

W dniu 12.05.2022 o 19:21, Marcin Wielgus napisał:

Panowie w domku letniskowym mam secik Technics jak już pisałem. Ostatnio do tv kupiłem canal + box. Fajne pudełko ale ma tylko wyjście optyczne dźwięku a we wzmaku tylko wejścia analogowe.
Pytanie który model CDeka Technics ma wejście optyczne sygnału ? Bo użyłbym sobie CD jako DAC i konwerter sygnału do słuchania muzyki. Poradzicie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie przypominam sobie, żeby któryś CD Technicsa miał wejścia cyfrowe. Takie rzeczy tylko w przetwornikach, ale to inna półka 🙂  Ewentualnie zostaje amplituner KD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, żeby któryś CD Technicsa miał wejścia cyfrowe. Takie rzeczy tylko w przetwornikach, ale to inna półka   Ewentualnie zostaje amplituner KD.

Amp KD to taki shit że szkoda gadać.
Miałem starego Technics a już nie pamietam jaki i grał z altusami 120. Oddałem w rozliczeniu z dopłatą do KD Panasonic . Jak podłączyłem to myślałem że zespsute jest w stereo.
Wracam do sprzedawcy a on " to tak gra". Było to za 30 lat temu ale głuchy nie byłem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 20:04, Szeryfo napisał:

Tak, w wersji D były lepsze kondensatory i to było słychać. Już gdzieś kiedyś pisałem, że właśnie wersja 770D była bardziej ceniona za jakość dźwięku.

Tak, ale to jest niewielka roznica. Zastanawiająca jest cena nowego D - 600 DM, a nowego A - 800 DM, przynajmniej na hifi-wiki.de. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Mam odtwarzacz cd Technics SL-PS670A i chciałbym kupić inny odtwarzacz tej firmy np. SL-PS840 lub SL-PS900 (do kupienia bez większego problemu) albo nawet iść w kierunku pierwszych odtawarzaczy Technics SL-P8, SL-P3, SL-P2, SL-P1 (wiem, że bardzo ciężko kupić w dobrym stanie). Pytanie, jak brzmią te najstarsze odtwarzacze w porówaniu do tych z lat 90, które wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.