Skocz do zawartości
IGNORED

wzmaniacz onkyo??


ostal1985

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam u siebie kilka systemowgrajacych opartych o wzmacniacze cyrusa i audiolaba...cedeki rozne z tym ze same wysokie modele

 

kupilem niedawno cd i kaseciaka onkyo 6570 oraz 2570 i dzwiek z tego jest naprawde kapitalny

 

jak dla mnie swieny gdyz lubie miec cofnieta srednice

 

zastanawiam sie nad zakupem wzmacniacza dokopletu (na marginesie mam w szufladzie pilota do niego) 8780

 

jest na allegro

 

facet odda za 600-620zl

 

warto brac?nie znam wzmakow onkyo

 

jak ma sie to klasowo w stosunku do cyrusa 5 czy audiolaba 8000

 

wiadomo bzmienie kompletnie inne - tamte spokojne angliki ale sa troche takie za cieple dla mnie....wole zdecydowanie suchy dzwiek - ot taki stricte japonski

 

czy wogole jest sens porownywac najwyzszy wzmacniacz onkyo(z wylaczeniem GRAND INTEGRY 8999) z tamtego okresu(1988-1991)z cyrusem i audiolabem

 

ceny tych sprzetow jako nowe byly zblizone choc nie ukrywam ze onkyo bylo nieznaczne tansze

 

audiolab kosztowal ok 2000DM

cyrus podobnie

onkyo 1700dm

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z wylaczeniem GRAND INTEGRY 8999

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam Onkyo Integra A8670 i zdecydowanie nie gra on sucho - dźwięk jest ocieplony, miękki, ze spora ilością miękkiego basu i dość ostrej góry. Mam też Rotela RA-840BX2 - ten momentami popada w suchość, gra twardo, ale też raczej ciepło, bardziej zwartym basem, wyeksponowaną średnicą i też dość ostrą górą. W sumie zmieniam wzmacniacze w zależności od tego, czy mam ochotę na dźwięk bardziej twardy, czy miękki. Ostatnio od kilku dni mam fazę na Rotela :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. w porównaniu z Rotelem mój Onkyo ma cofniętą średnicę, jest mniej dynamiczny, za to bardziej relaksujący, gra bardziej z oddali, Rotel bardziej bezpośrednio. Audiolaba i Cyrusa nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś udało mi się zobaczyć ten A8780 i widzę, że to jest pewnie oczko lub dwa wyższy model od mojego A8670 - ta sama seria. Mój nie ma sterowania pilotem, ma nieco mniejszy pobór mocy, nie ma gniazd zasilania na tylnej ściance - pewnie podobny charakter brzmienia. Jedna uwaga: w opisie aukcji jest napisane, że wzmak ma loudness, w rzeczywistości go nie ma, ale wiadomo, że tego się nie używa - ja spokojnie słucham mojego A8670 w trybie direct, nie korzystam z pokreteł regulacji dźwięku, chyba że czasem nieco podbijam bas, gdy przyjdą goście i muzyka służy jako tło. Muszę powiedzieć, że po wczorajszym odsłuchu wracam jednak do Onkyo - gra po prostu przyjemniej od Rotela, rzekłbym bardziej muzykalnie (cokolwiek by to miało znaczyć). Rozkladając dźwięk na czynniki pierwsze (scena, rozdzielczość, kontrola basu) górą jest Rotel, ale za całokształt wolę Onkyo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 600zł to moim zdaniem przegięta cena o 200zł. Miałem 8670 i był ok, mocna bestia jest. Różnił się również tym że miał cd1 i cd2. Moim zdaniem nie warto za taką cenę. Starsze 8450 gra niemalże identycznie jak 8670 a za 300zł można kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A8780 już poszedł, ale jest jeszcze A8670 w atrakcyjnej cenie, co prawda ma nieoryginalną gałkę wzmocnienia oraz przełączniki par głośników, tone/direct, rec. source i rodzaju wkładki, ale to tylko kosmetyka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie a-8850??

 

Co prawda ten sprzedawany na allegro ma przekręcona gałkę balance co sugeruje, iż nierówno gra i przekaźniki do czyszczenia, ale jak się trafi dobry egzemplarz to naprawdę warto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 8850 i jestem bardziej niż zadowolony.

Mocy spokojnie wystarczy i jest super zbudowany, ale do wymienionych klocków nie pasuje wyglądem.

Pozaokrąglany jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymku, 28 Sty 2010, 20:07

 

>A czemu nie a-8850??

 

Nie polecałem go tylko dlatego, że go po prostu nie znam. Czytałem tylko opinie o nim, zresztą bardzo pochlebne. Wątpię jednak, czy w jakiś znaczący sposób rózni się dźwiękowo od A8670.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno 8670 jak i 8850 - dobra klasa średnia, podobny charakter brzmienia, choć na mój gust 8850 miał lepszą kontrole basu. Natomiast wybitnie zapisały sie w mojej pamięci A-9911 i staruszek - topowy A-7090 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4508-100003997 1264721221_thumb.jpg

post-4508-100003998 1264721221_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ostatnio widzialem 8850 na allegro za 300 i nikt nie kupil...

 

ja bym mu dal nawet 400 i wziol z pocalowaniem w reke!

gdzie go masz, bo w wyszukiwarce znalazlo mi tylko egzemplarz za 850 pln?

 

co do ceny to cos musialo byc z nim kombinowane. patrzyles na opis?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę w 8850 za 300zł, sam kupiłem za 330 - jedyną wadą było delikatne obłamanie jednego z boków obudowy z tyłu, także jak stoi to nawet nic nie widać...

Miałem również 8015, 8250 i krótko mówiąc nie ma porównania. Innych Integr nie słyszałem, ale znalazłem kilka opinii, iż 88xx to jedne z najbardziej udanych wzmaków Onkyo. Słuchając mojego egzemplarza jestem w stanie w to uwierzyć...

 

Trzeba się jednak liczyć z tym, że 8850 może eksponować wysokie tony. W jednym z wątków pytałem o jego połączenie z Bowersami. Nie posłuchałem i wkrótce żałowałem - dźwięki były czasem ostre. Ale to oczywiście wynik takiego zestawienia - z kolumnami Onkyo Deltolefin takich niedogodności nie było (może dlatego, że była regulacja wysokich?(: ).

 

Co do ceny - jak dla mnie używka warta 600zł za sam dźwięk. Za wygląd i budowę kolejne 200. Kawał solidnego i ślicznego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.