Skocz do zawartości
IGNORED

Thorens stabilizer


donic

Rekomendowane odpowiedzi

Ten Wam pewnie taniej wyjdzie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem od tego kolesia outer ring. Kiedyś robił być może przestał.Robił go w dwóch wersjach - 400 gram i 700 gram oczywiście w przybliżeniu. Kupiłem ten lżejszy. Mam Thorensa 160. Czyli miękko zawieszony. Używam do tego centralnego docisku własnej konstrukcji około 450 gram Czyli dociążam talerz mniej więcej 1 kg ekstra.

Poprawa dźwięku jest słyszalna dość wyraźnie (zwłaszcza w przypadku outer ringa) a negatywny wpływ na łożysko i zawieszenie jakoś mi nie spędza snu z powiek. Mój gramofon jest po prostu tani. Najwyżej kupię inne sprężyny albo inny subplater albo kolejny deck (jeden dodatkowy już kupiłem za 270 zł - mam rezerwę silnika i zawieszenia). Szczerze mówiąc jednak wątpię czy będzie to tak bardzo szybko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Mój outerring jest zbyt lekki żeby rozprostować pofalowane winyle o wyższej gramaturze ale nie do końca o to chodzi. Myślę że raczej ma on za zadanie docisnąć płytę do maty. Tak czy owak słychać jego działanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bat 73

bardzo dziękuje za konkrety

pytanie

czy możesz wkleić jakieś zdjecie tego cuda- byłbym zobowiązany

dowiedziałem się że osoba ta wykonuje outer ringi 550 gramowe

a czy z doświadczenia mozesz powiedzieć jaką wagę powinien mieć docisk żeby nie było żadnego ale :) i płyta była całkowicie wyprostowana majac wgląd w siłe docisku 450 gramówki

powyżej z linków wynika ze za wielką woda wykonują

outer ringi 550gr,750gr,i ponad kilogramowe.

mając docisk płyty ważący ponad 600 gram wydaje mi się ze ten ciężar powinien wystarczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fubb, 5 Kwi 2010, 13:30

 

>ryszardzie pp

>-wyluzuj-!

>wyraźnie napisałem:

>.....i widze małe szanse na uszkodzenie łożyska pod kilkunastokilogramowym talerzem....

>talerzem nie oringiem i talerzem

> przyjmowałem że oring nie waży więcej jak 2 kilo

>co do mego rozumienia tekstu to ......

>dam sobie spokój z odpowiedzią

>mimo wszystko pozdrawiam i miłego dnia życzę.

>

 

 

Najwyraźniej źle zrozumiałem twój tekst, chodziło mi o starsze nieporozumienie dotyczące ciężaru, które wystąpiło w tamtych starych wątkach, ktoś wtedy źle zrozumiał tekst anglojęzyczny opisujący pierscień ClearAudio, nie ty, lecz ktoś, w tych starszych wątkach, nie chce mi się tego teraz szukać. Pomyślałem, że ten stary wątek, z tamtą pomyłką jest po prostu kontynuowany. W twój tekst wskoczyłem prosto z lektury tamtego wątku. Jeśli masz kilkunastokilogramowy talerz, to w ogóle nie ma sprawy.

Z ciekawości spytam, jakie to urządzenie z takim talerzem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie outer ringu tego "mojego" jest w aukcji tej grubej maty akrylowej jako ostatnie. Widać na nim jedynie wycinek ale oddaje chyba istotę rzeczy. Nie jest on dopasowany do talerza gramofonu ale kładzie się go na płycie przy użyciu dołączonego szablonu z pleksi. Wymaga to nieco wprawy ale w sumie jest dość proste. Pierścień składa się z 3 części : górnego cieńkiego pierścienia z aluminium (to on opiera się na płycie) środkowego pierścienia w mojej wersji aluminiowego w wersji cięższej stalowego i dolnego pierścienia stalowego. pierścienie sklejono ze sobą ale tu ja miałem problemy - Pierwszy egzemplarz dotarł do mnie miejscami porozklejany po jakimś tygodniu górny pierścień odkleił się na dość znacznej powierzchni. Okazało się że był przyklejony taśmą dwustronną. Rozmawiałem z gościem i powiedział że to zwykle wystarcza i żebym podkleił te rozklejone miejsca. Podkleiłem je klejem do metalu ale problem od początku był w tym że górny pierścień był miejscami wybrzuszony więc jak podkleiłem te wybrzuszenia to rozkleiły się inne miejsca. Odesłałem pierścień. Gość powiedział mi potem przez telefon że myślał że go diabli wezmą jak zobaczył te moje klejenia bo trudno je było rozerwać. W końcu przysłał mi nowy pierścień wyraźnie lepiej wykończony. Po jakimś czasie zaczął się rozklejać ale zgodnie z sugestią gościa tym razem użyłem super glue i działa chyba już z rok. Gdy nie słucham pierścień leży na półce a nie wisi na talerzu tak profilaktycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bat73, 5 Kwi 2010, 20:49

 

>Jeszcze jedno.

>Mój outerring jest zbyt lekki żeby rozprostować pofalowane winyle o wyższej gramaturze ale nie do

>końca o to chodzi. Myślę że raczej ma on za zadanie docisnąć płytę do maty. Tak czy owak słychać

>jego działanie.

 

Może już więc czas na oświeżenie tematu prostowania płyt na gorąco?

Ostatnio będąc pod presją musiałem to zrobić na szybko, kupiłem więc za kilkanascie zł w OBI dwie kwadratowe płytki z granitu naturalnego o boku 30,5 cm wypolerowane na lustro z jednej strony, włożyłem między nie płytę pofalowaną tak, że zrzucała ramię, włożyłem ten sandwich do piekarnika elektrycznego, nastawiłem 100 stopni na ok. 30 - 40 min, wyłaczyłem, po ok. godzinie wyjąłem tę kanapkę i położyłem jeszcze gorącą na stole do rana. Rano wyjąłem zimną płytę w stanie idealnym.

Zabawne, ale prawdziwe, no i skuteczne.

 

Wynikałoby z tego, że zamiast urządzenia do prostowania płyt za 2000 USD:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

można spróbować zastosować urządzenie za kwotę ok. 150 USD, z dociskiem dodatkową płytą szklaną, lub chociażby granitową, jak te moje:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Pozdrawiam

post-26459-100007863 1270582651_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaiteresowanych akcesoriami do gramofonów.

Dziękuję za dobry odbiór moich mat, docisków, talerzy i outerring`a. Są w stałej ofercie. Rzadko bywam na forum. Nie chcę zarzutu o autoreklamę.

Zaiteresowanych proszę o kontakt przez allegro.

Miłego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno: problemy opisywane przez bat73 dotyczące pierścienia już się nie zdażają. Całość jest dopracowana, estetyczna i trwała.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tu dodać parę słów. W całej mojej historii mogło umknąć to że jestem zadowolony z pierścienia (nawet bardzo) a problemy które z nim miałem zostały rozwiązane w sposób wysoce satysfakcjonujący.

Obecnie używam pierścienia stale i bez kłopotów.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Cóż słowo się rzekło

mimo częstych wyjazdów kilkadziesiąt godzin z „obręczą” zaliczyłem, więc coś naskrobię.

Zasadniczo po pierwszym odsłuchu już wiadomo było, że wybrałem słuszny kierunek, dziś odsłuchy bez oringu traktuje raczej sportowo :)

w skrócie:

wokale nabrały strasznej masy-realu-, porównywać z cyfrą nie zamierzam bo nie ma czego, niesamowite wrażenie robią trąbki czy saksofony, czegoś takiego nie było. Słuchając na lepszej wkładce mc przejście na -tak napisze to- tańszą- boli, pewnie dobry szlif z prościutkiej płyty wyciąga max informacji.

Nie chcę siać demagogii, ale kablologia nie wprowadziła tak ewidentnej poprawy

sumując- warto zainwestować

troszkę danych – wykonano w polsce

czym dłużej patrzę tym bardziej rozumiem złożoność problemu, wykonanie nie zwichrowanej obręczy o wielkości zgrywającej się(czytaj nie przeszkadzającej wkładką) z talerzem to nie lada sztuka, a jeśli do tego dołożymy jeszcze różne materiały tłumiące które można zastosować to robi się prawdziwy tor przeszkód.

waga prawie 900 gram- pewnie można więcej, ale wydaje mi się że powyżej kilograma to już będzie extrema , do doginania 200 gramowych winyli które raczej krzywe nie są, poza tym przy takich wagach należy stosować odpowiednio ciężki talerz-gramofon (tutaj taka moja skromna uwaga, wiem że wszystko jest względne, ale jak po raz kolejny czytam na –forumie- że 5 czy 7 kilogramowy talerz jest opisywany jako ciężki to śmiech mnie ogarnia, co mają powiedzieć analogowcy z talerzami powyżej 20 kg ,a taki perspective ma talerz o –średniej- masie aż 2,5 kg- niesamowite, do lekich to już chyba zalicza się talerze 500 gramowe :) )- no ale ja nie o tym , w mej wersji mam jednolity materiał, choć czuje przez kości ,że łącząc różne materiały i wagi można sobie wyprofilować dźwięk.

Dodam jeszcze ze oring to nie wszystko, na pewno ważny jest przymiar do centrowania(no chyba ,że oring wykonywany jest tylko pod konkretny rodzaj talerza) mój jest uniwersalny że tak powiem, bez niego można podciąć sobie żyły próbując centrowania. Jak widać przymiar jest większy i oring w niego wchodzi z minimalnym luzem, dla łatwiejszego usunięcia po założeniu na płytę, cała czynność zakładania trwa 2-3 sekundy 

...a, i przymiar nie ma kontaktu z vinylem

wrzucę parę fotek.

 

A Zupełnie z innej beczki, taka uwaga, może komuś się przyda :

na talerzu mam kilkuminimetrową akrylowa podkładkę, postanowiłem zrobić w niej wycięcie kilkucentymetrowe wokół szpindla jak na talerzu, przyjąłem głębokość nacięcia 1,2 mn (chyba ciut za głęboko) wystarczyło by 0,7-0,8 mn.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2430-100000069 1276902218_thumb.jpg

post-2430-100000070 1276902218_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze 2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2430-100000067 1276902316_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć fubb,

Wyrzeźbiłeś zagłębienie wokół szpindla na 1,2 mm głębokości? Przesadziłeś moim zdaniem. Nie ma vinyli które miałyby aż tak duże zgrubienie pod labelem. W konsekwencji jak założysz docisk centralny, to wpycha on środek płyty za głęboko w talerz i brzegi longplaya się unoszą. Następnie zakładasz outer-ringa i wszystko się pewnie poprawia, ale w płycie powstają jednak niepotrzebne naprężenia. Spróbuj spłycić to centralne zagłębienie np. odpowiednio przyciętym krążkiem brystolu, kartonu, tekturki, skóry, no czegoś takiego, albo jeszcze lepiej płatem cienkiej gumy.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul;

tak teraz wiem że przedobrzyłem, na szczęście zawsze mogę odwrócić podkładkę na drugą stronę :)

swoja drogą -o ja głupi zgredek , na pomysł wypełnienia otworu nie wpadłem, chciałem robić nowa podkładkę, teraz zaczne szukać własciwej gumy.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.