Skocz do zawartości
IGNORED

WZMACNIACZ Z POWER AMP IN


Boras1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad miesiąca jestem "szczęścliwym" posiadaczem kina:

 

YAMAHA RX-V1065 + DVD-S663 + Wharfedale Diamond 10.7/10.1/CC/MX - używam dużo do konsol i filmów ale strasznie brakuje mi stereo i chciałbym powoli uzupełnić braki.

 

Potrzebny wzmacniacz z POWER AMP IN jak na foto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

budżet max 3000 zł

Znalazłem po długich poszukiwaniach 2 modele

Audiolab 8000S - mogę nabyć za około 1500 zł srebrny

Creek Creek Evolution 2 Integra - mogę nabyć za około 2400 zł każdy kolor

 

Kolumny zdecydowanie będą zmienione na:

 

Paradigm Monitor 7 v.6

lub

Monitor Audio BR6

lub

Koda K-5000 której dzwięk najbardziej mi odpowiada

 

Niestety nie mam możliwości odsłuchu tych wzmacniaczy i musze kupić w ciemno :( dlatego bardzo proszę o porade który z nich lub ewentualnie coś innego z wejściem POWER AMP IN do 3000 zł. Oczywiście po zakupie wzmacniacza będe dobierał kolumny które mam gdzie odsłuchać. Pomieszczenie odsłuchowe 30m, muzyka różna w większości rock, metal, klasyka, opera. Lubie posłuchać głośno i dobrze ale maniakiem nie jestem. Wzmacniacz ma być podłączony do kina jako końcówka i osobnym przewodem RCA tymaczosowo DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boras1>>>

 

Bierz Audiolaba, świetnie sie sprawuje w kinie a i w stereo nie ma sie czego wstydzić.

Klasa sama w sobie za te pieniądze.

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co jak masz a zapewne tak jest wyjście w swoim KD pre-out wystarczy podłączyc je pod czysta końcówkę i po kłopocie po jakiego chcesz wydawać kase na kompletny wzmacniacz i dodatkowa regulacje głośności.pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej do Twojego zestawu podłączyć końcókę mocy? Zwróć uwagę na ARCAMA P38 lub NAD C275BEE lub na serię Pro-Jecta (monobloki). W takiej konfiguracji będziesz miał dobre stereo ze względu na wykorzystanie zewnętrznej końcóki mocy, przy odsłuchu w trybue wielokanałowym odciążysz Twój amplituner (kanały przednie będą zasilane z końcówekmocy) co także zaowocuje lepszym brzmieniem pozostałych kanałów. Najważniejsze że funkcjonalność zestawu będzie taka sama jak do tej pory.

Z podanych przez Ciebie kolumn (z naciskiem na stereo) zdecydowanie wybrałbym Paradigm lub Mnitor Audio z czego przy MA proponowałbym serię Rx (np. Rx6).

W przypadku pytań pisz do mnie na priva

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do końcówki mocy, wypożyczyłem wzmacniacz NAD C326 wyjełem z tyłu zworki i podłączyłem jako końcówka mocy i zero poprawy, słuchałem i słuchałem i nic nawet żone zawołałem i też nic poprawy nie słyszała. Tego samega Nada przed wypożyczeniem słuchałem w sklepie z podłączonym dvd yamaha tak jak ma u mnie pracować przez pewien czas i grało bardzo fajnie a u mnie klapa, więc myśle sobie są dwa powody końcówka mocy i tak dostaje sygnał z ampli który z dvd wychodzi po HDMI i lipa lub te kolumny które mam mnie dobijają. Jest opcja że tego Audiolaba zakupie odrazu z cd ale to dopiero będe wiedział w poniedziałek i tak miałbym osobne stereo i kino więc chyba to by sprawe rozwiązało. Co do tej końcówki nada co podłączyłęm się zdziwiłem bo myślałem że kolumny przejmą jego dynamike barwe dzwięku itd a tu lipa. Im więcej słucham muzyki z tego kina tym bardziej jestem załamany musze coś szybko zrobić bo wpadne w depresje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być powód że końcówka nic nie wniosła do systemu ? Jak ją podłączyłem to na ampli ustawiłem pure direct. Widzę że większość jest za końcówką mocy a u mnie lipa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa jest dlatego, że dvd masz podłączone przez HDMI. Do filów jak najbardziej ok, ale do muzyki nie bardzo. DAC w ampli jest bardzo lipnej jakości. Spróbuj podpiąć DVD pod ampli kabelkami RCA i sparawdź czy będzie różnica (IMHO powinna być).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak piszesz jest malutka poprawa, poprawiła się góra i średnica. Zrobie jednak tak narazie wymienie tylko kolumny na Paradigma, najbardziej mi odpowiada z tego co słyszałem i mają wysoką skuteczność i bardzo fajnie zgrywa się z Yamahą. Jak by ktoś chciał moje wafle to pisać na priv :). Więc finalnie będzie:

 

Yamaha RX-V1065 + DVD-S663

Paradigm Monitor 7 v.6 + Atom Mini Monitor v.6 + CC-190 v.6

Velodyne CHT-10Q

 

Wiem że to już nie wątek stereo ale nie będę przenosić

 

A stereo wstawie do sypialini :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.