Skocz do zawartości
IGNORED

WZMACNIACZ Z POWER AMP IN


Boras1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad miesiąca jestem "szczęścliwym" posiadaczem kina:

 

YAMAHA RX-V1065 + DVD-S663 + Wharfedale Diamond 10.7/10.1/CC/MX - używam dużo do konsol i filmów ale strasznie brakuje mi stereo i chciałbym powoli uzupełnić braki.

 

Potrzebny wzmacniacz z POWER AMP IN jak na foto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

budżet max 3000 zł

Znalazłem po długich poszukiwaniach 2 modele

Audiolab 8000S - mogę nabyć za około 1500 zł srebrny

Creek Creek Evolution 2 Integra - mogę nabyć za około 2400 zł każdy kolor

 

Kolumny zdecydowanie będą zmienione na:

 

Paradigm Monitor 7 v.6

lub

Monitor Audio BR6

lub

Koda K-5000 której dzwięk najbardziej mi odpowiada

 

Niestety nie mam możliwości odsłuchu tych wzmacniaczy i musze kupić w ciemno :( dlatego bardzo proszę o porade który z nich lub ewentualnie coś innego z wejściem POWER AMP IN do 3000 zł. Oczywiście po zakupie wzmacniacza będe dobierał kolumny które mam gdzie odsłuchać. Pomieszczenie odsłuchowe 30m, muzyka różna w większości rock, metal, klasyka, opera. Lubie posłuchać głośno i dobrze ale maniakiem nie jestem. Wzmacniacz ma być podłączony do kina jako końcówka i osobnym przewodem RCA tymaczosowo DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co jak masz a zapewne tak jest wyjście w swoim KD pre-out wystarczy podłączyc je pod czysta końcówkę i po kłopocie po jakiego chcesz wydawać kase na kompletny wzmacniacz i dodatkowa regulacje głośności.pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej do Twojego zestawu podłączyć końcókę mocy? Zwróć uwagę na ARCAMA P38 lub NAD C275BEE lub na serię Pro-Jecta (monobloki). W takiej konfiguracji będziesz miał dobre stereo ze względu na wykorzystanie zewnętrznej końcóki mocy, przy odsłuchu w trybue wielokanałowym odciążysz Twój amplituner (kanały przednie będą zasilane z końcówekmocy) co także zaowocuje lepszym brzmieniem pozostałych kanałów. Najważniejsze że funkcjonalność zestawu będzie taka sama jak do tej pory.

Z podanych przez Ciebie kolumn (z naciskiem na stereo) zdecydowanie wybrałbym Paradigm lub Mnitor Audio z czego przy MA proponowałbym serię Rx (np. Rx6).

W przypadku pytań pisz do mnie na priva

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do końcówki mocy, wypożyczyłem wzmacniacz NAD C326 wyjełem z tyłu zworki i podłączyłem jako końcówka mocy i zero poprawy, słuchałem i słuchałem i nic nawet żone zawołałem i też nic poprawy nie słyszała. Tego samega Nada przed wypożyczeniem słuchałem w sklepie z podłączonym dvd yamaha tak jak ma u mnie pracować przez pewien czas i grało bardzo fajnie a u mnie klapa, więc myśle sobie są dwa powody końcówka mocy i tak dostaje sygnał z ampli który z dvd wychodzi po HDMI i lipa lub te kolumny które mam mnie dobijają. Jest opcja że tego Audiolaba zakupie odrazu z cd ale to dopiero będe wiedział w poniedziałek i tak miałbym osobne stereo i kino więc chyba to by sprawe rozwiązało. Co do tej końcówki nada co podłączyłęm się zdziwiłem bo myślałem że kolumny przejmą jego dynamike barwe dzwięku itd a tu lipa. Im więcej słucham muzyki z tego kina tym bardziej jestem załamany musze coś szybko zrobić bo wpadne w depresje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być powód że końcówka nic nie wniosła do systemu ? Jak ją podłączyłem to na ampli ustawiłem pure direct. Widzę że większość jest za końcówką mocy a u mnie lipa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa jest dlatego, że dvd masz podłączone przez HDMI. Do filów jak najbardziej ok, ale do muzyki nie bardzo. DAC w ampli jest bardzo lipnej jakości. Spróbuj podpiąć DVD pod ampli kabelkami RCA i sparawdź czy będzie różnica (IMHO powinna być).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak piszesz jest malutka poprawa, poprawiła się góra i średnica. Zrobie jednak tak narazie wymienie tylko kolumny na Paradigma, najbardziej mi odpowiada z tego co słyszałem i mają wysoką skuteczność i bardzo fajnie zgrywa się z Yamahą. Jak by ktoś chciał moje wafle to pisać na priv :). Więc finalnie będzie:

 

Yamaha RX-V1065 + DVD-S663

Paradigm Monitor 7 v.6 + Atom Mini Monitor v.6 + CC-190 v.6

Velodyne CHT-10Q

 

Wiem że to już nie wątek stereo ale nie będę przenosić

 

A stereo wstawie do sypialini :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.