Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki mały głosnik do małego subwoofera?


ErrorDTe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie:D

 

 

Mam zamiar wymienić głośnik w moim subwooferze, nie wiem nic na temat obecnego prócz tego że jest beznadziejny nawet na swój rozmiar. Chciałbym go wymienić na coś lepszego. Subwoofer jest podłączony do starego wzmacniacza Diora ws 3542. W skrzyni subwoofera jest tylko sam głośnik. Moglibyście mi polecić jakiś głośnik do 50 zł (17 cm, 8ohm), nie mam dużych wymagań, słucham ogólnie pojętej muzyki klubowej:)

 

 

Z góry dziękuje za ewentualne odpowiedzi;*

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być w Twojej skrzynce, czy chcesz robić nową?

 

Ten głośnik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wygląda na odmianę głośnika zastosowanego tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzynce którą już posiadam, ma litraż kolo 10L noi otwór na głośnik około 17 cm a większego nie umiem zrobić:( dziękuje za dotychczasową odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ten(?) - GDN-17-100-8-SC - na stronie producenta jest po 37 zyla.

Pomijając szczegóły... podaj objetość lub chociaż wymiary zewnętrzne skrzyni żeby koledzy wiedzieli jakie parametry powinien mieć przyszły niszczyciel kieliszków . No i oczywiście pytanko czy kasta jest zamknięta ( w co wątpię :) ) czy z bassssssssreflexem :)).

 

Pzdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10L to trochę przymało (chyba koledzy potwierdza) jak na 17cm. Tzn. teoretycznie mogłoby być ale musiałby być to głośnik o extra parametrach do pracy w małym litrażu a takie raczej kosztują wiecej niż 50.. zdrowo więcej. Z punktu widzenia dobrej współpracy pojemność-głośnik (czyli w miarę dobrze rozciągnięty nie lupiący bas) optymalniejsza byłaby dobra 13-14-tka z konstrukcją o zwiększonym wychyleniu membrany. Minusem tego rozwiązania będzie na 100% mniejsze maks. ciśnienie akustyczne w porównaniu do 17-tki bez konstr. ze zwiększonym wychyleniem membran. Czyli taką 13-tkę bardzo łatwo będzie można "wypluć".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co prawda 6 ohm, ale nie sprawi to istotnej różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą 13-tkę to rozważam na razie czysto reoretycznie . Ale jek już pytasz to są sposoby tyle że nie za pomoca zaczarowanego ołówka tylko kilku narzędzi i kawała płyty drzewnianej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że wg danych z aukcji, 10 l będzie ok, BR fi 50 x 200mm, skuteczne zejście do 44 Hz, średnio 86 dB- bez rewelacji, ale powinno być OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie gdyby udało się dobrać jakimś fuksem dobre głośniczki w cenie jak ten zaproponowany przez porlicka to można zakupić dwa i zainstalować je w push-pullu (jak kumasz o co biega) i wtedy elgancja Francja bo można zasilić każdy z osobnego kanału i jako całość zachowują się jak jeden w obudowie 20L ( pomijając inne plusy tego układu) - a to już fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porlick, 30 Sty 2010, 23:38

 

Obawiam się że port o długości 200mm w 10L obudowę nijak nie wejdzie - będzie tu potrzebny kopromis - średnica 30-35mm i odpowiednio mniejsza długość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo wiem co to jest a wujek google pokazuje mi coś związanego z lokomotywami i pociągami a mam nadzieje że nie o to chodziło, bądź co bądź pomysł raczej nie wypali bo jeden kanał we wzmacniaczu nie działa, nie wiem jaka przyczyna:( dziękuje za dotychczasową pomoc:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hy, hy, kurde fajnie . :) Czyli jest to specjalny wzmak do suba :)... z korektorem charakterystyki :).A co ? Ten zepsuty kanał nic nie gada, nie brzęczy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kanał nie wydaje żadnego dźwięku. No ten wzmacniacz służy mi tylko do napędzania tego mojego pseudosubwoofera. Do kolumn mam osobny, trochę lepszej jakości:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Push-pull - jeden pcha, drugi ciągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym układzie głośników, w porównaniu do głośnika pojedynczego, wielkość pudła będzie 2x mniejsza, za to efektywność układu poleci na pysk, tj też 2x mniej- gra nie warta świeczki. Nie warto się w to pchać w tym zakresie kosztów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. maks. ciśnienie akustyczne jak dla pojedyńczego głośnika ( ta sama wielkość membrany no i może ciut większe liniowe wychylenie) to się zgadzam ale efektywność nie jest przypadkiem 2x większa (zasilamy jeden głośnik z kanału R i drugi z L i mamy dwukrotnie wiekszą siłę elektromotoryczną do poruszenia tej samej ilości powietrza i pokonania ciśnienia w obudowie) - wydaje mi się że dobrze mi się wydaje, czy źle mi się wydaje ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tu taka filozofia ale znając już co nieco "system" autora i zastosowanie suba to ja bym tu się za bardzo nie roztkliwiał i osobiście poleciłbym zakup przyzwoitego głośnika 16-18cm (rozbieżność wymiarów zależnie od wykonania kosza) w granicach ceny jaką rzucił autor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tzn. maks. ciśnienie akustyczne jak dla pojedyńczego głośnika ( ta sama wielkość membrany no i może

>ciut większe liniowe wychylenie) to się zgadzam ale efektywność nie jest przypadkiem 2x większa

 

Nie, efektywność jest 2x MNIEJSZA. Ściągnij sobie WinIsd, przeprowadź symulację dla dowolnego głośnika, przekonasz się.

W tym przypadku 13-ka JVC: pojed. i para

Zielony- gł. pojed., pomarańcz.- para compound (push-pull)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilustracja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy TVM ARN-180-0000-8 powinien sie sprawdzic w takiej obudowie. Powinien zejśc w niej do czterdzieści kilku Hz, a przy x-max=5 mm, powinien trochę basu dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porlick

 

hmm... no jak tak mówisz (+ potwierdzenie z programu) to nie będę się zprzeczał.

Chociaż mój "procesor" mówi co innego :) (fakt, nie że takiego układu jeszcze nie zrobiłem ale w sumie również się przymierzam)

 

borowieck

 

w sumie myslałem "w tyle glowy" o Tesli ino nie rzucałem propozycji bo wiem z doświadczenia że ich starsza wersja 18-tki cienko się spisywała juz w 15L ale wiem że wypuścili trochę nowości o bardziej "wyśrubowanych" parametrach. Tylko... Avast pokazuje mi że jakiś dziadowski wirus jest na ich stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(fakt, że takiego układu jeszcze nie zrobiłem ale w

sumie również się przymierzam) - miało być

 

2xGDN20/60/3 4Ohm - do bryki jak się uda idobrze zagada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... No to teraz się trochę pogubiłem... Zamawiać tego JVC czy coś innego, ten głośnik mam w końcu pakować jeden? Muszę coś jeszcze dokupić? Jeszcze raz dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.