Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub Miłośników Technics 1210 i jego odpowiedników (Reloop,Audio-Technica)


Waluch

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie jest mieć swój klub a w nim bratnie dusze.

Mam gramofon marki Reloop RP-6000 MK 6 Ltd. Wkładka to SHURE Whitelabel z wyregulowanym naciskiem 2gr. interkonekt Klotz LaGrange GY 107. dalej to NAD C 372 + JBL XTI 100. Gra to więcej niż cudnie (co by to nie miało znaczyć). Myślę że to prawie topowy zestaw, rockowego melomana wariata.

Pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1210mk2 gra z pre CS Blue + wkładka AT-120 z igłą o szlifie eliptycznym. Nacisk maksymalny jaki dopuszcza producent 1.8 g , tak brzmi najlepiej moim zdaniem

Sprzęt nadal się wygrzewa, więc z każdą godziną słuchania gra lepiej.

Powoli myślę nad dokupieniem kolejnej wkładki np. Denona DL-160

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

poki co gram na ortofonie. Kiedys gramofon byl moim glownym zrodlem, teraz CD. Technics w zestawie Naim, moim zdaniem gra calkiem fajnie. Z lekkim, punktowym i kontrolowanym basem, niezla przestrzenia, dosyc gleboka scena. Jesli chodzi o barwe, to bardziej w kierunku ciepla. Dynamike i kontrole w tym ustawieniu robi Naim :) Narazie jakosc przekazu zrodla analogowego w zupelnosci mi wystarcza wiec gram na techu. Przy extra funduszu pokusze sie o gramofon firmy Bauer-Audio model DPS. Slyszalem go z Naimem, bije na glowe Linna etc...Koszt gramofonu z zewnetrznym zasilaczem, ramieniem i wkladka to okolo 20k. Nie slyszalem bardziej zbalansowanego systemu analogowego grajacego wraz z Naimem :0

 

pozdrawiam wszsytkich fanow gramofonow technicsa i jego klonow ;)

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów,

 

Co prawda technicsa sl 1200/1210 jeszcze nie mam....i do klubu się nie dostanę :-) . Jednak znalazłem ciekawą fotkę, którą warto zaprezentować tutaj. Technics w drewnianej plincie. Dla mnie rewelacja. Czyż nie wygląda znacznie lepiej (tradycyjniej mniej dj'sko )?. Co drodzy koledzy sądzą? Pozdrawiam

post-22387-100002056 1266325657_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239 proszę bardzo.

Napiszę o wkładce bo pre w moim Reloop jest pospolite.

Posiadam SHURE Whitelabel, jest to wkładka ze szlifem sferycznym w której producent zaleca ustawienie nacisku na 2.0 grama. Jej wyjście stereo to 6 mV czyli dość głośno, dynamika na bardzo wysokim poziomie. Bass pierwsza klasa, powiem nawet że dominujący, średnie ładne i bez agresji pięknie zszyte z basem. Góra pasma bez jak to ja nazywam "fajerwerków", spokojna, czytelna można ją podciągnąć regulacją VTA. Zaletą jest jeszcze to, że szlif sferyczny jest mniej wrażliwy na mocno zmęczone płyty. To dobry wybór do dynamicznej muzyki w stylu metal, rock, disco.

Odstraszająca jest jednak cena, 300 pln to trochę sporo. Ja zaryzykowałem i jestem zadowolony.

Pozdrawiam Mariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów i oczywiście też się zapisuję.

 

Gram od niedawna na SL-1210mk2 (tak przy okazji twinslaver - dzięki za udaną transakcję na allegro ;) + Denon DL-110 i na razie PJ Phono Box mk2. W najbliższej przyszłości zmienię pre na coś lepszego (minimum CA 640P). Wcześniej miałem przez jakiś czas Denona DP-300F + Grado Black. Jakoś to grało ale obecny zestaw jest co najmniej o 2 klasy lepszy. Ten model Denona przy technicsie to plastikowa zabawka - przekonałem się dopiero po przesiadce. Brzmienie obecnej konfiguracji określiłbym jako dynamiczne i dość szczegółowe ale zdecydowanie ciepłe i zrównoważone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch,

 

Problemów nie było w ciężarze wkładki, pojawił się jeno problem wysokości ramienia. Trzeba było podnieć terz o 3mm matą akrylową co wyszło na dobre bo przy okazji wytłumiło talerz i jest bomba. Niestety taka mata trochę kosztuje...Wzmak Graham Fanfare (drugi dzień wygrzewania) i jest dobrze w porównaniu do firmowego z integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239, 18 Lut 2010, 23:10

 

>Waluch,

>

>Problemów nie było w ciężarze wkładki, pojawił się jeno problem wysokości ramienia. Trzeba było

>podnieć terz o 3mm matą akrylową...

 

Waluchowi chodziło o podniesienie efektywnej masy ramienia - DL-103 nie zagra tak jak powinna z tym gramofonem bez dodatkowego dociążenia headshella. 103-ka przeznaczona jest docięższych ramion niż to w technicsie.

Nic nie rozumiem z tą wysokością ramienia o której piszesz i korygowaniu tego matą - czyżby regulacja VTA, którą posiada sl-1210 była niewystarczająca dla DL-103?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wysokość to zgodnie z instrukcją (tabelka) dla wkładki h=17 wysokość ramienia=0, dla wkładki h=18 wysokość ramienia=1 ...itd. Tylko, że DL 103 ma wysokość h=15 i wysokość ramienia dla punktu = 0 musi być skorygowana podniesieniem wysokoci talerza o te brakujące ~2 mm aby ramie mogło być równoległe do talerza. Ja natomiast nie rozumiem dlaczego niby ramie miało by mieć zwiększone efektywne obciążenie skoro bez takie go obciążenia wkładka jest wyważona idealnie i ustawiona zgodnie z zasadami więc niby poco należało by ją dociążać ??? chyba żeby mieć dodatkowy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z dociążaniem tak na chłopski rozum możesz mieć jak nie skorygujesz wysokości ramienia i ustawisz ją na max = 0 czyli dla wkładki o wysokości h=17 i wtedy jak nie dasz podkładki na talerz to będziesz walił ciężary aby igłe ustawić tylko pytanie po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia239,

Reasumując, nie zwiększałeś masy efektywnej ramienia, OK

 

natomiast chodziło mi dokładnie o to, co w poniższym linku jest ładnie wyjaśnione

 

 

http://www.theanalogdept.com/cartridge___arm_matching.htm

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie regulacja VTA w wersji M5G jest inna niż w moim mkII. U mnie 1 na skali odpowiada wysokosci 15mm itd. Co do efektywnego dociążenia ramienia to proponuję trochę poczytać na ten temat bo z tej 103-ki można wykrzesać jeszcze sporo potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie dociążenia ramienia zgłaszałem to w sklepie w którym mi regulowano całego Technolka (Audioforte), bo już czytałem na ten temat na forum. Panowie jednak uznali, że nie ma potrzeba dociążać ramienia. Na pewno się na tym znają, więc nie będę tu z nimi w tym zakresie polemizował. Może ramie też jest trochę inne niż w mk2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbować nie zaszkodzi.

moje ramię ma 11,5g masy. dopiero po dodaniu 13g dodatkowej masy denon zaczął grać.teraz gram z dodatkowymi 18g i jeszcze lepiej.

u mnie jest przepaść między gołym ramieniem, a dociążonym.

można się spierać ze wszystkim co nie zgadza się z tym co ktoś powiedział.

póki nie spróbujesz, nie przekonasz się. to nic nie kosztuje.

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wie co robi, żeby za wszelką cenę wcisnąć towar ;)

może nie było tak w w/w prezypadku, ale co szkodzi spróbować dociążenia i porównać dźwięk

tym bardziej że są specjalne headshelle z dociążającymi 'kółkami'

Nie wspominając już o samych headshellach które są znacznie cięższe od standardowego Technicsa

post-19552-100001541 1266831718_thumb.jpg

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waluch,

 

Nie bardzo rozumie co mieliby niby wciskać ??? Ciężarki są w komplecie z Technicsem. Nie widzę problemu żeby dokręcić i zważyć ramie. Skoro stwierdzi, że to niekorzystne rozwiązanie to tzn, że tak jest. To na pewno nie jest ostatnia wkładka jaką u nich kupiłem. Więc następnym razem jak kupię drugą to spróbuję tą dociążyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do 1200 wkladke Goldring 1042 nie dosc ze zgadza sie podatnoscia to jeszcze jest bardzo wyrafinowana i z bardzo dobrym szlifem igly Gygera, moim zdaniem Denon przy calym szacunku do niego nie ma szans w konfrontacji z 1042 mimo ze to tylko MM.

 

Kolega na jekims spotkamiu powiedzial ze 103 ka nadaje sie do wbijania gwozdzi w sciane (nie sposob sie z nim nie zgodzic) z drugiej jednak strony prozno szukac wklasdki MC za te pieniadze oferujacej takie brzmienie.

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.