Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub Miłośników Technics 1210 i jego odpowiedników (Reloop,Audio-Technica)


Waluch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

web, ja tam byłem już dawno temu... Na co zwrócić uwagę? Może przeoczyłem ale odpowiedzi tam nie znalazłem.

 

Może inaczej. Czy w waszych egzemplarzach SL-12xx ramię przy 0 antyskatingu porusza się w prawo, czy też wisi nieruchomo nad płytą (właściwie zbalansowane w poziomie)?

 

Ustawienie na zero dobre jest dla DJ-ów... Normalnie trzeba anyskating ustwić tak aby ramię się nie przesuwało. U mnie dla nacisku 3g wychodzi 1,7... Robiłem to na zasadzie podnoszenia i opuszczania ramienia i obserwacji czy trafia w to samo miejsce na płycie. Wynika z tego, że wartość antyskating to około połowa nacisku g na płytę.

Edytowane przez web
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Nie mam antyskatingu ustawionego na 0 na czas odtwarzania płyt, ustawiam tak jak zasugerowałeś. Rzecz w tym, że wyważanie ramienia w poziomie (balans)przeciwwagą na końcu ramienia ustawia się przy antyskatingu ustawionym na 0 - zgodnie z instrukcją Technicsa do tego gramofonu. Potem ustawiamy nacisk igły na płytę i dopiero antyskating. No i wracamy teraz do wyważenia ramienia - kiedy to zrobię, to ramię nie zawisa nieruchomo lewitując w jednym punkcie nad płytą ale powoli wraca w prawo, w stronę do windy. Antyskating ciągle na 0. Kiedy w tej fazie przestawię antyskating na wartości 1,2,3, powrót ramienia w prawo jest szybszy, co świadczy, że w tę stronę antyskating działa. Pytanie - czy taki samoczynny powrót ramienia w prawo przy antyskatingu 0 jest naturalny i wynika z właściwości, kształtu, wyważenia itp. ramienia, czy też jest to objaw uszkodzonego antyskatingu albo jakiegoś elementu ramienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Nie mam antyskatingu ustawionego na 0 na czas odtwarzania płyt, ustawiam tak jak zasugerowałeś. Rzecz w tym, że wyważanie ramienia w poziomie (balans)przeciwwagą na końcu ramienia ustawia się przy antyskatingu ustawionym na 0 - zgodnie z instrukcją Technicsa do tego gramofonu. Potem ustawiamy nacisk igły na płytę i dopiero antyskating. No i wracamy teraz do wyważenia ramienia - kiedy to zrobię, to ramię nie zawisa nieruchomo lewitując w jednym punkcie nad płytą ale powoli wraca w prawo, w stronę do windy. Antyskating ciągle na 0. Kiedy w tej fazie przestawię antyskating na wartości 1,2,3, powrót ramienia w prawo jest szybszy, co świadczy, że w tę stronę antyskating działa. Pytanie - czy taki samoczynny powrót ramienia w prawo przy antyskatingu 0 jest naturalny i wynika z właściwości, kształtu, wyważenia itp. ramienia, czy też jest to objaw uszkodzonego antyskatingu albo jakiegoś elementu ramienia?

Rozumiem, ale nie mam pojęcia dlaczego tak jest... Jestem amatorem w tej kwestii. W moim gramofonie ramię podczas "lewitowania" nie zmienia położenia i jest w tym samym punkcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego się właśnie obawiałem. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Powinien wypowiedzieć się ktoś kto ma o tym pojęcie, ale na tym forum i w tym temacie nikt się nie udziela od długiego czasu.

Może spróbuj gdzieś indziej, albo wpisz w google.

Pozdrawiam

 

Znalazłem coś takiego :

usiowi kiedys ustawialem ramie.. dokladnie nie pamietam juz jak to bylo, ale chyba:

boczna srobka odpowiada za poruszanie sie ramienia gora/dol..

gorna srubka odpowiada za poruszanie sie ramienia lewo/prawo..

jak za mocno dokrecisz to ramie staje 'demba'.. dokrecac z wyczuciem trzeba..

w Twoim przypadku stawiam na gorna srubke..

Tutaj: http://stagefield.info/index.php?topic=11267.0

 

Może to kwestia regulacji- zbyt lekko chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dołączam do klubu z moim Technicsem SL-1210 MK2.

 

Jestem na etapie wyboru wkładki, myślę o Goldringu 1042 i Denonie Dl-103, mam przedwzmacniacz ProJect PhonoBox SE MkII.

 

Sam już nie wiem co bedzie najlepsze do tego gramiaka.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie ciepłe , analogowe bez wyostrzonej góry. Rozważam także w tej chwili Ortofona 2M blue , nie wiem czy warto w bronze?

Co do Goldringa to Ahaja wyraził bardzo niepochlebną opinię, jako suchą i męczącą. Najlepiej byłoby posłuchać, do tej pory mam doświadczenie tylko z 2mRed i jej brzmienie mi odpowiada, brakuje tylko szczegółowości, takiego wyrafinowania, ale ogólna równowaga tonalna jest ok.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć

 

Może , ktos z kolegów ma wiedzę, czy i gdzie najlepiej zaopatrzyc się w technicsowego gramiaka , najlepiej 1210 MK2, oczywiście w bardzo dobrym stanie wizualnym oraz technicznym w cenie ok 1500 zyla.

Fajnie byłoby , gdyby moze tez jakas gwarancja na niego byla , chocby pół roku : )

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Może , ktos z kolegów ma wiedzę, czy i gdzie najlepiej zaopatrzyc się w technicsowego gramiaka , najlepiej 1210 MK2, oczywiście w bardzo dobrym stanie wizualnym oraz technicznym w cenie ok 1500 zyla.

Fajnie byłoby , gdyby moze tez jakas gwarancja na niego byla , chocby pół roku : )

 

Oczywiście prosilbym o wskazanie ewentulanych miejsc, gdzie bezpiecznie jest w/w sprzet zakupic . Ogladałem oferte aukcji All....o i jedyne co widziałem to "prawie nówki " zajechane przez jakis DJ'ów i w dziwnych cenach, sprzedawane parami, codobitnie świadczy , do jakich celów były uzywane.

 

robiz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście prosilbym o wskazanie ewentulanych miejsc, gdzie bezpiecznie jest w/w sprzet zakupic . Ogladałem oferte aukcji All....o i jedyne co widziałem to "prawie nówki " zajechane przez jakis DJ'ów i w dziwnych cenach, sprzedawane parami, codobitnie świadczy , do jakich celów były uzywane.

 

robiz.

 

 

co złego jest w uzywaniu SL1200 przez jakichs DJ'ow ??

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co złego jest w uzywaniu SL1200 przez jakichs DJ'ow ??

 

Kolego twinslaver, osobiscie nie ma nic do DJ, to nic personalnego. Natomiast raczej nie kupiłbyś chyba auta od taksówkarza. Tak samo uważam , że targanie gramiaka po imprezach nie pomoga mu zachować dobrej kondycji i raczej sposób grania na garmiaku na imprezach ( zresztą wpisany w tej zawód i ten typ obsługi sprzętu ) również nie wpłaywa na ogólna kondycję.

 

Co innego , gdy sprzęt wyglada na zadbany , nie ma wad ukrytych ( luzów i tym podobnych minusów) to kierunek Dj'owski wydaje sie również OK.

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedłem na stronę Audio-Technica i zauważyłem ten gramofon AT-LP240. Myślałem , że tylko mają w ofercie ten model 120, a tu widze cos takiego. Co dziwne jest dostępny tylko w Ameryce , natomiast w Europei go niet. Link do strony producenta: www.audio-technica.com/cms/turntables/1dd57155b119cdad/index.html

 

Wyglądem przypomina bardzo Reloopa 6000, tylko lakier błyszczący. Są dwie wersje dla Dj-ów oraz bez tych wszystkich bajerów do normalnego słuchania muzy. To chyba jakas nowośc , po chyba pojawił sie w 2011 roku na targach CES w Las Vegas . Słyszał ktoś o takim drapaku ? Cena w granicach 1700 zł.( po przeliczeniu "zielonych ")

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiz >>> Podaje Ci link do strony czlowieka zajmujacego sie sprzedaza Technicsow i nie tylko, ktory na ich temat wie wszystko ,ma serwis i daje gwarancje - polecam .

 

http://savethedeck.net/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=8&Itemid=1&vmcchk=1&Itemid=1

 

robix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiz >>> Podaje Ci link do strony czlowieka zajmujacego sie sprzedaza Technicsow i nie tylko, ktory na ich temat wie wszystko ,ma serwis i daje gwarancje - polecam .

 

http://savethedeck.n...cchk=1&Itemid=1

 

Dzięki Robix, na pewno skorzystam. Za jakis czas planuje zmiane drapaka. I tak własnie mysle o techniolu lub jego kopiach , chocby Reloop 6000. Choc miałem kiedyć Reloop'a 1000 i razcej szału nie było....

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Mam Reloop'a RP600-mk5 . Chciałem poruszyć sprawę regulacji VTA.

Wszędzie się mówi żeby ustawić wyskość ramienia tak aby było równolegle do płyty ale to moim zdaniem nie jest takie oczywiste no chyba , że wychodzę ze złych przesłanek. Czy przypadkim nie jest tak , że aby VTA było zachowane to po prostu płaska, górna powierznia wkładki ( ta mocowana do heashell'a ) powinna być równoległa do powierzchni płyty ? Nie jest to aż trudne do ustawienia ponieważ po zmierzeniu okazało się, że górna powierznia headshell'a jest rónoległa do górnej powierzchni wkładki a tym samym będzie równoległą do powierzchni płyty. Teraz wystarczyło wziąć miniaturową poziomicę , położyć na headshellu i wpomagając się windą ( konieczne aby nie przeciążyć wkładki i ustawić mniej więcej takie samo ugięcie igły jak przy naminalnym obciażeniu) tak regulować wysokością ramienia aby uzyskać poziom. Okazuje się, ża nastawy są o około 2mm większe niż niż przy kombinowaniu z poziomowaniem według ramienia. Co ciekawe wyszło tym samym, że ramię jest pod innym kątem niż headshell. Co o tym sądzicie ? Czy ktoś mógłby potwierdzić ( zaprzeczyć ) że poziomica przyłożona do ramienia pokazuje co innego niż przyłożona to headshella ? Czy w Technicsach i innych klonach też tak jest ? ( Technics w swoich manualach ma obrazki nakzujące regulować VTA na podstawie równoległości ramienia ).

 

Pozdr.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Zapomnij o At120. Mialem kilka dni i odeslalem do sprzedawcy. Jesli chodzi o wykonanie to nie ma co porownywac z techniolem. Moj leciwy itt 8010 gra lepiej niz ta audio technica. Jest mnostwo opisow jak pominac przedwzmacniacz ale to raczej nie tedy droga. Na dzien dzisiejszy ( z djskich gramiakow) to tylko technics 1210 ale pewniak a o takiego trudno i zadne inne klony.

 

Podrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.