Jump to content
IGNORED

jak oszukano naszych recznych


adamm

Recommended Posts

Oświadczenie Wenty:

 

"Sport jest, był i będzie, dla mnie najważniejszą częścią mojego życia. Wczoraj zabrano nam obraz mówiący o czystości tego sportu, jakim jest piłka ręczna. Przed każdym meczem na tej hali kapitanowie obu drużyn proszą o wsparcie, fair play, doping, czystość gry. Dla wszystkich – kibiców, zawodników, sędziów. Pytam się - po co?

 

 

 

Ktoś inny decyduje o być, albo nie być, w sytuacji, w której wkładasz w to cały swój wysiłek, jeżeli pracujesz na to codziennie. Jeśli o półfinale, w którym grają dwa zespoły dające z siebie wszystko, gdzie jest niewielka różnica pomiędzy nimi, ktoś inny decyduje, to myślę, że to na tym poziomie nie powinno się zdarzyć.

 

Jeżeli jeden zespół otrzymuje, po pełnej analizie, dziesięć decyzji, które są odwracane, a drugi zespół tylko jedną, przy wyniku trzema bramkami - to jest to bardzo przykre, jeżeli mówimy o piłce ręcznej.

 

Wytłumaczenie, ze nie widziałem jest dla mnie, jako trenera i byłego zawodnika, zbyt łatwe, zbyt proste. Jeżeli powtarzają się te same historie, jest to jakiś temat tabu. W kuluarach podchodzą do ciebie dziennikarze z różnych krajów, czy obserwatorzy, czy piłkarze, czy byli trenerzy i mówią, ze było nie za dobrze. Natomiast oficjalnie się o tym nie mówi. Tym bardziej, że – o ile się nie mylę - od półtora roku jest pewna historia związana z tym tematem dotyczącym piłki ręcznej.

 

W tym sporcie niewielkie wsparcie powoduje, że trudno znaleźć znowu ochotę do pracy. Ból, który zadano powoduje, że ta rana będzie się długo goiła. Mam nadzieję, że jeśli spojrzy się na to z innej nieco perspektywy, to będzie więcej szacunku dla wszystkich, szczególnie dla zawodników, którzy stoją na boisku.

 

Podczas mistrzostw świata w Niemczech przy kontuzji Henninga Fritza zrezygnowaliśmy z kary dwóch minut przy złej zmianie zespołu niemieckiego. Wczoraj scena, która miała miejsce – niesportowe zachowanie, bardzo boli sportowców. Bo to trudno wytłumaczyć zawodnikom. Oczywiście ci, którzy prowadzą zawody znaleźli jakiś paragraf tłumaczący, że piłka jest w grze. Jeżeli tak to wygląda, to bardzo nas boli. Ale to już tak na marginesie."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.