Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory - Kolumny 3000-3500 przejzyste szczegolowe i uniwersalne - doradzccie


futu

Rekomendowane odpowiedzi

No i zaczynam sie rozgladac za kolumnami - na sam poczatek potrzebuje jakiegos nakierowania bo zbyt duzo modeli wyszlo a ja nie jestem zorientowany w kolumnach... interesuja mnie n a j l e p s z e k o n s t r u k c j e w tym przedziale cenowym - (to jest przedzial cen sklepowych czyli za tyle w sklepie byly sprzedawane kiedys a w przypadku nowych - mozna kupic w tej cenie.

sprawa piwewsza - cena jw.

 

sprawa druga - brzmienie - przejzyste z mozliwie jak najwyzszej jakosci wysokimi szczegolowe dynamiczne bas czysty mocny i wysokiej jakosci - ilosc tez duza niekoniecznie bardzo duza - odchudzone odpadaja w ostatecznosci normalne basowo (z moich glosnikow VIFA M18WH jest dobrze chociaz konstrukcja troche zamula ale ilosc jest ok) - to tak w przyblizeniu i na poczatek reszte po przeczytaniu czegos na temat konstrukcji polecanych przez was

 

sprawa trzecia - na razie mam dosc maly pokoj wiec rozgladam sie za mniejszymi - ale nie bardzo malymi bo musi byc dynamicznie i bas tez ma znaczenie - wiec najlepiej 40-55 cm wysokosc - tak mysle

 

I NAJWAZNIEJSZE - kazde musza przewyzszac ESA OSTINATO 2000 - minimum o klase - inaczej nie ma sensu wymiana

 

wiec jak mozecie cos doradzic to chetnie przeczytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moze dalo by sie gdzies taniej albo troche dozbierac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Najlepsze stosunkowo niedrogie monitory o tych cechach, jakie dotychczas słyszałem, to ESA Triton 1, ale one wykraczają poza twój zakres cenowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze akustyki na tych samych przetwornikach co w/w Esa Triton w promocyjnrej cenie 1500zl.

Jest tez nowy model Dynaudio seria DM tansza od Excite.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-100003768 1264959981_thumb.jpg

post-1391-100003769 1264959981_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do IPS IO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... takiej separacji między instrumentami i dokładności, w rozwiązaniach pasywnych, w tej cenie nie uzyskasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogę również polecić zgodnie z opinią Redaktora ESA Triton 1 , w stosunku do polecanego Akustyka są te same Peerlessy HDS Exclusive z tym że o nieco większej średnicy , a i góra to pierścieniowa Vifa ale tutaj mamy XT 25 , gram na nich od tygodnia no i nie powiem ale warte uwagi moim zdaniem w stosunku do ceny za którą uda się je zakupić , dźwięk i wykonanie na bardzo wysokim poziomie , szczerze polecam - italus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 31 Sty 2010, 18:51

 

>APS IO, KRK VXT6

 

W zyciu nie bierz KRK. Tam sa jakies gowniane wysokotonowe. Po prostu gora pasma jest jak za 2 zlote.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Although the KRK VXT6 has a distinctive sound that takes some getting used to, it does have a lot going for it, including crystal-clear imaging, excellent detail and resolution,"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... ciekawe że TYLKO TY odniosłeś takie wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli aktywne - to APS IO będą napewno ciekawą propozycją.

jeśli pasywne - to za niecałe 3 kzł można mieć już z wtórnego rynku ProAc Studio 100 - zapewniam, że warto.

pozdr.

Ł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam kit Pana Albackiego, czyli V1 na głośnikach Usher Audio!!!

Bardzo dobrze opracowany i pomierzony projekt warty tej ceny.

Polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami bardzo lubię polecić coś co mam i z czego jestem zadowolony. Wydaje mi się, że szczerze warto przesłuchać monitorów Zoller Imagination 2 (2007). Nie każdy lubi ich brzmienie, ale niewątpliwie posiadają bas i wręcz niespotykaną dynamikę. Te monitorki niewątpliwie bardzo lubią prąd i miały by prawo polubić się ze wzmacniaczem HK, który przy 4Ohm potrafi oddać 120W.

Żeby kupić je w tej cenie trzeba by było trafić coś używanego lub czasami u dystrybutora trafiają się tzw. powystawowe znacznie taniej niż cena katalogowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli monitory wyższej klasy, to można polecić Vienna Acoustics Haydn lub Haydn Grand. Nowe Grand to około 4500zł, ale używane (zwykłe - nie Grand) można dostać nawet za 1500-2000zł. Warto!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za rady jak na razie mam troche malo czasu wiec przejze dokladnie innym razem, ale przegladalem uzywany sprzet i znalazlem cos takiego:

 

DYNAUDIO CONTOUR I - czy warto kupic je? (przy cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio mi polecać kolumny za niecałe 2000zł jeżeli Autor wątku pyta się tu o droższe, ale muszę jeszcze koniecznie wspomnieć o Usher S-520. Warto ich posłuchać, warto je mieć. Dźwiękowo blisko Vienna Acoustics Haydn Grand.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elac 510 jet. Jakość wysokich tonów zapewnia wstegowy JET,bas jeśli tylko pozostałe elementy toru na to pozwolą, potrafi rozciągnięciem zawstydzić podłogówki,jednorodność brzmienia pozwala cieszyć się po prostu muzyką.U mnie pokonały Usher 719,Audio P. Spark 2 i nawet bardziej mi sie podobały od AP Tempo 2.. Nie wiem tylko czy dvd i Harman które masz w opisie, będą odpowiednimi partnerami do ich poziomu. Ale ze swej strony polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desant, 1 Lut 2010, 22:35

 

A jakie głośniki uważa Kolega za jednocześnie szczegółowe i uniwersalne w takim razie? Bo to założenie Autora wątku zdaje się być z pozoru za trudne do spełnienia/wykonalności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do małego ponieszczenia dynaudio się nie nadają , akustyki są dobre i tanie, nie walą basem ,grają jasno, przyjemnie i bardzo przestrzennie. Z używek do 4 tys do małych pomieszczeń fenomenalne proac response 1sc - lepsze niz nowe dynki nawet od focus 140 które teraz mam (a sprzedałem 1sc). Dynki sie lepiej sprawdza w dużych pomieszczeniach ewentualnie mniejsze contour 1.1 mogą też zagrać (tych nie słuchałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

violet - ja napisałem jedynie, że Haydny nie spełniają dwóch warunków - szczegółowości i przejrzystości. Uniwersalnych kolumn jest zapewne sporo, ale skoro człowiek zaznacza, że mają być szczeg. i przej. to wiem, że po prostu Haydny to nie jest to, zwłaszcza że budżet ma dwukrotnie większy niż używane Haydny. Sam miałem te głośniki 3,5 roku i wymieniłem je na kolumny z niższej cenowo półki właśnie głównie z powodu tego, że przegrały szczegółowością, a pomimo ich innych zalet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proac 1sc nie jest głosnikiem,który wyróznia się basem,ich atuty to raczej nie określenia z tytułu tematu,Dynaudio ilością basu owszem,ale uzyskanie jakości na basie to wyzwanie w doborze komponentów moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu>>>

I co wybrałeś??? Hehe...

Jeden przekrzykuje drugiego:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g69 >>> ,,proAc 1 SC nie wyroznia sie basem,, hehe a to dobre:)

 

Sorry kolego ale wlasnie sie wyroznia bo z tak malenkich skrzynek jest ,,basisko,,a nie bas, no pewnie ze na ,,sterydach,, ale robi wrazenie.

 

Kup AN J/Sp byly ostatnio w ogloszeniach za 3klz (graja z byle g....m) a zawsze mozna sobie dokupic z czasem tani wzmaczek lampowy lub taka koncowke jak moja i dzwiek na lata.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.