Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory - Kolumny 3000-3500 przejzyste szczegolowe i uniwersalne - doradzccie


futu

Rekomendowane odpowiedzi

g69, 1 Lut 2010, 23:45

 

> uzyskanie jakości na basie to wyzwanie w doborze komponentów

>moim zdaniem.

 

A moim zdaniem to wyzwanie w doborze akustyki pomieszczenia/ustawieniu ... choć nie wiele to da jak kolumny mają rezonujące podbicie na basie ..., więc poprawne kolumny też trzeba wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix, 2 Lut 2010, 01:43

 

>Sorry kolego ale wlasnie sie wyroznia bo z tak malenkich skrzynek jest ,,basisko,,a nie bas, no

>pewnie ze na ,,sterydach,, ale robi wrazenie.

 

To już kwestia gustu ... wrażenie na jednych może robi, a na innych wręcz przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 2 Lut 2010, 08:00

 

>robix, 2 Lut 2010, 01:43

>

>>Sorry kolego ale wlasnie sie wyroznia bo z tak malenkich skrzynek jest ,,basisko,,a nie bas, no

>>pewnie ze na ,,sterydach,, ale robi wrazenie.

>

>To już kwestia gustu ... wrażenie na jednych może robi, a na innych wręcz przeciwnie.

 

Jak mamy bas z małych woferów (13-15 cm) z dziurą w obudowie - to narzekają jedni (że nadmuchany, niedokładny).

Tymczasem, z zamkniętej kolumny, nawet ze sporo większej membrany (np. 20 cm) bas jakościowo jest dużo lepszy, ale znowu dla niektórych za lekki, płytki itd.

 

I tak w kółko. Na jednych robi wrażenie jedno, na innych - drugie...

 

 

Nie wiem z czym słuchaliście PROAC 1 SC? Bo jeśli z budżetową integrą - to nie dziwne:(

Mnie bas z PROAC się podobał (reszta tez niezła), ale z bardzo szybką i wydajną końcówką.

W każdym razie monitorek znakomicie udawał duży dźwięk w 18 metrach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt a bynajmniej ja nie staram sie tu przekrzykiwać... :) raczej trzymac tematu, jeśli dla kogoś bas z 13cm głośnika i obudowy 30cm wysokiej (cos koło tego chyba maja wspomniane Proac'i..) jest wyrózniający to jego opinia,dla mnie to tylko jak ktos wspomniał ładne udawanie,poza tym autor watku napisał pewne swoje wymagania więc ten głosnik ich i tak nie spełnia... kolego robix.Tak na marginesie,to 13cm głosnik to nawet w aucie cudów nie zrobi,choć tez sa tacy którzy sa zadowoleni z basu... ;) szczególnie z 'loudness...' :)

 

Wracając do tematu,JM Lab Elektra 905 na pewno jest i przejrzysta i szczegółowa,więc i na tą pozycje radze zwrócic uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g69, 2 Lut 2010, 14:14

 

>Nikt a bynajmniej ja nie staram sie tu przekrzykiwać... :) raczej trzymac tematu, jeśli dla kogoś

>bas z 13cm głośnika i obudowy 30cm wysokiej (cos koło tego chyba maja wspomniane Proac'i..) jest

>wyrózniający to jego opinia

 

Wyróżniający, to może być bas powiedzmy z 30 cm wofera w OZ (dla mnie), a w monitorach mamy niestety ograniczenia i musimy z czegoś zrezygnować. Więc nie ma co się czepiać "ładnego udawania".

Bas właśnie będzie albo co nieco "udawany", albo zbyt lekki i nie bardzo niski.

 

Monitor to sztuka kompromisu przecież:)

To tak poza wszystkim...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ,,robix,, polecil inne kolumny jesli ktos uwaznie czyta a owe Prozaki tylko bronil przed atakiem na nie o niewystarczajacy bas a to zdaje sie roznica?

 

Jesli ktos chce miec w domu estradowy bas to jego sprawa oraz sasiadow ktorzy zmuszeni sa sluchac razem z nim! , mnie nic do tego...

 

Slucham teraz na AN z koncowka P1 (12 W) i dupe urywa w 18 m2 a mozna je jeszcze dosunac do sciany bo takie sa zalecenia dla tych kolumn (nie sa wybredne na ustawienie blisko scian mimo BR z tylu)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z proac 1sc było więcej basu niż z monitorami akustyka hdmx czy avance signature3 mk2 (obie te konstrukcje mają przetworniki ok 18 cm). Jesli ktoś nie słuchał tych monitorów to lepiej żeby milczał. Ja też kiedyś niedowierzałem że to może zagrać basem a jednak. Fakt dynki focus 140 mają wiecej fundamentu basowego ale to dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g69, 2 Lut 2010, 14:14

 

>Nikt a bynajmniej ja nie staram sie tu przekrzykiwać... :) raczej trzymac tematu, jeśli dla kogoś

>bas z 13cm głośnika i obudowy 30cm wysokiej (cos koło tego chyba maja wspomniane Proac'i..) jest

>wyrózniający to jego opinia,dla mnie to tylko jak ktos wspomniał ładne udawanie,poza tym autor watku

>napisał pewne swoje wymagania więc ten głosnik ich i tak nie spełnia... kolego robix.Tak na

>marginesie,to 13cm głosnik to nawet w aucie cudów nie zrobi,choć tez sa tacy którzy sa zadowoleni z

>basu... ;) szczególnie z 'loudness...' :)

>

>Wracając do tematu,JM Lab Elektra 905 na pewno jest i przejrzysta i szczegółowa,więc i na tą pozycje

>radze zwrócic uwagę.

 

Byle gówno jak sony, jbl, helix cudów nie zrobi ale ja słuchałem dobrych systemów w autach. Kumpel miał w mercedesie slk cabrio głośniczki 13 cm (głosniczki 4 tys (podajże jl audio a potem wsadził focala podpięte do wzmacniacza za 8 tys) odpowiednio wytłumione i zawstydził by basem nie jednego buraka w bmw z tubą "no name super buraczany bass 30 cm"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""" futu>>>

I co wybrałeś??? Hehe...

Jeden przekrzykuje drugiego:( """

 

jeszcze nic nie wybralem ale troche sie zorientowalem teraz to kwestia obserwowania rynku i trafienia na odpowiedni model;p

 

np cos takiego, to jeden przykladowy glosnik, jak trafie na cos co mi odpowiada to napisze, nie ma co sztucznie zawyzac cen poprzez pisanie czego szukam;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) na giełdzie sa tez Focale 905..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

""" jeśli pasywne - to za niecałe 3 kzł można mieć już z wtórnego rynku ProAc Studio 100 - zapewniam, że warto. """

 

wlasnie na rynku wtornym pojawiawilo sie troche tych monitorow no i oczywiscie moje poszukiwania polegaja na tym ze widze cos ciekawego to od razu czytam co sie podoba uzytkownikom co nie podoba w danym modelu i co oferuja... i zauwazam jeden problem, spora czesc tych monitorow ma wade w postaci "braku basu" albo bardzo slabego twardego malo miesistego, z ww kolumnami niektorzy maja wlasnie taki problem - domyslam sie ze czesc tych ofert jest wlasnie dlatego, jesli chodzi o mnie to kupujac taki glosnik i majac "za malo basu" bede znow musial szukac sprzedawac i tracic (tej klasy sprzetu juz tak latwo i szybko po normalnej cenie nie sprzedaje sie)

 

wiec poza tymi kluczowymi wlwmentami dzwieku musi byc bas (nie potezny ale dobrze slyszalny ma to uderzyc tez - preferuje bardziej miekki jak twardy)

 

wiec jakies dodatkowe propozycje monitorow ktore maja tez powyzej przecietnej BAS i sa przejzyste gladkie szczegolowe bardzo wyrazne wysokie i ogolnie wysoka jakosc dzwieku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Proac 100 gra podobnie do 1 SC - to basu nie zabraknie (duży, niski i dobry jak na monitory).

Może tańsze Sonus Faber (np. Concertino)?

Sorry, że mieszam. Ale jaki metraż ma Twój mały pokój?

Skądinąd wiem, że jeden z podłogowych, dość sporych modeli JMLab wstawić już do 13 m "klitki"(sic!!!), a dźwięk jest NAJWYŻSZEJ próby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do proac studio 100 , słuchałem go długo w salonie sklepowym może ok 18 m2 , ze wzmacniaczem marantz pm 8003 i te kolumny miażdżą jakoscią dżwięku . To jest studyjny monitor, a nie zabawka, dżwięk idealnie zrównoważony we wszystkich zakresach był, a basu ani trochę za mało, i pink floyd i jarre super wypadł w odsłuchu. Jeszcze elac bs 244 w ciemno bym polecał , troszke bardziej słodkie brzmienie, ale tez dokładne . Jednak jedne i drugie tylko z używek żeby sie w budżecie zmieścić Twoim, bo nowe ok 5 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProAc 100 nie gra podobnie do Proac 1sc. rzekłbym, że gra zupełnie odmiennie. i mimo, że seria responce niby wyżej w hierarchii tej firmy stoi - to mi bardziej na dłuższą metę podobały się setki. co do basu setek - to wcale go nie brakuje, ale nie jest też przewalony. jest szybki, konturowy. w mojej ocenie bardzo "prawdziwy". w muzyce rockowej - niezastapiony.

ale komuś kto woli bardziej misiowaty, ciągnący się, mulący - może wydać się że basu mało. kwestia gustu.

pozdr.

Ł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzukzuk - moj pokoj jest dosc maly... okolo 11m(kw) gdyby nie to to bym podlogowe kupowal a przy tej wielkosci mysle ze lepiej kupic monitory, te co na zdjeciu wygladaja ciekawie do wiekszego pokoju w sam raz do mojego odpada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 8 Lut 2010, 06:59>>>

 

No to masz problem:(

Większość wymienianych tu małych skrzynek o cechach, które pożądasz, "rozpędza" się w pokojach 18m i więcej. Musisz dobrze "zrobić" pokój, aby "złapać" dźwięk. Słuchałem kiedyś w podobnym metrażu (11-12 m) małych Haerberth. Świetny, zrównoważony dźwięk! Ale czy bas byłby dla Ciebie?

 

 

Chciałem tylko pokazać, że do maławego pokoju można wstawić całkiem spore skrzynie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proac Studio 100 to kolumny dla kogoś cierpliwego w doborze reszty toru, oraz zasobnego. Piękne neutralne brzmienie. Woofer, który potrzebuję niespożytych porcji prądu, oraz wysokotonowiec, który zagra jazgotliwym szarym dźwiękiem, lub krystalicznym i barwnym. Jednak bardziej urzekły mnie mniejsze Proac Tablette 2, ale one są do małych pomieszczeń :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzac zdjecie juz wiem ze nie dla mnie poniewaz nie szukam jakis super neutralnosci a bardziej przyjemnosci ze sluchania - ma to dobrze grac na kazdej muzyce po prostu, juz mialem B & W brac ale sie powstrzymalem... bo moze byc zbyt technicznie jeszcze poszukam chociaz konkretnych propozycji nadal nie ma... trzeba obserwowac jeszcze biorac pod uwage opinie o tych esa to trzeba pozadnie dobrac kolumny zeby to bylo odczuwalnie lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

futu, 9 Lut 2010, 22:32

 

>widzac zdjecie juz wiem ze nie dla mnie poniewaz nie szukam jakis super neutralnosci a bardziej

>przyjemnosci ze sluchania

 

??? skąd to wywnioskowałeś?

 

- ma to dobrze grac na kazdej muzyce po prostu, juz mialem B & W brac ale

>sie powstrzymalem...

 

Na szczęście. B&W z natury nie są zbyt "przyjemne"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo posluchac i brac te AN jak chcesz sluchac muzyki a nie rozbierac ja na czynniki pierwsze.

 

Miotasz sie chlopie ze az szkoda czytac.

 

A jeszcze jedno nie bierz powaznie wpisu proplayera bo takie kocopoly prawi na temat ProAc 100 bonie mial na czym ich posluchac i dlatego taka opinia a jesli chcesz prawdziwa opinie to napisz na PW do kolegi ,,houek,,a dowiesz sie jak jest naprawde.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podłączę się do tematu, gdyż mam podobne wymagania, co autor i szukam podstawkowych w takiej kwocie. Chciałbym posłuchać ProAc'ow 100, ale niestety we Wrocławiu nie ma takiej opcji, a kupowanie w ciemno kolumn, które jedni kochają, a inni odrzucają na starcie, mija się z celem. U mnie będą grały w pokoju 12m2, otwartym na malutki przedpokój. Wzmak to Trends Audio TA-10.1, zaledwie 2x10W przy 8Ohmach, ale gniecie mocno. Miałem jednocześnie Kodę KD-261 (2x110W) i brzmiała przy Trendsie jakby dźwięk dochodził zza kartonowej ściany. Zresztą tu (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) grał z takimi kolumnami: Harbeth Monitor 40.1, Spica TC-50, Verity Audio Sarastro II, Zu Essence i grał dobrze, więc podejrzewam, że z ProAc'ami dałby radę. Boję się tylko o bas, na którym nie ukrywam, że mi zależy, bo kolumny będą służyły do muzyki (głównie rock progresywny, synthpop i trochę jazzu) oraz filmów. Miałem już Paradigm Atom v5, grało efektownie, ale na dłuższą metę męcząco. Oczekiwałbym pewnego kompromisu, żeby monitory czarowały, ale też żeby potrafiły uderzyć kiedy trzeba. Mam nadzieję, że coś doradzicie. Myślę jeszcze o Xavianach, tylko nie wiem, czy ProAc z drugiej ręki nie zagra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że nie przylgnie do mnie łatka "Proaco-fila" ale te ProAc Studio 100 naprawdę mają bas jak się patrzy. jak już pisałem - w mojej ocenie - do rockowej muzy ciężko znaleźć lepsze podstawkowce w cenie ok. 3 kzł (a tyle te kolumny na wtórnym rynku kosztują).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsio pasuje. Tylko ten metraż... Obawiam się, że Proace i inne nie "rozpędzą się" nawet. Czy jest sens inwestować w kolumienki, jeśli z powodów akustycznych nie mają szans zagrać, tak jak mogą?

Stawiam na Harberth. To był chyba model 3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.