Skocz do zawartości
IGNORED

LUXMAN L-410 czy YAMAHA AX-700 ??????????


tehace90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Tylko te 2 wymienione

 

moge je kupić za grosze około 150 zł bo ktos pilnie wyprzedaje kolekcje,

 

Który z tych 2 będzie lepiej grał ? głównie od rapu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>iwanicki:

>to ta sama półka - luxman to taki marketingowy fejk.

Poczytaj temat założony przez użytkownika "iwanicki", jest tyle wart co jego porady - taki(fake) :-), on chyba sam siebie nie lubi...

BOCZNICA: Klub - nie lubimy vintage, lampki i vinylu.

Ale ogólnie to może zdecyduj o so Ci chodzi? O te czy o inne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Luxach wysychają kondy bo to już na nie najwyższy czas, to konstrukcja z lat 80-tych ;) Trzeba wziąć pod uwagę że jak coś padnie to ciężko będzie o zamienniki, a jak się wstawi co innego brzmienie się może zmienić w trudnym do przewidzenia kierunku.

 

Ale 410 to świetny wzmak, bardzo barwny i przestrzenny, urzekająca średnica i wokale, do chłodnych, szybkich i dynamicznych kolumn jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Micke 13; Chyba jest jeszcze takie coś jak serwis - akurat w przypadku kondycjonerów, to nie tak trudno znaleźć właściwe zamienniki. Nie twórzmy nowych strachów, no chyba że ktoś traktuje sprzęt jak produkt jednorazowego użytku :-)

 

Poważniej: konstrukcje luxmana - klasyczne (czyli wspomniana 410) to raczej nie bardzo do tego rodzaju muzyki. W latach 80-tych niewiele słyszano o rapie, a przynajmniej w Japonii. To raczej zrównoważone konstrukcje, z ciepłym brzmieniem, a ty jak rozumiem szukasz czegoś intensywnie podbijającego, szczególnie w dolnym rejestrze. Choć w podanej cenie..? Może warto kupić choćby do drugiego zestawu z bardziej melodyjną muzyką? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie extra- unitra SONY 2000S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PauluS

Serwis nic tu nie pomoże bo takich kondów jak w tym Luxmanie już nigdzie nie zdobędziesz, a jeśli nawet to będą równie wyschnięte jak te ze wzmaka, pozostają tylko zamienniki a jak wiadomo to nie to samo :]

 

Oczywiście koledzy mają rację, L-410 do rapu się nie nadaje, no chyba że jakiegoś łagodnego, jazzującego, z ładnymi wokalami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno dawno temu...miałem L-410 i byłem bardzo zadowolony...no był jeden problem z tym wzmacniaczem...otóż średnio raz na tydzień paliły się żarówki i miałem dość jeżdżenia do sklepu po następne, ale problem rozwiązałem w ten sposób, że od razu kupiłem jakieś pół kilo na zapas i na rok wystarczyło:) wzmacniacza już dawno nie ma, ale żarówek gdzieś jeszcze trochę zostało, na pamiątkę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dzien dobry pierwszy raz w zyciu tu pisze:) moj Luxman L210 jest po prostu cudowny gra tak pieknie jak i wyglada:), mam jeszcze Rotel ra714 i Fisher ca2221 tez ciekawe lecz Luxman bije wszystkie te klasyki.Teraz chce kupic Luxman L430 ale zastanawiam sie tez nad Onkyo8450 integra oczywiscie. prosilbym Was o pare pomocnych słow gdyz jestem nowicjuszem w temacie.z gory dziekuje i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj Luxman l210 sprawial problemy palily sie bezpieczniki i inne uszkodzenia na szczescie tranzystory nigdy nie padly, te Luxmany toleruja kolumny od 8 ohmow wzwyz. ja mialem podlaczone kolumny 4 ohm i jak dalem czadu to jeden kanal padal czesto. ale wzmacniacz boski i czemu by nie do rapu, sam tez slucham czasem rap jungle i inne z basem nuty. przedewszystkim duza analitycznosc i cieplo, fajny charakter ma wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.