Skocz do zawartości
IGNORED

NAD c326 + jakie kolumny?


orlin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proszę o pomoc w wyborze kolumn podłogowych.

Na wstępie napiszę, że ostateczny wybór podejmę na pewno po odsłuchach, ale chciałbym stworzyć listę, zawęzić poszukiwania.

Poszukuję kolumn, które podepnę do wzmacniacza NAD c326.

Jako źródło głównie służyć będzie laptop (foobar + flac), a do niego podpięty DAC (Cambridge Audio DacMagic lub Beresford TC-7250 - decyzja jeszcze nie podjęta).

Wielkość pomieszczenia to ok. 22m2.

Słucham głównie muzyki elektronicznej (nie mylić z komercyjną łupanką) i rocka.

Lubię brzmienie dynamiczne i szczegółowe, ale jednocześnie muzykalne i nie za nadto męczące.

Planowany budżet to ok. 4000,-.

Czy macie jakieś propozycje?

Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli możesz trochę "nagiąć" budżet, to zdecydowanie polecam Dynaudio X32. Kolumny te świetnie współpracują z Nadem. Ewentualnie Twoje pomieszczeni mogą dobrze nagłośnić także Dynaudio X16 (są to podstawkówki). Innym rozwiązaniem mogą być Triangle Esprity oraz bardzo często przewijane na formum Monitor Audio Rx6 (moim zdaniem bardzo dobre połączenie z NAdem 326).

Jak będziesz miał pytania, pisz na forum lub na priva, postaram się pomóc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, Dynaudio X32, to rzeczywiście nagięcie: ok.7000,- (o 3000,- więcej) :-)

za to X16 już w cenie, ale to jednak podstawkowe, a chyba wolałbym podłogówki.

Co do MA Rx6 to rzeczywiście ciekawa propozycja, wezmę pod uwagę.

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlin,

 

Nie sugeruj się, że X16 to podstawkowce. Nagłośnią Ci 22m bez problemu, ponadto idealnie spełniają Twoje wymagania z opisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi NAD 326 z V-DAC jako źródło, gra z AudioAcademy Phoebe III. Gra wybornie, jednak do 22m2 możesz mieć za mało basu. Phoebe III po odsłuchach wyraźnie pokonały MA BR5, RS5 i KEF iQ70 więc może rozważysz coś ze stajni AA (ale np. Hyperiony III). Co do MA, to także polecam, bo to brzmienie idealnie uzupełnia się z NAD'em... Słuchałem serii BR i RS, ale z RX powinno byc co najwyżej lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie stworzyła mi się taka lista (oczywiście dodatkowo to co polecaliście we wczesniejszych postach):

 

Monitor Audio RX6

Bowers & Wilkins 684

Focal CHORUS 716V

Kef IQ 70

Triangle Altea EX

Triangle ESprit Heliade ES

Heco Celan XT 501

Klipsch Reference F-62

Tannoy Revolution Signature Dc6T

Mordaunt-Short Mezzo 6

 

Co z tego od razu odrzucić, a na co zwrócić większą uwagę?

Widziałem gdzieś, że w gazecie Audio nr 6 z 2008roku było porównanie B%W, Focusów, MA i Kefów.

Czy ktoś jest w posiadaniu tego numeru i mógłbym prosić o skany?

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ru tey masy pewne porownanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hi-fi muzyka 4-2008, jest tam test kolumn 2000-4000zł za parę. (mogę podrzucić skany)

AE Aegis Neo 3

BMN F3

Canton Chrono 507 DC

Elac FS 58

JBL ES80

Mission M35i

MA BR5

Q-Acoustic 1050

 

Miałem ten sam dylemat jakiś czas temu, z tym że budżet nieco mniejszy.

Mój gust muzyczny kieruje się w stronie rock/metal, trochę neofolku i industrialu. (metraż pomieszczenia podobny do Twojego)

Po długiej lekturze ukierunkowałem się na MA lub AE.

O AE można przeczytać wiele dobrego zwłaszcza w połączeniu z NAD.

I tak po odsłuchowej konfrontacji AE Neo 3 vs MA BR5 wybrałem Acoustic Energy.

Miałem je sprzęgnięte z NAD 315BEE + źródło karta dźwiękowa PC. Niedawno dokupiłem Beresford 7520 SE GFmodv2 no i muszę powiedzieć ze jestem baaardzo zadowolony. Zdecydowanie mogę polecić te kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

5z0p3n, 2 Lut 2010, 22:31

 

>No wlasnie czytalem tego posta i troche po za tym. To co znaczy ze jak tego nie wlacze to nie moge

>przekroczyc 11-tej??

 

A czy coś takiego napisałem? ;-)

Możesz... Możesz i grać "ile fabryka dała", o ile Twoje kolumny to przeżyją.

SOFT CLIPPING to taki nadowski patent zabezpieczający przed uszkodzeniem, jak i również przed

zniekształceniami/przesterowaniem - w uproszczeniu mówiąc. Kompresuje przy większych głośnościach skoki dynamiki. Tyle...

Inne firmy nie stosują tego i nic się nie dzieje.

A jak czytałeś, są różne opinie, czy włączenie SOFT... obniża jakość dźwięku, czy też nie.

Pytałeś co to jest, więc starałem się Ci podsunąć odpowiedź :-)

A czy będziesz używał, to już Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i odsłuchach porównawczych w dniu dzisiejszym decyzja padła na Monitor Audio Rx6.

Dziękuję wszystkim za porady.

Czy proponujecie jakieś konkretne kable głośnikowe do konfiguracji NAD c326 + MA Rx6?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam w tym poscie gdyz powinni tutaj byc takze uzytkownicy tego NAD'a. Przy dzisijeszym ogladaniu filmu na chwilke zgasl mi dzwiek patrze na wzmacniacz i mruga swiatelko po czym za chwile wlaczyl sie spowrotem. W instrukcji pisze iz takowe zachowanie jest symbolem "overhead" ale czy jest mozliwe aby sie przegrzal przy ogladaniu filmu na godzinie 9 ??!! I czy naprawde moze miec na to wplyw ze wzmak jest obudowany? z gory ma 3 cm luzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Całkiem prawdopodobne... 3 cm to trochę mało :-(

Sam słucham "na godzinie 9" i efekt nagrzewania jest jak najbardziej odczuwalny.

Proponuję Ci przekonfigurowanie, jeśli elementy zestawu masz ustawione jeden na drugim.

Wzmacniacz na samą górę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A już tak pomijając problemy bieżące, to skracasz żywotność wzmacniacza, jego elementów, poprzez niezapewnienie sensownej wentylacji. "Zajedziesz" w ten sposób m. in. układy końcówki mocy... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wlasnie pomyslalem dlatego proadopodobnie nastapi zmiana lokalizacji jego albo innych komponentow. Dzieki za odp. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.