Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel sieciowy wykonanany na przewodniku ze srebra


kali77

Rekomendowane odpowiedzi

kali77, 1 Lut 2010, 06:57

 

>Wasze doświadczenia kablami sieciowymi na srebrze.Czy jest słyszalna różnica pomiędzy miedzią a

>srebrem.

 

musiała ta myśl nie dać Ci całą noc spokoju skoro z samego rana zadajesz takie pytanie,

 

znowu kolejvy zakładany bzdurny temat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trafił mi się nigdy kabel na czystym srebrze - choć było pare na srebrzonej miedzi. Po swoich testach, odnosze jednak wrazenie, że istotniejsza jest kwestia izolacji, elementów montażowych i konfekcji kabla, niz samego przewodnika...

 

Poza tym, patrząc na oferty tuzów tego zagadnienia, odpowiedź wydaje sie jednoznaczna - OFC.

 

Jeśli spróbujesz na srebrze, daj znac jak poszło - ciekawy temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slvn, 1 Lut 2010, 10:11

 

>>znowu kolejvy zakładany bzdurny temat...

>

>

>Bzdurne sa tylko odpowiedzi.

 

to prosze o nie bzdurną odpowiedź z jakiego powodu ma być w kablu sieciowym srebrny przewodnik a nie miedziany, masz szansę!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj, zeby Ci zylka nie pekla ; )

 

 

 

"...z jakiego powodu ma być w kablu sieciowym srebrny przewodnik a nie miedziany..."

 

A ktos powiedzial, ze ma byc srebrny? Ja nie widze nigdzie takiego zalozenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slvn, 1 Lut 2010, 11:52

 

>Wyluzuj, zeby Ci zylka nie pekla ; )

>

>

>

>"...z jakiego powodu ma być w kablu sieciowym srebrny przewodnik a nie miedziany..."

>

>A ktos powiedzial, ze ma byc srebrny? Ja nie widze nigdzie takiego zalozenia.

 

na żyłkach się znasz a na miedzi i srebrze już nie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgen, 1 Lut 2010, 11:11

 

>to prosze o nie bzdurną odpowiedź z jakiego powodu ma być w kablu sieciowym srebrny przewodnik a nie miedziany, masz szansę!!!!

 

 

Jeśli znasz jakieś argumenty przeciwko stosowaniu srebrnego przewodnika poza ceną, to dawaj śmiało... chętnie się czegoś dowiemy.

 

Skoro masz coś do powiedzenia w tym temacie, to przejdź do meritum zamiast atakować od pierwszego postu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake, 1 Lut 2010, 12:07

 

>Jorgen, 1 Lut 2010, 11:11

>

>>to prosze o nie bzdurną odpowiedź z jakiego powodu ma być w kablu sieciowym srebrny przewodnik a

>nie miedziany, masz szansę!!!!

>

>

>Jeśli znasz jakieś argumenty przeciwko stosowaniu srebrnego przewodnika poza ceną, to dawaj

>śmiało... chętnie się czegoś dowiemy.

>

>Skoro masz coś do powiedzenia w tym temacie, to przejdź do meritum zamiast atakować od pierwszego

>postu.

 

brawo, sam już wiesz, że to chodzi tylko i tylko o kase...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgen, 1 Lut 2010, 12:28

>brawo, sam już wiesz, że to chodzi tylko i tylko o kase...

 

 

To nie jest argument, wydawanie pieniedzy to jedna z najprzyjemniejszych czynności.

Napisz lepiej, dlaczego nie warto...

 

Widze w Twoim "o mnie",ze bardzo chciałbyś dzielic sie wiedzą.

Zacznij więc to robić, zamiast siać zamęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgen

Kto ci powiedział,że chodzi tylko o kase?Autor?Jeśli ktoś ma kase to co jest powodem,że mu tego bronisz?Możesz odpowiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie,to znam dużo drższe miedziane kable od srebrnych.Jak widać rodzaj przewodnika nie ma wpływu na cenę...aż tak bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma różnicy w dźwięku systemu audio przy zastosowaniu kabla sieciowego ze srebra vs. miedź. Ba, nie ma różnicy dźwiękowej także pomiędzy jednym danym kablem miedzianym sieciowym, a drugim. Oczywiście, przy załoźeniu, że są to tzw. dobre kable, czyli porządnie wykonane, z dobrej miedźi wytopionej np. w polskiej fabryce KGHM Polska Miedź.

 

Z drugiej strony, w przyrodzie możlwe jest prawie wszystko - także i to, że ktoś wyraźnie "słyszy" kable. Ode mnie wyrazy współczucia, bo to musi być bardzo męczące dla takiego kogoś. Tak to sobie przynajmniej wyobrażam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany ekspert i znawca, 1 Lut 2010, 12:46

 

Bardzo blędne wyobrazenie, ale pewnie poparte marnym doswiadczeniem, wiec wybaczalne.

Tylko po co, od razu zabierac głos w temacie, w którym ma się niewiele do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swój poglad na ten temat ale....

 

Nic prostszego jak zrobic analogicznie skonstuowane przewody sieciowe w ktorych zastosuje sie roznego rodzaju przewodniki, srebro , miedz , druty solid, kable wieloparowe, aktywne uziemienia , i jakie tam jescze techniki kto zna.

 

Nastepnie dokonac odsluchu, wyciagnac wnioski, zapisac je na kartce, Nastepnie kartke zemłeśc i wyrzucić , gdyz kable tego typu sa WYPADKOWA , pewnego rodzaju szeregu zjawisk, którez to zjawiska bedą dawać róznego rodzaju efekty koncowe uzależnione od zmiennych środowiskowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Whitesnake za poświęcenie mi chwili uwagi i odpisanie na mój całkowicie skromy i nieistotny wpis niepodparty żadnym doświadczeniem i wiedzą, a jednocześnie nic nie wnoszący do dyskusji tematycznej.

 

Współczuję "słyszenia" kabli opartego na pewno na niejednej poważnej teorii naukowej lub wiedzy z zakresu fizyki i przewodnictwa metali oraz ciągania miedzi i srebra :) Życzę dalszej owocnej, konstruktywnej i stricte naukowej dyskusji w tym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitesnake, 1 Lut 2010, 12:35

 

>Jorgen, 1 Lut 2010, 12:28

>>brawo, sam już wiesz, że to chodzi tylko i tylko o kase...

>

>

>To nie jest argument, wydawanie pieniedzy to jedna z najprzyjemniejszych czynności.

>Napisz lepiej, dlaczego nie warto...

>

>Widze w Twoim "o mnie",ze bardzo chciałbyś dzielic sie wiedzą.

>Zacznij więc to robić, zamiast siać zamęt.

 

chyba pierwszy zadałem pytanie o sensowność zastosowania srebra zamiast miedzi i nik nie odpowiedział i taki się tutaj nie znajdzie bo chodzi o kasę

 

modrzew47, 1 Lut 2010, 12:37

 

>Jorgen

>Kto ci powiedział,że chodzi tylko o kase?Autor?Jeśli ktoś ma kase to co jest powodem,że mu tego

>bronisz?Możesz odpowiedzieć?

 

każdy może wydawać swoją kasę jak chce ale po co się z tym obnosić??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany ekspert i znawca, 1 Lut 2010, 12:56

 

Mimo, że całkowicie sie z Toba nie zgadzam, serdecznie dziękuję za uprzejmość.

Jestem jednych z tych, którzy zamiast zgłębiac tajniki fizyki, wolą spędzać czas na słuchaniu muzyki. Pozwól wiec, że nie podejme watku naukowego - moje doświadczenia są czysto empiryczne - mam jednak nadzieje, że ktoś, kiedyś będzie potrafił to wyjasnić na polu teoretycznym :). W innych dyscyplinach czesto się to udaje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merytorycznie i zwiezle odpowiedziałem powyzej: mysle ze osoby myslace z odrobina wiedzy w temacie bedą wiedzieli co mam na myśli. To tak jak by pisac lepsze auto 4x4 czy z napedem na tył?. ale lepsze do czego wozenia kozy z pastwiska na pastwisko czy wożenia prezesa na lotnisko? wszystko zalezy od zmiennych środowiskowych i zapotrzebowania. traktorem lepiej sie orze pole jak maybachem bo i traktor lepszy do orania chociaz z punktu widzenia postepu motoryzacji i to pojazd spalinowy i to i do tego po cztery koła i traktory juz robia i z klimą i w automacie i komfortowo sie tym jezdzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich skromnych doświadczen wynika iz czyste srebro nie jest najlepszym pomysłem na kabel sieciowy, lecz z lampowymi cudami takie konstrukcje czesto sie sprawdzaja, co innego domieszki srebro/miedz tu uważam zasadnosc takiego rozwiazania, chociaz najprzyjemniejsze doswiadczenia i tak jesli chodzi o sieciowki mam z kablami z miedzi zbudowanymi na zasdzie wiloparowego uziemienia../. ale kazdy ma swojego konika/ traktorka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając trochę czasu dokonałem porównań kabla sieciowego wykonanego na srebrze i miedzi. Zastosowane przewody 2x 4mm w kablu miedzianym oraz 2x1, 5mm w kablu z plecionki wykonanej ze srebra.Nadmieniam, iż zastosowałem po dwa przewody, ponieważ mój system trzeciego „PE” nie wykorzystuje.Przy kablu ze srebra dźwięk jakby podniósł się o oktawę.W porównaniu z miedzią srebro dało w moim systemie większą szczegółowość. Bas bardziej czytelny. Jednak jest duży minus takiego kabla.Pierwsze wrażenie zachwyca. Jednak po jakimś czasie dźwięk potrafi zmęczyć. Pojawia się jakaś dziwna szkliwość w górze pasma. Także sieciówki wykonane raczej mogą się nadawać do systemów ciemnych z niedostatkiem góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałeś przewody o bardzo różnym przekroju, różnej geometrii, izolacji pewnie też, a całą różnicę w brzmieniu przypisujesz materiałowi. Przypuszczam, że sam materiał miał tu najmniejszy wpływ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Less, 2 Lut 2010, 12:31

 

Też tak uwazam. To bardziej kwestia budowy kabla niż przewodnika.

 

Na pocieszenie dodam, że w moim systemie zwykły przedłuzacz bez żadnych filtrów zagrał lepiej niż HYDRA 8. Kiedy podłączam zasilanie preampu do gniazdka z uziemieniem przez zwykły przedłużacz zakonczony sieciówką Furutecha, mam wspaniale wybrzmiewające instrumenty, barwę, dynamikę. Po podłączeniu Hydry, na pierwszy rzut ucha wszystko się podoba, jest ladnie umiejscowione na scenie, która staje się niesamowicie czytelna i precyzyjna, z wyraznie zarysowanymi konturami instrumentów. Tylko... no własnie: brakuje szczegółów, instrumenty pozbawione są tej magicznej otoczki wybrzmiewania, wszytko staje się lekko matowe. Hydra scina górę, dzięki temu coś tam poprawia, ale odbiera muzyce życie.

 

Ćwiczyłem to wczoraj trzy razy ... i nie chce byc inaczej. Teoretycznie z Hydrą jest ładniej, ale słuchać się nie chce.

 

Wniosek? -> trzeba słuchać i wiedziec czego się chce, a nie opierać się na stereotypach czy chęci posiadania :) Zasilanie jest bardzo istotne, ale złotych środków nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uwazam. To bardziej kwestia budowy kabla niż przewodnika

 

Uważam inaczej.Podobnie jest z kablami glosnikowymi.Chyba prawie kazdy wie że na srebrze jest trochę inaczej.Pozatym srebro jest lepszym przewodnikiem.Oczywiście przekrój i izolacja ma znaczenie ale należy pamiętać że są to różne metale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.