Skocz do zawartości
IGNORED

Listwa FILTERCON - PYTANIE ?


maszmol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich maniaków, posiadam listwę filtercona v.D ,czy Waszym skromnym zdaniem ma ona jakiś wpływ na brzmienie? Może się ktoś podzieli swoimi spostrzeżeniami?! U mnie podpięta kilka dni temu do C.A A500 + D500 i wydaje się, a może tylko wydaje??????????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupił ją jakiś czas temu mój kolega, obaj jesteśmy zdania iż 'psuje' ona dźwięk, muzyka przykleja się do kolumn i nie chce oderwać po podłączeniu do tego ustrojstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zupełnie inne zdanie. kupiłem 2 listwy i uważam, że jest zdecydowanie lepiej. dźwięk jest bardziej uładzony, gładszy, uporządkowany. scena wręcz lepsza, przestrzenna i trójwymiarowa. co ciekawe podpiąłem też plazmę i obraz także jest zauważalnie lepszy. żywsze kolory i poprawa ostrości.

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrozumieć ze listwa chroni przed zakłóceniami z sieci elektrycznej,ale ze poprawia kolory i ostrość w telewizorze, to chyba przesada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie przemyślisz co to znaczy "chroni przed zakłóceniami" to może zrozumiesz dlaczego kolor i obraz może być lepszy. nawet moja żona to zauważyła...

pzdr

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest DOBRA listwa, za śmieszne pieniądze do tego. Ale jeżeli ktoś pragnie wydać więcej pieniędzy to jego wybór. U mnie Filtercon kapitalnie się sprawuje. Polecam, choć nie namawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już znalazłem

 

Co do Filterconów to filtr typu D posiada nieco wyższą tłumienność zakłóceń (na tym polega różnica).

pokaż cały temat Listwa zasilająca Bada LB-5600 pal55 13 Lis 2009, 10:29

o ile dobrze pamiętam, ktoś na forum pisał, ze dzwonił do producenta i polecili mu do sprzętu audio Filtercona z literką "S".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te listwę, leży teraz w skrzyni, bo wszystkie kable wpiąłem w ścianę - nie słyszę żadnych różnic kiedy wpinam, wypinam (oczywiście kable). Ale ja chyba głuchy jestem albo muzyka "wszystko" zagłusza. Przed zakupem dzwoniłem i zaproponowali "D".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

A gdzie mozna kupic taka listwe jest jakis sklep??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwę można kupić bezpośrednio u producenta.Polecam,za te pieniądze świetna jakość.Jeśli sprzęt gra dobrze ,to dżwięk się nie przykleja,chyba,że malkontentowi do dupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liatwa jest do kitu.Dzwięk jest matowy,siada dynamika.Wystarczy rozebrać listwę i wiadomo o co chodzi.Dopiero po wymianie kabla oraz pominięciu bezpecznika i włącznika dzwięk nabiera kształtów.Tylko po takich modyfikacjach działa tylko jako filtr.Listwa nadaje się tylko i wyłącznie do taniej elektroniki.Lecz za takie pieniądze ciężko wymagać więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga spraw to czas reakcji 25ns.Przy takich parametrach dynamika zawsza siada.Dzieje się tak za sprawą zle rozwiązanych połaczeń w listwie.Cienkie kable(bezpiecznik-włacznik-filtr).Powino to być zrobione na płytce.Jedyną możliwością jest właśnie pominięcie tych elementów.Tylko w takim układze można zapomnieć o zabezpieczeniu sprzętu.Trzeba zadać sobie pytanie co jest ważniejsze jakość dzwięku czy bezpieczeństwo elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam dwa egzemplarze tego urządzenia - typ D. Telefonicznie nie wskazano mi jednoznacznie, który typ jest lepszy. W mojej opinii, po kilku próbach wpinania i wypinania z systemu mogę powiedzieć, że listwa ta ma wpływ na dźwięk - w zestawie jak w "o mnie " - wyostrza brzmienie, tnie bas, daje subtelne odczucie wzrostu dynamiki - związane pewne z odchudzeniem dźwięku w obliczu cech wspomnianych wcześniej. Generalnie zmiany odczytuję w tym zestawieniu " in minus". Kupiłem ostatnio w Satuirnie jakąś polską listwę za 43 zł w obudowie aluminiowej i jest ok.

Mam też drugi system: stary ampli Marantz 2225 vintage (raczej ciemny, grający dołem, gładko) + DVD HK 22 + Jamo C 401 - i tu również wpływ na dźwięk jest podobny, tyle , że właściwości opisane wcześniej nadają dżwiękowi dźwięczności i wyrazistości. Wszystko zależy zatem od systemu,reszty toru i tego , co chcemy uzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Didam jeszcze, że jeden egzemplarz sprezentowałem ojcu do LCD - redukcja zakłóceń obrazu, faktycznie poprawa głębi kolorów. O dziwo zaobserwował to także ojciec...Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 12 Kwi 2010, 07:32

 

>Czy może mi ktoś wytłumaczyć co ma tutaj czas reakcji do spadku dynamiki?

 

poczytaj sobie w podręczniku od elektroniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos uzywal moze tej listwy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i co mysliscie o niej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo ta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czy ktoś jeszcze posiada powyższą listwę i może parę słów napisać o niej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dziś dzwoniłem do producenta i do sprzętu audio proponuję tą z końcówką S - PFpz2-4-S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę z końcówką D. Używam jej do telewizora. W moim systemie audio nie sprawdziła się - powodowała ogólne zamulenie dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, z tymi końcówkami S,D zgodnie z opinią pracownika, który tam pracuje jest tak: s-filtruje niższe częstotliwości, które podobno są bardziej szkodliwe dla dźwięku, a d-filtruje wyższe, bardziej szkodliwe dla urządzeń z taktowaniem w GHz. co do cieńszych przewodów w samym filtrze, to sprawa ma się tak, że jest to układ zdecydowanie przemyślany i same średnice i długość ich są integralną częścią przemyślanej konstrukcji - tak właśnie je zaprojektowano zgodnie ze sztuką inżynierską i pogrubianie ich to ingerencja w elementy filtrujące, co wiąże się ze zmianą częstotliwości filtrowanych i siły tłumienia (mówię tu oczywiście o cewkach) teoretycznie konstrukcja filtra przypomina te dużo droższe, a z wpływem na dźwięk jest jak ze wszystkim - jak sprzęt ma jakieś "słabości" to każda ingerencja na+ będzie je obnażać :(. Konkluzja: w.w. filtr Filterconu jest zdecydowanie lepszy niż np jakaś tal listwa (np. acar) i ceną faktycznie powala konkurencję. Jednak podobnie jak mój poprzednik nie nakłaniam do zakupu, ale jeśli to możliwe do testów , bo wasze subiektywne opinie i tak będą lepsze niż najlepsza rekomendacja i oszczędzicie sobie kasę i rozczarowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję temat.

A jak powyższe klawto ma się do tej recki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Proszę bardzo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To znalazłem myślałem bardziej o jakimś sklepie typu dodaj do koszyku zapłać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej będzie skontaktować się z firmą przez formularz na ich stronie lub telefonicznie i dowiesz się za ile można kupić. listwę. Kiedyś z przesyłką kosztowała coś około 60 zł jak mnie pamięć nie myli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.