Skocz do zawartości
IGNORED

nad pp2 do denona dp300f


torh55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczow,mam do was pytanie ja powyzej, czy jest sens kupowania tego przedwzacniacza skoro w denonie jest juz jeden wbudowany (bez sekcji mc oczywiscie)? Jesli tak to w jakich kryteriach moze sie zmienic dzwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L3VY- dziwna odpowiedź, cały swiat kupuje specjalne przedwzmacniacze gramofonowe, a tu prosto z mostu że to niby bez sensu. Ciekawe i pouczające.

A tak serio to polecam CA640P tu będziesz miał 100-krotną poprawę jakości brzmienia w każdym aspekcie za około 450zł i do tego MC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>AndAudio, 3 Lut 2010, 09:04

 

>L3VY- dziwna odpowiedź, cały swiat kupuje specjalne przedwzmacniacze gramofonowe, a tu prosto z

>mostu że to niby bez sensu.

 

Kolega L3VY miał pewno na myśli, że wbudowany pre w Denonie jest co najmniej tak samo dobry jak ten Nad. Lub tak samo słaby. Czyli nie warto.

 

A poza tym nie cały świat kupuje przedwzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najlepsze, że koleżka pisze w "o mnie", że zajmuje się "akustyczną adaptacją pomieszczeń odsłuchowych". nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może jak już pakuje tu takie bezsensowne wpisy to wyjaśniłby co autor miał na myśli, bo samo "nie warto" jest tyleż głupie co aroganckie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>AndAudio, 3 Lut 2010, 09:04

 

>L3VY- dziwna odpowiedź, cały swiat kupuje specjalne przedwzmacniacze gramofonowe, a tu prosto z

>mostu że to niby bez sensu.

 

Kolega L3VY miał pewno na myśli, że wbudowany pre w Denonie jest co najmniej tak samo dobry jak ten Nad. Lub tak samo słaby. Czyli nie warto.

 

A poza tym nie cały świat kupuje przedwzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że warto. Choćby spróbować, pożyczyć za kaucją na 2-3 dni, posłuchać, poprzełączać. Nie powinno być z tym dużych problemów, bo pre łatwo dostępne, niedrogie i łatwe do sprawdzenia przy ewentualnym oddawaniu.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jac660,

Weź jeszcze raz dokładnie przeczytaj pytanie autora wątku

a teraz przeczytaj odpowiedź kolegi L3vy

no i co Ci nie pasuje ?

 

czytanie ze zrozumieniem to było w szkole podstawowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedz jest krótka, ale bardzo precyzyjna. Dla tych co ją NAD interpretowali wersja dłuższa:

 

"czy jest sens kupowania tego przedwzacniacza skoro w denonie jest juz jeden wbudowany?"

 

Nie warto kupować pre NAD PP2. Posiadam go od roku i gra on tylko dla tego, że nie mam jednego IC o długości 1,2m aby połączyć gramofon z pre wbudowanym w najsłabszy wzmacniacz zintegrowany Denona.

NAD PP2 ma bardzo słaby gain, gra bardzo ciemno, bez szczegółów, bas jednostajny, łupiący, bez konturów.

Najtańsze Pro-Jecty grają o wiele lepiej od PP2, tylko z niektórych analog potrafi brzmieć jak CD.

Z tanich pre dla mnie najlepszym pre jest Bugle.

 

AndAudio - nie napisałem, że nie warto kupować pre.

 

jac660 - Tak zajmuje się akustyką i przez to cierpię na CBR (Chroniczny Brak Czasu), aczkolwiek jest to bardzo miłe zajmować się tym czym się interesuję i pracować z przyjemnością. W "o mnie" nie napisałem że mam NAD PP2 - bo nie warto o nim wspominać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje mi teraz poszukac czegos innego ,zalezy mi wlasnie na leprzej przejzystosci dzwieku. Niestety w Islandia to "pustynia" audio i moge niewiele znalezc.Dziekuje za rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno w tym samym watku .ale w dziale stereo ktos napisal

"Witam,

moim zdaniem nie ma sensu kupować PP-2 do DP-300F. Różnica w brzmieniu będzie niewielka. Jeśli zależy Co na poprawie brzmienia, poszukaj gramofonu Pro-Ject, Rega lub inny tej klasy, dobierz odpowiednią wkładkę i przedwzmacniacz gramofonowy. Moim zdaniem nie ma sensu budować systemu analogowego na DP-300F.

Czy moj denon jest naprawde az taki zly?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zobaczyłem o czym mówimy.

 

CZŁOWIEKU nie marnuj 1,5 tysia na Denona kupuj Technics'a 1210.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mk2 ma mniej lampek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety stety denona mam juz ponad rok i dalem za n iego okolo 1 tys.(nowka ze sklepu)a technics kosztuje drugie tyle .Coz chyba czas sie zastanowic co dalej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym by nie zastanawiac sie co dalej za kazdym razem jak cos kupisz.

Poznaj osobiscie pasjonatow analogu i tworocow DIY - poznaj ich poglady i systemy, nawet jakby oznaczalo to ze troche pojezdzisz po polsce moze okazac sie ze i tak pieniadze wydane na pkp beda drobnymi w porownaniu do wydatkow zwiazanych w wejsciem w pseudoaudiofilie,

czyli wejscie w cos w stylu: ktos cos radzi czy odradza to slepo wymieniam bo jestem niezadowolony. Jesli poznasz wpierw od strony praktycznej (koniecznie praktycznej by nie zostac teoretycznym frustratem) temat dowiesz sie co Cie interesuje.

Z powodzeniem skompletujesz caly tor analogowy a moze i nawet system audio za kwote jaka tylko Ty zechcesz wydac, by osiagnac efekt ktory tylko Tobie bedzie najbardziej odpowiadal. Proste i calkiem ciekawe doswiadczenie :)

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Poznaj osobiscie pasjonatow analogu i tworocow DIY - poznaj ich poglady i systemy, nawet jakby oznaczalo to ze troche pojezdzisz po polsce moze okazac sie ze i tak pieniadze wydane na PKP beda drobnymi..."

 

To jest szczególnie cenne spostrzeżenie, biorąc pod uwagę, że założyciel wątku mieszka...na Islandii. Z tego co wiem, to PKP na Islandię nie kursuje. Za pieniądze wydane na podróże z Islandii do Polski i zaznajamianie się z tajemniczymi "pasjonatami i twóracami DIY" forumowicz kupi sobie taki system analogowy o jakim nikomu w Polsce się nie śni nawet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr__, 4 Lut 2010, 10:06

Wszystko bylo by fajnie ale nie ma mnie w polsce i pewnie dlugo nie bedzie.

Ogolnie dzwiek z mojego systemu mi odpowiada ,tyle ze chcialbym ciut lepiej przy analogu (troche wiecej gory),ozywic troche dzwiek to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie do Grado moge kupic Ortofon - OM-5E tyle ze jak ona sie do grado? Jak na razie nie znalazlem innych(jak juz mowilem to pustynia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj na Ortofona ale 510 mkII -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Więcej nie ma sensu do tego napędu.

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torh55- teraz po tych wszystkich wpisach widzisz już wyraźnie że warto. Nawet jeśli NAD PP2 nie wniesie znaczącej poprawy, to będziesz juz miał raz na zawsze zewnętrznego pre do gramofonu. To wiąże się z koniecznością dodatkowych kabli, ale warto. Natomiast faktem jest że przecież nie musi to być PP2, w tej cenie masz np. Vincenta, a tylko trochę drożej bo około 450zł CA640P, a ten z Sumiko zagra rewelacyjnie i pokaże możliwości Twojego Denona. Problem polega na tym, że ktoś kupuje słabego PJ a do niego wkładkę za 2-5 kzł, pre Primara za 2.5 kzł i ma super dźwięk i porównuje to z Denonem z fabryczna wkładką podłączonego do wzmaka z wbudowanym pre.

Podejdź do salonu ze swoim gramofonem, zainstaluj dobrą wkładkę i zobaczysz czy zagra, czy też trzeba będzie zmieniać gramofon.

powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PP-2 predzej zniechecisz sie do winyli. Ja takze kupilem ten model aby zastapic wbudowany w moja integre preamp I bardzo sie zawiodlem. Dobrze ze u nas mozna sprzet oddac bez tlumaczenia. Strata czasu I pieniedzy. Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec Denon zostaje ,moze poszukam wkladki ,dzwiek mi odpowiada myslalem jednak ze za niewielkie pieniadze da sie cos podciagnac a tu slysze ze nic z tego.Czas sie z tym pogodzic. Dziekuje za rady ,moze kiedys bede mial mozliwos zmiany,ale nic na sile.Czas isc posluchac muzyki i wypic cos dla pokrzepienia duszy:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>torh55,

Chłopie, nie daj sobie wmówić, że coś jest z Twoim gramofonem nie tak. I że jak kupisz didżejskiego Technicsa za 2000 zł to Pana Boga za nogi złapiesz. Absurdalność takiej rady-konkluzji każdy chyba widzi, a jak nie widzi, to niech posłucha innych gramofonów. Kup wkładkę dobrze dobraną do ramienia, ale nie z najniższego możliwego przedziału cenowego (np. Ortofon OMB5) i porządnie ją skalibruj. Sprawa pre pozostaje nadal otwarta - jak sam nie zrobisz jakiegoś konkretnrgo ruchu, to się naprawdę niczego nie dowiesz. Wielkie rezerwy w poprawie dźwięku z gramofonu tkwią jeszcze w doprowadzeniu vinyli do stanu używalności technicznej - myciu, czyszczeniu, prostowaniu, itp.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyle czyszcze itd. ,a co do jakosci tutaj kupowanych to naprawde nie mam nic do zarzucenia .Na uzywkach czasem zdaza sie kilka rysek ale ogolnie jest naprawde dobrzea o prostowaniu to pierwsze slysze (do tej pory nie mialem takiej potrzeby).W sumi wszytko sprowadza sie do tego ze musze jakos przekonac "druga polowe" do zakupu pre a przy nadie nie byla to wysoka suma z tad moje pierwsze pytanie.Za Pro-Ject Phono Box II USB bo to mi zaoferowano najtaniej w sklepie musialbym zaplacic podwojnie.A niestety jak na razie nie mam innej opcji w sprawie pre.Coz albo ja albo ona bedzie sie musiala ugiac (kobiety).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 37

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.