Jump to content
IGNORED

Złożenie Zestawu


_magnum_

Recommended Posts

Witam. To mój 1 post także na początku pragną się przywitać ze wszystkimi. Dosyć długo czytam forum i piszecie bardzo ciekawe i mądre rzeczy, jak dla mnie aż za mądre. Mam do dyspozycji pomieszczenie ok 50m2, chciałbym to przerobić na kino domowe i tu pojawia się pytanie jaki sprzęt kupić przy dosyć mocno ograniczonym budżecie? Kwota o której myślałem to ok 5000-6000zł (ampli + kolumny). Zaznaczam, że sprzęt będzie służył 100% filmy, muzyka mnie nie interesuje. Pomimo dużej różnicy zdań słaniam się ku ONKYO TX-SR 607, a do tego chciałbym zakupić kolumny Jamo S 608 + S 602 + S 60 CEN. Wiem, że nie należy spodziewać się rewelacji, Chodzi mi tylko o zadowalającą jakość dźwięku. Bardzo proszę o komentarze. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pomagałem koledze niedawno przy złożeniu zestawu do kina przy identycznym budżecie.

 

Amplituner jest dobry. Po więcej szczegółów polecam wyszukiwarkę na forum, bo niedawno było o nim.

 

Te Jamo S 608 są trójdrożne, więc powinno być ok, ale najlepiej to sprawdzić.

Problemem jest duża powierchnia. Możliwe, że w razie problemów sprawę załatwiły by dwa subwoofery ułożone kawałek od siebie, ale to ryzykowne.

 

Taki zestaw jest dosyć popularny i do kina powinien być zadowalający.

Link to comment
Share on other sites

2 suby mają swoich zwolenników i przeciwników. Pierwsi powiadają, że to dobrze wzmacnia bas i daje lepsze efekty. Drudzy wskazują, że z uwagi na długość fali dźwiękowej najniższych tonów - ich emisja z więcej niż jednego punktu może skutkować interferencją, objawiająca się nienaturalnym wzmocnieniem basów w pewnych punktach pokoju odsłuchowego przy niemal całkowitym zaniku w innych. Osobiście jestem zwolennikiem drugiej szkoły: uważam że jeden SW, ale dobry. Jednak de gustibus non disputandum est.

Link to comment
Share on other sites

_magnum_, 2 Lut 2010, 09:50

 

>Tomek - raczej o używce nie myślałem, gdyż wiąże się to z ryzykiem :/

 

W pewnym sensie masz rację, ale wszystko zależy od kogo się kupuje. Jeśli chodzi o mnie to ze sprzętu audio nowy, czyli zakupiony w sklepie, mam tylko amplituner i odtwarzacz BD. Reszta była kupowana z drugiej ręki i jak dotąd wszystko graj jak należy.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.