Skocz do zawartości
IGNORED

okablowanie firmy P.S.C.


LukRin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z Was miał kiedykolwiek kontakt z okablowaniem australijskiej firmy Pure Silver Connection (P.S.C.). Posiadam kable głośnikowe model Litz II oraz Pristine R30 zasilające w bi-wire moje SF Extrema oraz interkonekt Silver/Gold (XLR) łączący Forsella z Gryphonem Tabu. Zastanawiam się jakiej klasy jest to okablowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadprzecietnej, a nawet bardzo dobrej. Nie do przypadkowego zestawu{urok srebra}. Jak masz zamiar wymienić kable na jakies znamienite chinskie podróby bądż jeszcze znamienitsze kable z rolki to huknij sie w łeb wtykiem sieciowym a drugim końcem wal w debili co to ci powiedzą ze na kablach nie ma róznicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukRin >>>>

 

Ja miałem, kable głośnikowe PSC Ciuletto i R30 właśnie, oraz interkonekt Litz. Materiałem przewodzącym jest stop miedziowo - srebrowy w postaci taśmy w izolacji powietrznej. Oczywiście mowa o tych płaskich kablach. Firma PSC zalecała R30 do zasilania subwooferów, z uwagi na doskonałe przenoszenie impulsów niskich częstotliwości. R30 nie ma juz w ofercie, najniższą półka jest R50. Obecnie seria litz jest nieprodukowana, ale była w hierarchii wyżej niż Pristine i ten kabel jest z uwagi na geometrię bardziej zrównoważony i moim zdaniem ciekawszy, podobnie jak łączówki Litz. Seria Silver/Gold to już można powiedzieć hiend, ponad jest tylko ekstremalnie wyceniona Stella. Ogólnie mówiąc są to świetne kable, zrobione bez voodoo, niemniej jednak dość drogie. Sposób, w jaki okablowałeś system jest intuicyjnie zgodny z sugestiami PSC :-) Wiem, że audiophilia nervosa nie daje spać, ale tych kabli nie ma sie co wstydzić.

 

Tyle moich doświadczeń - pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś naprawiałem kabel głosnikowy taki jak twoj na ktorym ktos bezmyslnie postawil kolumny z kolcami. Musiałem skrócic cały komplet , przy okazji załozyłem z kazdej strony wtyki wbt. Kabel potestowałem w domowym systemie i jedno moge powiedziec co pamietam, analityczne dosc zwarte brmienie z tendencją do ostrego grania w krzykliwych systemach, ogólnie mnie PSC zawsze sie podobało, a jak nie wierzysz w kable to przynajmniej miej świadomosc ze masz kable z cywilizowanego kraju, wytworzone manufakturowo o bardzo dobrych notowaniach w swiecie audio maniaków, Jak jakis debil powie ci ze jego Hiroszimy z ebaja {oczywiscie wysokie modele tj, ordynarne podroby tych modeli] sa lepsze lej na niego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukRin >>>

 

I tu się zgadzam ze zdaniem climaxa99, no może bez tego walenia kablami i olewania ;-)

Ja sobie zawsze chwaliłem PSC, ale znalazłem ciekawą alternatywę z Antypodów.

Jeśli jesteś ciekaw to na PW, żeby nie robić reklamy.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jezyk, to celowe działanie. Dlaczego? Otóz 98,5% takich wątków jak ten , nawet ciekawych czasami jest zasrywane opiniami półgłupich pitekantropów nie wierzacych w kable i dobry sprzet prócz własnego wydłubanego ze smietnika w cywilizowanych krajach. Piszą bajdy na temat spalonych klocków audio przywiezionych z niemiec, zasmarkanych chrypiacych wzmacniaczach a potem robia z tego hi-tech , jak sie nie da to przynajmniej vintage. Jak by było mało nie kupuja kabli tylko robia sami np z druta podtynkowca , kabla od żelazka , gitary i cholera wie od czego jeszcze, potem nazywaja to DIY i pieja jak pijane koguty do jedynej burej starej wyleniałej i głuchej kury, Ale że nie ma już kto tego słuchac pisza w wątkach takich jak ten farmazony do potegi nieograniczonej ich intelektem. Wpisy powyzsze takie jak moje studza ich zapały lub tez wywołuja agresje, wiec nie zdziwcie sie ze ktos z was a nawet i ja bedzie zaraz glupi albo zły bo ma za długa brode i nie taki kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climax99>>>

 

Wiem, wiem :-)

 

Czytam pasjami takie ciekawe wywody.

Słyszałem że audio wyzwala emocje, ale że aż z tak niskiej półki....?

Ja osobiście nie lubię kłótni, na zaczepki nie odpowiadam, wierzę swoim uszom i oczom, kupuję to co mi się podoba i mam spokój. Przy muzyce :-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przyjemność pracować w Best Audio, które jest lub było dystrybutorem PSC. Mam o tej firmie jak najlepsze zdanie. Znakomite kable, choć o zabójczych cenach. Hi-End. Myślę że mając przewody PSC, możemy śmiało zakończyć poszukiwania lepszych od nich. Bo moze sie okazać że niczego takiego nie ma.

 

climax99 - znakomite!!!

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oldbeat,

Z opisu kabli Litz II i R30 wynika, że są to jednak kable typowo srebrne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ciekaw jestem jak to jest naprawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukRin>>>

 

Trochę zagmatwałem wypowiedź, ale za czasów które pamiętam były nastepujące serie:

 

Ciuletto - taśma miedziana 6N ( copper flat ribbon )

Pristine R - taśma ze stopu srebrowo-miedzianego ( silver alloy ribbon)

Litz - taśmy srebrne skręcone z sobą w licę ( pure silver ribbons )

 

 

nic więcej nie wiem na ten temat :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s.c ma własne druty i własne rozwiazania. Firme odbieram bardziej niz bardzo dobrze, byłoby znamienicie gdyby nie sieciówki, nie śmie napisać o nich zle ale w tej akurat dziedzinie preferuje nieco inne rozwiązania technologiczne i jakoś tak nigdy nie mogłem się przekonac w 100% do srebrnych lub mieszanych kabli sieciowych, nie wiem czy to stare nawyki ze starej gwardii , czy tez małpi upór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspert, autorytet z dziedziny okablowania systemów audio na zadane pytanie jakim chińskim kablem można zastąpić przewody PSC odpowiedział ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

oldbeat, 1 Lut 2010, 22:28

 

>LukRin >>>

>

>I tu się zgadzam ze zdaniem climaxa99, no może bez tego walenia kablami i olewania ;-)

>Ja sobie zawsze chwaliłem PSC, ale znalazłem ciekawą alternatywę z Antypodów.

>Jeśli jesteś ciekaw to na PW, żeby nie robić reklamy.

 

 

 

Cześć- co masz na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jako ciekawostka - właścicielem PSC jest Polak :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy istnieje w Polsce ktoś kto porównywał IC slinkylinks'a z P.S.C Silver/Gold.

oba są z tej samej półki cenowej i materiału. Ciekawe czy są różnice w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

climax99 Przepraszam za język, to celowe działanie.Dlaczego?Otóż 99,99% z tego co napisałeś świadczy moim zdaniem o tym, że pół głupim pitekantropem znającym się na kablach jesteś TY SAM. Jakoś dziwnym trafem, wbrew Twoim przewidywaniom tyle jadu i dobrze ukrytej agresji nie ma w żadnym innym wpisie.A na kablach to znasz się naprawdę dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747, nie wiem czyim jesteś klonem i dlaczego nie masz cywilnej odwagi w wypowiedzi korzystać ze swojego prawowitego nicka, ale pozwolisz że skontruję Twój wpis.

Otóż moim zdaniem wypowiedzi climax99, zawsze pełne nietuzinkowego polotu, mogą być dla niektórych niezrozumiałe. Mało tego, jak widać na załączonym powyżej przykładzie inteligencja piszącego łatwo może być przez takiego osobnika łatwo i bezwiednie porównywana z sączącym się jadem, ale zapewniam że jest to tylko i wyłącznie sumą doznań cierpiącego osobnika, którego postrzeganie świata przez mimowolnego interlokutora najzwyczajniej przerasta i czyni przekaz dla niego niezrozumiałym. Dlatego bardzo proszę najpierw o przemyślenie sensu wpisu, a dopiero po tym ciężkim i czasochłonnym zajęciu dokonania go.

Tyle w wielkim skrócie, ponieważ temat tego wywodu mocno wykracza poza "okablowanie firmy P.S.C."...

Dziękuję bardzo za uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ciekawe czy istnieje w Polsce ktoś kto porównywał IC slinkylinks'a z P.S.C Silver/Gold" - co prawda po pierwsze wydaje mi sie, że to zupełnie nie ta sama półka cenowa (1m Silver/Gold XLR kosztował w swoim czasie ponad 2 tys $ - chyba, że mylę model), a po drugie Slinkylinks słuchałem tylko głośnikowego a PSC miałem IC, ale porównując dźwięk, to Slinky jest znacznie uboższym kablem - dobra przestrzeń, szybkość, sporo detali i powietrza, ale w porównaniu do PSC brak wypełnienia, masy, gładkości - z moich doświadczeń to inna liga. IC sprzedałem wyłącznie dlatego, że XLR przestal mi być potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.