Jump to content
IGNORED

Tanie audio

Piniu2906

Recommended Posts

Bo Koss nie jest firmą audiofilską i produkuje słuchawki w bardzo rozsądnych cenach. Zgadzam się ksc75 to bardzo dobre słuchawki w swoich pieniądzach (wcześniej miałem przereklamowane i moim zdaniem marne CAL!). Jedyna wadą słuchawek jest ich wygląd to, że głupią wyglądają jak chodzimy w nich po ulicy.

Zgadzam sie z opinia wyzej.

Z CAL'ami jest ''cos'' nie tak,na poczatku podniecalem sie nimi jak male dziecko, ale na dluzsza mete nieda sie tego sluchac,..nie neutralne,napompowane do granic mozliwosci,..na sterydach, za to napewno swietne do zwykle cienko brzmiacej empehujki,podobnie jak Koss Porta Pro.

...i te opinie na forum..szkoda gadac.

...jakie opinie?

Każdy sprzedawca swój towar chwali, i tyle.

Prawdziwych opinii, tj. zwykłych użytkowników to jest jak na lekarstwo.

Więc jest tylko jedna rada, wejść do sklepu i posłuchać, basta.

Zobaczcie jak układają się wątki o jakimkolwiek sprzęcie. Ktoś pyta, ktoś odpowiada.

Ale czy pytający to nie sprzedawca, który właśnie rozpoczął kampanie reklamową?

A czy odpowiadający to aby nie ten sam o innym niku?

A czy następny zachwalający ta nie przypadkiem znowu ten sam sprzedający?

Widziałem już takie dyskusje, miałem wrażenie, że na dziesięć różnych forumowych nicków wpisów dokonywała ta sama osoba. TO FORUM DAJE TAKIE MOŻLIWOŚCI !!!

PS. ...nie mam mani prześladowczej to luźne spostrzeżenie.

...ale jak coś nie jest zabronione, to jest dozwolone, tak?

Dzięki takiej możliwości można przepchnąć najgłupszą teorie, wynieść na piedestał najgorszy szmelc...itd.

Uważam, że pisanie że coś gra dobrze albo i lepiej od Grado np. 60-tek powinno być rzetelne. Czy sprawdzałeś to na tym samym sprzęcie i w bliskim odstępie czasu. czy przypadkiem nie była to muzyka z mp3. Bo jeśli nie spełnione są warunki j.w., to opinia nie ma sensu. Kos-y te których słuchałem niestety nie brzmią tak dobrze (zniekształcenia).

Zgodze sie z opnią , czesto owiele tansze sluchawki grają lepiej niz droższe.

Miałem kiedyś koss ur-40 , pozniej akg k-530 i musze stwierdzić po pierwsze

kosy byly bardziej wygodne , dzwięk był na tym samym poziomie , no moze akg mialy

troszke lepsza przestrzen ale przeciez na sluchawkach i tak nie uzyskamy takiej

przestrzeni jak na kolumnach.Kosy w niektorych aspektach byly lepsze np średnica.

Te akg sa 3 razy drozsze...

Teraz zastanawiam sie na powrotem do tych ur-40 bo inwestwanie w drozsze mija sie

z celem , a po drugie suchawki za 500zł i w góre potrzebuja wzmakai dobrego zródła

wiec wole zainwestowac w kolumny.

Powinieneś uściślić, że Na Twoich uszach grają na takim samym poziomie. Jak dla mnie porównywanie tych kossów do 60-tek to pomyłka. Ale czego można się spodziewać przy testach słuchawek kiedy źródłem jest mp3. Porównywałeś barwę, konturowość czy też głębokość basu - proszę napisz;)

Dla mnie też było to trudne do uświadomienia, ale zdaje się że może tu chodzić już o czysto subiektywne odczucia. Nie wszyscy mają ten sam słuch... poza tym nie słuchałem sr 60 od kilku miesięcy, kiedy je kupiłem to sprzedałem po kilku dniach. Nie odpowiadały mi te słuchawki, nie potrafiłem tak naprawdę wyczuć ich zachwalanego brzmienia.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu jest między innymi wypowiedz gościa który porównywał grado sr60 do koss ksc 75. Jak widać dzwięk tych kosssów jest nie tylko na moje uszy dobry

Dla mnie porównanie kossów do grado nie jest pomyłką, grado grają nieźle w swoim przedziale cenowym, kossy podobnie ale nie uważam żeby miedzy nimi była jakaś wielka przepaść. Zwróć uwagę, że kossy to konstrukcje mniejsze dedykowane raczej do mp3 i do chodzenia z nimi na zewnątrz, natomiast grado to moim zdaniem typowe słuchawki do domu są całkiem wygodne otwarte, podoba mi się w nich spokojne nie meczące brzmienie ale do mp3 odpadają miałem je chwile ipodem nano 3g potem iphonem i to nie było to brakowało wysterowania, lepiej je podpiąć np. do dziurki w cd.

• 1 month later...

Nie sluchalem tych Koss 75 ale przypuszczam, ze nie sa lepsze od Koss Porta Pro, ktorych tak apropos mialem 2 pary. Dzwiek ok jak za ta cena ale jakosc tragedia, kabel to zenada, niemowlak by go zerwal. Pozniej przeskoczylem na Sennki PX100 i to byl w zasadzie poziom Porta Pro z tym, ze o wiele solidniejsze. Teraz do mp3 uzywam SR60 i powiem tylko tyle, ze sa duzo lepsze od Koss i Sennkow. Podsumowanie jest takie, ze Grado sa sporo lepsze od Koss Porta ro. A One z kolei sa przypuszczalnie sporo lepsze od tych o ktorych pisze autor. Wiec moze radzilbym dobry odtwarzacz mp3 kupic lub chociaz mp3 320 uzywac.

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

mimat, 2 Lut 2010, 19:53

>Powinieneś uściślić, że Na Twoich uszach grają na takim samym poziomie. Jak dla mnie porównywanie

>tych kossów do 60-tek to pomyłka. Ale czego można się spodziewać przy testach słuchawek kiedy

>źródłem jest mp3. Porównywałeś barwę, konturowość czy też głębokość basu - proszę napisz;)

Przykladasz palete kolorow taka z casoramy i porownujesz barwy, mierzysz to jakims mikromierzem? Twoje porownania sa rownie subiektywne jak opinia ze Kossy sa lepsze od Grado.

Koles woli kossy wiec oczywista rzecza jest dla niego sluchawki Kossa beda lepsze.

Widzialem juz takie brednie ze sluchawki A sa lepsze ale ktos woli sluchawki B, mimo ze sa gorsze, bo komus sie podobaly sluchawki B.

de gustibus non est disputandum

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.