Skocz do zawartości
IGNORED

Tanie audio


Piniu2906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni jestem w posiadaniu słuchawek koss ksc75 i chciałbym aby ktoś mi rzeczowo wytłumaczył dlaczego słuchawki za 80 zł grają na takim samym poziomie co okrzykniętę jako legenda grado sr60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Koss nie jest firmą audiofilską i produkuje słuchawki w bardzo rozsądnych cenach. Zgadzam się ksc75 to bardzo dobre słuchawki w swoich pieniądzach (wcześniej miałem przereklamowane i moim zdaniem marne CAL!). Jedyna wadą słuchawek jest ich wygląd to, że głupią wyglądają jak chodzimy w nich po ulicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z opinia wyzej.

Z CAL'ami jest ''cos'' nie tak,na poczatku podniecalem sie nimi jak male dziecko, ale na dluzsza mete nieda sie tego sluchac,..nie neutralne,napompowane do granic mozliwosci,..na sterydach, za to napewno swietne do zwykle cienko brzmiacej empehujki,podobnie jak Koss Porta Pro.

 

...i te opinie na forum..szkoda gadac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakie opinie?

Każdy sprzedawca swój towar chwali, i tyle.

Prawdziwych opinii, tj. zwykłych użytkowników to jest jak na lekarstwo.

Więc jest tylko jedna rada, wejść do sklepu i posłuchać, basta.

 

Zobaczcie jak układają się wątki o jakimkolwiek sprzęcie. Ktoś pyta, ktoś odpowiada.

Ale czy pytający to nie sprzedawca, który właśnie rozpoczął kampanie reklamową?

A czy odpowiadający to aby nie ten sam o innym niku?

A czy następny zachwalający ta nie przypadkiem znowu ten sam sprzedający?

Widziałem już takie dyskusje, miałem wrażenie, że na dziesięć różnych forumowych nicków wpisów dokonywała ta sama osoba. TO FORUM DAJE TAKIE MOŻLIWOŚCI !!!

PS. ...nie mam mani prześladowczej to luźne spostrzeżenie.

...ale jak coś nie jest zabronione, to jest dozwolone, tak?

Dzięki takiej możliwości można przepchnąć najgłupszą teorie, wynieść na piedestał najgorszy szmelc...itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem dystrybutorem kossów. Po prostu chciałem podzielić się wrażeniami z użytkowania tych słuchawek. Uważam że dobry produkt nie koniecznie musi być drogi. Wiem że to co piszę to moja subiektywna opinia ale te kossy mają coś w sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdanmazur, 2 Lut 2010, 09:58

 

>...nie wspomnę o zakładce "opinie"

>Nawet dzisiaj mogę zalogować sobie 50 kont i po upływie karencji wystawić 50 opinii.

>To przecież jest chore!

 

Ale po co to robic? Mi tam by sie nie chcialo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że pisanie że coś gra dobrze albo i lepiej od Grado np. 60-tek powinno być rzetelne. Czy sprawdzałeś to na tym samym sprzęcie i w bliskim odstępie czasu. czy przypadkiem nie była to muzyka z mp3. Bo jeśli nie spełnione są warunki j.w., to opinia nie ma sensu. Kos-y te których słuchałem niestety nie brzmią tak dobrze (zniekształcenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

compi, 2 Lut 2010, 15:16

 

"... czy przypadkiem nie była to muzyka z mp3. Bo jeśli nie spełnione są warunki j.w., to opinia nie ma sensu..."

 

Ma sens jako opinia o słuchawkach do mp3. Nie są to przecież słuchawki dedykowane do domowego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z opnią , czesto owiele tansze sluchawki grają lepiej niz droższe.

Miałem kiedyś koss ur-40 , pozniej akg k-530 i musze stwierdzić po pierwsze

kosy byly bardziej wygodne , dzwięk był na tym samym poziomie , no moze akg mialy

troszke lepsza przestrzen ale przeciez na sluchawkach i tak nie uzyskamy takiej

przestrzeni jak na kolumnach.Kosy w niektorych aspektach byly lepsze np średnica.

Te akg sa 3 razy drozsze...

Teraz zastanawiam sie na powrotem do tych ur-40 bo inwestwanie w drozsze mija sie

z celem , a po drugie suchawki za 500zł i w góre potrzebuja wzmakai dobrego zródła

wiec wole zainwestowac w kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś uściślić, że Na Twoich uszach grają na takim samym poziomie. Jak dla mnie porównywanie tych kossów do 60-tek to pomyłka. Ale czego można się spodziewać przy testach słuchawek kiedy źródłem jest mp3. Porównywałeś barwę, konturowość czy też głębokość basu - proszę napisz;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też było to trudne do uświadomienia, ale zdaje się że może tu chodzić już o czysto subiektywne odczucia. Nie wszyscy mają ten sam słuch... poza tym nie słuchałem sr 60 od kilku miesięcy, kiedy je kupiłem to sprzedałem po kilku dniach. Nie odpowiadały mi te słuchawki, nie potrafiłem tak naprawdę wyczuć ich zachwalanego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu jest między innymi wypowiedz gościa który porównywał grado sr60 do koss ksc 75. Jak widać dzwięk tych kosssów jest nie tylko na moje uszy dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porównanie kossów do grado nie jest pomyłką, grado grają nieźle w swoim przedziale cenowym, kossy podobnie ale nie uważam żeby miedzy nimi była jakaś wielka przepaść. Zwróć uwagę, że kossy to konstrukcje mniejsze dedykowane raczej do mp3 i do chodzenia z nimi na zewnątrz, natomiast grado to moim zdaniem typowe słuchawki do domu są całkiem wygodne otwarte, podoba mi się w nich spokojne nie meczące brzmienie ale do mp3 odpadają miałem je chwile ipodem nano 3g potem iphonem i to nie było to brakowało wysterowania, lepiej je podpiąć np. do dziurki w cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno nie chce w swoich postach namawiać do zakupu KSC75, chociaż uważam, że to bardzo dobre słuchawki, bo każdy ma inne preferencje i nie chce aby doświadczył rozczarowania, prawdę mówiąc ja swoje kossy doceniłem dopiero po kilku tygodniach słuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miedze akg k530 a koss ur-40 tez nie zauwazylem jakiejs przepasci a te akg

ponoc graja lepiej od tych grado.Slucham flac.Duzo placi sie za firme podobnie jest z kolumnami.

Bardzo czesto wzrost ceny nie jest adekwatny do wzrostu jakosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Duzo placi sie za firme podobnie jest z kolumnami.

Bardzo czesto wzrost ceny nie jest adekwatny do wzrostu jakosci

 

cieszcie sie ze nie wchodzicie w jakies sprzety typu creeki musicale itp bo tam to nawet 5000 za firme mozna zabulic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchalem tych Koss 75 ale przypuszczam, ze nie sa lepsze od Koss Porta Pro, ktorych tak apropos mialem 2 pary. Dzwiek ok jak za ta cena ale jakosc tragedia, kabel to zenada, niemowlak by go zerwal. Pozniej przeskoczylem na Sennki PX100 i to byl w zasadzie poziom Porta Pro z tym, ze o wiele solidniejsze. Teraz do mp3 uzywam SR60 i powiem tylko tyle, ze sa duzo lepsze od Koss i Sennkow. Podsumowanie jest takie, ze Grado sa sporo lepsze od Koss Porta ro. A One z kolei sa przypuszczalnie sporo lepsze od tych o ktorych pisze autor. Wiec moze radzilbym dobry odtwarzacz mp3 kupic lub chociaz mp3 320 uzywac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimat, 2 Lut 2010, 19:53

 

>Powinieneś uściślić, że Na Twoich uszach grają na takim samym poziomie. Jak dla mnie porównywanie

>tych kossów do 60-tek to pomyłka. Ale czego można się spodziewać przy testach słuchawek kiedy

>źródłem jest mp3. Porównywałeś barwę, konturowość czy też głębokość basu - proszę napisz;)

 

Przykladasz palete kolorow taka z casoramy i porownujesz barwy, mierzysz to jakims mikromierzem? Twoje porownania sa rownie subiektywne jak opinia ze Kossy sa lepsze od Grado.

Koles woli kossy wiec oczywista rzecza jest dla niego sluchawki Kossa beda lepsze.

Widzialem juz takie brednie ze sluchawki A sa lepsze ale ktos woli sluchawki B, mimo ze sa gorsze, bo komus sie podobaly sluchawki B.

 

de gustibus non est disputandum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.