Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam opinii o kolumnach Minima Audio..


speedcoast

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jeszcze cos takiego funkcjonuje, ale swego czasu na internetowej stronie gdyńskiego czasopismo HI FI był cały dział ze starymi recenzjami z ich publikacji. Było tam sporo o wyrobach Minimy. Z ofertą komisową jest już dużo gorzej, bo osobiście spotkałem się z ich wyrobami raptem kilka razy za pośrednictwem Allegro. Ale z tego co wiem przeglądając nasze popularne audiofilskie periodyki (choć zaraz mi słusznie powiedzą co niektórzy forumowicze - co to za audiofilskie, skoro tam tylko kino domowe i miniwieże ostatnimi czasy ? :-) ), Minima Audio nadal jest podawana wraz z namiarami telefonicznymi. Chyba więc nadal funkcjonuje i będzie ich można osobiście zapytać zarówno o jedno jak i drugie. Jakiś czas temu ktoś pisał też na forum, że ich strona internetowa ma zacząć niedługo działać ponownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minima Audio funkcjonuje sobie cały czaszupełnie nieźle. W ubiegłym roku mieli "dołek" w działalności z przyczyn od siebie niezależnych. Mają spory wybór kolumn, ale w salonach audio ich produktów nie spotkasz, bo nastawili się raczej na indywidualne zamówienia. Mozna kupić od razu - jeśli akurat są do wzięcia któreś z kolumn demo, które na stałe stoją w ich lokalu (tak na marginesie - salonik sklepowo - odsłuchowy całkiem sympatycznie zaaranżowany akustycznie), albo zamówić i poczekać. To ma sens o tyle, że przed zamówieniem można sobie posłuchać wybranych skrzynek i dogadać się na okoliczność uwzględnienia własnych preferencji co do dźwięku czy wykończenia (panowie są otwarci na dyskusje :) ). Prowadzą też niewielki komis sprzętu. Bydgoszcz wprawdzie zaglębiem audiofilskim raczej nie jest, ale zdarza się trafić tam nawet ciekawe rzeczy. Ja sam bywałem u nich w związku z serwisowaniem mojego Parasounda i kupowałem części do zwrotnic moich kolumn DIY. Przy okazji posłuchałem kilku ich wynalazków z wyższej półki łącznie z hi-endowymi Monsterami i Mini - Monsterami (bardzo ciekawa konstrukcja dwudrożna na Vifie XP i SS 8545K). Napędzene to było małym Gryphonem + Parasound 1000 transport + Theta Basic III DAC, nie pamietam kabli. Generalnie dźwięk był bardzo kulturalny (na tyle, że potraktowałem to jako punkt odniesienia przy strojeniu swojej konstrukcji). Co do firmy jeszcze - panowie prowadzą sympatyczną politykę upgrade-owania swoich produktów tak, że można bez nadmiernych wydatków usprawniać sprzęt w miarę chęci i zasobności kieszeni :))). Tak więc uważam, że ma sens zainteresować się kolumnami MA, ale raczej wymaga to przyjazdu do Bydgoszczy i załatwienia sprawy na miejscu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Wskazane jest umówić się telefonicznie z jakimś wyprzedzeniem, bo panowie bywają "w terenie" instalując i konfigurując systemy klientom (jako usługę dodatkową, oczywiście), i wtedy firma jest zamknieta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argus, może podałbyś jakiś namiar na ten sklep - salon firmowy w Bydgoszczy ? Chodzi mi o adres. Przejeżdżam tamtędy od czasu do czasu więc chętnie bym wpadł i posłuchał czegoś o czym wiele czytałem a czego już kilka lat nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ,że jestem z bydgoszczy mam ich namiary ul.gdańska 77 tel. (52)3456023 i ceny

bywam tam ostatnio - chcę zakupić zestaw a jako ,że jestem początkujący interesują mnie wasze opinie.

Z tego co się dowiedziałem strona faktycznie jest w fazie budowy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.